Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 4 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Postautor: bitcoin2017 » poniedziałek, 4 września 2017, 10:43

Witam serdecznie. Przejrzałem masę ogłoszen na kryptokoparki i praktycznie nikt nie podaje ile koparka ma mh przy kopaniu bitcoina. Wszyscy podaja kalkulacje dla Zcash i Etherum. Da się to jakos prosto przekonwertowac? Chcialbym znac te wartosci aby moc wpisac je w kalkulator opłacalnosci.
Przyklad: 2000 H/s dla Zcash | Pobór mocy - ok. 750 W. Cena koparki: 19 000,00 zł
Drugie pytanie: w jakim czasie taki sprzet sie amortyzuje? Tzn, te 19 tysiecy- jak długo wytrzyma taka koparka?
Trzecie pytanie: jaki jest aktualnie koszt wydobycia bitcoina w najlepszej konfiguracji i ile ona kosztuje? Mam na mysli prad niezbedny do dzialania plus np rata leasingowa za koparke- czy im drozsza koparka tym taniej, czy jest pewna granica? Jaka jest np roznica w koszcie wydobycia bitcoina przez przecietnego Janusza z koparka za kilka tysiecy, kilkanascie, a np przez kopalnie w Chinach?

Pozdrawiam

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 4 września 2017, 12:30

Poczytaj o algorytmach PoW i wszystko będzie jasne.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 4 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Postautor: bitcoin2017 » poniedziałek, 4 września 2017, 17:32

Przeczytałem o Proof of Work i nadal nie potrafię znaleźć odpowiedzi na moje pytania. Albo jestem ograniczony umysłowo albo jej tam nie ma.

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Postautor: esse » poniedziałek, 4 września 2017, 17:54

Przeczytaj jeszcze o ASIC.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 4 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Postautor: bitcoin2017 » wtorek, 5 września 2017, 17:23

Poczytałem o ASIC. Znalazłem ranking koparek. Wiem, który model zużywa mniej prądu na tą samą pracę. Ale nadal nie znajdę tam informacji np o tym ile taki sprzęt wytrzyma. I co najważniejsze- jak przekonwertować wydajność z zcash do bitcoin w koparce o ktorej wspomnialem w pierwszym poście.

Orator
Posty: 960
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Postautor: tomko222 » wtorek, 5 września 2017, 17:34

bitcoin2017 pisze: jak przekonwertować wydajność z zcash do bitcoin w koparce o ktorej wspomnialem w pierwszym poście.
poczytaj jeszcze raz o ASIC...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Postautor: wamak » wtorek, 5 września 2017, 17:51

bitcoin2017 pisze: Poczytałem o ASIC. Znalazłem ranking koparek. Wiem, który model zużywa mniej prądu na tą samą pracę. Ale nadal nie znajdę tam informacji np o tym ile taki sprzęt wytrzyma. I co najważniejsze- jak przekonwertować wydajność z zcash do bitcoin w koparce o ktorej wspomnialem w pierwszym poście.
Wymienić na giełdzie wykopane ETH lub ZEC na Bitcoina. Tak wygląda konwersja, o którą pytasz. Inną opcją jest kopanie poprzez Nicehash, który to płaci w Bitcoinach, ale ty kopiesz ETH lub ZEC. Nicehash po prostu w locie kupuje od ciebie te wykopane ułamki ETH i ZEC itd. i od razu wg aktualnego kursu daje w zamian ułamki Bitcoina.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 4 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Postautor: bitcoin2017 » środa, 6 września 2017, 11:07

@wamak to juz jakis pomysl ale nie chcę mieszać się w ETH ani ZEC. Jestem zainteresowany kopaniem, za ktore otrzymuję bitcoiny. I nie mam pojęcia co mam wpisac w kalkulator na stronie http://www.bitminer.pl, jesli jestem zainteresowany koparką z pierwszego postu. Jesli ktos zna odpowiedz, proszę napisać. Bo chyba na tym polega forum, zeby sobie pomagac i udostepniac wiedzę ktora się juz posiada.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Postautor: rav3n_pl » środa, 6 września 2017, 13:32

A użycie rozumu polega na tym, żeby go używać.
Nie można przeliczać mocy koparek BTC na ETH czy LTC to są różne algorytmy i różne koparki (nie przeczytałeś o co chodzi z PoW ani ASIC).
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 4 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Postautor: bitcoin2017 » czwartek, 7 września 2017, 09:01

@rav3en_pl Dlatego napisałem w dziale "przedszkole" zdając sobie sprawę z mojej niewiedzy. Jeżeli masz kilkuletnie dziecko w rodzinie to życzę Ci abyś został przez nie zapytany skąd się biorą dzieci. Ty odpowiesz, że z zapłodnienia komórki jajowej przez plemnik, dziecko odpowie, że nie rozumie a Ty mu na to: TO UŻYJ ROZUMU!!! NIE POCZYTAŁEŚ O TYM!!!
Najpierw przeczytałem to: https://en.bitcoin.it/wiki/Proof_of_work
a potem to: https://www.buybitcoinworldwide.com/mining/hardware/ oraz https://www.bitcoinmining.com/bitcoin-mining-hardware/

PS. Może zmienię pytanie: Czy sprzętu, który jest sprzedawany do kopania ETH da się użyć do kopania Bitcoin, odpowiednio go przeprogramowując? Czy to jest zupełnie inny hardware?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 7 września 2017, 09:04

Dzieci przynosi bocian albo znajduje się je w kapuście, nie wiedziałeś?
Przeczytać a przeczytać ze zrozumieniem to dwie różne sprawy.
Napisałem wyraźnie, że do kopania RÓŻNYCH ALGORYTMÓW są używane RÓŻNE KOPARKI. Zgadnij DLACZEGO?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Postautor: liquid » czwartek, 7 września 2017, 09:30

@bitcoin2017: Koparki na GPU mogą kopać BTC, ale jest to od kilku lat już nieopłacalne (koszt energii elektrycznej będzie wyższy niż wartość BTC, które ukopiesz). Do kopania BTC służą wyspecjalizowane układy ASIC, które są wielokrotnie szybsze od koparek na GPU.

Jeżeli interesują cię tylko koparki BTC to poszukaj koparek ASIC np. AntMiner

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 4 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Postautor: bitcoin2017 » czwartek, 7 września 2017, 10:04

Ok, dziękuję za odpowiedź, tak trzeba było napisać w pierwszym poście- różne koparki do różnych kryptowalut. Kończę więc ten wątek usatysfakcjonowany odpowiedzią na główne pytanie. Pozostało tylko jedno pytanie z pierwszego postu, które już bardziej dotyczy waszych doświadczeń, a mianowicie: jak długo takie koparki są w stanie pracować 24/7, jaka jest ich średnia żywotność z Waszego doświadczenia?
A wiedząc już, że kopanie Bitcoin w domu jest nieopłacalne... co mogą zrobić ludzie, którzy kupili taką koparkę np pół roku temu, bo obiecane były im złote góry?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 7 września 2017, 10:16

bitcoin2017 pisze: którzy kupili taką koparkę np pół roku temu, bo obiecane były im złote góry?
liquid pisze: Koparki na GPU mogą kopać BTC, ale jest to od kilku lat już nieopłacalne
Tak to jest, jak ludzie z kasą bez pojęcia zajmują się "inwestowaniem"...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Postautor: tonyxxl » czwartek, 7 września 2017, 12:39

bitcoin2017 pisze: Pozostało tylko jedno pytanie z pierwszego postu, które już bardziej dotyczy waszych doświadczeń, a mianowicie: jak długo takie koparki są w stanie pracować 24/7, jaka jest ich średnia żywotność z Waszego doświadczenia?
w 90% przypadków, jeśli sprzęt jest nowy i dobrze skonfigurowany, jest dobra wentylacja i co jakiś czas przedmuchasz go z kurzu to posłuży do końca opłacalności i gwarancji czyli 2-3 lata, potem i tak raczej ten dzisiejszy sprzęt będzie za mało wydajny żeby kopać z zyskiem.
bitcoin2017 pisze: A wiedząc już, że kopanie Bitcoin w domu jest nieopłacalne...
kto ci tak powiedział? kopanie bitcoin w domu jest tak samo opłacalne jak poza domem ;)

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Postautor: liquid » czwartek, 7 września 2017, 13:03

rav3n_pl pisze:
bitcoin2017 pisze: którzy kupili taką koparkę np pół roku temu, bo obiecane były im złote góry?
liquid pisze: Koparki na GPU mogą kopać BTC, ale jest to od kilku lat już nieopłacalne
Tak to jest, jak ludzie z kasą bez pojęcia zajmują się "inwestowaniem"...
Czyli według Ciebie nie jest możliwe kopanie BTC za pomocą GPU(pomijam opłacalność)? Proszę o w miarę merytoryczną odpowiedź bez osobistych przytyków w moją stronę.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 7 września 2017, 13:12

Możesz kopać nawet na komórce.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Postautor: liquid » czwartek, 7 września 2017, 13:29

Jak i na każdym urządzeniu potrafiącym wyliczyć funkcje skrótu SHA-256.

No i kto tu nie ma pojęcia....

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 7 września 2017, 13:58

No to skoro WIESZ to po co PYTASZ bez sensu?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptokoparka- jak sprawdzic ile ma mh dla Bitcoina i jaki jest koszt wydobycia?

Postautor: liquid » czwartek, 7 września 2017, 14:06

rav3n_pl pisze:
bitcoin2017 pisze: którzy kupili taką koparkę np pół roku temu, bo obiecane były im złote góry?
liquid pisze: Koparki na GPU mogą kopać BTC, ale jest to od kilku lat już nieopłacalne
Tak to jest, jak ludzie z kasą bez pojęcia zajmują się "inwestowaniem"...
Zobacz co sam napisałeś.
To ty się do mnie przyczepiłeś podważając to co napisałem.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, oam i 26 gości