W jakie waluty teraz inwestujecie.

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jpr » sobota, 3 czerwca 2017, 11:01

marlone pisze:
Bittrex najlepszy jest wg mnie. Na polo ludzie tygodniami błagają o weryfikacje.
Jak jest z płynnością? Poloniex ma chyba sporo większe obroty, ale ciągle zdarzają się tam jakieś problemy. Muszę się gdzieś w końcu zweryfikować i zastanawiam się czy na pierwszy ogień dać Bittrexa czy Poloniexa.
Zalezy na jakich parach ale na stratisie gram bez problemu z plynnoscią. Bittrex zdobyl ostatnio wielu nowych uzytkownikow. Wielu tez odeszlo z Polo do Trexa, chociazby ja.

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: marlone » sobota, 3 czerwca 2017, 11:06

Zalezy na jakich parach
W chwili obecnej patrzę na możliwość wymiany XRP/BTC w dogodnym momencie. Zobaczyłem sobie orderbooka na Bittrexie i wychodzi, że korzystniej transakcja by wyszła na Poloniexie.
Zrób tu i tu.
Chyba tak trzeba będzie zrobić. Cały czas mam jednak obawy - nie mam zaufania do tych giełd na tyle, żeby bez mrugnięcia wysłać im skany dokumentów... Skoro jednak tysiące osób wysyłąją, to trzeba będzie się w końcu na to zdecydować...

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 11 lipca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jasiek » sobota, 3 czerwca 2017, 11:18

LSR pisze: Ethereum stoi od paru dni a BTC leci w górę. Myślicie że niedługo wywinduje mocno ETH i dlatego warto teraz zainwestować?
Obrazek

Co ci podpowiada zdrowy rozsądek? ;p

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wojteks102 » sobota, 3 czerwca 2017, 12:20

jasiek pisze:
LSR pisze: Ethereum stoi od paru dni a BTC leci w górę. Myślicie że niedługo wywinduje mocno ETH i dlatego warto teraz zainwestować?
Obrazek

Co ci podpowiada zdrowy rozsądek? ;p
Przy 30-40$ też tak myślałem.. Teraz nie wiem gdzie jest granica, ale to raczej kwestia tylko i wyłącznie czasu, że ETH przeskoczy w marketcapie BTC za tydzień? miesiąc? dwa? może rok? może 2 lata?

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 3 kwietnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: caelos » sobota, 3 czerwca 2017, 13:24

a co podpowiada zdrowy rozsądek na temat DGB? dość wysoko, przespałem chyba dobry czas na wejście

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: domcio001 » sobota, 3 czerwca 2017, 13:42

czy obecnie jest sens wejścia w DGB?

Dyskutant
Posty: 293
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: paveel90 » sobota, 3 czerwca 2017, 13:45

Moim zdaniem nie. News sprzedany, cena się do niego dostosowała, teraz zaczyna lecieć i jeszcze pewnie poleci w dół. Wtedy ewentualnie zastanawiałbym się nad kupnem licząc na odbicie.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ptr111 » sobota, 3 czerwca 2017, 14:07

Zastanawiam czy zainwestować w XRP, NEM czy właśnie DGB ? Znalazłem kilka ciekawych fragmentów o DGB, cyt:

"DigiByte to profesjonalna i przejrzysta zdecentralizowana kryptowaluta, która została zaprojektowana w celu rozwiązania kilku słabości Bitcoina i Litecoina."

"Obecnie jesteśmy świadkami wymierania powszechnego domowego kopania Bitcoin'ów na rzecz powstawania dużych firm wydobywczych opartych na ASIC. My jako zespół rozwijający projekt czujemy, że centralizacja mocy obliczeniowych jest zupełnie przeciwna głównej zasadzie na podstawie której Bitcoin został utworzony. Biorąc pod uwagę ten i parę innych powodów postanowiliśmy stworzyć DigiByte w oparciu o algorytm Scrypt."

"Scrypt jest wypróbowanym i sprawdzonym algorytmem, który doświadczył wielu sukcesów w społeczności zaangażowanej w kryptowaluty. Naszym zdaniem nie ma sensu odkrywać koła na nowo. Na podstawie naszych badań doszliśmy do wniosku, że nawet jeśli zostaną opracowane koparki ASIC dla algorytmu Scrypt nie wniosą one takiego wzrostu trudności wydobycia jak miło to miejsce w przypadku Bitcoina i więcej niż prawdopodobne, ich zakup ani opracowanie nie będą opłacalne."

"Podobnie jak Facebook wyprzedził Myspace lub Chrome przewyższył Internet Explorer, tak samo monety oparte na Scrypt wyprzedzą Bitcoina"

"DigiByte jest niesamowicie szybki! Znacznie szybszy niż Bitcoin i Litecoin, dość szybki by kupić kawę w Starbucks w kilka sekund!"
https://bitcointalk.org/index.php?topic=415375.0

Co prawda ten tekst jest z 2014, ale chyba dalej aktualny? Jaka jest wasza opinia? Czy DGB ma aż taki potencjał by kiedyś wyprzeć lub przynajmniej stanowić równorzędną konkurencję dla Bitcoina?

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: marlone » sobota, 3 czerwca 2017, 14:40

dość szybki by kupić kawę w Starbucks w kilka sekund!"
Nie za bardzo rozumiem tego typu argumenty? Obecnie ile czasu kupuje się w Starbucksie kawę przy pomocy "zwykłych" metod płatności?

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 7 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: zarobacha » sobota, 3 czerwca 2017, 14:48

Co sądzicie o xem w tej chwili, spadł sporo i stoi w miejscu.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wojteks102 » sobota, 3 czerwca 2017, 15:03

zarobacha pisze: Co sądzicie o xem w tej chwili, spadł sporo i stoi w miejscu.
Spadek z $0.28 do $0.22 to spory spadek?

Steem wzrósł bo Jerry poinformował o swojej inwestycji i wypuścił film promujący.
Komodo wzrosło bo wallet został dodany do ledger nano, ale na głównej stronie jeszcze loga KMD przy innych krypto nie ma, więc może jest jeszcze trochę marginesu na wzrosty :)

Mógłby, ktoś udzielić jakiś informacji nt. XMR, LTC, ETC.. trend spadkowy/konsolidacja na dłużej czy jest jakaś szansa na wybicie w najbliższej przyszłości?

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Harnas85 » sobota, 3 czerwca 2017, 15:15

Czy mając DGB w dużych ilościach lepiej teraz sprzedać czy zostawić sobie na lepsze czasy ?jest jakaś szansa na to że DGB jeszcze wzrośnie ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » sobota, 3 czerwca 2017, 15:22

Do wszystkich pytań "czy warto wejść teraz w XYZ?":

Ciężko powiedzieć. :mrgreen: Chciałoby się pomóc, doradzić, ale to jest tak, że teraz większość rzeczy jest bardzo wysoko lub wysoko, w miejscach potencjalnego kontynuowania spadków lub tworzenia ataku na ATH. Są to zawsze ryzykowne miejsca na zakup, ja to nazywam "ganianiem bańki". :) Owszem, można, ale ryzyko jest wszędzie spore. Ja lubię wchodzić wcześnie, jak spadło, każdy ma to gdzieś itd. Dlatego na tych wysokościach lepiej być ostrożnym, ale nie zawsze to popłaca. Nie widać, by cały rynek pękał, ale korekty na takich wysokościach zawsze zostawiają niepewność, czy to tylko korekta i okazja do zakupu, czy początek zjazdu.

Ogólnie powiem nieładnie, że rynek ma nadal tendencję do pójścia dalej, wyżej, a ta tendencja to głównie dosłownie energia i i kapitał osób nowych. Takie osoby najczęściej nie boją się wchodzić tak wysoko, bo widzą duże wzrosty i to nadaje pewności, że ten stan będzie trwał.

Można grać i nawet warto, ale zawsze być świadomym ryzyka, a teraz jest one duże. Napływ nowych osób widać najczęściej w pytaniach w mediach społecznościowych "czy warto kupić XYZ?" i zawsze jest to na coinie po kilkuset procentowym wzroście. W polskich mediach widać dużo zapytań na facebooku, wykopie i forum.
https://www.facebook.com/groups/Altcoin.Polska/
https://www.wykop.pl/tag/wpisy/bitcoin/
https://www.wykop.pl/tag/wpisy/kryptowaluty/

W pewnym momencie będzie przesilenie ale ciężko powiedzieć, czy ono już na pewno jest. Ilość nowych wydaje się większa niż w poprzednich okresach wzmożonej aktywności, nawet więcej niż w 2013/14 na Dogu itp. Widać też wzrost ludzi chcących kopać.

Po prostu uważajcie. Jak już wchodzicie wysoko, lepiej nieraz brać zysk szybko ale mieć go w garści niż czekać i się rozczarować. Grać można ale rozważnie, przy poloniexie lepiej mieć naprawdę kilka godzin dziennie na grę niż nie mieć czasu, jednego dnia kupić i się zdziwić jutro. Gra na longterm na tych wysokościach jest bardzo ryzykowna. Rynek wykupiony zawsze daje się odczuwać jako pewno-wzrostowy, stabilny, zyskowny, rokujący. Przesilenie następuje gdy tej energii jest najwięcej. Jak jesteś nowy i tradujesz alty, musisz przechytrzyć innych - tzn. brać to co rynek daje, ale nie utknąć w nim, bo takich nowych są tysiące i większość łatwo wpada w iluzję. Najlepsze wyjście psychologicznie jest zawsze w momencie gdy masy mają iluzję.
Najważniejsze to nigdy nie zostać mocnym bagholderem bańkowym, bo to zabija kapitał, możliwości i chęć gry i niejednego gracza wywaliło z zabawy na długi czas lub na amen.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 11 lipca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jasiek » sobota, 3 czerwca 2017, 17:46

wojteks102 pisze:
jasiek pisze:
LSR pisze: Ethereum stoi od paru dni a BTC leci w górę. Myślicie że niedługo wywinduje mocno ETH i dlatego warto teraz zainwestować?
Obrazek

Co ci podpowiada zdrowy rozsądek? ;p
Przy 30-40$ też tak myślałem.. Teraz nie wiem gdzie jest granica, ale to raczej kwestia tylko i wyłącznie czasu, że ETH przeskoczy w marketcapie BTC za tydzień? miesiąc? dwa? może rok? może 2 lata?
Granica jest tam gdzie ty ja wyznaczysz :P
A tak na serio to ja mam takie podejście że nigdy nie przechytrzę rynku , trzeba mieć świadomość tego że tem wzrost ma prawie 90 stopni na wykresie (idealne 90 jest niemożliwe) wiec jest to najagresywniejszy mozliwy scenariusz, kwestia czy lubisz ostrą grę i jestes świadom ryzyka. Moim zdaniem nawet jeśli ta cena się utzyma, lub jakims cudem wzrośnie to nic nie stracisz jesli nie wejdziesz a nadal ta możliwość bedziesz mial jak sie sytuacja ustabilizuje, a dodatkowo jest duze prawdopodobieństwo że będzie duzy spadek (moim zdaniem o połowę) i będzie to swietna okazja dowód na to ze cierpliwość popłaca. W dużej mierze ten wzrost zawdzięczanu jest atencji mediów, przez co masa nowych ludzi widzi w eth magiczna monetę, cała ta magia moze zniknąć kiedy wartosc nagle spadnie, a kurz opadnie, wtedy z perspektywy czasu widać cały ten sztuczny hype. Mówię to jako osoba niedoswiadczona, jutro sie nie gielda ne kończy w tego typu sytuacjach gdzie nikt podobnej nie widział, wolę obserwować cierpliwie z boku niż być pump trollem..

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ptr111 » sobota, 3 czerwca 2017, 19:16

Wg mnie cyfrowa waluta to przyszłość pieniądza w którą warto inwestować. Wejdę chyba na long w tego DGB, bo widzę że ładnie kiełkuje i wiele wskazuje że wyrośnie z tego potężne owocodajne drzewo i nie jest to spekulacja, ale realna perspektywa skoro jest to uzasadnione sprawniejszą technologią niż BTC.

Nie potrzebnie się wahałem 2 lata temu, kiedy wówczas ETH tak szybko wzrastał i bałem w to wejść mimo że śledziłem temat, czytałem że Ethereum ma wielki potencjał i perspektywy, planowałem nawet wyłożyć te 400 $ na zakup 400 eth kiedy 1 eth był jeszcze wart 1$ , no i niestety przez ten mój paraliż decyzyjny zaprzepaściłem okazję a gdybym się twardo trzymał opinii że wyrośnie z tego wielkie drzewo tylko potrzeba na to czasu, to już bym zbijał kokosy, ale nie, bo nasłuchałem się głupot że eth to bańka spekulacyjna wytworzona przez wieloryby czyhające na płotki, frajerów itp bzdury
Teraz nie chciałbym zaprzepaścić kolejnej szansy. Na 100% wejdę w long, ale jeszcze do końca nie wiem czy większość przeznaczonej na to kasy skierować na XRP, XEM czy DGB. Wiem że te 3 krypto są bardzo perspektywiczne i z potencjałem, już fajnie kiełkują i jestem pewny że nadal będą naświetlane i podlewane, więc prędzej czy później pięknie się rozrosną, tylko trzeba cierpliwości

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 24 kwietnia 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: nztcaps » sobota, 3 czerwca 2017, 19:21

ale DGB wystrzeliło już po 0.05$ a ja to sprzedałem, kupiłem po 110sat sprzedałem po 700sat :x

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Harnas85 » sobota, 3 czerwca 2017, 19:24

A ja dalej trzymam ponad 21 tys DGB i czekam

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 1 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: mleczus1 » sobota, 3 czerwca 2017, 19:37

Harnas85 pisze: A ja dalej trzymam ponad 21 tys DGB i czekam
dawno kupiles ?

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Harnas85 » sobota, 3 czerwca 2017, 19:43

31 czerwca

Dodano po 24 sekundach:
Przepraszam ....maja

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 1 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: mleczus1 » sobota, 3 czerwca 2017, 19:57

ja niestety dopiero zaczynam za wszystkim. ale z tego co sie czyta to DGB do 0.5usd niedlugo :D

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości