Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 208
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: BTC-m » piątek, 11 sierpnia 2017, 18:38

Jeśli chcesz kupić za walutę nie kupuj tam gdzie najdrożej. Wybierz krakena albo bitstampa. Kraken jest lepszy bo ma wyższy obrót na € a dolary to kilka dni czekania na wpłatę i prowizja za swift jest 35 krotnie większa niż przelew SEPA w €.

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Excray » piątek, 11 sierpnia 2017, 18:38

@Mski, Kolego kurs na BBayu już dawno oderwał się od rzeczywistości. Odradzam. Sam miałem tam trochę BCH ale wszystko sprzedałem.
@tommy5, Dziękuję. A jak transferujesz tam środki?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Mski » piątek, 11 sierpnia 2017, 18:47

BTC-m pisze: Jeśli chcesz kupić za walutę nie kupuj tam gdzie najdrożej. Wybierz krakena albo bitstampa. Kraken jest lepszy bo ma wyższy obrót na € a dolary to kilka dni czekania na wpłatę i prowizja za swift jest 35 krotnie większa niż przelew SEPA w €.
Akurat teraz mam wszystko w $ bo tani jest i wolał bym tą walutą obracać. Duża oplata byla by przy przelewie 300$? Kurde, nie sadzilem ze te wpłaty fiatów to taki problem ;/

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 25 maja 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: tommy5 » piątek, 11 sierpnia 2017, 18:52

@Excray
Przez bitbay. Kupuję BTC przesyłam na finexa i za to kupuje coś innego. Tylko musisz kupić w odpowiednim momencie żeby nie stracić na takiej transakcji. Dzisiaj przesywałem środki na odwrót z finexa na konto przez bibay i wyszedłem na 0 wliczając w to prowizje.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: soulnecturn » piątek, 11 sierpnia 2017, 21:01

novymivo pisze: @soulnecturn, ustawiasz sie z zakupem w okolicach 300$ ?
Ja mam 300,305,310
Uhhh musiałem ochłonąć po dzisiejszym dniu... i wyszedłem... a jak wróciłem to cena btc i bch dokładnie taka sama .... (i konsternacja heheheh) :geek:

anyway... ja ustawiłem na razie na zakup za 300 (50%) i 290 (50%) - jednak to chwilowo. Ustawiam sobie sygnały (powiadomienia sms) przy 315 (czas pilnowania) potem 310/300/290/280 ... jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to po troszku z każdego mam zamiar zgarniać.
Jednak decyzje zamierzam uzależniać od aktualnej sytuacji btc (jak poleci na łeb na szyje to zacznie mi się znowu wahanie bo kij wie czy nie podejdzie nawet do okolic 265 znowu:/) ... aktualnie na monitorze obok non stop pilnuje btc/usd, bch/usd, bch/btc ... jeżeli wartości będą się zgadzały to włażę jak opisałem...

tak p.s.
śmiał bym się jak dostaniemy psikusa i w nocy poszybujemy w okolice 380 :mrgreen: troszkę bym się wkurzył bo drugi raz bym się czuł oszukany :P

Tymczasem pilnuje wykresu czy nie idziemy jakimś boczniakiem lub poza ramki ;)

Ten aktualny popyt naprawdę robi wrażenie... ciekawy jestem kiedy jakieś grubaski zaczną przepychankę cenową (jak to robili przez ostatnie dnie :P)...

EDIT1
Dobra 320 już ... coś pchnęło w końcu z planem ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 11 sierpnia 2017, 21:32 przez soulnecturn, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Chancellor » piątek, 11 sierpnia 2017, 21:17

Excray pisze: Koledzy na jakiej giełdzie kupujecie BCH?
Cryptox.pl. Niewielkie ilości.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 208
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: BTC-m » piątek, 11 sierpnia 2017, 21:48

Wybierz jakąś poważną giełdę, bitfinex, poloniex, kraken, bittrex.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: novymivo » piątek, 11 sierpnia 2017, 22:18

@soulnecturn, Ustawilem sie jednak przy dolnym ograniczeniu trojkata, okolice 285, jednak jak btc w nocy zaliczy korekte to wycofuje oferte i ulokuje sie w rejonach 240-50.
Powodzenia i dobranoc, by nasze torby napelnily sie bch.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: soulnecturn » piątek, 11 sierpnia 2017, 22:21

novymivo pisze: @soulnecturn, Ustawilem sie jednak przy dolnym ograniczeniu trojkata, okolice 285, jednak jak btc w nocy zaliczy korekte to wycofuje oferte i ulokuje sie w rejonach 240-50.
Powodzenia i dobranoc, by nasze torby napelnily sie bch.
Podobnie zamierzam ustawiać się... bo tak 280 to wychodzi mi już poniżej wsparcia tam ... także ten 285 jako minimum może mieć sens większy...
ale teraz patrze na ten btc ... no szaleństwo trwa... jak nie zwolni to możemy nie zobaczyć tak nisko bch... i okolice 310-320 (resistance) może wytrzymać ...

co ten btc dzisiaj to ja nie wiem heh

mis
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: mis » piątek, 11 sierpnia 2017, 22:34

Ehh.. wy chcecie po 280-320 USD a ja bym wolał coś około 385 USD lub 2500 PLN i uciekam z BB bo to co się tam odprawia to brak słów ... albo bcc zamieniam na coś by jak najszybciej uciekać ale na razie czekam na 14 sierpnia może coś skoczy :)
Od czego dokładnie zależy skok kursu ? ( częstotliwość wydobywania, siłą sieci, czy coś innego ? ) pytam o to bo chciałbym dokładnie sprawdzić co było powodem że 8 sierpnia około 15 godziny walnęło 382 $ a na bb było 2490 PLN chyba.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: soulnecturn » piątek, 11 sierpnia 2017, 23:12

mis pisze: Ehh.. wy chcecie po 280-320 USD a ja bym wolał coś około 385 USD lub 2500 PLN i uciekam z BB bo to co się tam odprawia to brak słów ... albo bcc zamieniam na coś by jak najszybciej uciekać ale na razie czekam na 14 sierpnia może coś skoczy :)
Od czego dokładnie zależy skok kursu ? ( częstotliwość wydobywania, siłą sieci, czy coś innego ? ) pytam o to bo chciałbym dokładnie sprawdzić co było powodem że 8 sierpnia około 15 godziny walnęło 382 $ a na bb było 2490 PLN chyba.
rada....
jako że grałem na BB swego czasu (nadal tam mam jakieś 15% środków w celu zabawy rekreacyjnej) to powiem tak:
tak BB ma swój świat... nie radzę Ci patrzeć na cenę takiego finexa vs BB ... kiedyś opisywałem kilka przypadków co tam się odprawiało... a o wielu zwyczajnie przemilczałem...
Moim zdaniem BB samodzielnie reguluje tam rynek kładąc ścianki w odpowiednich miejscach... sam byłem udu***ny przez to 2 razy .... do 3 razu nie dopuszczę:/ dlatego głównie jadę na finexie teraz (nadal boję się jednak finexa, że źle skończę ale to już ryzyko trzymania kasy na giełdach w celu obrotu...).
Pamiętaj taki BB może uratować Ci 4 litery jak źle zagrasz i na takim finexie się posypie (BB przetrzyma dobrą cenę przez pewien czas ;)). Z drugiej strony nie zarobisz tam na szybkich trade'ach bo BB reaguje z Dużym opóźnieniem...

powodzonka

P.S.
mis ja osobiście byłem nieco stratny wynosząc środki z BB ... ale cóż.. albo czekasz na idealny moment albo bierzesz to na klatę ;)

mis
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: mis » piątek, 11 sierpnia 2017, 23:46

To że BB ma własny rynek i ceny z kosmosu to już się przekonałem :P Więc pewnie wszystkie rzeczy zwiazane z kopaniem niemaja wpływu na kurs na BB

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Excray » sobota, 12 sierpnia 2017, 00:12

Ceny BCH na BB prawdopodobnie będą spadać, aż się zrównają ze światowym rynkiem i prawdopodobnie wtedy zostaną odblokowane przelewy BCH, a kurs zacznie podążać za tym na rynku zewnętrznym. Ceny BTH jako tako nadążają, ale mały rynek i duże opłaty za transakcję dobijają mnie. Na BTH muszę mieć różnicę co najmniej 100zł na jednostce aby cokolwiek zarobić (a i tak mam lepszą prowizję niż nominalna).
Panowie głupie pytanie - jak przelać BTH z BitBaya na Bitfinexa? Wskaże ktoś może odpowiedni temat, albo podpowie?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 208
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: BTC-m » sobota, 12 sierpnia 2017, 11:15

Dajcie już spokój z tym bitbayem, wielokrotnie w tym temacie było że nie da się jeszcze wypłacić stamtąd BCH na inną giełdę, jak zostaną odblokowane wpłaty cena tam jebnie do poziomu innych giełd chyba że cena na innych giełdach wzrośnie teraz i osiągnie cenę bitbayową. Po jaką cholerę przesyłać BCH teraz na Bitfinex? Żeby stracić połowę kasy? :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: prezes » sobota, 12 sierpnia 2017, 11:26

Moje analiza kursu Bitcoin Cash zaraz na samym początku codziennego przeglądu rynku kryptowalut:
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 208
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: BTC-m » sobota, 12 sierpnia 2017, 14:19

Dla niecierpliwych, prezes twierdzi że jest 50/50 co do prawdopodobieństwa wzrostu/spadku ceny na BCH ale sam uważa że będzie lecieć bo uformowała się chorągiewka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: novymivo » sobota, 12 sierpnia 2017, 15:20

BTC-m pisze: lecieć
w dol ?
Moim zdaniem bardzooo duzo zalezy od samego BTC. Kluczowa bedzie obrona poziomu 300$, jezeli polegniemy to lecimy do 240-250$. Poki co , jest byczo ale to sie moze zmienic w jednej minucie. Inaczej jezeli btc przebije poziom 4k$, to BCH jak najbardziej zawita poziom 360-380$.
edit: jestesmy na granicy wsparcia trojkata, lekko go przebilismy, nie wyglada to dobrze.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 264
Rejestracja: 26 grudnia 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: faktomix » sobota, 12 sierpnia 2017, 22:34

prezes pisze:Moje analiza kursu Bitcoin Cash zaraz na samym początku codziennego przeglądu rynku kryptowalut:

widać że poloniex wcześniej już też to sobie narysował chyba - koniec trójkąta w świetle Twojej analizy wypada na okolice 14 sierpnia data otwarcia rynku na polo...

scenariusz maksymalnego spompowania BTC i porzucenia a potem przełączenia się na BCH to tak nieprawdopodobna teza (że właśnie dlatego może się wydarzyć).

mis
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: mis » sobota, 12 sierpnia 2017, 23:13

Wiadomo moze w jakich godzinach otworza bcc na polenixie? Czy to bedzie raczej z 13 na 14 sierpnia?

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: mieto » niedziela, 13 sierpnia 2017, 08:16

Przewidujecie pompe na bch? :D

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości