W jakie waluty teraz inwestujecie.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 11 lipca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jasiek » czwartek, 12 października 2017, 13:58

Wymazywanie pisze:
AniaS pisze: Kupilam trochę QTUM (Bitfinex), bo podobno warty uwagi projekt...
Czy wart nie wiem, ale związany z nim jest scamer od scamcoina BitBay i wiele osób traktuje nie bez powodu Qtum jako scam. Oczywiście może rosnąć, nie jest powiedziane, że jest przegrany, ale warto wiedzieć, że nie jest do końca kolorowo z Qtum. Tu kilka linków - można łatwo znaleźć więcej informacji: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... um#p296081
Ten news jest dosc stary, a ten koles sie wybronil od zarzutow, to nie on uciekl z bitcoinami, ktore byly przeznaczone zreszta na projekt ktory sam dalej rozwija.

Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kristof707 » czwartek, 12 października 2017, 14:56

Zabawna sytuacja na Dashu
Czy ktoś zna rozwiązanie skąd się wzięło 214 osób na jednym bidzie i łączny koszt wejscia wszystkich to 4 taniutkie monetki? Pierwszy raz takie coś widzę XD
Może to jakieś wejścia sprawdzajace czy kurs przekracza dany poziom ale czemu aż tyle? coś się zapowiada na Dashu ciekawego?
http://fotowrzut.pl/WL2R927E6Q

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » czwartek, 12 października 2017, 15:15

wybicie na eos , na razie subtelne... sporo czasu eos/usd szorował w rejonach 0.5$ bez przebicia w dół wykres 12h. Ryzyko nieduże , poprzednie dno moze byc stopem
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 12 października 2017, 15:16

@Kristof707, Chyba OFERT nie osób. Kliknij 100 razy ten sam bid i też będzie jako 100 ofert widoczne.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 3 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Jezykowaty » czwartek, 12 października 2017, 18:04

Czy ktoś byłby tak miły i powiedział krótko jak korzystać z bitfinex? Rex jest o wiele bardziej przejrzysty a tu się połapać nie mogę..

Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kristof707 » czwartek, 12 października 2017, 19:48

koparki pisze: wybicie na eos , na razie subtelne... sporo czasu eos/usd szorował w rejonach 0.5$ bez przebicia w dół wykres 12h. Ryzyko nieduże , poprzednie dno moze byc stopem
Czemu akurat EOS? Obecnie wiele altcoinów szoruje o podłoże. Czy coś się szykuje, jakiś news, zmiany itp?

Edit: i tak btw, w co radzicie teraz wchodzić na long term tak do końca roku? według expertów na tradingview i ich prognoz to widać, że większośc altów ma obecnie wielkie szanse na mocne wybicie i są oznaczone w rejonie (buy) i na longterm

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » czwartek, 12 października 2017, 21:56

definicja "giełdowego" słowa bluechip (bo dostałem zapytanie na priva):

http://finansopedia.forsal.pl/encyklope ... -chip.html
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kluka » czwartek, 12 października 2017, 22:39

Tez jestem jak @koparki, zdania ze zec moze pokazac w tym roku pazur, licze na okolice 800-1000$ jednakze zastanawiam sie nad taka oto opcja: bit teraz rosnie dalej do forku z gold i potem sw2x (czy jakos tak) i w tym czasie alty doluja. Bit osiaga 10k $ jakos w listopadzie, alty caly czas doluja (szczegolnie btc/alt) nastepnie banka na bicie peka (spada powiedzmy do 3k) i w dalej w panice alty sa wyprzedawane aby zrealizowac zysk i... dalej doluja. Chodz bardziej prawdopodobne wydaje sie odbicie na altach w miedzyczasie (po najbizszym forku wydaje mi sie pewne) jezeli bedziej przed bez zwaly na bicie to znaczyloby ze nowy kapital naplynal i bylby to bardzo pozytywny sygnal. Swoja droga nie wiem po co ludzie sprzedaja wartosciowe alty tylko po to zeby zyskac scam ktory ma w nazwie bitcoin. Przeciez takie monero czy zec oprocz zachwalanych wartosci ad centralizacji kopania jakie ma miec gold ma dodatkowa wartosc dodana jaka jest (opcjonalna ale najlepiej rozwinieta w zec) prywatnosc. Nie widze sensu dlaczego mialbym sprzedac kilkaset zec i w zamian chciec dostac kilkadziesiat monet "scama" -jak niektorzy uwazaja golda. Nie bedzie to wiele warte wg mnie, licze na max kilkadziesiat $ za sztuke po opadnieciu emocji i jak juz nie tylko insiderzy sprzedaja. Jedno wg mnie jest pewne: Ludzie niedlugo rzucca sie spowtotem na alty.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » czwartek, 12 października 2017, 23:01

Kluka pisze: Swoja droga nie wiem po co ludzie sprzedaja wartosciowe alty tylko po to zeby zyskac scam ktory ma w nazwie bitcoin
zachowania stadne - ot co. poza tym jak coś spada to ludziska nie chcą ponosic strat i sprzedaja - normalka.
Kluka pisze: Bit osiaga 10k $ jakos w listopadzie, alty caly czas doluja (szczegolnie btc/alt) nastepnie banka na bicie peka (spada powiedzmy do 3k) i w dalej w panice alty sa wyprzedawane aby zrealizowac zysk i... dalej doluja. Chodz bardziej prawdopodobne wydaj
część kapitału migruje pomiedzy alt - bit a część kapitału pomiędzy krypto-fiat , jesli będa z giełd uciekały fiaty to wtedy solidarnie wszystkie krypto włączie z bitem spadna ale spora część kapitału nigdy nier wychodzi do fiat - jako sposób na ochrone utraty wartośći migruje pomiedzy niedowartościowanymi altami a przewarościowanym bitkiem i na odwrót.

Dodano po 10 minutach 28 sekundach:
stawiam na to że jesli faktycznie btc będzie jeszcze mocno walił w górę to niektóre wartościowe alty się podłączą , prosze pamietać że któraś anonimowa waluta na pewno osiagnie kapitalizację przynajmniej 1/4 kapitalizacji bitcoina (bo conajmniej 1/4 obiegu gospodarczego jest w szarej strefie) co się wiąze z ogromną hossą na tym alcie, trudno tylko powiedzieć czy to bedzie zec , czy monero czy dash , najlepiej trzymac wszystkie trzy ;) albo wybrac taki który istnieje na wszystkich liczących się giełdach oraz który się aktywnie rozwija , ma najwiecej akceptacji, obsługiwany jest przez portfele android ! itd...
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 października 2017, 23:01 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kristof707 » czwartek, 12 października 2017, 23:01

Kluka pisze: bit teraz rosnie dalej do forku z gold i potem sw2x (czy jakos tak) i w tym czasie alty doluja. Bit osiaga 10k $ jakos w listopadzie, alty caly czas doluja (szczegolnie btc/alt) nastepnie banka na bicie peka (spada powiedzmy do 3k) i w dalej w panice alty sa wyprzedawane aby zrealizowac zysk i... dalej doluja.
Czy wszyscy inni znawcy też popierają tezę, że nie warto teraz wchodzić w Alty i szanse wzrostowe są bardzo nikłe przed forkiem?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » czwartek, 12 października 2017, 23:10

jesli chodzi o ceny w dolarach to alty nie staniały jakos szczególnie , to jest gratka dla osób które nie dotykaja fiatów i migrują jedynie pomiedzy btc a altami.

Dodano po 5 minutach 42 sekundach:
litecoin wykazuje tez symptomy wzrostów ale szkoda mi kapitału na klona btc , zwłaszcza że będa w sumie 3 forki pierwowzoru... a kolejna sprawa że giełdy w Azji dodają już monero i zec-a wiec równiez na bithubie ludzie maja alternatywę wobec LTC której wcześniej nie było.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kluka » czwartek, 12 października 2017, 23:32

koparki pisze:
Kluka pisze: Swoja droga nie wiem po co ludzie sprzedaja wartosciowe alty tylko po to zeby zyskac scam ktory ma w nazwie bitcoin
zachowania stadne - ot co. poza tym jak coś spada to ludziska nie chcą ponosic strat i sprzedaja - normalka.
Kluka pisze: Bit osiaga 10k $ jakos w listopadzie, alty caly czas doluja (szczegolnie btc/alt) nastepnie banka na bicie peka (spada powiedzmy do 3k) i w dalej w panice alty sa wyprzedawane aby zrealizowac zysk i... dalej doluja. Chodz bardziej prawdopodobne wydaj
część kapitału migruje pomiedzy alt - bit a część kapitału pomiędzy krypto-fiat , jesli będa z giełd uciekały fiaty to wtedy solidarnie wszystkie krypto włączie z bitem spadna ale spora część kapitału nigdy nier wychodzi do fiat - jako sposób na ochrone utraty wartośći migruje pomiedzy niedowartościowanymi altami a przewarościowanym bitkiem i na odwrót.

Dodano po 10 minutach 28 sekundach:
stawiam na to że jesli faktycznie btc będzie jeszcze mocno walił w górę to niektóre wartościowe alty się podłączą , prosze pamietać że któraś anonimowa waluta na pewno osiagnie kapitalizację przynajmniej 1/4 kapitalizacji bitcoina (bo conajmniej 1/4 obiegu gospodarczego jest w szarej strefie) co się wiąze z ogromną hossą na tym alcie, trudno tylko powiedzieć czy to bedzie zec , czy monero czy dash , najlepiej trzymac wszystkie trzy ;) albo wybrac taki który istnieje na wszystkich liczących się giełdach oraz który się aktywnie rozwija , ma najwiecej akceptacji, obsługiwany jest przez portfele android ! itd...
A dash przypadkiem nie porzucil rozwijania anonimowosci? Z reszta i tak ma ja najbardziej kulejaca. Jak zcash w nastepnym roku wprowadzi zapowiadane ulepszenie to bedzie bezkonkurencyny. Tylko jest jeszcze kwestria czy jeden prywatny coin sie wybije czy bedzie ogolny boom.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Bit-els » czwartek, 12 października 2017, 23:48

Dash nie zarzucił anonimowości. Tylko musisz mieć portfel typu core.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » czwartek, 12 października 2017, 23:50

monero ma problem - brak portfela lekkiego i brak portfela pod android , gdyby istniał lekki portfel to znika anonimowość , więc monero raczej będzie służył większym graczom jako składnik do budowania bramki anonimizujacej btc-monero-btc , ale taka bramka tez nie gwarantuje anonimowości bo jest strona trzecia , w obecnej formie monero nie nadaje się dla mainstreamu - trzeba mieć pełnego klienta i pobrać kilkanaście giga blockchaina.
Zec , nie wiem jak się sprawy mają przy transferze anonimowym , brak portfela lekkiego z anonimowością (nie wiem czy taki moze istnieć) , brak portfela pełnego z gui z anonimowością (chyba)
najlepiej wypada dash - lekki portfel , portfel pod andka, za chwile evolution - ułatwienie dla mainstreamu. no ale dla anonimowośći trzeba ściagac cały blockchain ;( . Fajne miksowanie monet ale długo trwa - niewydajne , nie wiem czy skalowalne (nie wnikałem trzeba pytań kolegów od spraw technicznych dasha)
Trudno mi ocenić popularność na świecie kazdego z nich... prawdopodobnie zec będzie promowany bo w dziwny sposób jest to kojn popularny mimo małej kapitalizacji i pojawił się na głównych giełdach od pierwszego dnia emisji.... czyli ma plecy. Ale w sumie nie wiem dlatego mam wszystkie trzy i wierzę ze któregoś dnia, któryś z nich po prostu eksploduje +10% codziennie o ile bedzie to prywatność dla zwykłego użytkownika. Czyli moze to jeszcze potrwać .
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kluka » piątek, 13 października 2017, 06:38

Mamusiu jaka sieczka na alt/btc.. wartosciowe coiny wlasnie trafiaja ze spanikowanych slabych rak do wielorybow. Ale beda pompy niedlugo. Ciekawe ktory alt pierwszy przebije 1000$ ...
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: marlone » piątek, 13 października 2017, 08:52

Może ktoś napisać co się stało z CLAMSem dzisiaj??? Takiego spadku dawno nie widziałem na świeczce 1d.

Początkujący
Posty: 312
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: TSD_WWA » piątek, 13 października 2017, 08:58

Kluka pisze: Mamusiu jaka sieczka na alt/btc.. wartosciowe coiny wlasnie trafiaja ze spanikowanych slabych rak do wielorybow. Ale beda pompy niedlugo. Ciekawe ktory alt pierwszy przebije 1000$ ...
A Ty jaki obstawiasz?

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Jvri » piątek, 13 października 2017, 09:07

ETH dzisiaj ładnie pikuje. Ciekawe jak wysoko się zatrzyma. LTC i Dash też ma wzrostach. Reszta leci w dół. A BTC dalej robi swoje...

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » piątek, 13 października 2017, 09:10

jest tak jak pisałem parę postów wyżej konwersja drogi-bitcoin na tanie(względem btc) altowe bluechipy , dash/usd i eth/usd oby zaczęły gonic bitka aby zostały przynajmniej zachowane proporcje w kapitalizacji.
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 314
Rejestracja: 12 lipca 2017
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: mediabooker » piątek, 13 października 2017, 12:32

Mamy wystrzał na ZEC! Zobaczymy dokąd poleci. W tej chwili z 230 na 250 i rośnie. Czyżby @koparki miał nosa?;')

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości