Największe międzynarodowe fora o kryptowalutach i giełdach

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Największe międzynarodowe fora o kryptowalutach i giełdach

Postautor: andrew9 » czwartek, 13 lipca 2017, 22:46

Mam nadzieję, że nie bęedzie to odebrane jako konkurencja dla naszego forum. Generlanie chodzi mi o opisanie oszustwa, z którym spotkałe się na giełdzie BTC-E (opisywałem w odpowiednim temacie). Chciałbym to zrobić z dwóch powodów - po pierwsze, żeby potencjalni użytkownicy mieli świadomość gdzie grają (w sumie rosyjska giełda, więc raczej mają, Raczej..), po drugie.. żeby zrobić lekki szum, jako że czytałem już o przypadku, kiedy wtedy nagle udało się rozwiązać problem.

Znacie tego typu fora, od których można zaczać?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Największe międzynarodowe fora o kryptowalutach i giełdach

Postautor: redbog » czwartek, 13 lipca 2017, 22:55

andrew9 pisze: chodzi mi o opisanie oszustwa, z którym spotkałe się na giełdzie BTC-E
Jakie to oszustwo?

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Największe międzynarodowe fora o kryptowalutach i giełdach

Postautor: andrew9 » piątek, 14 lipca 2017, 08:31

Zniknely srodki z gieldy. Pomimo, ze konto bylo wtedy zablokowane (informacja z supportu), nikt nie powinien byc w stanie sie zalogowac, plus kazda operacja musiala byc potwierdzana z mojej skrzynki mailowej, do ktorej tez nikt nie mogl miec dostepu.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Największe międzynarodowe fora o kryptowalutach i giełdach

Postautor: redbog » piątek, 14 lipca 2017, 10:26

Gruba sprawa. Co na to btc-e? Jakoś tłumaczą to?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Największe międzynarodowe fora o kryptowalutach i giełdach

Postautor: adam1226 » piątek, 14 lipca 2017, 11:12

Bitcointalk.org na pewno ale to pewnie znasz
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Największe międzynarodowe fora o kryptowalutach i giełdach

Postautor: sud » piątek, 14 lipca 2017, 12:10


Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Największe międzynarodowe fora o kryptowalutach i giełdach

Postautor: andrew9 » sobota, 15 lipca 2017, 08:35

edbog pisze: Gruba sprawa. Co na to btc-e? Jakoś tłumaczą to?
Twierdzą, że transakcje zostały potwierdzone przeze mnie. Na argumenty o tym, że pisali że konto jest zablokowane, się nie odnoszą - tylko mówiąc, że zablokowane nie było.

Tak czy siak - utrata dwóch haseł - zarówno do giełdy jak i skrzynki pocztowej jest niemożliwa.

W przyszłym tygodniu idę na policję, rozmawiałem już o tym też z prawnikami. Podobno mamy całkiem dobrą jednostkę do przestępczości internetowej, więc może czegoś się dowiem. Ale i tak większą nadzieję widzę w opisaniu tematu, gdzie się da (jeśli bład faktycznie był po stronie giełdy - a wiele na to wskazuje).

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Największe międzynarodowe fora o kryptowalutach i giełdach

Postautor: Bitmar » sobota, 15 lipca 2017, 12:04

@andrew9, zerknij na to:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=326335#p326335

na bitcointalk też to opisują. Użytkownicy dostają maila z informacją, że ich konto zostanie zablokowane i trzeba się zweryfikować, link w mailu przenosi na stronę łudząco podobną do BTC-e gdzie ofiara po zalogowaniu daje i login i hasło do konta.
Pozostają jednak pytania:
- skąd hakerzy mają maile?
- Jak im się udało ominąć maila przy potwierdzeniu wypłaty? (chyba, że masz jakiś syf w kompie)

Zobacz dokładnie maila z informacją o blokadzie. Nie sugeruj się domeną z której przyszedł (bo przychodzi z dobrej, ale to nie jest problem). Sprawdź SPF albo wklej nagłówek maila (widok szczegółowy). jeśli oni twierdzą, że konto nie było zablokowane to na 99% jest to mail od hakera.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Największe międzynarodowe fora o kryptowalutach i giełdach

Postautor: The Real McCoin » sobota, 15 lipca 2017, 12:41

@Bitmar, andrew9 twierdził później w tamtym wątku, że już nie ma rzeczonej wiadomości (koronnego dowodu w sprawie), bo usunął.

@andrew9, może napisz do swojego operatora pocztowego, że zostałeś okradziony i potrzebujesz odzyskać wiadomości z danego dnia.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Największe międzynarodowe fora o kryptowalutach i giełdach

Postautor: Bitmar » sobota, 15 lipca 2017, 12:53

W takim razie może nie wykasował archiwum przeglądarki i będzie mógł sprawdzić jakie strony przeglądał. Już nie pamiętam, ale jedna domena była chyba taka: btc-e.net.

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Największe międzynarodowe fora o kryptowalutach i giełdach

Postautor: andrew9 » niedziela, 16 lipca 2017, 12:10

Nie - pisałem, że nie mam wcześniejszych maili. Mail o tym, że konto jest zablokowane mam - zreszta im go wysyłałem (nie protestują, że to od nich).

Syfu w systemie być nie może - nie na tym komputerze. Podobnie jak nie ma możliwości 'podsłuchania' niczego w sieci - ponownie nie na tym komputerze.


Aha - i jak pisałem - ja nigdy nie klikam w linki z żadnych maili. Nie zrobiłbym czegoś takiego także w tym przypadku.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Największe międzynarodowe fora o kryptowalutach i giełdach

Postautor: pm7 » niedziela, 16 lipca 2017, 13:55

andrew9 pisze: Tak czy siak - utrata dwóch haseł - zarówno do giełdy jak i skrzynki pocztowej jest niemożliwa.
andrew9 pisze: Syfu w systemie być nie może - nie na tym komputerze. Podobnie jak nie ma możliwości 'podsłuchania' niczego w sieci - ponownie nie na tym komputerze.
Możesz to uzasadnić? Bo mi to brzmi jak głupota i arogancja.

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Największe międzynarodowe fora o kryptowalutach i giełdach

Postautor: andrew9 » niedziela, 16 lipca 2017, 15:05

Moge. Ale nie chcę podawać za dużo szczegółów. W każdym razie nie jest to komputer prywatny, a przechowywane są tam w sieci, gdzie chodzi rzeczy dużo bardziej wrażliwe.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Największe międzynarodowe fora o kryptowalutach i giełdach

Postautor: pm7 » niedziela, 16 lipca 2017, 16:34

Czy to Ty jesteś administratorem i jedyną osobą używającą tego komputera? Brzmi jakbyś użył komputera firmowego, który jest kontrolowany przez kogoś innego.

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Największe międzynarodowe fora o kryptowalutach i giełdach

Postautor: andrew9 » niedziela, 16 lipca 2017, 21:35

To nie do końca tak, ale przeanalizowałem już dokładnie możliwość udziału osoby z wewnątrz tutaj. Nie chcę tu wchodzić w szczegóły, bo to nic nie da, a raczej nie lubię żadnych tego typu informacji na internecie pisać, ale naprawdę taka opcja jest praktycznie niemożliwa. Oczywiście - pewności nigdy nie ma, jednak jest to na tyle mało prawdopodobne, że nie idę w ogóle w tym kierunku.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Największe międzynarodowe fora o kryptowalutach i giełdach

Postautor: Dopełniacz » niedziela, 16 lipca 2017, 22:42

andrew9 pisze: Twierdzą, że transakcje zostały potwierdzone przeze mnie. Na argumenty o tym, że pisali że konto jest zablokowane, się nie odnoszą - tylko mówiąc, że zablokowane nie było.
andrew9 pisze: Mail o tym, że konto jest zablokowane mam - zreszta im go wysyłałem (nie protestują, że to od nich).
Nie obraź się ale według mnie to się kupy nie trzyma co piszesz. Zamiast dowodów przedstawiasz zapewnienia o swojej wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego. Po przeczytaniu tego wątku oceniam (na tą chwilę) że zostałeś oszukany przez oszusta podszywającego się pod giełdę.
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Największe międzynarodowe fora o kryptowalutach i giełdach

Postautor: andrew9 » poniedziałek, 17 lipca 2017, 17:31

Wiesz - w sumie to nie wiem po co miałbym tu przedstawiać jakiekolwiek dowody? Te na pewno będą na policji, tutaj zadałem konkretne pytanie o fora, gdzie można temat poruszyć. Chociaż oczywiście to nie jest tajemnica - tego maila mogę spokojnie tu wkleić (mam go jednak na innym komputerze, mogę to później zrobić) - natomiast do pewnej granicy. Nie lubie i nie chcę na internecie podawać szczegółów, które w jakiś sposób można potem wykorzystać. Bo i po co?

To, co jest pewne - to że nie klikałem w żadne linki w ŻADNYM mailu. Tego nie robię nigdy - nie ma znaczenia na jakim komputerze i czego dotyczy mail.

Natomiast tak czy siak weryfikacja jest dwuetapowa - w sensie że transakcje muszą być też potwierdzane mailem. Samo zdobycie hasła do konta na giełdzie by nie wystarczyło.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Największe międzynarodowe fora o kryptowalutach i giełdach

Postautor: The Real McCoin » poniedziałek, 17 lipca 2017, 19:06

@andrew9, jaki był początkowy przebieg wydarzeń?

1. Miałeś konto na btc-e.com ze środkami.
2. Dostałeś email o zablokowaniu konta i co zrobić, żeby je odblokować.

Czy posiadasz ten email?
Czy ten email był rzeczywiście od btc-e.com?

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Największe międzynarodowe fora o kryptowalutach i giełdach

Postautor: andrew9 » poniedziałek, 17 lipca 2017, 19:16

To własnie planuję w tym tygodniu dokładnie odtworzyć, ale - na pewno kiedy zaczęła się zwowu ta powiedzmy hossa na giełdzie, zalogowałem się na swoją, żeby.. w sumie już nie pamiętam, bo transakcji żadnych nie dokonywałem. Przynajmniej do czasu, kiedy nie zostały zrealizowane stare jeszcze zlecenia (akurat mi na rękę) i raz odkupiłem trochę Litecoinów, które sprzedałem. Ale to wszystko. Potem przez jakiś czas nie mogłem się zalogować - chociaż korzystałem z przypominania hasła, to które było mi wysyłane (sprawdzałem od razu) nie działało. Wtedy złożyłem ticket do supportu.

W jego odpowiedzi dostałem tę informację o zablokowaniu konta - ze wględu na brak aktywności na nim. Nie było to zgodne z prawdą - na co zresztą od razu odpowiedziałem - ale dalsze próby zalogowania się (znowu - przypominanie hasła itp.) nie działały, więc stwierdziłem ,że trudno - trzeba będzie przejść przez ten proces wysyłania skanów dokumentów itp.

Nie miałem jednak w tym momencie na to czasu, więc zostawiłem temat na kilka tygodni.
Kiedy chciałem do niego wrócić, spróbowałem jeszcze raz na próbę sie zalogować i.. o dziwo zadziałało. Ucieszyłem się - do momentu, kiedy zobaczyłem, że z konta zniknęły środki.

Najpierw nie wiedziałem o co chodzi, ale sprawdziłem transakcje i wyszło na to, że zostały zrealizowane około miesiąc temu - wtedy, kiedy nie miałem dostępu do konta. I teoretycznie zostały potwierdzone z mojego konta pocztowego - chociaż ja nigdy takich wiadomości nie widziałem (więcej - napisałem potem do dostarczyciela usług pocztowych z prośba o przywrócenie maili z tamtego okresu - zrobili to, jednak takich maili nie było).

Potem zaczęła się przepychanka z supportem, który co prawda na wszystkie maile odpowiadał, ale.. trochę nie do końca trzymając się faktów (tzn. trochę zmieniając odpowiedzi w trakcie).

Ja w międzyczasie sprawdziłem możliwość faktycznie dostępu po mojej stronie i przejęcia mojego hasła (haseł), ale.. jak bym na to nie patrzył, jest to po prostu praktycznie niemożliwe. Nigdy w życiu nie straciłem i nie przekazałem nikomu hasła do niczego, a tu musiałbym jednocześnie przekazać dwa. Plus zrobić to na naprawdę dobrze chronionym komputerze, jedynym z którego na giełdę wchodziłem.


Aha - mail posiadam, był od BTC-E - sprawdziłem. Wysłałem go im zresztą w komunikacji i nie twierdzili, że to nie od nich.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości