Transakcje niepotwierdzone (temat zbiorczy o niskich opłatach i portfelach np. o blockchain.info)

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 14 września 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z blockchain.info prośba o pomoc

Postautor: kowal43 » piątek, 19 maja 2017, 07:48

przeczytaj moje posty w tym temacie jeszcze raz.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z blockchain.info prośba o pomoc

Postautor: dokcoin » piątek, 19 maja 2017, 09:38

Witajcie,
Jestem nowy a forum, pozwolę sobie podłączyć się do tematu, ponieważ mam podobny problem..
Szukałem i czytałem sporo tutaj i na jakichś angielskojęzycznych forach, ale nadal nie mam rozwiązania.
W poniedziałek używając blockchain.info zrobiłem transakcje do koleżanki na niecałe 0,5 btc. Wczoraj wykonałem drobna transakcje na giełdę.
https://blockchain.info/tx/41eaa328198e ... bc34e9ac9e

https://blockchain.info/tx/d550a824afb6 ... bd2bba6763

Do tej pory nie ma potwierdzenia ani jednej ani drugiej transakcji. Próbowałem popchnąć transakcje na blockr.io, ale bez skutku.
Na viabtc dostaje komunikat: submissions beyond limit.. blockchain.info w zakładce broadcast transaction mówi: transaction already exists.
Co ciekawe, wczoraj zainstalowałem jaxxa i odtworzyłem na nim portfel za pomocą passphrase z blockchain wallet i dziś sytuacja jest taka, ze na blockchain wallet mam kwotę bez tego co wysłałem, a na Jaxx mam dostęp do wszystkich środków tak, jakbym nie wykonał żadnej z tych transakcji mimo, ze w obydwu portfelach te transakcje się wyświetlają..
Szczerze mowiac nie wiem co dalej. Oczywiście rezygnuje z portfela blockchain.info i zamierzam kontrolować wysokość opłat dla górników. Ale to na przyszłość.. ale nie wiem co zrobić z tymi transakcjami, macie może jakaś radę?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 510
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Toronto

Problem z blockchain.info prośba o pomoc

Postautor: CanCan » piątek, 19 maja 2017, 09:58

kowal43 pisze: Negatywnych raczej nie ma, bo jest to jeden z bezpieczniejszych online, lecz jest to portwel online gdzie osoba trzecia zapewnia im bezpieczenstwo, preferowane sa portfele na komputerze lub w formie papierowej, poniewaz wtedy tylko Ty jestes odpowiedzialna za ich bezpieczenstwo
To jak coś może być bezpieczne jeśli Ty nie masz do tego dostępu w 100% ?
BTC-SMS.eu <- BTC/LTC/ETH za SMS
BitCantor.com <- Ekspresowy Kantor BTC/LTC/ETH

Pomogłem? 1AZ14HkoqtY26WeTuJYVizEjBLehqLTugj

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Problem z blockchain.info prośba o pomoc

Postautor: rav3n_pl » piątek, 19 maja 2017, 10:09

Druga transakcja wydaje pierwszą, czyli dopóki pierwsza się nie zatwierdzi druga nie wejdzie.
Jeżeli robisz drugi raz tą samą transakcję, to oczywiście będzie że "already exists", no bo używasz tych samych wejść i taką samą kwotę i adres - no to powstaje identyczna transakcja.
Na popychadłach musisz próbować w okolicy pełnej godziny, może uda Ci się wstawić.
120sato/b to niezła opłata, takich wchodzi najwięcej ale też jest zapas takich transakcji na ponad 24h bloków.
Możesz spróbować ręcznie zrobić pierwszą lub drugą transakcję z większą opłatą, albo (jeżeli "coś" z tego łańcuszka jest nadal w Twoim portfelu) spróbować pociągnąć te dwie transakcje robiąc kolejną z opłatą >250sato/b.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 14 września 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z blockchain.info prośba o pomoc

Postautor: kowal43 » piątek, 19 maja 2017, 10:21

CanCan pisze:
kowal43 pisze: Negatywnych raczej nie ma, bo jest to jeden z bezpieczniejszych online, lecz jest to portwel online gdzie osoba trzecia zapewnia im bezpieczenstwo, preferowane sa portfele na komputerze lub w formie papierowej, poniewaz wtedy tylko Ty jestes odpowiedzialna za ich bezpieczenstwo
To jak coś może być bezpieczne jeśli Ty nie masz do tego dostępu w 100% ?
ehh, napisalem ze jest bezpieczniejszy z tych online! i sluza jedynie jako tranzyt lub do malych kwot BTC a preferowane sa na kartkach, komputerze lub sprzetowe, nie wiem co probujesz mi udowodnic,
wytlumaczone ze nie jest bezpieczny, a probujesz mi cos wmowic.

Ps: czytanie ma wielką przyszlość

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 510
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Toronto

Problem z blockchain.info prośba o pomoc

Postautor: CanCan » piątek, 19 maja 2017, 11:25

kowal43 pisze: ehh, napisalem ze jest bezpieczniejszy z tych online! i sluza jedynie jako tranzyt lub do malych kwot BTC a preferowane sa na kartkach, komputerze lub sprzetowe, nie wiem co probujesz mi udowodnic,
wytlumaczone ze nie jest bezpieczny, a probujesz mi cos wmowic.

Ps: czytanie ma wielką przyszlość
Blockchain.info wysyła z fee 120 - gdzie tu szybkość i "tranzyt" ? Środki wrócą po 72h i masz tranzyt?
BTC-SMS.eu <- BTC/LTC/ETH za SMS
BitCantor.com <- Ekspresowy Kantor BTC/LTC/ETH

Pomogłem? 1AZ14HkoqtY26WeTuJYVizEjBLehqLTugj

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z blockchain.info prośba o pomoc

Postautor: dokcoin » piątek, 19 maja 2017, 11:31

rav3n_pl pisze: Druga transakcja wydaje pierwszą, czyli dopóki pierwsza się nie zatwierdzi druga nie wejdzie.
Jeżeli robisz drugi raz tą samą transakcję, to oczywiście będzie że "already exists", no bo używasz tych samych wejść i taką samą kwotę i adres - no to powstaje identyczna transakcja.
Na popychadłach musisz próbować w okolicy pełnej godziny, może uda Ci się wstawić.
120sato/b to niezła opłata, takich wchodzi najwięcej ale też jest zapas takich transakcji na ponad 24h bloków.
Możesz spróbować ręcznie zrobić pierwszą lub drugą transakcję z większą opłatą, albo (jeżeli "coś" z tego łańcuszka jest nadal w Twoim portfelu) spróbować pociągnąć te dwie transakcje robiąc kolejną z opłatą >250sato/b.
Rav3n_pl, dziękuję za odpowiedź,
Tzn. że całą kasę mam zablokowaną dopóki te tranzakcje nie ruszą?
Jeszcze nie wiem jak się robi ręcznie tranzakcje, poza portfelem?
Update w jaxxie, teraz dostępna kasa to suma po pierwszej transakcji, choc ta nadal jest bez potwierdzenia.. Swoja droga w ogóle zaskakujące było dla mnie to, ze można "trzymać" kasę naraz w dwóch portfelach.
W różnych miejscach ludzie pisali, ze po 72h powinni anulować transakcje bez potwierdzenia, ale to się niestety nie dzieje. To jest jakiś fuckup blockchain.info czy norma i trzeba czekać np. dwa tygodnie jak człowiek chce przelać na giełdę 0,015btc i pograć za grosze? Może btc nie wytrzymuje rynku, robi się coraz wolniejszy?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Problem z blockchain.info prośba o pomoc

Postautor: rav3n_pl » piątek, 19 maja 2017, 11:36

"Zablokowaną" to pojęcie względne. Do momentu potwierdzenia transakcji przez sieć uznaje się, że środki są u nadawcy - bo można zrobić doublespenda.
A że sieć się zapycha wiadomo nie od dziś...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z blockchain.info prośba o pomoc

Postautor: dokcoin » piątek, 19 maja 2017, 11:45

Czy to znaczy, ze lepiej teraz zainwestować (Haha) w cierpliwość zamiast się miotać i kombinować?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Problem z blockchain.info prośba o pomoc

Postautor: rav3n_pl » piątek, 19 maja 2017, 12:16

Jak masz kilka dni czasu, to czekaj...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Problem z blockchain.info prośba o pomoc

Postautor: adam1226 » piątek, 19 maja 2017, 12:41

Jeśli nie to spróbuj zainportowac wejscia do electrum i zrobic double spenda z wyzszym fee ;)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z blockchain.info prośba o pomoc

Postautor: dokcoin » piątek, 19 maja 2017, 13:07

rav3n_pl pisze: Jak masz kilka dni czasu, to czekaj...
Nie powiem, ze jestem zachwycony taka perspektywa, ale na razie nie widzę innego wyjścia, będę popychać te transakcje, może coś to da i uczyć się na temat ręcznego przeprowadzania już zrobionych transakcji, wyglada na to, ze więcej możliwości nie ma.

Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
adam1226 pisze: Jeśli nie to spróbuj zainportowac wejscia do electrum i zrobic double spenda z wyzszym fee ;)
Double spenda - powtórzyć dokładnie te tranzakcje czy zrobić kolejne?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Problem z blockchain.info prośba o pomoc

Postautor: rav3n_pl » piątek, 19 maja 2017, 13:20

dokcoin pisze: powtórzyć dokładnie te tranzakcie czy zrobić kolejne?
Jak zrobisz takie same to nic się nie zmieni.
Musisz użyć tych samych monet co w starej transakcji ale wybrać inną opłatę - wtedy transakcja będzie inna (inne txid) i będzie to double-spend (bo wydajesz te same monety po raz drugi). Sieć powinna priorytyzować nową transakcję (większa opłata).
Opisałem krok po kroku: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 06#p314965
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z blockchain.info prośba o pomoc

Postautor: dokcoin » piątek, 19 maja 2017, 15:54

rav3n_pl pisze:
dokcoin pisze: powtórzyć dokładnie te tranzakcie czy zrobić kolejne?
Jak zrobisz takie same to nic się nie zmieni.
Musisz użyć tych samych monet co w starej transakcji ale wybrać inną opłatę - wtedy transakcja będzie inna (inne txid) i będzie to double-spend (bo wydajesz te same monety po raz drugi). Sieć powinna priorytyzować nową transakcję (większa opłata).
Opisałem krok po kroku: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 06#p314965
Dzięki za link, nie znalazłem tego, będę nad tym pracować :)

Ciekawostka kolejna z jaxxa, dziś przez pare minut nie wiadomo skąd i dlaczego miałem na nim prawie 3,5btc, nie kumam tego co się dzieje w tym portfelu, w ciągu doby w saldzie pojawiało mi się już 0 oraz wszystkie kwoty od pierwszej wpłaty do salda po kolejnych transakcjach. To chyba jednak nie będzie mój docelowy portfel..

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z blockchain.info prośba o pomoc

Postautor: pm7 » piątek, 19 maja 2017, 18:02

kowal43 pisze: Negatywnych raczej nie ma, bo jest to jeden z bezpieczniejszych online
Na forum jest wiele postów nie tylko o problemach z potwierdzeniem transakcja, ale także o utracie środków z blockchain.info!
Od dawna przestrzegam przed korzystaniem z portfeli online, szczególnie przed blockchain.info. Jak komuś bardzo zależy na portfelu online sugeruję sprawdzenie https://greenaddress.it/pl/.
dokcoin pisze: Co ciekawe, wczoraj zainstalowałem jaxxa i odtworzyłem na nim portfel za pomocą passphrase z blockchain wallet
Jaxx również jest raczej niepolecany: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=309694#p309694
Polecam Electrum.
dokcoin pisze:
rav3n_pl pisze: Jak masz kilka dni czasu, to czekaj...
Nie powiem, ze jestem zachwycony taka perspektywa, ale na razie nie widzę innego wyjścia, będę popychać te transakcje, może coś to da i uczyć się na temat ręcznego przeprowadzania już zrobionych transakcji, wyglada na to, ze więcej możliwości nie ma.
Jeżeli zaimportujesz portfel do Electrum, bardzo łatwo w nim użyć CFPF (wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na niepotwierdzoną transakcję i potwierdzić) do przyśpieszenia potwierdzenia transakcji.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z blockchain.info prośba o pomoc

Postautor: dokcoin » piątek, 19 maja 2017, 21:04

pm7 pisze:
kowal43 pisze: Negatywnych raczej nie ma, bo jest to jeden z bezpieczniejszych online
Na forum jest wiele postów nie tylko o problemach z potwierdzeniem transakcja, ale także o utracie środków z blockchain.info!
Od dawna przestrzegam przed korzystaniem z portfeli online, szczególnie przed blockchain.info. Jak komuś bardzo zależy na portfelu online sugeruję sprawdzenie https://greenaddress.it/pl/.
dokcoin pisze: Co ciekawe, wczoraj zainstalowałem jaxxa i odtworzyłem na nim portfel za pomocą passphrase z blockchain wallet
Jaxx również jest raczej niepolecany: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=309694#p309694
Polecam Electrum.
dokcoin pisze:
rav3n_pl pisze: Jak masz kilka dni czasu, to czekaj...
Nie powiem, ze jestem zachwycony taka perspektywa, ale na razie nie widzę innego wyjścia, będę popychać te transakcje, może coś to da i uczyć się na temat ręcznego przeprowadzania już zrobionych transakcji, wyglada na to, ze więcej możliwości nie ma.
Jeżeli zaimportujesz portfel do Electrum, bardzo łatwo w nim użyć CFPF (wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na niepotwierdzoną transakcję i potwierdzić) do przyśpieszenia potwierdzenia transakcji.

Dziękuję za tego posta! Właśnie myślałem o jednym z polecanych na botcoin.org: breadwallet, airbitz, greenaddress lub ew. Mycelium (w którym tez jest wspomniane przez Ciebie CFPF) . O electrum słyszałem dużo dobrych rzeczy, ale potrzebuje czegoś na iOS..

Update:
W blockchain.info mam cała kasę (saldo sprzed transakcji), ale wszystkie wykonane przeze mnie tranzakcje zniknęły, po prostu ich nie ma na liście.. ale w jaxxie jest i kasa i jest lista niepotwierdzonych transakcji.
Czy jak odtworzę za pomocą mnemonics bitcoiny w jednym z sensowniejszych portfeli, to powinienem (da się?) usunąć blockchain wallet, jaxx? Czy dobrze myśle, ze póki ich nie usune w jakiś skuteczny sposób (poza usunięciem samej aplikacji z telefonu) moje dane (klucz prywatny, a wiec bitcoiny) mogą być zagrożone?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z blockchain.info prośba o pomoc

Postautor: pm7 » piątek, 19 maja 2017, 21:09

Po co cytujesz całego mojego posta?

Na iOS ponoć dobry jest breadwallet, ale sam tego nie testowałem (nie używam sprzętu Apple).
dokcoin pisze: W blockchain.info mam cała kasę (saldo sprzed transakcji), ale wszystkie wykonane przeze mnie tranzakcje zniknęły, po prostu ich nie ma na liście.. ale w jaxxie jest i kasa i jest lista niepotwierdzonych transakcji.
Blockchain.info chyba po prostu szybciej "rezygnuje" z niepotwierdzonych transakcji.
dokcoin pisze: Czy jak odtworzę za pomocą mnemonics bitcoiny w jednym z sensowniejszych portfeli, to powinienem (da się?) usunąć blockchain wallet, jaxx? Czy dobrze myśle, ze póki ich nie usune w jakiś skuteczny sposób (poza usunięciem samej aplikacji z telefonu) moje dane (klucz prywatny, a wiec bitcoiny) mogą być zagrożone?
To nie takie proste. Te portfele trzymają Twoje dane (niby zaszyfrowane) u siebie. W teorii możesz ich poprosić o usunięcie konta, ale jakie masz gwarancje? O ile nie potrzebujesz zachować adresów, to najlepiej przenieść wszystkie środki do nowego portfela (świeżo wygenerowanego, zamiast odzyskanego) i przestać używać dotychczasowego.

Zawsze zachowuj backupy starych portfeli!
Łatwo się pomylić i wysłać coś kiedyś na stary adres.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z blockchain.info prośba o pomoc

Postautor: dokcoin » sobota, 20 maja 2017, 21:50

Jeszcze nie opanowałem działania i zwyczajów forumowych, nigdy na żadnym się nie udzielałem..

Cały problem w tym, ze na razie robienie transakcji mam zamrożone przez wiszące przelewy, ale jak już ruszy to skorzystam z rady i z wygeneruje nowy portfel :)

Dodano po 10 godzinach 8 minutach 3 sekundach:
Problem zdaje się rozwiązany: zgodnie z rada zrobiłem import do electrum i cpfp (ok. 476 sat) pomogło.
Bardzo dziękuję za pomoc!
Pozostaje mi zdecydować się na jedna z aplikacji, wygenerować nowy portfel i przelać (skutecznie) na niego środki.
Pozdrawiam!

Ps
Czy użycie jednego seeda w electrum i jakims mobilnym portfelu, żeby mieć mobilny dostęp do btc jest uznawane za niebezpieczne? Czy może być to sensowne rozwiązanie? Czy raczej albo jedno albo drugie, tzn albo electrum albo np breadwallet?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z blockchain.info prośba o pomoc

Postautor: pm7 » sobota, 20 maja 2017, 23:01

Używanie tych samych adresów jest o tyle niebezpieczne, że wystarczy włamanie na jedno urządzenie, więc trochę podnosimy szanse utraty środków. Jeżeli nie trzymamy tam bardzo dużo, jest to sensowne i wygodne (choć jeżeli mamy zawsze pod ręką telefon, to czy warto mieć też na komputerze portfel?).

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ogromny problem z odzyskaniem btc! Błagam o szybką pomoc!

Postautor: eljay92 » niedziela, 21 maja 2017, 10:30

Witam wszystkich na forum.

Mam ogromny problem z odzyskaniem btc, otóż już ok. 2 tygodnie temu (!!!) wysłałem btc na pewną płatność i jest cały czas transakcja unconfirmed. Czekałem tak długo gdyż ktoś mi powiedział że po czasie btc wróci. Niestety nic takiego się nie stało. Co muszę zrobić w takiej sytuacji?! Błagam o pomoc. To spore pieniądze są (przynajmniej dla mnie).

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości