Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Outlander » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 12:28

Tak naprawde to ten caly wykres malo mnie interesuje, bardziej AF sklonila mnie do zainwestowania. Pamietaj ze wykres historyczny nie jest zadna gwaracja zachowania ceny w przyszlosci. Tylko analiza fundamentalna ma tutaj sens. Kazdy trend sie kiedys zmienia a gdzie i kiedy historia Ci tego nie powie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 13:01

@Outlander, AF to nie to, że "Lisk jest obiecujący! Kupuję!" tylko to, co Lisk jako projekt już ma do zaoferowania i jest to niewiele więcej niż np. pół roku temu. Prawda jest taka że się na bańce ludzie (w większości) załadowali i tyle, fajnie jak nie na samym topie. Dodatkowo Bitbay ułatwia zakup Liska nowym osobom, które np. miałyby problem z zakupem na poloniexie czy innej giełdzie i które nawet nie za bardzo potrafią operować w /btc, a podoba im się trading w /pln.

Lisk nie oferuje wiele więcej niż np. Crypti 2 lata temu (tańszy setki razy) czy Lisk pół roku temu (tańszy kilka-kilkadziesiąt razy). AF dla każdego projektów jest niemal taka sama, a główne rodzynki projektu to wciąż "soon". :mrgreen: Nie każdy musi lubić wykresy, ale pisanie, że AF powoduje kupowanie Liska po sporym wzroście to ściema, bo nie nastąpiły tak znaczne zmiany w projekcie i AF, by uzasadnić tym taki wzrost ceny. Natomiast wyszydzana AT dobrze uzasadni ten wzrost. ;) Posty z tego wątku można np. zanalizować i ocenić pod względem emocji (chciwość/strach), nałożyć na wykres i okaże się, że doskonale obrazują one np. fale Elliotta opracowane w latach 30' (polecam znaleźć sobie opis emocji na falach, bardzo pouczające i przydatne). :mrgreen:

Większość ludzi na bańkach kupuje, bo rośnie i tyle. Widzą że wzrost już nastąpił i zyskują tak pewność/silne przekonanie, że dalej wzrośnie. No dobra, ale jak ma być AF, niech będzie i AF, to nada profeski grze bańkowej. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Outlander » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 13:17

Wymazywanie pisze: @Outlander, AF to nie to, że "Lisk jest obiecujący! Kupuję!" tylko to, co Lisk jako projekt już ma do zaoferowania i jest to niewiele więcej niż np. pół roku temu. Prawda jest taka że się na bańce ludzie (w większości) załadowali i tyle, fajnie jak nie na samym topie. Dodatkowo Bitbay ułatwia zakup Liska nowym osobom, które np. miałyby problem z zakupem na poloniexie czy innej giełdzie i które nawet nie za bardzo potrafią operować w /btc, a podoba im się trading w /pln.

Lisk nie oferuje wiele więcej niż np. Crypti 2 lata temu (tańszy setki razy) czy Lisk pół roku temu (tańszy kilka-kilkadziesiąt razy). AF dla każdego projektów jest niemal taka sama, a główne rodzynki projektu to wciąż "soon". :mrgreen: Nie każdy musi lubić wykresy, ale pisanie, że AF powoduje kupowanie Liska po sporym wzroście to ściema, bo nie nastąpiły tak znaczne zmiany w projekcie i AF, by uzasadnić tym taki wzrost ceny. Natomiast wyszydzana AT dobrze uzasadni ten wzrost. ;) Posty z tego wątku można np. zanalizować i ocenić pod względem emocji (chciwość/strach), nałożyć na wykres i okaże się, że doskonale obrazują one np. fale Elliotta opracowane w latach 30. :mrgreen:

Większość ludzi na bańkach kupuje, bo rośnie i tyle. Widzą że wzrost już nastąpił i zyskują tak pewność/silne przekonanie, że dalej wzrośnie. No dobra, ale jak ma być AF, niech będzie i AF, to nada profeski grze bańkowej. ;)
Troche masz racje w swoim poscie ale szczerze mowiac to chyba kazdy jest chciwy i zachlanny w mniejszym lub w wiekszym stopniu. Przeciez nie zajmujesz sie krypto dla samej idei tylko dla "piniondza" . Chyba ze sie myle w co watpie ;)
Moim zdaniem lisk ma najwiesze szanse aby podwoic lub potroic wartosc w niedalekiej przyszlosci i tyle. A jak bedzie czas pokaze.
aha pracajac do fal Elliota to wiele osob z tego kozysta na FX rowniez z Fibonacciego tylko ze ja nie znam nikogo kto jest w stanie zarabiac na FX w dluzszym okresie. Nawet z pomoca MQL5 ludzie nie sa w stanie przewidziec co sie stanie na wykresie. NIE DA SIE

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 13:29

Outlander pisze: aha pracajac do fal Elliota to wiele osob z tego kozysta na FX rowniez z Fibonacciego tylko ze ja nie znam nikogo kto jest w stanie zarabiac na FX w dluzszym okresie. Nawet z pomoca MQL5 ludzie nie sa w stanie przewidziec co sie stanie na wykresie. NIE DA SIE
Da się, ale na forexie zarabia drobny % graczy. Są dane na ten temat, czytałem artykuł o tym. Crypto to inny rynek. Być może forex jest trudniejszy bo jest znacznie więcej osób grających pod analizę, więc trudniej by się większości sprawdzała. Na crypto dużo osób gra bez analizy, na zasadzie kup i trzymaj bo wzrośnie itd., jest to raczej łatwiejszy rynek do analizy nią beton forexa.

Na forexie jest gra głównie (lub tylko) na dźwigniach, nie? Wiadomo, że im więcej dźwigni, tym większy % graczy będzie traciło. Dużo się mówi też o nieuczciwych brokerach, stronach itd.

To wszystko raczej nie dowodzi, że analiza sama w sobie jest zła i niemożliwe, by była skuteczna, ale pokazuje, że na forexie znaczna większość traci i tyle. Na crypto na pewno zarabia więcej osób, zwłaszcza w takiej kondycji rynku jak ostatnimi miesiącami.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 1 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: black » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 15:54

niestety brak mu powerka chyba wroce na btc tam teraz po korekcie ..

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 9 maja 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Świeżu » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 16:13

No tez zauważyłem "brak powerka" ... pozostaje chyba czekać na "newsa" jakiegoś ...

A ja głupi wysiadłem kilkanaście dni temu z LTC ... nie wiem czy śledzicie co tam sie dzieje ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: aprojection » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 17:13

black pisze: niestety brak mu powerka chyba wroce na btc tam teraz po korekcie ..
Świeżu pisze: No tez zauważyłem "brak powerka" ... pozostaje chyba czekać na "newsa" jakiegoś ...
Kurs Lisk poszedł kilkukrotnie w gore w ciagu tylko jednego miesiaca, dodatkowo jako tako trzyma kurs, a tutaj czytam o braku powerka :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 17:49

Lisk obecnie dobrze się trzyma. Patrząc na wzrost z 60k do 160k to utrzymanie się ceny 120-130k jest bardzo w porządku. Znając liska od początku wiele pomp było znoszonych całkowicie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 czerwca 2017, 17:56 przez blink, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 9 maja 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Świeżu » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 17:51

Kurs Lisk poszedł kilkukrotnie w gore w ciagu tylko jednego miesiaca, dodatkowo jako tako trzyma kurs, a tutaj czytam o braku powerka :-)
Ja osobiście miałem na myśli ostatnie kilka dni szczególnie w porównaniu do innych krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: aprojection » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 19:07

Dzisiaj asch.so (jakis chinski fork Lisk-a) ma swoje flow na chinskich gieldach. Kurs z 1.8 RMB do 7.6 RMB - podobno maja dzialajace SDK. Max napisal, ze prawdopodonie wykorzystali wersje zero-day SKD, ktora Lisk Team uznal za niewystarczajaco dobra. Szczegolow tego podbicia nie znam, dodaje informacyjnie ;-)

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 1 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: black » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 20:07

jak zejdzie ponizej 11 wywalam reszte dziadostwa ...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: aprojection » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 20:09

black pisze: jak zejdzie ponizej 11 wywalam reszte dziadostwa ...
Przy 11 wyjdzie zysk czy strata?

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 1 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: black » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 20:12

mam po 4 kupione

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 9 maja 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Świeżu » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 20:13

Co znaczy "chiński fork Lisk-a"?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: aprojection » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 20:14

black pisze: mam po 4 kupione
Rozumiem.
Świeżu pisze: Co znaczy "chiński fork Lisk-a"?
Na bazie Lisk-a, jak i innych kryptowalut z racji ich otwartozrodlowosci moga powstawac ich klony. Adoptujesz kod, dowolnie modyfikujesz i masz swoje krypto ;-)
Wymazywanie pisze: @Świeżu, Klon Liska zrobiony przez Chińczyków. Fork to łańcuch boczny.
Moj blad, przepisalem z czatu :-)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 czerwca 2017, 20:19 przez aprojection, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 20:25

@Świeżu, Klon Liska zrobiony przez Chińczyków. Fork to łańcuch boczny.

Dodano po 10 minutach 31 sekundach:
W sumie też niedobrze napisałem. Łańcuch boczny to sidechain, fork to łańuch też boczny, ale nieoryginalny, inny, niechciany hehe. Np. ETH jest forkiem ETC (ETH oryginalne). Tak tak, nie odwrotnie. :)

Ale tu chodzi o co innego, ktoś wziął Liska i stworzył na jego bazie inną monetę, mówi się wtedy, że sforkował. Trafniej chyba byłoby, że sklonował (kseroboj hehe).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 czerwca 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: kubeczek140 » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 20:40

Witam jestem świeżo zarejestrowany lecz już długo przeglądam to forum. Z wykopanych przez mojego kompa ETH mam wolne $550 opłaca się kupić teraz za tą kwotę Liski? Dodam ze mogę je trzymać nigdzie mi się nie spieszy ETH trzymałem ponad rok z kursu $11 jaki wtedy był po kurs dzisiejszy ;) proszę o podpowiedzi za i przeciw ;) (dodam, że wiem o przewidywanym przez wszystkich kursie 1eth =$1000 jednak jeśli za rok cena za 1 liska była by $30 to zarobił bym na tym sporo więcej :) pozdrawiam ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 21:17

Wez pod uwage prawdopodobne pekniecie banki na btc i altach.
Wzrost ceny liska wzgledem btc moze nie wystarczyć by nadrobic spadek wartosci btc wyrażonej w dolarach.
Natomiast jesli docelowo kapital liczysz w btc to lisk powinen byc dobrym wyborem

Dodano po 1 minucie 11 sekundach:
Pytanie czy wchodzic teraz czy liczyc na korekte
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: ergorg » wtorek, 20 czerwca 2017, 08:36

https://www.jubi.com/coin/lsk/

Kurs na jubi ponad 4$ i duży ruch

Początkujący
Posty: 686
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: splatt91 » wtorek, 20 czerwca 2017, 11:46

Hej to moj pierwszy post tutaj, ale juz was troche czytam ;) wszedlem w liska jak w maju zaczela sie 'nagonka' na BTC ;) o finansach wiedze posiadam i to obszerna a krypto to troche dla mnie nowosc. Mam pytanie, czy podejrzewacie co moglo stac za dzisiejszym ruchem w górę na Bitbayu ?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości