Czy warto inwestować w mining

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: prezes » czwartek, 6 lipca 2017, 14:23

frytek123 pisze: co do opłacalności kopania ,sprzedawcy piszą że zwrot do 6 ciu miesięcy
Poczytaj co piszą górnicy bo sprzedawcy żeby sprzedać towar to piszą różne rzeczy.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: -82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: zch28 » czwartek, 6 lipca 2017, 14:31

frytek123 pisze: co do opłacalności kopania ,sprzedawcy piszą że zwrot do 6 ciu miesięcy np tu http://allegro.pl/koparka-kryptowalut-b ... 69889.html
Przekalkulowałem kilka maszyn do 20 tys. i zawsze mi wychodzi zwrot do 6 mies ale 1/2 - 1/3 ceny koparki.
Znaczy że po sprzedaży sprzętu za połowę ceny można wyjść na zero :-)

Ale jak wiemy ARMAGEDON będzie za 3-4 mies. albo wcześniej. ;-) I CO WTEDY?

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: frytek123 » czwartek, 6 lipca 2017, 14:50

Tak ,ja to wiem widze po wpływach z kopania ,diff wygląda jak schody do nieba a zyski spadają prawie do piekła :) ,zostaną ci co mają darmowy prąd , a karty używki będą po 800zł na alledrogo i to wiele kart

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: Maggix » czwartek, 6 lipca 2017, 15:25

Tomak

Nie rozumiesz bo jesteś młody w temacie kopania kryptowalut .
Przez długi okres kopanie było minimalnie opłacalne gdzie karta klasy rx. 470 dawała 45 centów zysku dziennie
Dziś ciągle jeszcze zyski są duże gdzie ta sama karta kopię ponad 1.5 USD dziennie. Jak wrócimy do normalności będzieta płakać i sprzedawać sprzęt za pół darmo.

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: solarisDCSD » czwartek, 6 lipca 2017, 20:39

Tomak pisze:
inwestowanie w koparki nigdy się nie zwróci nawet jeśli złożymy taką koparkę po cenach kart z kwietnia czyli rx 580 po 1300 kopiący 27MH/s

...aha i mówi to ktoś kto ma 6 postów i pozjadał rozumy. Jakoś to do mnie wogole nie przemawia.
umiem liczyc takie rzeczy i robie to zawodowo. Tobie pozostawiam kalkulatory online.
BTW pytanko czy jak będę miał 14 postów jak Ty to już bede mogł pouczać ? :shock: :D :D

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: Tomak » czwartek, 6 lipca 2017, 21:20

aha dzieki za rozjaśnienie tematu. I dalej nie wiem czy jest sens inwestować w koparkę i ewentualnie ja trzymać na przyszłe wzloty i nowe altcoiny. Zakładam że się pojawią nowe altcoiny do wydobycia jak zcash czy ETH. Przecież to są nowe alty które weszły dużo pózniej niż BTC. Kto kopał na początku liczy teraz tylko zyski pewnie. Widzę że Wy widzicie tylko spadek w jedną stronę i żandych peryspektyw na przyszłość z tym związanych. Skąd takie założenie że to wogole wróci do normalności, a jeśli wróci to pewnie kiedyś znowu się odbije i co z wydobywaniem nowych altcoinów? Cały czas się pytam w koło Macieju. Ktoś jest tu wizjonerem może i umie coś przewidzeć, ma szklaną kulę czy coś?

Mówicie 1.5 USD z jednej karty? To daje tylko 360 dolców miesieczenie przy koparce złożonej np z 8 x GPU GTX 1060. Kalkulatory na necie pokazują zupełnie co innego. Przy obecnej trudności wydobycia i darmowym prądzie mi wychodzi kopanie zcash w przedziale 1000 USD miesiecznie na 8 x gtx 1060. Czy te kalkulatory są wiarygodne czy nie?

Poza tym jak narazie nie widzę trendu wyprzedawania używanych kart na Alledrogo. Słyszałem narazie tylko że aktualnie jest brak kart i poszły o 100% w górę. To też daje dużo do myślenia

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: Bit-els » czwartek, 6 lipca 2017, 21:24

@Tomak, oczywiście wejście w miarę ma początku w kopanie nowej waluty może dac zysk.
Tylko pytanie jaką wybrać.

Zrób experyment. Przeznacz takà samą kwotè na koparkę i na zakup tej samej monety.
I za kilka miesięcy dowiemy się wszyscy co lepiej

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: solarisDCSD » czwartek, 6 lipca 2017, 22:15

Tomak pisze: Poza tym jak narazie nie widzę trendu wyprzedawania używanych kart na Alledrogo. Słyszałem narazie tylko że aktualnie jest brak kart i poszły o 100% w górę. To też daje dużo do myślenia
karty poszly o 100% w gore bo kopie kazdy kto o tym temacie uslyszal. Jak ktos zna się na krypto i na ekonomii to nie kupi koparki.
Kilka moich uwag i nie jest to jakis aak czy czarnowidztwo ale warte do rozważenia
1) ciagle wzrasta poziom trudnosci sieci. Za 6 mieś zyski z kopania spadna o połowe chyba ze ETC podrozeje
2) karty podrozały bo sa niedostepne a sporo osób liczy to że ten zarobek 3$ dziennie/karta będzie zawsze. To oni kupują koparki warte 6k za 12k
3) jezeli nie bedzie oplacalo się kopać ETH i obecnych walut z powodu spaku CEN to jest bardzo bardzo wątpliwe że wejdą nowe krypto do kopania z zyskiem
4) nie ma wysypu kart na alledrogo bo kopanie jest JESZCZE opłacalne czyli pokrywa OPEX. Co zrobisz z kartami jeśli nie będzie żadnego zysku ?
5) w USA dopłyneły nowe karty... to co napisalem w punkcie 1) może zająć 1 mieś. zamiast 6.
6) uważam że kopanie będzie opłacalne przez jeszcze kilka mieś. Ale do zwrotu koparki potrzeba wiecej niż pare mieś
7) jeśli już kupować to GTX bedą bardziej trzymały cene

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: -82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: zch28 » czwartek, 6 lipca 2017, 22:40

solarisDCSD pisze:
Tomak pisze: 3) jezeli nie bedzie oplacalo się kopać ETH i obecnych walut z powodu spaku CEN to jest bardzo bardzo wątpliwe że wejdą nowe krypto do kopania z zyskiem
Dlaczego tak sądzisz?
Są tacy co twierdzą że za dużo jest tych koparek, za duże ciśnienie, za dużo firmy w to zainwestowały żeby nie wymyślić czegoś na czym będzie dalej można pomnażać zyski. Napompuje się jakiś mało znany projekt, zrobi mu kampanię, opłaci pismaków, na forach wyrobnicy zrobią swoje... Pierdnięcie :-)
Do tego dochodzi prawdopodobny zalew rynku "karatami dla górników"
Trudno powiedzieć czy to będą zagospodarowane odpady produkcyjne czy normalne karty pod innym szyldem bez gniazd.
Dlaczego producenci w to wchodzą? Oni są bardziej profesjonalni i rozeznani w biznesie niż taki Janusz co kupił koparkę i czytać, liczyć nie umie.
Sorry za tego Janusza ;-)

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: solarisDCSD » czwartek, 6 lipca 2017, 22:57

sztuczny hype by sprzedac karty mozna trzymac przez pare mies... by zwrocila sie koparka potrzeba troche wiecej czasu.

Ja mam mini koparke ktora i tam wykorzystam do obliczen w R bo sa to GTX

jesli to wszystko sie obsra to wole 20k wrzucic w monety i jesli pojawi sie cos dobrego do kopania to i tak lepiej wrzucic w monety :twisted: :D

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: PL

Czy warto inwestować w mining

Postautor: MEXER » piątek, 7 lipca 2017, 11:23

Wg. mnie nie warto inwestować w koparki tylko lepiej kupić monety

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-T230 przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: frytek123 » piątek, 7 lipca 2017, 14:10

Co do opłacalności to zauważcie jeszcze wartość $ np 1ETC 17$x3,7zł=62,9zł a teraz 1ETC 17$x2,8zł=47,6zł zjazd o 15,3zł na 1ETC i co zająć pozycje zabezpieczającą na forexe na kupno plna? żeby zrównoważyć strate . Polska waluta może się umacniać ,jest taka opcja.

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: solarisDCSD » piątek, 7 lipca 2017, 16:48

frytek123 pisze:Co do opłacalności to zauważcie jeszcze wartość $ np 1ETC 17$x3,7zł=62,9zł a teraz 1ETC 17$x2,8zł=47,6zł zjazd o 15,3zł na 1ETC i co zająć pozycje zabezpieczającą na forexe na kupno plna? żeby zrównoważyć strate . Polska waluta może się umacniać ,jest taka opcja.
przepraszam co ty liczysz ?

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: PL

Czy warto inwestować w mining

Postautor: MEXER » piątek, 7 lipca 2017, 19:27

Właśnie

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-T230 przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: frytek123 » piątek, 7 lipca 2017, 21:11

Wiem wiem że sprzedajemy za btc ,a ja na bittreksie widze też cene w $ i to jest dla mnie odnośnikiem.

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: solarisDCSD » piątek, 7 lipca 2017, 23:58

frytek123 pisze:Wiem wiem że sprzedajemy za btc ,a ja na bittreksie widze też cene w $ i to jest dla mnie odnośnikiem.
dalej nie wiem skad te 2.8

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: SilesianMiner » niedziela, 9 lipca 2017, 01:00

Moim zdaniem optymistyczne prognozy nt opłacalności miningu są mocno przekłamane. Widać to głównie przy ofertach sprzedaży koparek za 15 - 20K, nie uwzględniają takich zmiennych jak trudność, kurs, podwyżek cen prądu, regulacji prawnych/podatkowych jakie mogą się pojawić.

Większość osób, które zaczęły kopać na fali wzrostów z maja i czerwca, nie ma pojęcia o inwestowaniu, ani o giełdzie - w ich optyce cała zabawa polega na tym, żeby jak najszybciej przerabiać prąd na złotówki, euro lub dolary - "prawdziwe pieniądze". Za kilka miesięcy będzie wysyp poprzepalanych RX-ów i GTX-ów, a niedoszli górnicy będą protestować jak frankowicze :D

Na chwilę obecną warto kopać jeśli ktoś ma darmowy/bardzo tani prąd, potrafi pomnożyć urobek na giełdzie i/lub znajdzie alternatywne wykorzystanie dla sprzętu.

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 17 listopada 2016
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: yefim » sobota, 15 lipca 2017, 12:29

Według mnie kopanie zawsze się opłacało i opłaca a czy będzie tego nikt nie wie. To że mamy teraz wszędzie mega wzrosty trudności z automatu powoduje spadek kursu a do tego dochodzi w h.. czynników które mają wpływ na jedno i drugie. W każdej chwili tak naprawdę to się może odwrócić. Jak w takiej sytuacji odpowiedzieć czy kopanie opłaca się, będzie się opłacało, czy sprzęt się zwróci? Ja mam jedną odpowiedź - zdobywanie wiedzy, zrozumienie rynku krypto i eksperymenty to podstawy.
Nie musisz od razu wydawać na sprzęt kilku tysięcy. Wystarczy procek, używana karta za stówę, dwie, nawet antminer S1 rzeby zacząć testować. Zdobyta w ten sposób wiedza jest bezcenna. W taki sposób zaczynałem jakieś 4 lata temu :-)

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: KlAnEk007 » poniedziałek, 17 lipca 2017, 09:40

Wtrącę się ;) Jeśli by się nie opłacało to nie było by takiego nagłego wzrostu cen kart, trudności i ilości Firm czy Pseudo Firm oferujących gotowe Kopareczki :) W sumie zamiast kupować i przepłacać to zbudować samemu - nawet na gtx 1060 :)
Są już dostępne płyty na 13 gpu - Asrocka (Polski sklep - dystrybucja) i można się jeśli ktoś ma kasę zabrać za kopanie, w sumie trudność jest coraz to większa ale walut też jest od groma :)

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto inwestować w mining

Postautor: frytek123 » poniedziałek, 31 lipca 2017, 07:39

Dowiedziałem sie ostatnio od znajomego że w austri płaci za prąd około 20gr ,że w domu to mają wszystko na prąd łącznie z ogrzewaniem domu ,tak to można kopać .

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, bn801, Bundy, fusywszklanejkuli, KR2615, shinya56 i 10 gości