"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » sobota, 2 września 2017, 13:21

splawik21 pisze: @maky mozesz takze tutaj: https://www.dash.org/forum/threads/v12- ... ost-137831
Poszło na oba. Dzięki chłopaki.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » środa, 6 września 2017, 19:37

Jutro wspólnie z Fernando prezentujemy Dash na Blockchain & Bitcoin Conference w Sztokholmie
https://stockholm.blockchainconf.world/en

Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 17 stycznia 2015
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: AnarchicCluster » czwartek, 7 września 2017, 03:14

Bedzie jakies wideo z waszej prezentacji?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » czwartek, 7 września 2017, 06:21

Organizator ma nagrywać lecz już tyle razy widziałem porażki w tym zakresie, że nic nie obiecuję :)

Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 17 stycznia 2015
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: AnarchicCluster » środa, 13 września 2017, 02:20

Dash jest testowany na Japonskiej gieldzie https://www.qryptos.com/

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Anunaki » czwartek, 14 września 2017, 06:53

Hey,
potrzebuje szybko zacząć przygode z DASH`em dlatego bardzo bym prosił o pomoc wlasnie tu na forum:

-która aplikacja portfela bedzie najlepsza (link?) i dlaczego akurat ta?
-z tego co wiem Dash oferuje wysylke przelewu normalnie i z mixowaniem (anonimowo) rozumiem, że w łatwy da się ustawić te opcje z mixowaniem i nie trzeba żadnych specjalnych zabiegow?
-czy faktycznie te mixowanie ma sens i jest skuteczne?
-ile dłużej idzie taki przelew z mixowaniem? Jak to policzyć abym mogl sobie sam w przyblizeniu skalkulowac ile to zajmie dla mojej kwoty.
-jakie są koszta przelewow?
-czy jest coś jeszcze szczegolnego na co powinienem zwrocic uwagę?
-gdzie najtaniej mozna kupic Dash? :)

Miłego dnia

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » czwartek, 14 września 2017, 07:05

Nie przelew z miksowaniem tylko miksowanie a potem przelew zmiksowanych monet trwa tyle co normalnych. Samo miksowanie odbywa się tylko przy użyciu pełnego portfela 'core' i trwa od godziny-dwóch wzwyż w zależności od ilości rund.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Bit-els » czwartek, 14 września 2017, 07:41

W Polsce za fiaty dasha chyba jeszcze nie kupisz.
Coinroom ma małą płynność przez co niekorzystne ceny.
Btc na bitmarket.pl a potem Bittrex.com lub poloniex.com.
Ale te giełdy zaczęły robić problemy z weryfikacją. Spróbuj wymienić na cryptox.pl.
Jeśli ceny będą dobre.

Dodano po 21 minutach 37 sekundach:
Na cryptox.pl nie trzeba nawet maila podować. Szefem jest kolega Grzem, zaufany user forum.
W czasach coraz większych obostrzeń nawet na giełdach crypto/crypto (bez fiatów) ma szansę na zwiększenie płynności.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » czwartek, 14 września 2017, 07:58

Dodatkowo oczywiście kupisz na:
- Bitfinex - tutaj kupujesz i uciekasz ze środkami z giełdy z prędkością światła (przynajmniej tak bym rekomendował)
- Kraken - dużo bezpieczniejsza ale i tak nie trzymaj tam środków

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Anunaki » czwartek, 14 września 2017, 10:37

Zaintalowalem Core...ile te 1gb blockchaina sie bedzie sciagac? Idzie jakos mega wolno.....to juz chyba w Bitcoin core idize szybciej ....

Nie przelew z miksowaniem tylko miksowanie[/quote]
-hymm to jak dziala mixowanie? Za kazdym razem jak zrobie mixowanie to bede wysylac z innego adresu?

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Robsonek » czwartek, 14 września 2017, 12:51

To może i ja dorzucę pytanie - na jaki portfel wrzucać wykopane Dash'e? Standardowo ze strony Dash'a czy coś innego typu electrum wallet?
Czy taka opcja upłynniania miesięcznego będzie najlepsza:
Portfel - Przelew na Bitrex - zamiana Dashna USD - przelew na konto osobiste USD.
Bardzo proszę o radę kolegów już obracających Dashem :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » czwartek, 14 września 2017, 14:03

Anonimowość w krypto tracisz gdy zostaje reszta i potem jest dodawana do innych transakcji. Miksowanie po pierwsze rozbija środki na drobne tak aby dało się płacić bez reszty a potem miksuje w/w z środkami innych użytkowników.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Anunaki » czwartek, 14 września 2017, 14:32

Ile ustawić rund do mixowania aby było skuteczne mixowanie? (w standardzie jest 2)
O co chodzi z tym w ustawieniach: "Ilość dashów które mają pozostać anonimowe" ? Bo nie kumam to jak mam np 10 to np 5 może być nie anonimowe? Przy wysyłaniu można później decydować czy mają być wysłane anonimowe czy nie anonimowe?

Opcja "Wydaj niepotwierdzoną resztę" ma być wł czy wył ? (anonimowość)
maky pisze: Anonimowość w krypto tracisz gdy zostaje reszta i potem jest dodawana do innych transakcji.
-ale reszte wydaje tylko wtedy gdy ktos daje mi adres do wpłaty gdzie jest juz z automatu jakas tam kwota na którą czeka i jak będzie za duzo to sam te reszte wyda i odesle tak? Jak sobie przerzucam z portfela na portfel np całość to żadnej reszty nie wyda? ;)

Wystarczy zrobić raz te mixowanie aby uzyskać anonimowosc? jak zrobie komus przelew to pozniej aby nie wysylac z tego samego adresu musze znowu przemixowac?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » czwartek, 14 września 2017, 15:03

Jak zmiksujesz to każda część będzie leżeć na innym adresie. Im więcej rund tym trudniej zidentyfikować wydającego. Nie da się przenieść anonimowości na inny portfel Chyba, że przeniesiesz adresy do nowego portfela lub poprzelewasz każdą drobną kwotę na osobny adres z nowego portfela.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Anunaki » piątek, 15 września 2017, 08:34

Przepraszam maky, ale nie do końca to rozumiem, jestem troche zielony w tych sprawach dlatego zadałem tak szczegolowe pytania w poprzednich postach, a na które póki co nie otrzymałem odpowedzi. Jak ktoś może dokładnie wytłumaczyć mi działanie tego mixowania i sensu to bardzo proszę.

Również czy Dash daje możliwość przesłania komuś przelewu w sposob anonimowy? Chyba nie muszę tłumaczyć o co chodzi i o jaki efekt chodzi? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » piątek, 15 września 2017, 08:45

CMC pisze: -gdzie najtaniej mozna kupic Dash?
Może nie najtaniej, ale moim zdaniem najbezpieczniej wymienisz z innych crypto na DASH tu: https://shapeshift.io/#/coins
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » piątek, 15 września 2017, 20:11

@CMC przemieszaj sobie parę monet potem uaktywnij z górnego menu CoinControl w opcjach
Gdy przejdziesz do zakladki Wyslij bedziesz miec przycisk Inputs.
Jak to wcisniesz to zobaczysz adresy i jaki jest stan monet na każdym z nich.
Zaznaczam te które mają 2 rundy mieszania do momentu gdy kwota będzie na tyle wysoka by Cię zadowalala.
Zrób ok i na dole po prawej zaznacz PricateSend.
Wyślij.
Anonimowość bez reszty ;)
W ten sposób możesz zniwelować wydawana resztę do totalnego minimum.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » piątek, 15 września 2017, 20:36

CMC pisze: Przepraszam maky, ale nie do końca to rozumiem, jestem troche zielony w tych sprawach dlatego zadałem tak szczegolowe pytania w poprzednich postach, a na które póki co nie otrzymałem odpowedzi. Jak ktoś może dokładnie wytłumaczyć mi działanie tego mixowania i sensu to bardzo proszę.
Możesz w podpunktach te kwestie, których nie rozumiesz. Jest weekend. Postaram się rozjaśnić. Poprzednie pisałem z komórki. Nie rozpisywałem się. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Anunaki » sobota, 16 września 2017, 09:15

-czy faktycznie te mixowanie ma sens i jest skuteczne?
-ile rund ustawić, aby było ok i zdroworozsądkowo (aby nie przesadzić)
-czy dash core musi być cały czas włączony przy mixowaniu? Jeżeli przerwe w połowie np brak prądu co wtedy?
-można przemixować tylko jakąś część środków które znajdują się w portfelu i później zrobić przelew tylko właśnie z tych wymixowanych? Rozdziela się to w jakiś łatwy sposob? (rozumiem, że przelew nie może być większy niż ilość przemixowanych coinów)
-czy jak robie przelew z takich przemixowanych coinów to później odbiorca widzi, że otrzymał kwotę z wielu różnych adresów i drobniejszych kwot? Czy jak? (no bo chyba po mixowaniu o to chodzi, aby za kazdym razem był inny adres nadawcy przelewu)
-o co chodzi z tym w ustawieniach: "Ilość dashów które mają pozostać anonimowe" ? Bo nie kumam to jak mam np 10 to np 5 może być nie anonimowe? Przy wysyłaniu można później decydować czy mają być wysłane anonimowe czy nie anonimowe?
-opcja "Wydaj niepotwierdzoną resztę" ma być wł czy wył ? (anonimowość)
-ale reszte wydaje tylko wtedy gdy ktos daje mi adres do wpłaty gdzie jest juz z automatu jakas tam kwota na którą czeka i jak będzie za duzo to sam te reszte wyda i odesle tak? Jak sobie przerzucam z portfela na portfel np całość to żadnej reszty nie wyda? ;)


Może niektóre pytania za bardzo szczegółowe, ale to poprostu temu, że nie wiem jak działa cała ta idea mixowania, jaki jest mechaniz i tak naprawde co chce osiągnąć mixowaniem :). Wiecie zapewne jaki efekt chcę uzyskać, więc czy to wogóle się nada? :)

W sytuacji jak ktoś chce przerzucać całość środków do następnego portfela, a później do następnego nie lepiej od razu zrobić mixowanie całości i puścić przelew? Wtedy na następnym portfelu trafi ta cała kwota pomniejszona o prowizje przelewu i bedzie wymieszana? Jak to będzie wtedy wyglądać? Co będzie mógł odczytać ODBIORCA?

W sumie te ostatnie słowa chyba najważniejsze...da się tak zrobić? czy nie? ew. jak z pomocą innych walut, sposobów tak zrobic? :) Bo kolega pyta.

Bardzo proszę raz i szczegolowo o odpowiedz, aby nie rozrzucac tego na 1000 postów :P Z całym szacunkiem, uprzejmie zwracam się o pomoc :)


___________________________________________________
splawik21 pisze: @CMC przemieszaj sobie parę monet potem uaktywnij z górnego menu CoinControl w opcjach
Gdy przejdziesz do zakladki Wyslij bedziesz miec przycisk Inputs.
Jak to wcisniesz to zobaczysz adresy i jaki jest stan monet na każdym z nich.
Zaznaczam te które mają 2 rundy mieszania do momentu gdy kwota będzie na tyle wysoka by Cię zadowalala.
Zrób ok i na dole po prawej zaznacz PricateSend.
Wyślij.
Anonimowość bez reszty
W ten sposób możesz zniwelować wydawana resztę do totalnego minimum.
Co do tego? To da się tak przerzucić całość portfela na inny wszystko tak wymieszane, aby było anonimowo i odbiorca czy tam ktoś z dostępem do "blockchaina" nie miał możliwości dojść skad kto co i jak?

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: grzem » sobota, 16 września 2017, 10:11

mecenas pisze:
CMC pisze: -gdzie najtaniej mozna kupic Dash?
Może nie najtaniej, ale moim zdaniem najbezpieczniej wymienisz z innych crypto na DASH tu: https://shapeshift.io/#/coins
Na pytanie gdzie najtaniej, podałeś w zasadzie naidroższe miejsce.
Cryptox.pl można użyć na tej samej zasadzie co shapeshift, choć potrzeba sobie więcej rzeczy zdefiniować.
@CMC
Sprawdź tylko czy płynność jest dla Ciebie dostateczna.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości