Riser pali przejściówkę

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 17 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przegrzewająca się wtyczka/złącze zasilające risera SATA (tylko w przypadku kart RX580)

Postautor: artyleria » sobota, 12 sierpnia 2017, 02:04

@powered
Właśnie teraz testuję na innej wtyczce SATA wychodzącej z kabla zasilacza (w ogóle wtyczka na innym kablu), dodatkowo na innym riserze i jest to samo, po ok. godzinie pracy RXa 580 wtyczka jest gorąca, max na kilka sekund mogę do niej palec przyłożyć/docisnąć. Co więcej, karta teraz pracowała na -20% power limit, z gniadka ciągnęła nieco poniżej 150W, więc to naprawdę nie jest dużo. Wtyczka przy drugim RXie 580 jest bardzo ciepła, ale mogę przyłożyć palce na dłużej i nie parzy. Tylko dlaczego te karty tak obciążają to zasilanie z risera zamiast pobierać sobie większość energii z normalnego kabla zasilającego 8 pin, który jest do nich podpięty. Może zasilacz nie potrafi tyle prądu podać przez ten przewód z 8pin, w co jednak bardzo wątpię, bo to zasilacz 1500W, a do tego w przypadku RX470 nie ma tego problemu (mimo że karta jest zasilana nawet 6 pinowym przewodem, a nie 8).

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 23 czerwca 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przegrzewająca się wtyczka/złącze zasilające risera SATA (tylko w przypadku kart RX580)

Postautor: BikeBarian » sobota, 12 sierpnia 2017, 02:54

Czlowieku zmien riser na taki co ma zasialnie z wtyczki 6pin PCIe bo te z sata to tragedia...jak juz ktos wczensiej pisal one nie sa w stanie dostarczyc 75W...a karta jest tak zaprojektowana ze najpierw pobiera z risera a reszte dociaga z gniazdka zasilania PcIe....nie jest to regula ale prawdopodobnie producent tak to zaprojektowal i sie musisz z tym pogodzic.

Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 30 kwietnia 2013
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Przegrzewająca się wtyczka/złącze zasilające risera SATA (tylko w przypadku kart RX580)

Postautor: Baki » sobota, 12 sierpnia 2017, 10:09

artyleria pisze:@Baki
Ale do karty jest podłączony przewód zasilający 8 pin, więc chyba to on powinien być głównym źródłem energii dla karty.
To mit, który ludzie powielają. Część sekcji zasilania jest zasilana z 8pin, a część z portu na płycie. Te źródła zasilania nie są połączone przed sekcją zasilania (przynajmniej na karcie, której to sprawdzałem).
powered pisze: W ogóle to wtyczki SATA i Molex są za słabe aby dać 75W.
SATA jest faktycznie za słaba na dostarczenie 75 W, natomiast Molex przy odpowiednim przewodzie jest wstanie dostarczyć 10 A (120 W dla 12 V).

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przegrzewająca się wtyczka/złącze zasilające risera SATA (tylko w przypadku kart RX580)

Postautor: ZbychuZ » sobota, 12 sierpnia 2017, 10:57

Też lada dzień będę kupować risery, wiec podłączam się pod temat z pytaniem - czy taki riser będzie git: http://allegro.pl/riser-pci-e-1x-16x-us ... 84661.html ?
Riser z wtyką 6 pin. Dają też przewód 6pin-sata. Tyle, że pewnie to złącze sata w zasilaczu tak samo może sie grzac? :/
Wszystkie kable z zasilacza 6pin będę mieć zajęte. Chyba, że kombinowac jakieś kable 6pin - 2x molex? Ale one chyba mają max. 15cm ;/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Przegrzewająca się wtyczka/złącze zasilające risera SATA (tylko w przypadku kart RX580)

Postautor: adam1226 » sobota, 12 sierpnia 2017, 11:05

na forum masz/miales rizery po ~25zl jesli nie potrzebujesz favat to mysle, ze po sprawdzeniu opinii bardziej oplaca sie kupic od kogos z forum ;)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Przegrzewająca się wtyczka/złącze zasilające risera SATA (tylko w przypadku kart RX580)

Postautor: powered » sobota, 12 sierpnia 2017, 12:54

ZbychuZ pisze: Też lada dzień będę kupować risery, wiec podłączam się pod temat z pytaniem - czy taki riser będzie git: ?
Do tego risera dokup sobie przejściówkę 2x molex -> PCI-e 6-pin. Bo ta przejściówka w komplecie z tym riserem jest bez sensu.
A tak z ciekawości to jaką masz tą kartę RX 580?
Baki pisze: Molex przy odpowiednim przewodzie jest wstanie dostarczyć 10 A (120 W dla 12 V).
Molex ma 5 - 8,5 A więc powinien wytrzymać takie obciążenie, ale jeżeli obciążymy kilka molexów na jednym kablu, to jest obawa że może nie wytrzymać wtyczka w zasilaczu gdzie najczęściej jest tylko 1 pin 12V

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Riser pali przejściówkę

Postautor: ZbychuZ » sobota, 12 sierpnia 2017, 13:40

powered pisze:
ZbychuZ pisze: Też lada dzień będę kupować risery, wiec podłączam się pod temat z pytaniem - czy taki riser będzie git: ?
Do tego risera dokup sobie przejściówkę 2x molex -> PCI-e 6-pin. Bo ta przejściówka w komplecie z tym riserem jest bez sensu.
A tak z ciekawości to jaką masz tą kartę RX 580?
W kontekście modelu karty graficznej już nie łapię się pod temat :p - gigabyte aorus gtx 1080 (zasilanie 2x8pin)
Planuję rig 8 lub 12 kart. Zasilacz, który do mnie właśnie leci to https://www.morele.net/zasilacz-corsair ... eu-779368/ . W zależności od tego jak mi pójdzie konfiguracja pierwszych kilku kart albo dokupię jeszcze jeden zasilacz 1200W ( w przypadku 8 kart ) lub 2 ( 1000W lub 1200W ). Mobo mam pod 12 kart, więc warto jednak dokupić te 4 sztuki, ewentualnie mam inne modele i moge zrobić dual mining.. - ale to mi się nie widzi do końca.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale właśnie pytałem o taką przejściówkę.. - i właśnie bardzo interesuje mnie odpowiedz jaka jest maksymalna ich długość? Chyba najwięcej widziałem 20cm. Nie wiem jeszcze dokładnie jakiej długości kable ma zasilacz i obawiam się, czy będę mógł odpowiednio luzno rozmieścić karty :)

Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 30 kwietnia 2013
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Riser pali przejściówkę

Postautor: Baki » sobota, 12 sierpnia 2017, 13:53

powered pisze:Molex ma 5 - 8,5 A więc powinien wytrzymać takie obciążenie, ale jeżeli obciążymy kilka molexów na jednym kablu, to jest obawa że może nie wytrzymać wtyczka w zasilaczu gdzie najczęściej jest tylko 1 pin 12V
Wg. dokumentacji producenta Molex ma obciążalność 6 - 10 A zależnie od zastosowanego przewodu (22 - 16 AWG). Pin w zasilaczu ma obciążalność 9 A (jeśli jest taki sam jak w złączu 6/8 pin karty, a najpewniej jest - przynajmniej na razie innych nie spotkałem).

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 17 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Riser pali przejściówkę

Postautor: artyleria » sobota, 12 sierpnia 2017, 14:36

powered pisze:
ZbychuZ pisze: Też lada dzień będę kupować risery, wiec podłączam się pod temat z pytaniem - czy taki riser będzie git: ?
Do tego risera dokup sobie przejściówkę 2x molex -> PCI-e 6-pin. Bo ta przejściówka w komplecie z tym riserem jest bez sensu.
A tak z ciekawości to jaką masz tą kartę RX 580?

Kto inny pisał, że będzie kupował risery, a to pytanie o kartę chyba do mnie. Model to ASUS Dual RX 580 OC edition
https://www.asus.com/pl/Graphics-Cards/DUAL-RX580-O4G/

U siebie w zasilaczu mam przejściówkę 2x molex -> PCIe ale niestety 8 pin, a nie 6 pin (a 6 pin jest na riserze, więc tego w ogóle nie podepnę).

Ogólnie dziękuję wszystkim za rady. Dokupię przejściówkę na 2x molex -> PCIe 6 pin i spróbuję tak, może pomoże.
Rozumiem, że o takie przejściówki chodzi?
http://allegro.pl/adapter-zasilania-pci ... 09882.html
http://allegro.pl/adapter-zasilania-pci ... 07203.html

@ZbychuZ
Te przejściówki są rzeczywiście krótkie, ale przy 3 zasilaczach jakie miałem kable SATA (czy to Molex) były bardzo długie (~ 1m, wtyczki co 20 cm), więc nie było problemu odpowiednio ich ułożyć.

@BikeBarian,
BikeBarian pisze: Czlowieku zmien riser na taki co ma zasialnie z wtyczki 6pin PCIe bo te z sata to tragedia...jak juz ktos wczensiej pisal one nie sa w stanie dostarczyc 75W....
Widzę tylko takie na SATA i Molexy. Ty masz na myśli riser zasilany bezpośrednio wtyczką PCIe 6pin z zasilacza? Można prosić jakiś link?

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Riser pali przejściówkę

Postautor: ZbychuZ » sobota, 12 sierpnia 2017, 15:07

No to mnie pocieszyłeś z tą długością kabli :)

Początkujący
Posty: 151
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie risery?

Postautor: Mariusz040 » niedziela, 13 sierpnia 2017, 10:43

Cześć. Chciałbym zakupić sobie większą ilość riserów. Do wyboru jest:

-zasilanie molex niebieski/czarny
-zasilanie sata czerwony
-zasilanie 6 PIN

Na pewno każdy się orientuje o które modele mi chodzi. Na dole wersja najnowsza, powyżej te starsze. Jest jakaś różnica w stabilności między nimi? Ktoś może się na ten temat wypowiedzieć? Poprzednio kupiłem sobie wersje zasilane na molex, bo z zasilaczy mam dobre kable i bezpośrednio wpinam w riser. Po prostu nie muszę używać chińskich przejściówek. Czasami są wątpliwej jakości :)

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 sierpnia 2017, 14:22 przez pm7, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie tematów

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Jakie risery?

Postautor: adam1226 » niedziela, 13 sierpnia 2017, 14:18

:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 17 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Riser pali przejściówkę

Postautor: artyleria » sobota, 19 sierpnia 2017, 22:45

Aktualizacja, jakby ktoś miał problem z grzejącymi się/gorącymi/topiącymi się wtykami/złączami zasilania risera - przejściówki doszły i rzeczywiście rozwiązały problem. Teraz wszystko w normie - złącza są chłodne/lekko ciepłe, nawet te przy wykręconych RXach 580.
Mowa o tych przejściówkach:
2x Molex -> 6 pin
2x Sata - > 6 pin
Obrazek
Obrazek

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Riser pali przejściówkę

Postautor: kristofer55 » czwartek, 11 stycznia 2018, 14:30

Witam, czy na kablu z zasilacza 8pin > 2x 8 pin mogę rozdzielić przejściówkami 2 wyjścia na 2 x 6 pin i podłączyć 4 risery na jednym kablu ? Jeżeli dobrze liczę to każdy Riser dostanie 37,5 W (150 / 4) na kablu ?

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Riser pali przejściówkę

Postautor: m.m » czwartek, 11 stycznia 2018, 15:21

eps 8 pin 300+w
peg 8 pin ~150w (realnie pewno wiecej)

riser 6 pin potrzebuje 75w

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Riser pali przejściówkę

Postautor: kristofer55 » czwartek, 11 stycznia 2018, 23:44

A jak karta mi bierze 90-100W to skąd najpierw weźmie prąd ? Z dedykowanego wyjścia 6pin czy z Risera ?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Riser pali przejściówkę

Postautor: m.m » piątek, 12 stycznia 2018, 00:26

ten temat ma tylko 2 strony a wystarczy przeczytać kilka wypowiedzi.

pobór jest rozłożony, rozruch zawsze idzie z PCIe.

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości