Spadek Hashrate przy overclockingu

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadek Hashrate przy overclockingu

Postautor: DeadZay » niedziela, 16 lipca 2017, 12:39

Witam , szukałem już na innych forach lecz nie mogłem nic znaleść więc postanowiłem tutaj napisać problem polega na małej ilości hashy na stockowych ustawieniach mam 22.5 (windows 10) i minerze claymore oraz 21.8 ( ethos) . po podkręceniu pamięci w oby dwóch przypadkach hashrate spada do mniej wiecej 18-19 mh/s . próbowałem chyba wszystkiego co mi przyszło do głowy lecz bez rezultatów .moim zdaniem jest to wina płyty głównej ale nie jestem dokońca pewnien. Jak by ktoś mógł pomóc byłbym wdzięczny :D jesli chodzi czemu kope na claymore to dlatego ze przerzuciłem sie na ethos i tylko ten miner daje najwiecej hashy. na ethminer mam 21.5 mh/s (stock)

sprzęt:

karta : RX580 asus dual oc 8 gb
płyta : asrock fatal1ty Z170 Gamming k4
zasilacz coolermaser silent pro gold 80+ 1200w
ram 8 gb
procek intel celeron g9300

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 13 czerwca 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadek Hashrate przy overclockingu

Postautor: wyleszczony » niedziela, 16 lipca 2017, 12:49

Może pamięć nie ma potencjału OC i sypie błędami po podkręceniu. Power Limit w WattMan próbowałeś podnosić? Taktowanie zegara GPU pod obciążeniem koparką osiąga deklarowaną przez producenta wartość?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadek Hashrate przy overclockingu

Postautor: DeadZay » niedziela, 16 lipca 2017, 12:55

Tak . różnica jest taka , że wiecej prądu biorą. A propo mam hynixy i zastanawiałem się czy to moze nie przez te pamięci . Chociaż jesli karta ma oc to te seryjne oc powinno się dać uzyskac a nie przekraczałem limitów .

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 9 czerwca 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadek Hashrate przy overclockingu

Postautor: jurban » niedziela, 16 lipca 2017, 20:55

Radeony mają to do siebie, że przy zwiększaniu częstotliwości pamięci co 100-kilkadziesiąt mhz podwyższają timingi. Musisz zmodować bios, kopiując strapy z domyślnych progów, na wyższe.
tu masz dokładniej:
http://www.overclock.net/t/1604567/pola ... x5xx-rx4xx

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 maja 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadek Hashrate przy overclockingu

Postautor: zjaranyjoe » poniedziałek, 17 lipca 2017, 17:29

Jak po oc spada to znaczy ze wali błędami

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadek Hashrate przy overclockingu

Postautor: DeadZay » poniedziałek, 17 lipca 2017, 19:58

jeśli wali błędami jest jakis sposób oprócz flashowania biosu ? słyszałem ze jest dość spore ryzyko takiego zabiegu oraz nie chcą przyjmować na gwarancji wtedy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadek Hashrate przy overclockingu

Postautor: oliee0 » poniedziałek, 17 lipca 2017, 23:06

DeadZay pisze: jeśli wali błędami jest jakis sposób oprócz flashowania biosu ? słyszałem ze jest dość spore ryzyko takiego zabiegu oraz nie chcą przyjmować na gwarancji wtedy
Ryzoko naprawdę znikome. Jeśli o gwarancję to jak zawsze - loteria. Z tego co osobiście czytałem to nie ma problemów.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość