Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » niedziela, 13 sierpnia 2017, 11:17

Na M30 (finex) górny bbands ładnie się zakręca i idzie na spotkanie z ceną. Czyli albo nas ściągnie w okolice 4080, albo go przebijemy z impetem i pociągniemy do góry (co na chwilę obecnę nie jest już takie nierealne). To jakiś tam punkt dla dt do obserwowania.
Poza tym wydaje się, że finex ciśnie do góry, a bearstamp jakżeby inaczej - w dół.

(M30, finex)


Wrzucam jeszcze raz wykres bańki. Jak dla mnie ostatni wzrost w lipcu i sierpniu to był punkt "take off". Obecnie mamy rysowanie wykresu przez dużych chłopców, czyli fazę "institutional investors". Pokrywa się ona z nastrojami "awareness", które są bardzo widoczne tu na forum i np na reddicie. Zaczyna się też uwaga mediów. Godzinę temu wyszły dwa artykuły o tym, że btc przekroczył magiczne 4 k. Jak to idzie dalej to już wszyscy wiedzą. Pierwsza większa korekta to może być "first sell off", ale wcale nie musi nastąpić tak szybko. Ja cały czas powtarzałem, że wzrosty z ostatnich miesięcy to co najwyżej początek bańki. Nie było spełnionych dwóch warunków: dużych chłopców i ulicy. To co teraz się dzieje chyba można uznać za spełnienie pierwszego. Powiedzmy sobie szczerze, ulica na razie zaczyna spoglądać w stronę btc. Jak ruszą ciotki i kuzyni Januszy to będzie trzeba otworzyć pozycję, zrobić zapas kawy i siedzieć przed monitorem z palcem nad przyciskiem sell...

https://bravenewcoin.com/assets/Uploads ... -chart.jpg

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » niedziela, 13 sierpnia 2017, 11:30

new06 pisze: Na M30 (finex) górny bbands ładnie się zakręca i idzie na spotkanie z ceną.
Świeca poszerzająca wstęgi wskazuje głównie na to, że zasięgi cenowe się zwiększają, w obie strony a co za tym idzie, większe prawdopodobieństwo pęknięcia tej serii zielonych świec. Zresztą po rysunkach widać jak rzadko i kiedy wyłażą "poza" ten obszar.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 13 sierpnia 2017, 11:40

artbit pisze: Tak z ciekawości zapytam, czy zakładacie w ogóle taką opcję że nie będzie żadnej większej korekty, a kurs będzie cały czas piął się w górę z małymi dołkami pomiędzy, aż do końca roku osiągnie powiedzmy 10k$? Zakłada ktoś taki scenariusz za realny, czy to czysta fantazja?
Fantazja albo urojenia - charakterystyczne dla końcowych etapów baniek, najczęściej dla nowych inwestorów, którzy nie doświadczyli jeszcze nigdy pęknięć/mocnych spadków, a korzystają mocno ze wzrostów bańkowych. Też tak miałem kiedyś raz - pierwszy tydzień tradingu bańki BTC w kwietniu 2013.

Dodano po 4 minutach :
Ale oczywiście jest to możliwe tylko raczej mało prawdopodobne (tzn. 10k$ bez korekt, jedynie bardzo małych).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » niedziela, 13 sierpnia 2017, 11:42

@amneziahaze, nie inaczej.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » niedziela, 13 sierpnia 2017, 11:53

anagamidev pisze:
new06 pisze: sztucznie rysowany
Sztucznie? A jak byłby nie sztucznie? :D
Warto było patrzeć na zlecenia i transakcje od wczorajszej północy do około 3:00.
Ewidentne podciąganie na małych obrotach, aż po 2:00 zaczęli przyłączać się odzyskujący wiarę, a po 3:00 już ruszyło lawinowo.
Wystarcza robić serie małych zakupów w momentach niepewności.

Dodano po 2 minutach 4 sekundach:
amneziahaze pisze:Czasy są dziwne. W pracy mam na przykład zabiedzonego Włocha w podziurawionym dresie, jedyne co posiada to rolexa na ręce. Przypadek?
Sprawdź czy sekundnik porusza się mu skokami czy ruchem ciągłym.

Dodano po 5 minutach 41 sekundach:
Zastanawiają mnie wskaźniki na https://za.investing.com/currencies/btc ... ?cid=49798
Od kilku dni niemal wszystkie są ciągle na zielono (BUY/STRONG BUY), tylko te najszybsze są czasem czerwone.
Wiele wskaźników pokazuje stan "Overbought", lecz nie zmienia to zielonego stanu sumarycznego.
Czy te wskazania są błędne lub wręcz zafałszowane?

Początkujący
Posty: 109
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: blagier » niedziela, 13 sierpnia 2017, 11:59

...
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 sierpnia 2017, 10:18 przez blagier, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:04

Im wyższy czub tym wyzszy spadek

Obrazek

PS: Idę do przedszkola :cry:
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:05 przez minerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Make Bitcoin great again

Początkujący
Posty: 109
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: blagier » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:04

...
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 sierpnia 2017, 10:18 przez blagier, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 22 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: morte » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:08

Czasami najlepszy trade to brak trade'u. Nie ma co się kopać z koniem, trzeba poczekać na korektę :)

HS na 15m się zrealizował. Trochę spadło.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:10

Tak - jak zacznie sie falowa korekta to elliotowsko bedzie to tez mialo charakter schodkowy - czyli tak klasycznie 3100 pi razy oko potem lekkie gorkowe odbicie - ale nastepna korekta raczej flatem nie bedzie. Ewentualnie bedzie to flat a po nim zygzag - ja wlasnie boje sie takich korekt 2 X - rozwleczonych i nie dajacych obrazu szacowanego oporu
Make Bitcoin great again

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1129
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3357
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:10

@new06, absolutnie to nie jest faza "institutional investors". (Między innymi dlatego uważam, że poziomy pięciocyfrowe w dolarach są realne - choć niekoniecznie w tej hossie-bańce. I oby nie w tej, bo nie można już bezpiecznie wsiadać do tego odrzutowca, a chciałbym jeszcze zająć wygodne miejsce, bo mój przydział z MtGox wydaje mi się jednak za mały.) Po pierwsze tacy inwestorzy nie mogą z powodów prawnych, regulacyjnych, braku wiedzy lub nietolerancji ryzyka wchodzić bezpośrednio w bitcoina. Nie ma ciągle zatwierdzenia ETF-ów. Co śmielsze fundusze hedge mają zaangażowanie w okolicach 1% kapitału. Nieliczni indywidualni inwestorzy z branży finansowej niewiele więcej. (Nie powołam się na artykuły ani wywiady, bo nie zachowałem linków. Taki obraz rysował się jednak 2-3 miesiące temu.) Dowodem na brak instrumentów pozwalających inwestorom instytucjonalnym - czy ogólnie, ludziom nie chcącym mieć do czynienia z szemranymi giełdami i niezrozumiałymi aplikacjami walletów - na wejście w ten rynek jest ciągle absurdalnie wysoka wycena Bitcoin Investment Trust (GBTC), instrumentu ETN opiewającego na ok. 0.1 BTC, kurs zamknięcia z piątku $616.55:

Obrazek

Przy okazji, skoro już o instytucjach, to przywiązywanie w tym wątku jakiejkolwiek wagi do prognoz Goldman Sachs wydaje mi się komiczne. Po pierwsze, fale Elliotta, jako narzędzie analityczne, w tym środowisku są co najwyżej obiektem kpin. Po drugie, to co takie instytucje adresują do szerokiej publiczności w małym stopniu pokrywa się z tym, czym wewnętrznie się kierują. Wystarczy im zysk bez ryzyka z automatów HFT. Po prostu zaciekawieni atrakcyjnym rynkiem klienci zażyczyli sobie uwzględnienia nowej zabawki spekulacyjnej "bitcoin" w analizach GS, a GS spełnił to zapotrzebowanie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:16

http://bitcoin.pl/wiadomosci/biznes/145 ... a-bitcoina

Czytam artykuł obok tu na forum - gwarantuje że Kim tez kopie albo handluje - dobry sposob na obejscie embarga i generowanie dobrej kasy. To takie niespodziewane zjawiska pogodowe w ekosystemie Bitcoina
Make Bitcoin great again

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3260
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:19

Wymazywanie pisze:
artbit pisze: Tak z ciekawości zapytam, czy zakładacie w ogóle taką opcję że nie będzie żadnej większej korekty, a kurs będzie cały czas piął się w górę z małymi dołkami pomiędzy, aż do końca roku osiągnie powiedzmy 10k$? Zakłada ktoś taki scenariusz za realny, czy to czysta fantazja?
Fantazja albo urojenia - charakterystyczne dla końcowych etapów baniek, najczęściej dla nowych inwestorów, którzy nie doświadczyli jeszcze nigdy pęknięć/mocnych spadków, a korzystają mocno ze wzrostów bańkowych. Też tak miałem kiedyś raz - pierwszy tydzień tradingu bańki BTC w kwietniu 2013.

Dodano po 4 minutach :
Ale oczywiście jest to możliwe tylko raczej mało prawdopodobne (tzn. 10k$ bez korekt, jedynie bardzo małych).
Dodałbym, że bardzo mało prawdopodobne. Ludziom w fazie manii takim jak @artbit przypominam o kalendarzu ważnych wydarzeń: https://xbt.eu Około 22.08 będzie aktywacja SW pod co jest teraz bania, więc pr. jeszcze przed tą datą zobaczymy korektę, tym większą im gwałtowniejszy będzie podjazd w górę. Wprawdzie po lock-in był jedynie z grubsza boczniak choć też spodziewałem się korekty widocznej wyraźniej w 1D, ale to oznacza dla mnie jedynie, że upadek przy przegrzaniu rynku może być jeszcze bardziej spektakularny z uwagi na brak porządnych wsparć w całym tym dwutygodniowym rajdzie. W każdym razie ja zacząłem już skupować popcorn bo może być niebawem w cenie :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:31 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:23

morte pisze: Czasami najlepszy trade to brak trade'u.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:27

Nie zatrzymało się na 4k. Nawet jak teraz odbije to wchodzenie nie jest zbyt bezpieczne.
Wrzucam dla przypomnienia potencjalne przystanki - okolice 3700 i 3200 - tu akurat wyznaczone przez bbands H4 dla finex.



@fusywszklanejkuli, obyś miał rację ;) .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7623
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12820
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:28

Imho rysujemy prawe ramię HS.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3260
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:28

fusywszklanejkuli pisze: Przy okazji, skoro już o instytucjach, to przywiązywanie w tym wątku jakiejkolwiek wagi do prognoz Goldman Sachs wydaje mi się komiczne. Po pierwsze, fale Elliotta, jako narzędzie analityczne, w tym środowisku są co najwyżej obiektem kpin.
Uuu mamy tu lokalny kościół Elliotowców Dnia Ostatniego, uważaj, żeby się nie narazić bo zaczną ganiać Cię z pochodniami ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:31

fusywszklanejkuli pisze: Po pierwsze, fale Elliotta, jako narzędzie analityczne, w tym środowisku są co najwyżej obiektem kpin.
W którym srodowisku? No właśnie też mi się wydaje absurdem tego typu stwierdzenie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:32

:x

Wygrywać pięknie - to juz kiedys było - teraz liczy sie efekt. Koniec z tajnym kodem mędrców Syjonu - teraz wystarczy dobra pompka z dostepem do API

Dlaczego czytam o EW - bo moze duzo nie zyskuje na razie - ale ograniczylem straty do zera.

PS: Chociaz przyznaje ze dobra trojkotologia tu tez działa

Zwyciezcom zawsze zazdroszcze pozytywnie - po prostu mam za stary uklad krazenia :D
Make Bitcoin great again

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:38

fusywszklanejkuli pisze:Przy okazji, skoro już o instytucjach, to przywiązywanie w tym wątku jakiejkolwiek wagi do prognoz Goldman Sachs wydaje mi się komiczne. Po pierwsze, fale Elliotta, jako narzędzie analityczne, w tym środowisku są co najwyżej obiektem kpin. Po drugie, to co takie instytucje adresują do szerokiej publiczności w małym stopniu pokrywa się z tym, czym wewnętrznie się kierują. Wystarczy im zysk bez ryzyka z automatów HFT. Po prostu zaciekawieni atrakcyjnym rynkiem klienci zażyczyli sobie uwzględnienia nowej zabawki spekulacyjnej "bitcoin" w analizach GS, a GS spełnił to zapotrzebowanie.
Ależ właśnie z powodów wyżej wymienionych byłoby niekorzystnie dla GS gdyby jego pierwsze prognozy dotyczące nowej "zabawki" okazały się nietrafione. Ich trafność "musiała" być wysoka z dwóch przyczyn:
- samospełniających się przepowiedni ("skoro GS tak powiedział, to tak będzie, więc gramy pod to"),
- pewnej pomocy okazanej przez zaprzyjaźnionych inwestorów nieinstytucjonalnych w kluczowych momentach.
Komiczne może być jedynie ignorowanie takiego zjawiska. W przyszłości oczywiście te prognozy stracą na znaczeniu.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Jahu i 13 gości