PCI-E x1 splitter 3x PCI-E x1

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCI-E x1 splitter 3x PCI-E x1

Postautor: d4rk » środa, 19 kwietnia 2017, 14:29

Witam,
znalazłem na alledrogo pod tytułem "bitcoin ethereum 3 PCI-Express z 1 pcie" kontroler dzięki któremu możemy podłączyć do jednego portu PCI-E trzy urządzenia PCI-E x1.
Na YT widziałem filmiki ze ruscy to stosują.
Pytanie czy to ma sens w przypadku miningu i jak z stabilnością i wydajnością?


Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 czerwca 2017, 18:14 przez pm7, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: sprecyzowanie tytułu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Riser pci-e x1 na 3x pci-e x1

Postautor: adam1226 » środa, 19 kwietnia 2017, 14:53

Znajomy próbował i działało.. jak sprawdzi sie w przypadku konkretnej konfiguracji karta-plyta-zasilacz- procesor -system -- nie wiem.
PS. Inna nazwa, nie wiem czy nie bardziej prawidlowa to splitter
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Riser pci-e x1 na 3x pci-e x1

Postautor: deejaybialy » środa, 19 kwietnia 2017, 14:55

Ja się spotkałem z nazwą pcie to pcie bridge

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 15 kwietnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Upgrade koparki

Postautor: Galson » poniedziałek, 22 maja 2017, 21:57

Jako że mam za sobą już jakiś tam start chciałbym powiększyć swój arsenał :)
Mam aktualnie 4 karty na płycie Gigabyte GA-Z97-HD3 (http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA- ... -rev-10#ov) I moje pytanie - czy za pomocą pcie-splitter pociągnie ta płyta więcej niż 4 karty ? nigdzie na internetach tego nie mogę znaleźć a szczerze powiem że nie wiem od czego to zależy...
A jeśli nie - to jaką płytę główną obecnie dostępną byście polecili do 500 zł ?

Wygadany
Posty: 452
Rejestracja: 24 czerwca 2012
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Upgrade koparki

Postautor: storzo » wtorek, 23 maja 2017, 17:53

zdobadz dokladna specyfikacje architekture plyty glownej ile ma na mostku do procesora portow Pcie jesli bedzie miala 20 spokojnie zastosujesz ... dodatkowo dochodza rozne technologie ktore to umozliwiaja kop kop kop
Akcja zbiórka POMÓŻ: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=15&t=25547

Pomoglem doceń i oceń :D BTC: 17tXJF2cXpsVNhpGYJuKRwZkeUpGvibUAW Grosz dziś - jutro dla mnie będzie milionem :D

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Riser pci-e x1 na 3x pci-e x1

Postautor: pm7 » poniedziałek, 5 czerwca 2017, 18:13

Tematy o "pci-e splitter" połączone, tu jest mały artykuł: http://cryptomining-blog.com/8765-using ... -splitter/
Now, you should be aware of the limitations of these boards. First off they do not seem to work with Nvidia GPUs, only with AMD video cards, so have that in mind depending on the mining rigs you are building. The fact that these boards add two more PCI-E slots physically does not mean that you will be able to fill them with video cards and they will all work.

Wygadany
Posty: 452
Rejestracja: 24 czerwca 2012
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCI-E x1 splitter 3x PCI-E x1

Postautor: storzo » poniedziałek, 5 czerwca 2017, 20:41

pm7 pisze: Tematy o "pci-e splitter" połączone, tu jest mały artykuł: http://cryptomining-blog.com/8765-using ... -splitter/
Now, you should be aware of the limitations of these boards. First off they do not seem to work with Nvidia GPUs, only with AMD video cards, so have that in mind depending on the mining rigs you are building. The fact that these boards add two more PCI-E slots physically does not mean that you will be able to fill them with video cards and they will all work.

To jest to o czym mowilem:
You may need to try multiple slots on your motherboard when plugging the splitter board as not all slots may work properly with it.
Panowie mostek jest idealny do tego problem polega w plytach glownych a w szczegolnosci architekturze... przyklad z zycia:

jeli taki mostek bedizemy podpinac do pciex1 nie da nam nic... dlaczego? bo juz on jest na samej plycie glownej pciex1 zmostkowany od NB
Ruskie pisali o tym jakis czas temu ze takie dziwadla dobrze chodza pod szyne pciex16 ale tylko jesli ma plyta ich max 2.. w pierwsza tzw"zerowke" nie podepniemy mostka.
Po drugie pciex16 juz szybciej i to polega na dzieleniu dostepnosci szyny /3 ale nie strikto 16/3=x a tylko w takeij zasadzie: 16/2 + 8/2 + 4/2 = 3gpu kazdy z nich bedzie chodzil i uzywal szyny 16 jak 3 party pciex2.
Nie pytajcie jak ale "ruskie" sprawdzali na roznych MB i zawsze tak im wychodzilo..
Trzecia sprawa to zasilanie i czesto taki mostek poprostu pali nam port .. dlaczego? spytajmy o to wiatr....

Reasumujac: Jakby bylo to takie zajebiste i dobre to dawno by byla moda na nie jak na risery usb:D poprostujak cos jest dobre i dziala ze wszystkim to to zyje.. moze doczekamy sie dnia kiedy ktos to sprawdzi wszystko i poda zestaw marzen 16gpu z 4 slotow:D
Akcja zbiórka POMÓŻ: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=15&t=25547

Pomoglem doceń i oceń :D BTC: 17tXJF2cXpsVNhpGYJuKRwZkeUpGvibUAW Grosz dziś - jutro dla mnie będzie milionem :D

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Riser PCI E 1 to 3 PCI express 1X

Postautor: dragonalbatros » środa, 7 czerwca 2017, 21:46

Znalazłem taki adapter http://www.ebay.com/itm/Excellent-PCI-e ... 1512834092

Wiem, że karty potrzebują dodatkowego zasilania które można im podać stosując taśme z molexem albo riser z zasilaniem sata.

Teraz tylko pytanie czy wykryje nam 3 karty? Jeżeli płyta ma np 4 sloty pci e x1 to czy da się w ten sposób na jednej mobo obgonic 4 takie adaptery co daje 12 kart?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Riser PCI E 1 to 3 PCI express 1X

Postautor: adam1226 » czwartek, 8 czerwca 2017, 01:34

Byl już o tym temat.. Poszukaj; to wszystko zelezy od tego jaka plyta.. niektore plyty obsluza wiecej kart niz maja slotow, inne moga miec problem nawet z obsluzeniem ilosci kart mniejszej od liczby slotow..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Riser PCI E 1 to 3 PCI express 1X

Postautor: dragonalbatros » czwartek, 8 czerwca 2017, 11:16

Szukałem niczym założyłem temat i akurat o takim riserze nie znalazłem wątku.

Wiem, że nie które płyty mają problemy ale płyty oparte o Z270 bez problemu radzą sobie z 8 gpu czy ktoś sprawdzał większe ilości?

Ewentualnie jeżeli wiesz która płyta sobie z tym poradzi to może podziel się tą wiedzą?

W dodatku nie które płyty sobie nie radzą z wieloma kartami pod windowsem ale pod linuxem już tak... może tą drogą iść przy takiej konfiguracji?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

PCI-E x1 splitter 3x PCI-E x1

Postautor: pm7 » czwartek, 8 czerwca 2017, 15:09

@dragonalbatros, słabo szukałeś. Połączyłem tematy, poczytaj poprzednie posty.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 13 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Raisery PCI-E

Postautor: Golem » czwartek, 6 lipca 2017, 23:34

Witam

Czy ktoś testował raisery 2 do 1 albo i nawet 4 do 1 ?
Mam na myśli takie:
https://pl.aliexpress.com/item/PCI-E-to ... 4410bd2979

https://pl.aliexpress.com/item/PCI-E-to ... 4410bd2979

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCI-E x1 splitter 3x PCI-E x1

Postautor: pm7 » czwartek, 6 lipca 2017, 23:41

@Golem, to chyba nowość, ale prawdopodobnie są te same problemy co z wcześniej wspomnianymi wersjami (połączyłem z istniejącym tematem).
pm7 pisze: Tematy o "pci-e splitter" połączone, tu jest mały artykuł: http://cryptomining-blog.com/8765-using ... -splitter/
Now, you should be aware of the limitations of these boards. First off they do not seem to work with Nvidia GPUs, only with AMD video cards, so have that in mind depending on the mining rigs you are building. The fact that these boards add two more PCI-E slots physically does not mean that you will be able to fill them with video cards and they will all work.

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

mnożnik pcie - testował ktoś?

Postautor: dmu50 » środa, 26 lipca 2017, 22:03

Testował ktoś może takie rozwiązanie ?
1 PCIE x1 przerabiane na np. 4 wyjścia pcie

https://www.google.pl/search?q=mno%C5%B ... ldMBoImhFM:

Połączone z istniejącym tematem.
Ostatnio zmieniony środa, 26 lipca 2017, 23:21 przez pm7, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie tematów

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCIe 1 to 4 PCI express 16X slots Riser Card PCI-E 1X to External 4 PCI-e slot Adapter PCIe Port Multipli

Postautor: szmarek79 » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 22:13

Czy coś takiego zadziała z kartami graficznymi w koparce? Tzn. 1 port 4 grafy czy do innego rodzaju sprzetu tylko się to nadaje.
Obrazek

link do zakupu
https://www.aliexpress.com/item/NEW-aad ... 73421.html
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 22:35 przez pm7, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie tematów, poprawienie linku, przypominam o istnieniu FAQ: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=22551

Początkujący
Posty: 164
Rejestracja: 30 maja 2016
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCI-E x1 splitter 3x PCI-E x1

Postautor: KONAn » wtorek, 22 sierpnia 2017, 13:00

Przetestowalem wszystkie dostepne na rynku. Zadna nie dziala z Bostarem (tym na 12 slotow), za to dzialaja z asrockiem (tym na 13 slotow) ale tylko tak do 2 sztuk tj. dwie podlaczysz ale jak podlaczysz 3 to juz nie bardzo. Z Asus Prime Z270-a dzialaja bez zajakniecia...wszystkie rodzaje we wszystkich slotach - nawet w M.2 poprzez chinskie przejsciowki M.2 -> Pcie :). Dzialaja z AMD jak i NV.

Jedyne czego nie da sie zrobic to z plyty na 13 slotow zrobic wecej slotow bo plyta tego nie obsluzy...13 gpu to jest max dla asrocka i asusa. Przydaja sie te wynalazki jak chcemy podlaczyc dwe karty graficzne do slotow pciex16 w plycie i ich chlodzenie zabiera nam dostep do innych slotow. Odnosnie spadku wydajnosci to zadnego nie odnotowalem.

To co powyzej dotyczy linuksa...na windowsie dzialaja te bezposrednio wkladana w slot pcie..te na kablu tez dzialaja ale mialem z nimi taki problem ze mi sie komp restartowal po paru godzinach pracy..wymenilem na te bezposrenio do slotu wkladane i problem minal.

Początkujący
Posty: 223
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCI-E x1 splitter 3x PCI-E x1

Postautor: zenono » wtorek, 22 sierpnia 2017, 13:35

Możesz podać jakiś sprawdzony model 1 do 4 ?

Początkujący
Posty: 164
Rejestracja: 30 maja 2016
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCI-E x1 splitter 3x PCI-E x1

Postautor: KONAn » wtorek, 22 sierpnia 2017, 13:59

Na kabelku usb czy bezposrednio w plyte ?? (bezposrednio w plyte to kazdydziala ) na kabelku usb wiekszosc ktore maja te czarne tranzystory/stabilizatory napiecia:

np taki powinien zadzialac (sa konsendatory i mossfety/stabilizatory)
Obrazek

a tai juz niekoniecznie (gola plytka bez kondensatorow i stabilizatorow/mossfetow):
Obrazek

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCI-E x1 splitter 3x PCI-E x1

Postautor: szmarek79 » wtorek, 22 sierpnia 2017, 14:40

A do ile GPU można rozszerzyć na maxa zestaw? Obecnie mam płytę z 8 slotami (6-pcie i 2m.2). Mam asus 270-p prime. Korzystając z tanich rozdzielaczy 1x4?

Początkujący
Posty: 164
Rejestracja: 30 maja 2016
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PCI-E x1 splitter 3x PCI-E x1

Postautor: KONAn » wtorek, 22 sierpnia 2017, 16:55

Jak na raze wiecej jak 13 gpu nie da rady...ja przynajmniej nie dalem..kazda z plyt jakie mialem miala ta granice..powyzej 13 gpu po prostu nie przechodzily postu...

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości