Opłaty za transfer bitcoina - znikające duże kwoty

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłaty za transfer bitcoina - znikające duże kwoty

Postautor: exik » piątek, 1 września 2017, 16:12

Witajcie..
Od kilku dni staram się wkręcić w temat kryptowalut. Tym samym zainwestowałem sobie odrobinę pieniążków w BTC tak aby poznać cały mechanizm - giełdę, wpłaty, wypłaty, przelewanie do portfela, z portfela itd. Naczytałem się wcześniej, że przelewanie BTC z miejsca na miejsce wiąże się z opłatami, niemniej jednak nie są one duże.
Postanowiłem więc przesłać sobie BTC z jednej giełdy na inną.

Giełda pobiera 0,0008 BTC za wypłatę
Plus opłaty transakcyjne wynosiły 0,0007571

Przelewałem 0.11074684 BTC

Razem opłat 0,0015571 a więc 0.11074684 - 0,0015571 = 0,10918974

Otrzymam na konto wg blockchaina 0.10024325 BTC

Co się stało z 0,00894649 satoshi ?? Nie rozumiem zupełnie gdzie się podziały te pieniądze. Przy obecnym kursie to jest ładne parę złotych.. :/:/:/:/:/

Proszę, niech mi to ktoś wytłumaczy.
Poza tym, minęło już z 40 minut. Otrzymałem 4 potwierdzenia, pieniędzy dalej nie ma na drugim koncie, zapłaciłem za to rekordowo wysoką opłatę wliczając pieniądze które zniknęły.
Ostatnio zmieniony piątek, 1 września 2017, 16:53 przez exik, łącznie zmieniany 1 raz.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Opłaty za transfer bitcoina

Postautor: rav3n_pl » piątek, 1 września 2017, 16:16

Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłaty za transfer bitcoina

Postautor: exik » piątek, 1 września 2017, 16:23

Dziękuję za zainteresowanie moim pytaniem, niestety film/prezentacja podesłana w linku niestety nie działa. Czy mógłbym zatem w kliku zdaniach poprosić o wyjaśnienie? Bo to czego doświadczyłem to po prostu świństwo i szwindel.

edit.
zaczęła działać, oglądam..

Oglądam, jednak zupełnie nie rozumiem o czym on mówi. Chciałbym poznać prostą odpowiedź, dlaczego zamiast kilku złotych za transfer BTC zapłaciłem około 200zł. I dlaczego NIGDZIE przed wysłaniem nie było o tym informacji, nigdzie nie było napisane, że będzie to tak wyglądało.
Proste 2-3 zdania, bez 15 minutowego wykładu.

Poza tym, wg tego co chłopak tłumaczył, to drogie są jakieś skomplikowane transakcje o dużej ilości wejść. I drogie to znaczy 10zł, a nie 200zł.......

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłaty za transfer bitcoina

Postautor: ekonokomik » piątek, 1 września 2017, 16:47

@rav3n_pl, sorry, ale exik ma rację. Też obejrzałem cały materiał i kompletnie nic nie wyjaśnia. Ty mówisz jak obliczać opłatę za transakcję.
A wg niego część kasy mu zniknęła i nie była to ta część jaka poszła na opłatę transakcyjną.

Druga sprawa a propos Twojego wideo: nie wyjaśniłeś chyba nigdzie co to znaczy "liczba wejść" > 1.
Jak przelewam kasę z jednego adresu na inny, to liczba wejść jest przecież równa 1.
Czy chodzi Ci o sytuację kiedy w portfelu mam większą ilość adresów z cząstkowymi sumami i chcę przelać ich sumę w jednej transakcji?

PS. Po raz kolejny dochodzę do wniosku że Bitcoin nie ma szans... W banku mam jasną sytuację: cena za przelew = 1zł. Albo 1%. A tutaj człowieka ch... może strzelić przy prostym przelewie! :evil: (wybaczcie moją łacinę).

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłaty za transfer bitcoina

Postautor: exik » piątek, 1 września 2017, 16:52

Definitywnie i jakimś cudem zostałem orżnięty na 156zł przy obecnym kursie, ponieważ tyle kosztują satoshi które gdzieś wyparowały.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Opłaty za transfer bitcoina - znikające duże kwoty

Postautor: rav3n_pl » piątek, 1 września 2017, 16:59

@ekonokomik, Jeżeli na jeden adres w portfelu dostajesz 10 wpłat i masz 10 adresów z jedną wpłatą na każdy - efekt jest identyczny: masz 10 wejść do wydania.
@exik, podaj jakiś adres czy txid bo nikt nie jest jasnowidzem i nie potrafi domyślić się gdzie się pomyliłeś w obliczeniach.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłaty za transfer bitcoina - znikające duże kwoty

Postautor: ekonokomik » piątek, 1 września 2017, 17:06

rav3n_pl pisze: @ekonokomik, Jeżeli na jeden adres w portfelu dostajesz 10 wpłat i masz 10 adresów z jedną wpłatą na każdy - efekt jest identyczny: masz 10 wejść do wydania.
Czekaj, żebym ja dobrze zrozumiał (wiesz, że jestem tylko prostym spekulantem).
Chcesz powiedzieć, że jak mam jeden adres X z kwotą, powiedzmy 1 BTC, i robię przelew całej tej kwoty na jeden adres Y, to opłata za transakcję będzie się różnić zależnie od wcześniejszej historii wpływów na adres X? :shock:

Czyli jeśli wcześniej 1000 osób mi tam wpłaciło po 0.001 BTC to za wydanie tego 1BTC zapłacę więcej niż jeśli dostałem go w jednym kawałku?

Opłata za transakcję (przelew) BTC zależy od historii pochodzenia pieniędzy na adresie?
Dobrze rozumiem?
I to jest normalne i standardowe? :shock: :shock:

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Opłaty za transfer bitcoina - znikające duże kwoty

Postautor: rav3n_pl » piątek, 1 września 2017, 17:12

Oczywiście. Dokładnie jak napisałeś. Wydawało mi się, że w nagraniu dostatecznie mocno to podkreśliłem.
Każda otrzymana kwota = 1 wejście. Nie ważna wartość.
Jak dostałeś 1BTC w 100 transakcjach po 0.01BTC, to chcąc wysłać ten 1BTC musisz skonstruować transakcję, która będzie zbierała wszystkie otrzymane monety: czyli masz 100 wejść. To, czy jest to jeden adres, 20, czy 100 - nie ma żadnego znaczenia. Każde wejście musi być osobno podpisane.
Tu właśnie wkraczają transakcje segwit, które mają oddzielone podpisy - wejście waży znacznie mniej, i transakcja jest zdecydowanie tańsza.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłaty za transfer bitcoina - znikające duże kwoty

Postautor: exik » piątek, 1 września 2017, 17:14

Rozumiem, że txid to jest ten link, pod którym widzę ile otrzymałem potwierdzeń, jaka kwota wypływa i jaka wpływa? Innymi słowy szczegóły transakcji?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Opłaty za transfer bitcoina - znikające duże kwoty

Postautor: rav3n_pl » piątek, 1 września 2017, 17:15

Historyczne transakcje nie mają znaczenia. Liczą się tylko te monety, które aktualnie wydajesz w transakcji.
Zobacz na mój adres, "na początku" mam stado transakcji zbierających wypłaty z P2Pool. A kolejne już nie odwołują się do wcześniej wydanych minet, bo nie muszą.

Dodano po 38 sekundach:
@exik, txid = identyfikator transakcji (jej hasz)
adres - adres z którego lub na który wysyłasz.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 208
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłaty za transfer bitcoina - znikające duże kwoty

Postautor: BTC-m » piątek, 1 września 2017, 17:18

ekonokomik pisze: Chcesz powiedzieć, że jak mam jeden adres X z kwotą, powiedzmy 1 BTC, i robię przelew całej tej kwoty na jeden adres Y, to opłata za transakcję będzie się różnić zależnie od wcześniejszej historii wpływów na adres X?
Jeżeli masz wallet z np setką adresów bo dla każdego klienta generujesz nowy adres i próbujesz przesłać wszystkie zgromadzone btc na na jeden adres, to masz transakcję z setką wejść. Każde wejście zajmuje kilka bajtów a prowizje są naliczane za każdy bajt. Krótko mówiąc, zapłacisz więcej bo przesyłasz dużą wagowo transakcję.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłaty za transfer bitcoina - znikające duże kwoty

Postautor: exik » piątek, 1 września 2017, 17:22

Dodaje zrzut ekranu ze szczegółami:

hasz transakcji to zapewne to co zakryłem na górze zupełnie na biało..

ale policzyłem wszystko dobrze, i tak jak mówiłem wychodzi na to, że za przelew zapłaciłem opłatę transakcyjną + prowizję od wypłaty + 156zł nie wiadomo dlaczego, beż żadnej wcześniejszej informacji.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłaty za transfer bitcoina - znikające duże kwoty

Postautor: ekonokomik » piątek, 1 września 2017, 17:32

@BTC-m, Ale to ma jedną paskudną konsekwencję: załóżmy, że mamy dwa paperwallety o wartości nominalnej 1BTC każdy. Tzn, że na każdym z tych adresów jest 1 BTC. Ale realnie ich wartość jest różna, bo może się okazać, że wydanie 1BTC z jednego z tych adresów jest 1000x droższe niż z drugiego.

To jeszcze byłoby pomijalne, gdyby te opłaty były groszowe. Gdyby za parę groszy miało się przelew priorytetowy, a darmowy szedlby powiedzmy kilka godzin (a tak chyba kiedyś było). Teraz przelew bez opłaty chyba w ogóle nie ma szansy dojść?

To wszystko zaczyna tracić sens...
Wypłata BTC z giełdy na swój portfel to stały koszt około 0.001 BTC czyli ~$5 a więc jakieś 18zł. Tymczasem czasami piszą tu ludzie próbujący kupić BTC np za 100zł. Trochę słabo :roll:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłaty za transfer bitcoina - znikające duże kwoty

Postautor: Bit-els » piątek, 1 września 2017, 17:49

Dlatego mamy powrót do korzeni. Bitcoin cash, czyli 8 MB załatwia sprawę. Fee 1 gr albo i mniej. Mempol czyszczony do zera.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłaty za transfer bitcoina - znikające duże kwoty

Postautor: exik » piątek, 1 września 2017, 17:55

To jak? Ktoś wyjaśni co się stało?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Opłaty za transfer bitcoina - znikające duże kwoty

Postautor: rav3n_pl » piątek, 1 września 2017, 18:04

Podaj adres lub txid, nikt nie będzie zgadywać. NIE OBRAZEK tylko kopiuj/wklej tekst.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłaty za transfer bitcoina - znikające duże kwoty

Postautor: grzem » piątek, 1 września 2017, 18:08

exik pisze:To jak? Ktoś wyjaśni co się stało?
Tak, otrzymałeś całe 0.11074684 BTC, ta druga mniejsza kwota w transakcji jest resztą giełdy.

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
BTW, wybrałeś najlepszą polską giełdę, jeśli dobrze poznaję.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłaty za transfer bitcoina - znikające duże kwoty

Postautor: exik » piątek, 1 września 2017, 18:33

No właśnie nie, otrzymałem tę niższą kwotę.. Bo ta niższa wpłynęła na moje konto na giełdzie bitbay :) pojawiło się dokładnie 0.10024325 BTC
Ale... sprawdziłem na starej giełdzie i okazało się, że faktycznie przelewałem 0.10104325 i od tego minus 0.0008 to wychodzi 0.10024325....

W takim razie ta druga to co to za kwota? i Dlaczego całość transakcji to ponad 0.210 BTC ??

Wybaczcie te pytania, ale nie bez kozery piszę w dziale przedszkole :) Mimo, że sypiam ostatnio po kilka godzin bo bez przerwy czytam, staram się wszystko zrozumieć ale jak widać to jeszcze za mało..

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłaty za transfer bitcoina - znikające duże kwoty

Postautor: wdaddy » piątek, 1 września 2017, 18:45

@exik, przeczytaj tego arta. opisuje działanie transakcji, tematy związane z resztą, adresami dla reszty itd. Poza odpowiedziami na Twoje pytanie, dowiesz się też jak bezpiecznie korzystać z BTC i przelewów

http://bitzuma.com/posts/five-ways-to-l ... addresses/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 208
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłaty za transfer bitcoina - znikające duże kwoty

Postautor: BTC-m » piątek, 1 września 2017, 18:50

exik pisze: W takim razie ta druga to co to za kwota? i Dlaczego całość transakcji to ponad 0.210 BTC ??
Ta druga transakcja poszła do kogoś innego razem z Twoją przy użyciu multisiga. Giełdy tak robią żeby płacić mniejsze fee / transakcję. Jak będziesz wypłacał z większych giełd może się zdarzyć że cała transakcja będzie opiewała na miliony dolarów z czego Twoje będzie 100zł

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], lobor, Pleasek89, Zmarzniety0 i 19 gości