Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » czwartek, 12 października 2017, 20:43

@rha, tylko pamiętaj, że jak coś się powtórzyło 3 razy, to wszyscy będą baaaardzo zdziwni jeśli za czwartym pójdzie inaczej ;)
Mówię o tym wielkim kanale po górkach i dołkach w skali log od $800.
Ile razy chcesz powtarzać schemat i jak mocno możesz zwiększać dynamikę ruchów?

Ale ja nie będę czekał tak długo :) Zakładam, że mojego shorta zamknę z zadowalającym zyskiem w ciągu kilku - kilkudziesięciu godzin.

@akos, zawsze "zarobkowo można to lepiej rozegrać". Sporo wysiłku kosztuje mnie (i pewnie nie tylko mnie) wciszanie myśli typu "gdybym wszedł te 2 dni temu tak jak planowałem to bym miał teraz..." ;)
Ja jestem dość zadowolony z siebie. Nie dokładam do tego interesu. Fakt, że wykonuję trochę więcej operacji niż powinienem, ale większość pozycji zamykam z zyskiem, wbrew plotkom które krążą 8-) A o to przecież chodzi, żeby co miesiąc być nad kreską.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » czwartek, 12 października 2017, 20:51

koparki pisze: no ale on zakłada zmiane trendu i że nierentowne będa longi , to jest przecież zakład
Od razu zmiana tranedu ;) Ja czekam tylko na korektę w wyższych skalach. Ta musi przyjść w ciągu najbliższych kilku dni patrząc na wykres d1 czy d3.
Co nie znaczy, że w międzyczasie trochę nie posurfuję, jeśli będą takie fale jak dziś ;)

Upieram się po prostu, że shortując teraz (byle mądrze) trudno będzie nie zarobić. Co najwyżej można zarobić mniej. Natomiast longując można nieźle dostać po d...
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 października 2017, 20:52 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » czwartek, 12 października 2017, 20:51

ekonokomik pisze: A o to przecież chodzi, żeby co miesiąc być nad kreską.
A czy przy tej metodzie masz coraz wiecej BTC? Bo ze PLN to nie watpie.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: tonyxxl » czwartek, 12 października 2017, 20:52

ekonokomik pisze: Zakładam, że mojego shorta zamknę z zadowalającym zyskiem w ciągu kilku - kilkudziesięciu godzin.
jak Ty zamykasz z palca shorta na takim up trendzie to życzę spokojnej nocy, a raczej poranku :D
Perspektywa zamknięcia tez spora, szczególnie jak na shorta; kilka do kilkudziesięciu godzin... możesz mieć parę dni nerwowych

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » czwartek, 12 października 2017, 20:56

tonyxxl pisze:
ekonokomik pisze: Zakładam, że mojego shorta zamknę z zadowalającym zyskiem w ciągu kilku - kilkudziesięciu godzin.
jak Ty zamykasz z palca shorta na takim up trendzie to życzę spokojnej nocy, a raczej poranku :D
Perspektywa zamknięcia tez spora, szczególnie jak na shorta; kilka do kilkudziesięciu godzin... możesz mieć parę dni nerwowych
Ale czemu z palca? Ustawiam zamknięcie na wybrany poziom i już.
I byłbym dużo bardziej nerwowy mając teraz longa :) A tak to nawet alarmu nie muszę na noc ustawiać. Dobranoc :)
Smule pisze: Od czasu do czasu lubie wejsc na dluzsze trady, ale moim glownym zrodlem zarobku na BTC jest zabawa w ruchy o 20-50$, czasem pare $, maly lewar (3x, nie tykam duzych dzwigni) i jazda Pozycje otwieram czasem na pare minut. Fee? Zaden problem, na bitmexie są ujemne oplaty i oddajac pozycje za cene wejscia wychodze na plus. Podejrzewam, ze eko gra podobnie.
Dokładnie jak napisałeś. Dziubię sobie żmudnie po kawałeczku. Dwa kroki do przodu, jeden w tył...
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 października 2017, 21:00 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » czwartek, 12 października 2017, 21:00

socjolog2008 pisze:(chociaż Japonia,Grecja,Katalonia wiadomo)
Tyle już było postów z pytaniami "dlaczego teraz skoczyło/spadło" i zwykle nie było mądrych, którzy wskazaliby przyczynę.
Jak przy kilkugodzinnej górce pojawił się artykuł wskazujący na korelacje czasowe początku i końca górki z wydarzeniem w Katalonii, to nagle objawiło się kilku prześmiewców, starających się to wyszydzić tak, jakby ktoś tłumaczył tym wszystkie wzrosty od 2015.
Jak w przyszłości ktoś początkujący zapyta "dlaczego", to bądźcie szydercy gotowi, by mu sensownie wskazać przyczynę, a nie zbywać, że "nikt nie wie", "to kaprys grubasa" lub "komuś omsknął się palec". :)

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » czwartek, 12 października 2017, 21:05

@rha, jako ten "prześmiewca" już to tłumaczyłem.

Wskaż takie wydarzenie PRZED zmianą kursu i zrób tak 10x to Ci uwierzę.
Problem w tym, że tłumaczysz ruch o 5% zamieszkami w Katalonii, a nie potrafisz powiedzieć czemu wojna w innej części świata w którą były zaangażowane mocarstwa atomowe już na kurs wpływu nie miała.

PO to każdy jest mądry, a przynajmniej każdy analityk mainstreamowy. Bo KAŻDEGO DNIA dzieje się coś na świecie co można przypisać jako przyczynę zarówno do spadków jak i do wzrostów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 12 października 2017, 21:31

ekonokomik pisze: Już widzę z czego wynika nieporozumienie. Ty myślisz w perspektywie dni i tygodni. Ja lubię znacznie mniejsze skale a najlepiej gra mi się na minutówkach. Wręcz uwielbiam jazdę na wyczucie z otwartym wykresem 1m kiedy kurs lata góa dół w panice. Zwykle wtedy zarabiam najlepiej i trafiam dobrze. Im dynamika mniejsza tym gorzej mi idzie.
No to przecież pisałem od początku, że jeśli ktoś gra jakiś super DT i ruchy 50 dolców mu starczą (czy tam 100$), to shortowanie wtedy jest spoko zabawą.

Dodano po 1 minucie 18 sekundach:
ekonokomik pisze: Upieram się po prostu, że shortując teraz (byle mądrze) trudno będzie nie zarobić. Co najwyżej można zarobić mniej. Natomiast longując można nieźle dostać po d...
Żeby nie trzeba było odszczekiwać jutro czy pojutrze...
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » czwartek, 12 października 2017, 21:32

Widzisz ekono, chyba nawet nie zajrzałeś do tego artykułu, bo tam nie było o zamieszkach, tylko o wystąpieniu szefa regionu w lokalnym parlamencie, gdzie miała paść deklaracja niepodległości.
Wojna w innej części świata nie trwa dwie godziny, tylko miesiące i lata, więc nie ma wpływu na chwilowe decyzje kogoś, kto zastanawia się "kupić czy nie kupić". "Mają ogłosić niepodległość? A to wchodzę! Szybko zyskam", a potem "Eee, nic z tego nie wyszło, wychodzę". Właśnie ten szybki spadek wskazywałby raczej na spekulację niż zabezpieczanie majątku.

I bynajmniej nie chodzi o to, byś uwierzył. Ani ja (cytujący), ani autor artykułu, nie wiemy czy skok
i spadek faktycznie miały z tym związek. Artykuł wskazuje tylko możliwą przyczynę. Z pewnością jest bardziej prawdopodobna niż, że "grubas próbował narysować odwróconą filiżankę". Jak znasz lepszą, to ją podaj.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: koparki » czwartek, 12 października 2017, 22:10

A wracając do kwestii bańki ... ja widziałem swego czasu na giełdzie osobiście btc po ok 10-20zł/szt , czyli jest 50000% - słownie pięćdziesiąt tysięcy % w 6 lat ;) to jest dopiero bańka ;)
---

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 9 maja 2014
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pp.pixel » czwartek, 12 października 2017, 22:13

koparki pisze:A wracając do kwestii bańki ... ja widziałem swego czasu na giełdzie osobiście btc po ok 10-20zł/szt , czyli jest 50000% - słownie pięćdziesiąt tysięcy % w 6 lat ;) to jest dopiero bańka ;)
na jakiej giełdzie ? "św. pamięci bitcurex"? bo ja widziałem po 100 zł

Pozdrawiam

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: koparki » czwartek, 12 października 2017, 22:21

przepraszam , pomyłka chodziło o 180000% sto osiemdziesiąt tysięcy procent w 6lat !!! , pomyliło mi sie z kursem dolarowym

Dodano po 1 minucie 1 sekundzie:
pp.pixel pisze: bo ja widziałem po 100 zł
kiedyś była taka giełda bitomat o ile dobrze pamietam nazwę, to nie Twoje czasy ;)

Dodano po 3 minutach 1 sekundzie:
wobec powyższego jestem bardziej narażony na tendencje do szortowania ;) bo wydaje mi sie obecnie że jest naprawdę drogo ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » czwartek, 12 października 2017, 22:34

koparki pisze:przepraszam , pomyłka chodziło o 180000% sto osiemdziesiąt tysięcy procent w 6lat !!! , pomyliło mi sie z kursem dolarowym

Dodano po 1 minucie 1 sekundzie:
pp.pixel pisze: bo ja widziałem po 100 zł
kiedyś była taka giełda bitomat o ile dobrze pamietam nazwę, to nie Twoje czasy ;)

Dodano po 3 minutach 1 sekundzie:
wobec powyższego jestem bardziej narażony na tendencje do szortowania ;) bo wydaje mi sie obecnie że jest naprawdę drogo ;)
wiele osób tak myślało przy kursach 100 USD za BTC, a ile dziś mamy ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 12 października 2017, 22:45

@wizardking76, Ale to była ironia. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » czwartek, 12 października 2017, 22:56

@Wymazywanie, albo i nie ;)
Czy niedawno któryś z naszych czołowych speców od fibo pisał, że teraz powinna przyjść megakorekta całego trendu wzrostowego tych właśnie 6 lat?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitmar » czwartek, 12 października 2017, 22:57

Zapraszam do nowego barometru kursu. Zakres przesuwa się nam do góry :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7629
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12833
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » czwartek, 12 października 2017, 23:11

@ekonokomik, jestem na forum od czerwca, i od tego czasu minimum 2x czytałem o mega korekcie i/lub pękaniu bańki od połowy starych wyjadaczy. :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » czwartek, 12 października 2017, 23:22

Nie ukrywam że realizacja wielkiej piątki w połaczeniu z bearish divergence 1 w i możliwość takiego double topa 1 d spędza mi sen z powiek. Ale czasowa skala dywergencji świadczy o takim duzym kredycie ktorego splata moze jeszcze zostać odroczona

Każdy w bitach orze jak może :)

http://belsat.eu/pl/news/biznes-stuleci ... bitcoinow/
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 października 2017, 23:23 przez minerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Make Bitcoin great again

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 12 października 2017, 23:22

ekonokomik pisze: @Wymazywanie, albo i nie ;)
Czy niedawno któryś z naszych czołowych speców od fibo pisał, że teraz powinna przyjść megakorekta całego trendu wzrostowego tych właśnie 6 lat?
Tak, już dawno. Ale w EW to wiesz, poprawią fale, dopasują, co innego rozpiszą i i tak się będzie zgadzało. Błąd nie wynika u nich z teorii bo jest ona dogmatyczna, ale z błędnego oznaczenia fal. Jaka teraz wersja jest nie wiem, @sha256, pisał, że to B. Nie znam się na tym ale czy po wzrostowym 1-5, b z abc może być wyżej niż 5? :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 9 maja 2014
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pp.pixel » czwartek, 12 października 2017, 23:29

a co powiecie na głowe z ramionami i teraz mamy głowę ?

Pozdrawiam

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Ratchet i 12 gości