Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: adam1226 » sobota, 26 sierpnia 2017, 22:58

Kopaczwkopalni pisze: Witam chciałbym zacząć kopać ETH lub ETC myślę o skorzystaniu z kopalni etcpool lub żet tech technolgies, chyba że warto wybrać jakąś zagraniczną większa kopalnię?
etcpool powinno byc ok.
Kopaczwkopalni pisze: Jeżeli chodzi o koszta dodatkowe to kopalnie pobierają pewien procent (od 0 do 1%)? Czyli jeżeli wykopie 1etc to zostanie pobrany dla kopalni odpowiedni procent?
te polskie pobieraja ok 0,25-0,5%
Kopaczwkopalni pisze: Druga sprawa czy mogę ustawić na dualmining kopanie siacoina? sprawdziłem że nie ma to wpływu na jakość kopania etc. czy są jakieś minusy takiego rozwiązania?
wieksze zuzycie energi
chyba wieksza prowizja dla Claymore'a 2% zamiast 1%
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 509
Rejestracja: 1 lipca 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: kabzapro » sobota, 26 sierpnia 2017, 23:19

Kopaczwkopalni pisze: Witam chciałbym zacząć kopać ETH lub ETC myślę o skorzystaniu z kopalni etcpool lub żet tech technolgies, chyba że warto wybrać jakąś zagraniczną większa kopalnię?
Jeżeli chodzi o koszta dodatkowe to kopalnie pobierają pewien procent (od 0 do 1%)? Czyli jeżeli wykopie 1etc to zostanie pobrany dla kopalni odpowiedni procent?
Oprócz tego przy korzystaniu z aplikacji claymora dla autora aplikacji jest pobrany również 1%?

Czy wielkość kopalni ma wpływ na ilość zarobionej waluty czy tylko na częstotliwość wypłat? Bo czytając forum tak to zrozumiałem.
Posiadam 6x gtx1060

Druga sprawa bardziej dla mnie obrazowa podłączam się do kopalni i kopie np w przeciągu dnia wykopię 0.25 etc a limit wypłat na kopalni wynosi n. 1 etc to po 4 dniach uzbierane 1etc z kopalni zostanie przelane na mój portfel? (Przelewać na portfel czy na giełdę?) W jaki sposób widzę ile etc mam wykopanych w kopalni? Nie widzę na etcpool żadnej rejestracji czy czegoś podobnego.

Druga sprawa czy mogę ustawić na dualmining kopanie siacoina? sprawdziłem że nie ma to wpływu na jakość kopania etc. czy są jakieś minusy takiego rozwiązania?

Hej jak najbardziej zapraszamy do naszej kopalni http://etcpool.pl :)

Co do twoich pytań tak pool pobiera 0.25% fee (nasz przynajmniej) oraz claymore 1% reszta twoja :)

przy takiej ilości możesz spokojnie kopać na giełdę

Tak wielkość kopalni ma znaczenie jeśli chodzi o częstotliwość wypłat.

Jak podłączysz się do kopalni masz zakładkę miners i tam szukasz swojego adresu portfela klikając na niego masz wszystkie dane ile uzbierałeś monet ile miałeś wypłat i ile zostanie Ci wypłacone

W kopaniu dualu nie tracisz MH/s ale mocniej "zużywasz" kartę oraz koparka zużywa więcej Watów ale ogólnie jak najbardziej możesz kopać dual.

W razie pytań pisz

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: Kopaczwkopalni » niedziela, 27 sierpnia 2017, 01:42

kabzapro pisze:
Kopaczwkopalni pisze: Witam chciałbym zacząć kopać ETH lub ETC myślę o skorzystaniu z kopalni etcpool lub żet tech technolgies, chyba że warto wybrać jakąś zagraniczną większa kopalnię?
Jeżeli chodzi o koszta dodatkowe to kopalnie pobierają pewien procent (od 0 do 1%)? Czyli jeżeli wykopie 1etc to zostanie pobrany dla kopalni odpowiedni procent?
Oprócz tego przy korzystaniu z aplikacji claymora dla autora aplikacji jest pobrany również 1%?

Czy wielkość kopalni ma wpływ na ilość zarobionej waluty czy tylko na częstotliwość wypłat? Bo czytając forum tak to zrozumiałem.
Posiadam 6x gtx1060

Druga sprawa bardziej dla mnie obrazowa podłączam się do kopalni i kopie np w przeciągu dnia wykopię 0.25 etc a limit wypłat na kopalni wynosi n. 1 etc to po 4 dniach uzbierane 1etc z kopalni zostanie przelane na mój portfel? (Przelewać na portfel czy na giełdę?) W jaki sposób widzę ile etc mam wykopanych w kopalni? Nie widzę na etcpool żadnej rejestracji czy czegoś podobnego.

Druga sprawa czy mogę ustawić na dualmining kopanie siacoina? sprawdziłem że nie ma to wpływu na jakość kopania etc. czy są jakieś minusy takiego rozwiązania?

Hej jak najbardziej zapraszamy do naszej kopalni http://etcpool.pl :)

Co do twoich pytań tak pool pobiera 0.25% fee (nasz przynajmniej) oraz claymore 1% reszta twoja :)

przy takiej ilości możesz spokojnie kopać na giełdę

Tak wielkość kopalni ma znaczenie jeśli chodzi o częstotliwość wypłat.

Jak podłączysz się do kopalni masz zakładkę miners i tam szukasz swojego adresu portfela klikając na niego masz wszystkie dane ile uzbierałeś monet ile miałeś wypłat i ile zostanie Ci wypłacone

W kopaniu dualu nie tracisz MH/s ale mocniej "zużywasz" kartę oraz koparka zużywa więcej Watów ale ogólnie jak najbardziej możesz kopać dual.

W razie pytań pisz
Dziękuje wszystkim za odpowiedź, apropo Państwa kopalni większość górników przewróciła się na etc czy jest to spowodowane jakimiś trendami? Jutro chciałbym się do Was podłączyć?

Co do porównania kopalni to czy różnica jest tylko w częstotliwości wypłat? Na forum doczytałem że również wpływa na ilość wypłaty może mieć PING? Więc bardziej opłaci się kopać w Polskich kopalniach?

Druga sprawa przelewać wpierw na portfel a później na giełdę czy od razu na giełdę?

I ostatnie pytanie czy kopalnie pokazują "urobek" od danej wartości czy pokaże np. minimalny wydobytek np 0.01etc?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 509
Rejestracja: 1 lipca 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: kabzapro » niedziela, 27 sierpnia 2017, 10:50

Jak byś miał problemy z podłączeniem pisz :)

w pingu to opóźnienie w komunikacji koparka pool i to opóźnienie zmniejsza wydobycie (nieznacznie) u nas jest mały ping bo serwer stoi w Warszawie co sprawia że wydobycie jest większe

możesz wysyłać od razu na giełdę małe ilości tylko nie trzymaj na niej za dużo $

Kopalnia aktualizuje "urobek" co wydobyty blok czyli nawet 0.001 jak byś miał zostanie to zapisane w systemie i będziesz to widział

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: Kopaczwkopalni » niedziela, 27 sierpnia 2017, 11:50

Witam więc tak mam konto na bittrexie wchodzę w daną walutę następnie wallet i generuje nowy adres następnie ten adres podaję w pliku claymore i czy na danej kopalni coś musze jeszcze zrobić? Żeby sprawdzić swój urobek potem wchodzę na stronę kopalni w polu wyszukaj wrzucam swój adres portfela? Czy jeszcze gdzięś trzeba się dodać?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 509
Rejestracja: 1 lipca 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: kabzapro » niedziela, 27 sierpnia 2017, 15:02

dokładnie tak w pliku startowym claymore ustawiasz adres poola wraz ze swoim portfelem i na poolu znajdziesz swój adres portfela mniej więcej po 3-5 minutach od rozpoczęcia kopania

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: szmarek79 » poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 16:34

Dziękuje za odpowiedzi ;) kabzapro a co jako dual liczyć można u Was na claymore z ETC + ..... czy macie jakiś basen? ;) do Dec/Pas/Libr/ chyba że się nie opłaca.
Jak teraz wypłacić najtaniej ETC z portfela na USD na konto walutowe w PL banku lub od razu na PLN ale pewnie taniej będzie na USD i walutomatem na PLN?
Jak duże są prowizje za przelew do kantora a potem z kantora na konto bankowe?

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: Kopaczwkopalni » poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 19:28

Mam jeszcze pytanie czy temperatura kart na poziomie 80 jest ok? Jedna karta nagrzewa się do aż 85-86 stopni
W msi afterburn core clock można skręcić do -300? Nie obserwuje żadnej różnicy w wydobyciu.

I jeszcze pytanko czasem gdy sprawdzam na kopalni wydobycie i jest 90 mh/s a w oknie claymora jest 120 mh/s skąd się bierze różnica? Czy okno calymore pokazuje dopuszczalna maksymalna moc?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 509
Rejestracja: 1 lipca 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: kabzapro » poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 21:49

szmarek79 pisze: Dziękuje za odpowiedzi ;) kabzapro a co jako dual liczyć można u Was na claymore z ETC + ..... czy macie jakiś basen? ;) do Dec/Pas/Libr/ chyba że się nie opłaca.
Jak teraz wypłacić najtaniej ETC z portfela na USD na konto walutowe w PL banku lub od razu na PLN ale pewnie taniej będzie na USD i walutomatem na PLN?
Jak duże są prowizje za przelew do kantora a potem z kantora na konto bankowe?
najlepiej zamień na btc i na Polskiej giełdzie zamień na PLN bitmarket.pl bitmarket24.pl bitbay.pl

Kopaczwkopalni pisze: Mam jeszcze pytanie czy temperatura kart na poziomie 80 jest ok? Jedna karta nagrzewa się do aż 85-86 stopni
W msi afterburn core clock można skręcić do -300? Nie obserwuje żadnej różnicy w wydobyciu.

I jeszcze pytanko czasem gdy sprawdzam na kopalni wydobycie i jest 90 mh/s a w oknie claymora jest 120 mh/s skąd się bierze różnica? Czy okno calymore pokazuje dopuszczalna maksymalna moc?
to trochę wysoka temperatura jeśli używasz claymore dodaj do pliku startowego komendy -tt 70 - tt 50 (pierwsza jaka temperatura jest docelowa a druga że wiatrak zawsze chodzi minimalnie z 50% prędkością) to wydłuży działanie karty

co do mh/s jeśli to wartość do 30 min nie przejmuj się tym tam może skakać jeśli to wartość 24 h to karta może mieć błędy np z powodu dużej temperatury lub za bardzo ją podkręciłeś lub też za dużo zjechałeś napięcie. co do clocka nie schodź w dół bo to też może zwiększać błędy.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: Kopaczwkopalni » wtorek, 29 sierpnia 2017, 06:55

Średnia mam 116

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 509
Rejestracja: 1 lipca 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: kabzapro » wtorek, 29 sierpnia 2017, 11:00

Kopaczwkopalni pisze: Średnia mam 116
to 116 nie jest źle nie przejmuj się skokami na 30 min. Możesz dla spokoju ducha sprawdzić błędy na karci podczas kopania

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 779
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 133
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań, PPNT

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: ŻET » wtorek, 29 sierpnia 2017, 15:08

Kopaczwkopalni pisze:Średnia mam 116

Średnie reprezentatywne to średnia za minimum 24h.


Górnictwo lubi spokój :-)
Wiodący producent koparek, oprogramowanie, centrum obliczeniowe, wynajem mocy obliczeniowej.
Facebook: https://www.facebook.com/zet.tech.eu/
Discord: https://discord.com/invite/XE4Z9xu7TB
Kopalnia: https://zetpool.org/
Sklep: https://shop.zet-tech.eu/

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 13 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: marlonk » czwartek, 31 sierpnia 2017, 01:18

kopię w tej chwili dual eth + sc i mam prośbę do Was o rozszyfrowanie tych ustawień. Co każde z nich oznacza? Co jeszcze można dodać/zmienić aby zwiększyć efektywność kopania i zachować bezpieczeństwo kart (nie chce ich zajechać):
-dbg 1 -tt 70 -dcri 30 -allpools 1 -mode 0 -mport 0 -ethi 8 -gser 1 -allcoins -1 -etha 0 -r 0

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 509
Rejestracja: 1 lipca 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: kabzapro » czwartek, 31 sierpnia 2017, 10:46

-dbg 1 -tt 70 -tt 40 -dcri 11 -allpools 1 -mode 0 -mport 0 -allcoins -1 -etha 0 -r 1 daj tak bezpieczniej dla karty :)

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 13 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: marlonk » czwartek, 31 sierpnia 2017, 20:11

Dziękuję : )

wytłumaczycie jeszcze proszę co konkretnie oznaczają kolejne pozycje:

-dbg 1
-tt 70
-tt 40
-dcri 11
-allpools 1
-mode 0
-mport 0
-allcoins -1
-etha 0
-r 1
-ethi 8


Będę miał niebawem kolejne koparki i chce po prostu rozumieć co tak naprawdę z nimi robię ; )

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 9 czerwca 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: jurban » piątek, 1 września 2017, 11:18

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0
w pierwszym poście masz opisane wszystkie parametry

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: jupp82 » sobota, 2 września 2017, 12:40

Robimy offtop ale w pliku Readme w minerze Claymore masz opisanych większość komend.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: Kopaczwkopalni » niedziela, 3 września 2017, 00:10

jakie negatywne skutki ma dualmining? Chodzi o szybsze zużycie kart?

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: jupp82 » niedziela, 3 września 2017, 03:51

Tak karty są bardziej żyłowane. Ogólnie nie oleca się dualminingu bo ich szkoda.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Jaki pool ETH/ETC wybrać?

Postautor: adam1226 » niedziela, 3 września 2017, 10:18

Szkoda to jest jak wejdzie krowa..
Jak dla mnie glowna wada jest wiekszy pobór pradu plus wyzsze temperatury -> pobór z chlodzeniem jak ktos ma nieprzystosowane pomieszczenie
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości