KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Postautor: Anunaki » wtorek, 22 sierpnia 2017, 10:44

rav3n_pl pisze: Chodzi mi o to, że jeżeli się boisz o tratę seeda to możesz zrobić ich sobie kilka albo jeden seed z dodatkowym słowem/słowami zgodnie z bip39
jak mogę sobie zrobić kilka seedów? Chodzi Ci o np przepisanie ich na kilku kartkach? (to bez sensu, nie o to pytam - bardziej chodzi mi o zabezpieczenie przed kradzierzą tych 12 słów które da pełen dostęp dla złodzieja do środków)

jak jeden seed z dodatkowym słowem/słowami? Nie mam zielonego pojęcia o tym.
Ostatnio zmieniony wtorek, 22 sierpnia 2017, 10:44 przez Anunaki, łącznie zmieniany 1 raz.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 22 sierpnia 2017, 10:44

Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Postautor: Anunaki » wtorek, 22 sierpnia 2017, 12:47

Cięzki temat do zrozumienia gdy zna się angielski troszku. Piszą coś tam o BIP 39, a KeepKey to BIP 44 wiec nawet nie wiem czy to coś da się tam zastosować.

Kurcze wydawało mi się, że skonstruowałem proste zapytanie, a z Ravenem jak zwykle milion postów, a zero konkretu po "polsku" - rozumiem, że masz sporą wiedzę i wiele rzeczy wydaje Ci się oczywistych.

Ja chyba poprostu potrzebuje instrukcji step by step po polsku.
Więc jest jakiś sposób, aby utrudnić proces odtworzenia portfela z np skradzionych 12 słów seeda dla KeepKey? Skoro urządzenie napewno nie będzie przy tym pytało o wczesniej ustanowiony PIN.
PM7 ratuj!!! :)

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Postautor: Chancellor » wtorek, 22 sierpnia 2017, 12:59

CMC pisze: Więc jest jakiś sposób, aby utrudnić proces odtworzenia portfela z np skradzionych 12 słów seeda dla KeepKey?
Tak. Nauczyć się tych 12 słów na pamięć i nigdzie ich nie zapisywać.

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Postautor: Anunaki » wtorek, 22 sierpnia 2017, 13:04

Serio? To w tym momencie po części przesiadanie sie z elektronicznego portfela na hardware to coś jak zamiana siekierki na kijek albo kijek na kijek moze bardziej trafnie....przeciez wystarczył by pieprzony pin przy odzyskiwaniu z seeda i złodziej g... by zrobił.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 22 sierpnia 2017, 13:15

Tak działa passphrase bip39 - oprócz seeda musisz podać "hasło".
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Postautor: Anunaki » wtorek, 22 sierpnia 2017, 13:43

O widzisz...czyli KeepKey pod tym względem jest niedorobiony, a moze o czyms nie wiemy? Pamiętam ktoś z forum się chwalił, że ma KeepKeya moze pamietacie kto to może zwróce się do niego bezpośrednio? :)

Dodano po 21 minutach 41 sekundach:


Ej chłopaki ... :) tu coś piszą o 13 słowie... ale nie do końca rozumiem przez ten angielski, a translator tak to tłumaczy, że można się tylko domyślać....moze ktoś przetłumaczyć na polski krok po kroku? Czyli rozumiem, że jest jakaś możliwość zabezpieczenia tego 12 słownego seeda?

1.
2.
3....

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 22 sierpnia 2017, 13:46

Przecież Ci napisałem powyżej o tym...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Postautor: Anunaki » wtorek, 22 sierpnia 2017, 13:56

No pisałeś coś o dodatkowym słowie w poście na samym dole str2 i tylko tyle, ale ja nie bardzo wiem jak bym miał się za to zabrać...rozumiem, że masz trezorka i u Ciebie moze to wygladac inaczej...mnie interesuje jak to zrobić w KeepKey.
Pamiętaj, że jestem "przedszkolak" w tym temacie wiec z góry sorry. Twoje odpowiedzi często są lakoniczne i bardzo ogolne - średnio zaawansowni pewnie wszystko rozumieją i sobie poradzą....

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 22 sierpnia 2017, 14:09

Nie miałem keepkeya w ręku więc nie chcę zgadywać, ale domyślam się, że w programie powinna być opcja włączająca obsługę passprase, tak jak w w Trezorze.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Postautor: Anunaki » wtorek, 22 sierpnia 2017, 15:00

Passphrase to jakas specjalna nazwa na jakiś rodzaj haseł? Password, PIN wiadomo. Z tego co mi wiadomo w KeepKey jak robisz pierwsze uruchomienie to ustalasz nowy PIN i dostajesz seed.
Później przy każdym podłączeniu urządzenia podajesz ten PIN.
W gdy chcemy odzyskać portfel można wykorzystać seed, ale wtedy PIN już nie pyta więc każdy kto by wszedł w posiadanie seeda miałby dostęp do Twoich coinów...
Jest natomiast jakas opcja właczania i wyłączania właśnie czegoś o nazwie passphrase:
https://help.keepkey.com/how-to-guides/ ... passphrase
nie wiem dlaczego w supporcie temat dotyczy jak wyłączyć passphrase, a nie np włączyć...skoro nic takiego od nowego nie ma włączonego jest tylko ten wcześniej wspomniany PIN.
Więc może chodzi właśnie o to passphrase?

To zdaje się jest też opisane tu, tylko żeby to włączyć:

i tam pytający zdaje się ma problem ze zrozumieniem tej instrukcji tak jak ja :P

To właśnie te passphrase o którym piszesz? 13te słowo? Bał bym się to zrobić bez konkret instrukcji w pl ;) jest ktoś odważny przedstawić tu ją w punktach?

Dodano po 5 minutach 44 sekundach:
Znalezłem jeszcze to...https://help.keepkey.com/product-overview/passphrase
ale też bardzo ogólnie i prawie tego nie rozumiem o co tu chodzi...niby miało być passphrase jako 13 słowo (jako hasło), a piszą coś o tworzeniu jakichś ukrytych portfeli...rety...kto mnie przez to skutecznie przeprowadzi?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 22 sierpnia 2017, 15:08

Dokładnie jak napisałeś. Dodanie dodatkowego słowa/hasła/passphrase do mnemonika powoduje, powstaje zupełnie inny portfel.
Tak więc używając jednego mnemonika i kilku haseł możesz mieć kilka niezwiązanych portfeli. I jak ktoś ci przyłoży to możesz podać mu jedno czy drugie ale nie trzecie (jak opisują to na Trezorze;]).
Nie wiem jak to jest rozwiązane w oprogramowaniu Keppekya, szukaj w opcjach/zaawansowanych.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Postautor: Anunaki » wtorek, 22 sierpnia 2017, 15:19

tzn co wtedy zapisuje sobie seeda z 12 słowami i dzięki któremu złodziej przywroci sobie portfel powiedzmy z zostawionymi tam groszowymi kwotami tak? A 13 słowo trzymam w pamięci i przy przywracaniu KeepKey już z 13 słowami przywraca się właściwy portfel na którym trzyma się główne coinsy tak?

To coś jak dwie partycje? jedna dostępna przy uzyciu 12 słów seeda (dla złodzieja) i 2ga dostępna dla mnie bo znam 13te słowo tak?

Jeszcze zapytam czy te 13te słowo moge ustawić jakie chce? Bo coś pisano tam, że może to być spacja...ale to troche bez sensu bo taki Ty znając tą technikę możesz chcieć sprawdzić czy właściciel nie zrobił sobie takiej dodatkowej partycji i używając spacji jako 13 słowo i tak się tam dostaniesz.

Dodano po 34 sekundach:
Jeszcze ta instrukcja jak to zrobić, aby niczego nie spier....tzn żeby działało jak należy :)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 22 sierpnia 2017, 15:50

Jest dokładnie jak napisałeś. Spacja to raczej zły wybór, lepiej normalny ciąg znaków (żeby uniknąć problemów z wprowadzaniem na różnych platformach/programach).
A jak zrobić - nie pomogę.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Postautor: Anunaki » piątek, 22 września 2017, 07:09

Apropo KeepKey orientujecie się jak jest?

- chodzi o funkcje shapeshift bezpośrednio w portfelu sprzętowym. Czy są tam jakieś limity na kwoty (ew. moze kazda z obsługiwanych przez KeepKey walut ma odrębny limit) lub na to jak często wymieniasz? Np BTC do ETH, czy Dash do BCC itd itd z tych co KeepKey obsługuje.

-ja długo trwa taka wymiana? zależna od wielkości kwoty? na czym polega, podobnie jak giełda, że potrzebny jest czas, aż shapeshift skupi i dopiero nam prześle? a może jest natychmiastowa?

-czy KeepKey ma jakiś swój ID w takim sensie, że gdy jesteś online to producent może to widzieć i dzięki temu które portfele są Twoje? To samo tyczy się używania shapeshift...czy dzięki używaniu tej funkcji serwis shapeshift może jakoś identyfikować urządzenie portfela i np za pomocą tego mieć dane od sprzedawcy/producenta kto jest właścicielem? Czy wszystko jest anonimowe?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Postautor: GetBitCoin_pl » piątek, 22 września 2017, 11:57

Dodam pytanie od siebie. Co w przypadku posiadania na Keepkey dwóch monet, LTC i BTC. Nie mogę seeda wpisać w portfelu electrum BTC żeby dostać swoje BTC ani w electrum LTC. Oznacza to, że aby odzyskać środki muszę wprowadzić seed wyłącznie na innym urządzeniu keepkey?

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Postautor: Anunaki » piątek, 22 września 2017, 13:24

To ja jeszcze dorzuce pytanko. W sytuacji gdy chce odpalic swoj portfel z KeepKey w jakims programowym portfelu typu Electrum...a właściciel ma także ustalone passphrase (tzw. 13te słowo) to da się to jakoś odpalić na takim programowym portfelu???

ps.
GetBitcoin_pl .... może elektroniczny portfel musi być w tym samym BIP 44 tak jak KeepKey. Nie wiem czy Electrum to obsługuje.
"KeepKey supports the account hierarchy standardized in BIP 44, so any software that supports BIP 44 can recover your funds. "
"KeepKey works with our Chrome app, as well as Electrum and MultiBit HD."

Tu masz cos z pythonem, ja się nie znam, ale moze Ci się przyda: https://support.keepkey.com/support/sol ... ws-7-8-10-

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Postautor: pm7 » piątek, 22 września 2017, 20:53

CMC pisze: Czy są tam jakieś limity na kwoty (ew. moze kazda z obsługiwanych przez KeepKey walut ma odrębny limit) lub na to jak często wymieniasz?
Zgaduję, że limity są takie, jak na zwykłe wymiany na stronie ShapeShift i powinny być widoczne przy próbie użycia.
CMC pisze: -ja długo trwa taka wymiana? zależna od wielkości kwoty? na czym polega, podobnie jak giełda, że potrzebny jest czas, aż shapeshift skupi i dopiero nam prześle? a może jest natychmiastowa?
ShapeShift czeka na potwierdzenie i natychmiast wysyła. Mają własne zapasy wymienianych kryptowalut.
CMC pisze: -czy KeepKey ma jakiś swój ID w takim sensie, że gdy jesteś online to producent może to widzieć i dzięki temu które portfele są Twoje? To samo tyczy się używania shapeshift...czy dzięki używaniu tej funkcji serwis shapeshift może jakoś identyfikować urządzenie portfela i np za pomocą tego mieć dane od sprzedawcy/producenta kto jest właścicielem? Czy wszystko jest anonimowe?
Teoretycznie portfele Trezor (i Keepkey, który zaczął od skopiowania Trezora) nie ma żadnego ID, właśnie po to, by nie dało się połączyć adresu fizycznego z saldem konta. Pamiętaj natomiast, że możliwe jest śledzenie adresów kryptowalut.
CMC pisze: W sytuacji gdy chce odpalic swoj portfel z KeepKey w jakims programowym portfelu typu Electrum...a właściciel ma także ustalone passphrase (tzw. 13te słowo) to da się to jakoś odpalić na takim programowym portfelu???
Musisz oczywiście znać passphrase. Wystarczy zaznaczyć odpowiednie opcje i dopisać (nie wiem, czy w tym oknie, czy następnym, ale na pewno się da):

Obrazek
GetBitCoin_pl pisze: Co w przypadku posiadania na Keepkey dwóch monet, LTC i BTC. Nie mogę seeda wpisać w portfelu electrum BTC żeby dostać swoje BTC ani w electrum LTC. Oznacza to, że aby odzyskać środki muszę wprowadzić seed wyłącznie na innym urządzeniu keepkey?
Nie rozumiem "nie mogę". Nie widzisz środków? Masz jakiś błąd? Wierzysz, że nie możesz i nie sprawdziłeś?
Seed KeepKey powinien być możliwy do przywrócenia w wielu portfelach BTC, jak choćby Electrum.
Niestety, z LTC możesz mieć większy problem. Rozwiązania, jakie mi przychodzą do głowy:
-Electrum-ltc? (nie wiem, czy obsługuje)
-zakup Trezora :)
-użycie jakiegoś programu do przeliczenia seed na listę kluczy prywatnych i import ich do dowolnego portfela LTC

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Postautor: GetBitCoin_pl » piątek, 22 września 2017, 21:13

@pm7, sprawdzałem na ltc i nie przyjmował mojego seeda

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KeepKey bezpieczny portfel hardware dostępny w Polsce od ręki

Postautor: pm7 » piątek, 22 września 2017, 21:20

@GetBitCoin_pl, na electrum-ltc? Czy na Litecoin Core? A może jeszcze gdzie indziej?
Jak piszesz minimum informacji, trochę ciężko coś wywnioskować.
Jeżeli electrum-ltc, czy dało się tam zaznaczyć "BIP39 seed", jak w zwykłym Electrum do Bitcoina?

Obrazek

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości