W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » sobota, 27 maja 2017, 21:50

wyjasnienie wg mnie mozr byc banalne..
Btc z problemami, niepewna przyszloscia nie jest juz jedynym koniem na ktory stawia kapital. Mysle ze wieloryby maja juz raczej swoj koszyk krypto.. oczywiscie czasem mamy korelacje odwrotna - ale to raczej wtedy kiedy chca pomnozyc waluty z koszyka..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: anagamidev » niedziela, 28 maja 2017, 04:11

mckk pisze:Rozmyślałem o tym pare dni temu z @ekonomik - wyglada na to ze spadki BTC ciągną za sobą alty, ale wzrosty tez je wyciągają.
Hm, wg. mnie wyciągają, ale jeszcze ostatnie BTC z leszczy, którzy mają nadzieje, że cena odbije wysoko. Po czym sprzedają BTC na górce i tak w koło Macieju, żeby wycisnąć ile się da.

Co do kapitalizacji ogólnej altów, to mocno skoczyła i nie widzę sensu na wzrosty dopóki nie spadnie chociażby o połowę ta górka na wykresie z ostatnich miesięcy :) Wg. mnie grając zbyt ryzykownie i chciwie można już więcej stracić niż zarobić jeśli chodzi o wartość ogólną w USD/PLN :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: amneziahaze » niedziela, 28 maja 2017, 04:44

anagamidev pisze:
mckk pisze:Rozmyślałem o tym pare dni temu z @ekonomik - wyglada na to ze spadki BTC ciągną za sobą alty, ale wzrosty tez je wyciągają.
Tak mniej więcej od 26 maja. Nie zawsze idzie w bardzo podobny sposób, na przykładzie btc/ltc.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Marduk92 » niedziela, 28 maja 2017, 18:38

Co myślicie na ten temat?
Humaniq może wzrosnąć?
Niecałe 4 dni do wdrożenia.
https://cryptonews.pl/biometriawblockchainie/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 176
Rejestracja: 26 maja 2016
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: lesefere » niedziela, 28 maja 2017, 19:25

W tym momencie trudno cokolwiek powiedzieć, patrz na sytuacje na BTC, jeśli to jeszcze nie koniec korekty to czas na zakupy jeszcze nadejdzie.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wojteks102 » niedziela, 28 maja 2017, 19:57

Obserwowałbym 2 linie trendowe BTC jeżeli będziemy się na nich utrzymywać + będzie odbicie to nie liczyłbym na pogłębienie korekty, w innym wypadku jest możliwość spadku do prawdopodobnie okolic 1400-1500$

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 28 maja 2017, 23:02

@domator, Tak, to jest ważona. Chodzi mi o to by wyprowadzić wskaźnik % zmiany całego rynku. Rynku alt/btc ew. jeszcze alty/usdt. Samą średnią z wszystkich średnich bez sensu robić, trzeba ważoną, po wolumenie pokazywanym przez polo. Czyli średnia ważona "change" all altów/btc po "volume". W excelu czy spss można to sobie zrobić kopiując wyniki z tabelki + formułka/funkcja, ale fajnie byłoby to wrzucić na stronkę, nawet nową zrobić, no a dane z api polo. Nie znam się na programowaniu itp, ale to raczej pestka. Taki wskaźnik byłby czymś nowym, nigdzie tego nie widziałem. Dobrze by pokazywał kondycję rynku altów. No i super jakby utworzyć z tego wykres. Zestawiając taki wykres np. z wykresem ceny BTC czy capem całego rynku czy wykresem dominacji Btc pokazałoby pewnie ciekawe korelacje. A sam ten wskaźnik w dłuższym okresie (np. miesiąc) ładnie by oddawał kondycję rynku altów.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: oliee0 » poniedziałek, 29 maja 2017, 13:43

23-26 maja, Zcash ładnie śmigał - po prawie 300 dolców za 1 szt. Teraz leci spadek i mamy już poniżej 200 $, ciekawe na jakiej wartości się zatrzyma, bo akurat zacząłem w niego inwestować. :roll:

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 30 kwietnia 2017
Reputacja: 37
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://www.terrainfo.pl/

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kasz » poniedziałek, 29 maja 2017, 16:56

Mnie bardziej zastanawia ta cisza na Polo. Obroty na poziomie 98k btc. Ktoś ma koncepcje co może się wydarzyć?

Chętnych do sprzedaży brak, bo wyczuwają koniec korety, a chętnych na zakupy brak, bo panuje jeszcze ogólny strach?

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: mackukawski » poniedziałek, 29 maja 2017, 17:18

Kasz pisze:Mnie bardziej zastanawia ta cisza na Polo. Obroty na poziomie 98k btc. Ktoś ma koncepcje co może się wydarzyć?

Chętnych do sprzedaży brak, bo wyczuwają koniec korety, a chętnych na zakupy brak, bo panuje jeszcze ogólny strach?
Moim zdaniem kilku dni potrzeba na opadnięcie kurzu. Czas zająć pozycje i czekać na impuls rynku.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wojteks102 » poniedziałek, 29 maja 2017, 17:21

oliee0 pisze:23-26 maja, Zcash ładnie śmigał - po prawie 300 dolców za 1 szt. Teraz leci spadek i mamy już poniżej 200 $, ciekawe na jakiej wartości się zatrzyma, bo akurat zacząłem w niego inwestować. :roll:
W walutę z taką inflacją?
Kasz pisze: Mnie bardziej zastanawia ta cisza na Polo. Obroty na poziomie 98k btc. Ktoś ma koncepcje co może się wydarzyć?

Chętnych do sprzedaży brak, bo wyczuwają koniec korety, a chętnych na zakupy brak, bo panuje jeszcze ogólny strach?
Ciężko będzie przebić rekord ludzi online na polo, a było to z tego co pamiętam ok 57k.
Bardzo możliwe, że jest wyczekiwanie na to jak się zachowa bitcoin na silnych liniach trendu

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: oliee0 » poniedziałek, 29 maja 2017, 18:02

wojteks102 pisze: W walutę z taką inflacją?
Niee. :D
Po prostu go kopałem, mimo wszystko ETH się bardziej opłacało, ale nie u mnie na GTXie 1060. Radeony będą dopiero za parę dni. :twisted:

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 11 lipca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jasiek » wtorek, 30 maja 2017, 08:23

Można liczyć na korektę jeszcze, czy mało prawdopodobne? Straszne wahania, strach inwestować..

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: oliee0 » wtorek, 30 maja 2017, 08:36

jasiek pisze: Można liczyć na korektę jeszcze, czy mało prawdopodobne? Straszne wahania, strach inwestować..
Zcash podobnie do BTC będzie leciał zazwyczaj, jak BTC to i ZEC, ale to nie jest reguła.

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: scryptominer » wtorek, 30 maja 2017, 10:29

Rumcajs pisze: @scryptominer,

Jak oprócz Dasha to Eth na pewno nie dojdzie do 0.1 btc :P
(możesz juz zapakować) :)

Dodano po 3 minutach 44 sekundach:
Ale ja eth nie kupuje jak dla mnie za wysokie ceny, ja kupilem ETC dosyć dawno bo jeszcze w zeszłym roku więc drożej niż teraz jest no ale czekam, niedawno dokupilem jeszcze troche jak mialem kawalek btc bo sprzedalem eth ale mialem tylko kilkanascie sztuk eth ale udalo mi sie sprzedac na 0.042, akurat jak miałęm tak mało to sprzedałem na górce, a jak mam czegos wiecej to kurde nigdy nie trafie zeby w dobrym momencie sprzedac :(
Wiec wymienilem eth na etc.


Przywołuję posta z 247dmej strony dyskusji. I tym razem Twoja rekomendacja była trafna - dla niewtajemniczonych - DASH i ETH miały nigdy nie zbliżyć się nawet do ceny 0.1 btc. Zgodnie z sugestią, zapakowałem się. ;)

Rumcajs, czy zdradzisz może choć jeszcze jedną waluta, która na pewno nie dojdzie do tej ceny? :D

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jarjancom » środa, 31 maja 2017, 02:50

Gdzie mogę zakupić Litecoin, Ripple ? Czy jest jakaś polska giełda z dobrym przelicznikiem?

Generalnie chce wpłacić parę złotych na te mniej popularne krypto,
co polecicie na inwestycje długoterminową?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wojteks102 » środa, 31 maja 2017, 04:11

jarjancom pisze: Gdzie mogę zakupić Litecoin, Ripple ? Czy jest jakaś polska giełda z dobrym przelicznikiem?

Generalnie chce wpłacić parę złotych na te mniej popularne krypto,
co polecicie na inwestycje długoterminową?
Możesz zakupić m.in. na poloniex, bittrex. Polskie giełdy: Bitmarket lub Bitbay możliwość zakupu tylko LTC.

Ciężko powiedzieć co jest dobre na obecną chwilę jeżeli chodzi o inv long-term, bo ciężko określić w jakim momencie trendu jesteśmy, ale przy doborze zwracałbym uwagę na te, które zbytnio nie podrosły lub wgl nie podrosły a po reasearchu dokonanym przez Ciebie uważasz, że to crypto jest undervalue'd na obecną chwilę :) Ja np. mam trochę kapitału w crypto, w które pewnie większość z tego wątku nie wpakowałaby ani satoshi :D

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Marduk92 » środa, 31 maja 2017, 14:09

Co myślicie teraz o inwestowaniu w DASH?
Z czasem idzie powoli w górę, a pod koniec roku jak się projekt rozwinie powinien ładnie skoczyć..
Jaka jest Wasza opinia?
:)

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 11 lipca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jasiek » środa, 31 maja 2017, 16:30

Smule pisze: XRP ociera się o linie trendu. Jak ktoś lubi ryzyko to zachęcam :) Idealny moment na zajęcie pozycji. ETH powinno się uspokoić, a wtedy wkroczy XRP :D
Z ciekawostek (co widać na obrazku) ripple po każdym otarciu o główną linię trendu mocno odbijał.

Obrazek
Stoi przez to co się dzieje z ethereum, bitcoin juz zaczyna sie kolysac, sporo ludzi pewnie wymienia btc na eth, myślę ze lada moment btc poleci, i zacznie sie cos dziać. Swoja droga kilka dni temu byla ppdobna sytuacja z eth, mamy szczyt drugiej gorki, poprzednio po drugiej gorce byl spadek ok 40%, mam nadzieję że będzie podobnie.
Wszedlem w xrp i czekam cierpliwie.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: mackukawski » środa, 31 maja 2017, 17:08

jasiek pisze:
Smule pisze: XRP ociera się o linie trendu. Jak ktoś lubi ryzyko to zachęcam :) Idealny moment na zajęcie pozycji. ETH powinno się uspokoić, a wtedy wkroczy XRP :D
Z ciekawostek (co widać na obrazku) ripple po każdym otarciu o główną linię trendu mocno odbijał.

Obrazek
Stoi przez to co się dzieje z ethereum, bitcoin juz zaczyna sie kolysac, sporo ludzi pewnie wymienia btc na eth, myślę ze lada moment btc poleci, i zacznie sie cos dziać. Swoja droga kilka dni temu byla ppdobna sytuacja z eth, mamy szczyt drugiej gorki, poprzednio po drugiej gorce byl spadek ok 40%, mam nadzieję że będzie podobnie.
Wszedlem w xrp i czekam cierpliwie.
Wygląda zachęcająco. Ja też wchodzę w xrp.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 8 gości