Dyskusja na temat kursu BTC

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » środa, 7 czerwca 2017, 11:11

@Bit-els, dzięki. Tradycyjnie Japończycy nie mają potrzeby robienia czegoś takiego jak wersja eng. giełdy ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » środa, 7 czerwca 2017, 18:44

@ekonokomik, przegladarka chromium umozliwia tłumaczenie strony jednym klikiem. Pojawia się okienko z pytaniem czy chcemy.
"sztuczna inteligencja" poszła tak do przodu, że czyta się zupełnie swobodnie, prawie bez błędów. I to z japońskiego na polski. Na angielski byc może już w 100% dobrze.

Oczywiście tylko obywatele Japonii mogą grać na tej GMO.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fraktal » środa, 7 czerwca 2017, 20:41

Bit-els pisze: Oczywiście tylko obywatele Japonii mogą grać na tej GMO.
Przecież jest na stronie "I live in an EU country" do wyboru. Nie działa ta opcja?
Fractals! Fractals everywhere!

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » środa, 7 czerwca 2017, 20:50

Niżej jest, że tylko dla ludzi mieszkających w Japonii.
Może konto simple dla wszystkich. Ale ono pozwala tylko na zdeponowanie środków :-)

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: garmont » środa, 7 czerwca 2017, 21:09

Bit-els pisze: Oczywiście tylko obywatele Japonii mogą grać na tej GMO.
Dostęp do "Simple Plan" jest na podstawie emaila. "Full acces plan" tylko dla Japończyków.
"
In "Simple Plan" you can use only deposit and sending of virtual currency."
"
To mogę i bez zapisywania się do coin.z.com ;-). Czyli jest to tylko portfel.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fraktal » czwartek, 8 czerwca 2017, 19:17

@Bit-els, Racja nie doczytałem. Nie wiem czy coś się zmieniło w międzyczasie ale teraz takie coś jest:

We are unfortunately not able to offer accounts to the following individuals:
Citizens, residents, or tax residents of the United States of America, including overseas territories
Residents of Poland, Canada and South Africa
Residents of Japan, who may open an account with GMO CLICK Securities
Residents of Hong Kong, who may open an account with Z.com Trade Forex, or Z.com Bullion HK

WTF? :shock:
Fractals! Fractals everywhere!

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: MegaMol » piątek, 9 czerwca 2017, 10:09

Juz myslalem, ze to reaktywacja wątku, a to tylko spamy o nowej giełdzie :P

Jak oceniacie aktualna sytuację? Ja pare tygodni temu bylem w przekonany o scenariuszu pękającej bańki. Jak widać, myliłem się.
Teraz sytuacja wygląda następująco:
- kurs bardzo ładnie utrzymuje sie powyzej 2500$, pomimo spory h zrzutów co kilka godzin, nie osunal sie dramatycznie.
- emocje sa... mieszane. Przynajmniej u mnie. A prywatnie przez ostatni tydzien popełniłem sporo błędów, więc teraz robie sobie przerwe
- na altach dalej są pompy i dumpy.

Mozliwe, ze patrzac na wykres ppmijam sporo informacji, bo od paru dni mam tylko telefon do użytkowania.

Nie przekonuje mnie wersja z double topem AE. NIGDY na Bitku nie mialy miejsca takie sytuacje. Z drugiej strony najlepiej działa przekleństwo "teraz będzie inaczej"

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: garmont » piątek, 9 czerwca 2017, 10:13

Takie małe porównanie wskaźników między 2013 a 2017. Żebyśmy mieli pogląd w którym momencie bani się znajdujemy:
Screen Shot 2017-06-09 at 10.06.42.png
Zwróciłem na to uwagę bo tygodniowy Money Flow skoczył na 100% i przy okazji popatrzyłem na Momentum i Ease of Movement. Wartości są kosmiczne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lechu » piątek, 9 czerwca 2017, 10:20

Pewne jest jedynie to że się konsolidujemy. Gdyby to było duże B to nie powinno ruszyć topu a jednak ruszyło. Stąd też pewnie ta konsolidacja, większość z deka zdziwiona i czeka do ostatniej chwili na rozwój zdarzeń. Kierunek jak zwykle wskaże jakiś grubas. Mój typ 60% szans że jednak w górę. 40% że to jednak b z podpuchą na wyjście górą.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: garmont » piątek, 9 czerwca 2017, 10:49

Tygodniowy MFl nie utrzymał się na poziomie 100 dłużej niż 4 tygodnie w historii bitcoina. Przy poprzedniej bańce nawet nie doszedł do 100. Teraz mamy drugi tydzień z wartością maksymalną. Zwykle wtedy kurs rośnie jak szalony... I potem jest koniec.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sha256 » piątek, 9 czerwca 2017, 11:08

Lechu pisze: Gdyby to było duże B to nie powinno ruszyć topu a jednak ruszyło.
Pozwól, że sprostuję. Jak najbardziej B potrafi wybić poprzedni wierzchołek. W przypadku 2 z 4 możliwych korekt tak to jest. I nie jest wcale rzadkie. Niestety taki stan rzeczy wprowadza zakłopotanie u tych, co wiedza, że tak może być i owczy pęd do zakupów u tych co nie sa świadomi zagrożenia. Gdyby tak było to oznaczałoby pułapkę.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zbiges » piątek, 9 czerwca 2017, 12:44

Bemx2k pisze: Ciekaw jestem czy ktoś z forum podczas tej bani zarobił na domek w górach ;) ?
---skasowane---
oj nieładnie tak w wątku o kursie, możesz dodać ofertę tu: https://forum.bitcoin.pl/viewforum.php?f=57 - Bitmar
Przepraszam, @Bitmar ma rację.
umieściłem ofertę jak mi doradził.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pabloj » piątek, 9 czerwca 2017, 18:27

Brak negatywnych newsów, wręcz przeciwnie, coraz więcej pozytywnych na horyzoncie. Pęknięcie bańki powinno być oparte o jakiś średni/mocny bad news, który rozpędzi uczucie niepewności. Póki nic takiego nie wypłynie sądzę, że będziemy płynąć z prądem ponad $3000 z kilkuprocentowymi wahnięciami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 11 czerwca 2017, 02:04

d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 16 czerwca 2017, 00:49

Ona jest pęknięta, ta bańka... :cry:
Dość spojrzeć na kurs w D1 czy D3.

Spadki rozkręcają się powoli, każde kolejne odbicie o $200 wzbudza nadzieję, że "to tylko korekta", "na pewno nie spadnie niżej niż do" oraz "bierzemy rozbieg do skoku na 10K" ;)

Korekta? Really?
2 tygodnie po 30% korekcie, kolejna 30% korekta? I to prawie do poziomów dołka poprzedniej korekty. Błagam...

To jeszcze trochę potrwa, pewnie akurat zdążę wrócić z urlopu aby pomyśleć o pierwszych bidach w okolicach $1700-1500 ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » piątek, 16 czerwca 2017, 01:00

@ekonokomik, -31.87% jako pęknięcie bańki? :shock: :mrgreen: Raczej niemożliwe. Po majowej korekcie zrobiliśmy przecież ATH, to jak to, wtedy zaczęło pękać "w górę"? ;) Od 3003$ do 2046$ to tylko -31.87%. Jak na standardy BTC to nawet nie jest ostra korekta, ale taka nazwijmy ją "porządna".
Ps. Oczywiście pogłębienie tego do 1500 czy niżej będzie oznaczać pęknięcie, póki co, nie ma go i nawet nie przebiliśmy trwale linii trendu wzrostowego z 1D.

Dodano po 3 minutach 55 sekundach:
Ale widzę, że rezygnacja i w wyjadaczach zagościła. ;) Ja na odwyrtkę od wczoraj byczy, trochę za wcześnie ale przetrzymałem dzisiejsze przygody bez strat.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 16 czerwca 2017, 01:14

@Wymazywanie, absolutnie nie rezygnacja. Wprost przeciwnie: gdyby nie urlop i cały dzień poza netem to też chętnie bym posurfował na tych falach.

Nie patrz tylko na głębokość korekt. Gdyby po korekcie majowej kurs wzrósł do 4000 a potem skorekcił do 2700 to spokojnie patrzyłbym w przyszłość. Ale w kontekście tego co się narysowało, to tak, można powiedzieć, że bańka zaczęła pękać w maju, a odbicie do $3000 (czyli 10% powyżej szczytu sprzed korekty) to było dziwaczne "return to normal".

No ale zobaczymy. Jak wiadomo w bańce najważniejsze jest odróżnienie "zwykłej korekty" od pęknięcia.
W mojej ocenie na 75% mamy do czynienia ze stopniowym pękaniem bańki (czy też korektą w mid-long).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » piątek, 16 czerwca 2017, 01:30

@ekonokomik, Zgadzam się, że to badziewie z prawej strony to typowa wydmuszka pod dystrybucję. :) Była o tym rozmowa w wątku, John Bolinger też tak twitował. https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... el#p324819
Też sądzę, że to będzie stopniowe pękanie, więc jakby nie tyle pękanie szybkie jakie znamy z 2013, ale raczej taka długa mozolna korekta. Aczkolwiek teraz 2400-2500 realne jak najbardziej.
Te 3003$ to można przyjąć ATH w formie... ...bulltrapu, pociągniętę jak pędzlem malarza na kilkanaście godzinek by rozpocząć "karmienie". Ale póki co nie mam dużej pewności co do bańki, tak pod 1800$ czy 1700$ byłbym przekonany o tym. Póki co gram na odbicia, ważne że są ruchy, już nie tylko w górę, ale i dół. ;)

PS. Trzeba by speca od newsów i fundamentów powołać by omówił możliwe opcje z tym 1 sierpnia i przewidywania reakcji kursu.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » sobota, 17 czerwca 2017, 21:55

@ekonokomik, @Wymazywanie
Minely prawie dwa dni. Podtrzymujecie zdanie ze mamy powolne pekanie banki? To nie jest zadna uszczypliwosc czy cos. Po prostu Wasze opinie sa istotne.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 czerwca 2017, 22:07

@domator, Ja raczej pisałem, że była bezczelna dystrybucja i podciąganie na chama i bulltrap jako ATH. Pęknięcia bańki nie widać, może być widoczne dopiero po konkretnym przebiciu linii trendu czyli kontynuowanym solidnymi zjazdami. Na razie tego nie ma. Mamy potencjalny szczyt odbicia po drugiej fali spadkowej zygzaka korekty (.618 fibo, opór okolic 2670-2730). Ciągnięcie teraz dalej wzrostu i pokonanie 2730$ bez spadku, może nawet dać kontynuowanie bańki. Spadek teraz aż do linii trendu również nie jest tragedia, jeśli od niej znów odbije. Przebicie linii trendu raczej rozpocznie prawdziwe pękania, chociaż też nie jest to jedyna opcja. W drugim wątku dałem właśnie trochę mazai opisujących te pomysły na wykres.

Dodano po 2 minutach 22 sekundach:
@domator, Co do samego odbicia, było naprawdę łatwe do przewidzenia, ale jego zasięg szacowałem na 2400-2500. To teraz nad 2600$ nie wygląda jednak stabilnie. Nawet jak ma iść dalej do góry, korekta w okolice 2450$ byłaby bardzo normalna i zdrowa.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości