Adapter Riser m2 M.2 NGFF do PCI-E x4 nie jest wykrywany przez płytę

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 17 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Adapter Riser m2 M.2 NGFF do PCI-E x4 nie jest wykrywany przez płytę

Postautor: artyleria » sobota, 19 sierpnia 2017, 21:31

Witam,
Kupiłem ten adapter:
http://allegro.pl/adapter-riser-m-2-ngf ... 44392.html

Jednak po podłączeniu go do płyty głównej nie jest w ogóle przez nią wykrywany, tak jakbym nic do gniazda nie podpiął. Próbowałem podłączać i z zasilaniem molex, i bez - to samo.
Na forum są 2 tematy na temat tych adapterów, przeczytałem je. Ktoś wspominał, że Windows może mieć problem z ogarnieciem tych adapterów, ale skoro u mnie nie wykrywa tego adaptera już w BIOSie to Windows chyba nie ma tu nic do rzeczy?
Może potrzebny jest jakiś specjalny BIOS do tego (w co wątpię)?
Adapter podłączałem jak na płycie było podpiętych 6 kart graficznych (przez risery), ale chyba nie powinno być to problemem, bo płyta działa z 7 kartami, więc po prostu odłączyłem jedną kartę i chciałem ją przepiąć właśnie do tego adaptera podpiętego do m.2.
Płyta główna:
MSI Z170A Pro Gaming Carbon

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym adapterem?

Obrazek

Początkujący
Posty: 164
Rejestracja: 30 maja 2016
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Adapter Riser m2 M.2 NGFF do PCI-E x4 nie jest wykrywany przez płytę

Postautor: KONAn » sobota, 19 sierpnia 2017, 21:39

Chiński badziew. Asus Prime Z-270A je wykrywa ale tylko jedna sztuke w dodowlnym slocie M.2...jak podlaczysz dwie to nie wykryje jednej. Sprawdz jeszcze z adapterem M.2 firmy Delock bo on ma lepsza wykrywalnosc przez plyty glowne niz chinczyki.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Adapter Riser m2 M.2 NGFF do PCI-E x4 nie jest wykrywany przez płytę

Postautor: koparki » sobota, 19 sierpnia 2017, 22:04

teraz mi sie nie chce szukac ale przerabiałem już ten temat , chodziło bodajże o to ze m.2 to nie micro pci-e , w kazdym razie przejściówka nie była elektrycznie zgodna ze slotem na płycie pomimo ze to tego slotu pasuje... poszukaj w googlu
---

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Adapter Riser m2 M.2 NGFF do PCI-E x4 nie jest wykrywany przez płytę

Postautor: diggeri » niedziela, 20 sierpnia 2017, 03:39

koparki pisze:teraz mi sie nie chce szukac ale przerabiałem już ten temat , chodziło bodajże o to ze m.2 to nie micro pci-e , w kazdym razie przejściówka nie była elektrycznie zgodna ze slotem na płycie pomimo ze to tego slotu pasuje... poszukaj w googlu
W efekcie zaczęła działać z kartą? Bo to chyba najważniejsza dla nas informacja. Obrazek

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Adapter Riser m2 M.2 NGFF do PCI-E x4 nie jest wykrywany przez płytę

Postautor: szmarek79 » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 19:43

Mam podobny problem. Kupiłem płytę z 2-slotami M.2 i po wsadzeniu graf do ww. slotu nie wykrywa ich.
Nie próbowałem z jedną grafą i jednym adapterem ale spróbuje jutro.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Adapter Riser m2 M.2 NGFF do PCI-E x4 nie jest wykrywany przez płytę

Postautor: pm7 » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 20:13

https://en.wikipedia.org/wiki/M.2#Form_ ... and_keying
Furthermore, M.2 sockets keyed for SATA or two PCI Express lanes (PCIe ×2) are referred to as "socket 2 configuration" or "socket 2", while the sockets keyed for four PCI Express lanes (PCIe ×4) are referred to as "socket 3 configuration" or "socket 3".[1]:15[17]

For example, M.2 modules with two notches in B and M positions use up to two PCI Express lanes and provide broader compatibility at the same time, while the M.2 modules with only one notch in the M position use up to four PCI Express lanes; both examples may also provide SATA storage devices.
Obrazek
Czyli największa szansa na zadziałanie tych adapterów jest pewnie w slotach typu M, z jednym wcięciem z prawej strony.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Adapter Riser m2 M.2 NGFF do PCI-E x4 nie jest wykrywany przez płytę

Postautor: szmarek79 » wtorek, 22 sierpnia 2017, 14:26

Dzięki za informacje.
Znalazłem na obcym forum podpowiedzi ale i tak nie pomogło.
Odpiąłem zasilanie na adapterze m.2 i już jest lepiej bo wykrywa choć jedną kartę ale stabilność jest do dupy co jakiś czas reboot "niebieski ekran" . Trochę lipa ;(

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości