W jakie waluty teraz inwestujecie.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 11 lipca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jasiek » wtorek, 27 czerwca 2017, 20:25

Wymazywanie pisze:@jasiek, Jak się zacznie od straty, można się czegoś nauczyć, mówię z autopsji. Jeśli początkujący by od razu miał tylko sukcesy, nie uczyłby się niczego, tylko ego by mu puchło.
Oczywiście się zgadzam, natomiast zawsze lepiej uczyć się na błędach innych, wiele rzeczy można nauczyć się z autopsji, oraz od doświadczonych traderów jak ty. Jeśli chodzi o doświadczenie to każdy ma inne. Można ponieść stratę np. inwestując w shitcoina z nadzieją na szybki zysk, zorientować się jak kolega wyżej że nie był to najlepszy pomysł, zminimalizować stratę i wyciągnąć z tego lekcję na przyszłość. Natomiast pewne rzeczy są trudne do przewidzenia przy rynku tak ekstremalnie niestabilnym. Bitcoin zmierza w dłuższym dystansie tylko w jednym właściwym kierunku, więc jestem spokojny co do większości swoich monet bo zainwestowałem moim zdaniem w solidne projekty. Nie chcę nic zmieniać na ten moment bo osobiście najwięcej traciłem przez niecierpliwość i krótkowzroczność. Na ten moment jestem (w miarę) zrelaksowany, nie obserwuję swoich worków 100x dziennie, jestem gotów na spore spadki w najbliższym czasie, ale optymistycznie patrzę w przyszłość, a wiedzy i doświadczenia mi brakuje żeby ugryźć teraz cokolwiek więc nie eksperymentuję w shorcie.
Niewarte stresu moim zdaniem, wolę ten czas poświęcić na analizę tego co się dzieje, patrząc na wszystko bardziej obiektywnie niż gdybym byl w 100% zaangażowany.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 27 czerwca 2017, 20:32

jasiek pisze: natomiast zawsze lepiej uczyć się na błędach innych
Ale nigdy nie nauczysz się na czyimś błędzie tak, jak na swoim w tradingu/inwestowaniu. Takie nigdy "NIGDY". :) Teoretycznie możesz czytać o różnych rzeczach, ale jak nie poznasz ryzyka i złych konsekwencji np. nieudanego wchodzenia w euforii na wysokości czy głupoty wywalania w panice w dołku lub gry na dużej dźwigni w złych momentach, to nie odczujesz z opisów ani 1% emocji i myśli jakie wtedy będziesz miał. :mrgreen:
jasiek pisze: Natomiast pewne rzeczy są trudne do przewidzenia przy rynku tak ekstremalnie niestabilnym.
Zgadza się. Rynek jest nie do przewidzenia. Można jedynie "probabilistycznie" do niego podchodzić, widząc różne opcję i umiejętnie oceniając ich prawdopodobieństwo.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: egoniasty » wtorek, 27 czerwca 2017, 20:35

@Shogun1 miał rację. ANT ładnie idzie do góry. Jeszcze chwila i będzie 0.003. VOL coraz większy.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: neo696 » wtorek, 27 czerwca 2017, 20:51

Chyba Antshares (ANS) no ładne odbicie jak ktoś wczoraj kupił to ma zarobek 50% plus :D Generalnie wydaje mi sie że z tego (ANS) a niedługo NEO będzie sukces na miarę Ethereum mam tu na myśli to że jak azjaci złapią bakcyla na pisanie kontraktów biorąc pod uwage ile ich tam jest i jakie potrafią mieć mieć wkręty w coś to prawdopodobne że 7-8 miesiecy zobaczymy cene 90 $ :D Sam sie zastanawiam czy nie zostawić (NEO) na rok czasu bo może to być tak zwany złoty strzał :twisted: Co o tym myślicie ? Dobrze kombinuje :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 21
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: GamaG » wtorek, 27 czerwca 2017, 20:53

Według mnie żadna wiedza nie jest w stanie zastąpić praktyki. Wiadomo, wiedza to podstawa, człowiek cały czas się uczy, korzystając z różnych materiałów i informacji ale także właśnie z własnych doświadczeń. W książce lub na webinarze nie nauczysz się emocji jakie będą ci towarzyszyć przy stracie. Są ludzie co spędzili miesiące na nauce inwestycji, suchej teorii, a później przy pierwszej lepszej stracie i większych emocjach próbowali ją szybko odrabiać, jeszcze bardziej pogłębiając minus. Teoria to podstawa, ale to praktyka czyni mistrza Panowie ;)
Sam jeszcze jak zaczynałem inwestowanie na GPW, pamiętam gdy pomimo kilku webinarów i kilku przeczytanych książek, konsultacji z traderami itd. pierwszy raz wszedłem na rynek, zacząłem inwestować i zaliczyłem swoją pierwszą stratę. Emocje wtedy dały górę i przesuwałem stop loss tłumacząc że na pewno straty się odrobią (podstawowy błąd "świeżaków", mimo iż na webinarach uczyli żeby tego nie robić, no ale emocje to emocje) oraz próbowałem odrobić straty w jak najszybszym czasie. Nabrałem wtedy pokory gdy z moich oszczędności pojechało równo 27%.

@Topic

Udało mi się wbić w SC na poziomie 550, mam nadzieje że kurs dojdzie do 640 i będzie piękny zysk :)
Zastanawiam się nad wbiciem w PINK ale coś nie widać siły, większość krypto coś ruszyło, a PINK został w dołku, ale chyba go kupie z niskim stop lossem.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 11 lipca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jasiek » wtorek, 27 czerwca 2017, 21:16

Jak najbardziej podzielam wasze zdanie, niemniej w tej konkretnej sytuacji mam takie zdanie jak wspominałem, chodzi mi tylko o to, że według mnie spadki służą do taniego kupna, a nie sprzedaży

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » wtorek, 27 czerwca 2017, 21:41

jasiek pisze: Jak najbardziej podzielam wasze zdanie, niemniej w tej konkretnej sytuacji mam takie zdanie jak wspominałem, chodzi mi tylko o to, że według mnie spadki służą do taniego kupna, a nie sprzedaży
Racja, szkoda tylko że zawsze jak są spadki to niemam bitów :(
A żeby je mieć trzebabyłoby coś sprzedać, ale to już też spadło więc wyszłoby że zamienił stryjek siekierke na kijek.
Wiem że niektórzy trzymają wolne bitki na takie syutuacje lub okazje zeby coś kupić ale ja nigdy niestety nie mam BTC, zawsze jestem zapakowany w rozne coiny a kieszenie puste :(
Jak to mówią szewc zwsze w dziurawych butach chodzi :P

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: egoniasty » wtorek, 27 czerwca 2017, 22:00

@neo696, racja. Mój błąd, chodziło mi o Antshares (ANS).

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Harnas85 » wtorek, 27 czerwca 2017, 22:03

Niby wszystko ruszyło do góry ale ciekawe co będzie jak reszta świata wstanie ....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 27 czerwca 2017, 22:18

@Harnas85, Reszta świata ma Liska w d...? :)
To nie BTC ani ETH, to 3-ligowy coin.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Harnas85 » wtorek, 27 czerwca 2017, 22:23

Mówię ogólnikowo odnośnie wszystkich coinow :D

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Harnas85 » wtorek, 27 czerwca 2017, 22:30

Tego chyba nikt nie przewidzi .....niby coś chce się kupić ale jeszcze nie jestem pewny co do stabilizacji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 21
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: GamaG » wtorek, 27 czerwca 2017, 23:27

PINK zgodnie z założeniami ładnie wystrzelił i dał zarobić 10% :) SC coś nie ma siły ale nadal liczę na 640 i realizacje zysków. Zakupiłem też POT, i jeszcze chciałem na dokładkę dodać BURST ale nie wiem czy obecnie jest sens. Jak ja lubię takie chwile jak te, na spadkach można było pograć na krótko i wyciągnąć jakieś małe % na plus a teraz to już całkiem można wyciągać ładne kwoty, spokojnie można dzisiaj było zarobić na ładne wakacje :)

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Krzychu04 » środa, 28 czerwca 2017, 06:51

--GNT--
Jutro update Golema na konferencji Warsaw Block w Warszawie. Ciekawe czy wpłynie to jakoś znacząco na zainteresowanie walutą na gieldach :)
Link: https://www.eventbrite.com/e/warsaw-blo ... 5209977992

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kluka » środa, 28 czerwca 2017, 07:11

GamaG pisze: PINK zgodnie z założeniami ładnie wystrzelił i dał zarobić 10% :) SC coś nie ma siły ale nadal liczę na 640 i realizacje zysków. Zakupiłem też POT, i jeszcze chciałem na dokładkę dodać BURST ale nie wiem czy obecnie jest sens. Jak ja lubię takie chwile jak te, na spadkach można było pograć na krótko i wyciągnąć jakieś małe % na plus a teraz to już całkiem można wyciągać ładne kwoty, spokojnie można dzisiaj było zarobić na ładne wakacje :)
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Ale przosze Cie nie pisz, ze mozna bylo zarobic na ladne wakacje (czyli rozumiem ze 15-50k pln bo to tak rozumiem ladne wakacje w moim przypadku przy rodzinie 2+2) bo to dosc subiektywne, jak juz to napisz ze udalo Ci sie zarobic. Jezeli kros inwestuje srednia polska pensje (a duza wiekszosc ludzi nie ma takiej gotowki lub jedzie na kredytach) to przy ruchach kilka-kilkanascie % ugra jakies grosze. Wiec naprawde nie wiem co to za okazja, ja lubie jezeli cos w co zainwestowalem przynajmniej 1/3 kapitalu wzrosnie o >50% za jednym strzalem (a nie gram malymi kwotami) to sa wzrosty jezeli chodzi o krypto a nie 10% i to jeszcze na tak nieplynnym szitkojnie jakim jest pink. I ten rozowiutki portfelik ;)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: bl4ck » środa, 28 czerwca 2017, 08:25

@Kluka, To ludzie wykopów. facebooków i telegramów więc nie dziw się że gadają o BUST, PINK i innych totalnych shitach do potęgi dostają taki SYGNAŁ od pump grup to kupują 


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 21
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: GamaG » środa, 28 czerwca 2017, 08:56

@ Kluka
Masz rację, niepotrzebnie to napisałem, bo są tacy co pewnie teraz stracili i w niesmak im czytać później takie posty, a więc przyznaje się do błędu.
Ja gram zazwyczaj krótko z niskimi stop lossami na shitcoinach bo dają mi najwięcej zarobić. Wykupuje je za kilka btc i dla mnie wtedy 10% to jest dużo, tym bardziej że gram na krótko i w dzień te 10% uda mi się kilka razy osiągnąć (wczoraj na PINK, SC i POT zrobiłem 10%, sprawdź moją spekulacje a potem wykres, więc razem 30%)
A wierz mi, że osiągnięcie 30% nawet w miesiąc na GPW to byłby cud, ja tam się uczyłem inwestowania i trochę inaczej na to patrzę. Nie nastawiam się na zyski z jednego krypto 50-100%, bo to i tak kiedyś tam w przyszłości się skończy i wtedy osiągnięcie 30% to będzie sztuka.

@ bl4ck
Obecnie nie należę do żadnej z grup na fb, wykopie czy gdziekolwiek. Na pump and dump, zarabia tylko ten kto przygotowuje całą akcję oraz nieliczni, a więc nawet się w to nie mieszam.
Zauważ, że ja kupiłem na 750 i wyszedłem już na 830 a nie czekałem do 880 bo nawet nie wiedziałem że taka akcja będzie się działa.
PINK siedział w dołku a większość krypto wystrzeliła, w dodatku PINK często lubił posiedzieć w dołku a później robić duże %, więc postanowiłem go kupić wtedy. Od dawna go obserwuje, analizuje i kupuje go w dołku a potem sprzedaje jak wystrzeli bo robi to cyklicznie, obserwuje także ich oficjalny twitter i mimo iż to shitcoin to go lubię, dlatego pewnie nawet kupie go jeszcze raz gdy tylko zejdzie do okolic 750, i mówię to już teraz bez patrzenia w żadne grupy itd. jak to stwierdziłeś.

@Topic
Kupuje obecnie DGB również z niskim stop lossem, ale nie widać siły obecnie coś, mam nadzieje że wzrosty nadal będą.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: bl4ck » środa, 28 czerwca 2017, 09:48

@GamaG, Prawidłowo 10% + 10% + 10% itd gdy gra się dużym kapitałem tak trzeba robić podpisuje się pod to.

Dlaczego napisałem o "grupach" ponieważ jest teraz totalny wysyp nowych userów którzy myślą i liczą na zdanie innych że dostaną cynk kupią i już zostaną bogaci, a tu trzeba użyć swojego mózgu i intuicji.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: sud » środa, 28 czerwca 2017, 10:12

bl4ck pisze: @GamaG, Prawidłowo 10% + 10% + 10% itd gdy gra się dużym kapitałem tak trzeba robić podpisuje się pod to.

Dlaczego napisałem o "grupach" ponieważ jest teraz totalny wysyp nowych userów którzy myślą i liczą na zdanie innych że dostaną cynk kupią i już zostaną bogaci, a tu trzeba użyć swojego mózgu i intuicji.
Fakt, co i rusz widzę jakiąś nową grupę P&D która łapie niedoświadczonych ludzi na słupki z pięknymi wzrostami x1000. Najgorsze, jak jeszcze zapłacą za cynk jak coin jest już na +100% i oni to kupują w ciemno. Cóż... chyba każdy się musi sparzyć sam żeby wyciągnąć wnioski.

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: TypowyFacet » środa, 28 czerwca 2017, 10:39

Jeżeli ktoś miał bitcoiny na swoim portfelu wczoraj zaraz po północy czasu UTC to może odebrać darmowe lumeny - https://www.stellar.org/lumens/bitcoin-lumen-program/. Ktoś już może odebrał i potwierdzał adresy trezorem?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości