Dyskusja na temat kursu LTC

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 9 V- 14V (głos można oddać przez pierwsze 2 doby)

Czas głosowania minął poniedziałek, 1 maja 2017, 11:06

1. Spadnie
0
Brak głosów
2. Wzrośnie
4
80%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
20%
 
Liczba głosów: 5
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: novymivo » środa, 3 maja 2017, 20:47

@satriani, te scianki sa po to by wszystko POD scianka kupic taniej od kogos, scianke usunac i byc bogatszym o pare k ltc wiecej. To strategia, sciany nie zawsze sa wystawiane by je sprzedac itp.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 18 stycznia 2015
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: index333 » środa, 3 maja 2017, 20:48

satriani pisze: ktoś ma kilkaset LTC
Chyba kilkaset tysięcy ;)
A może to jeden i ten sam grubas. Po pierwsze nabija się wolumen, po drugie zdjęcie takiej ścianki to dla wielu sygnał do kupna. Po za tym, kiedy traderzy widzą że wchodzą tak duże zlecenia, zaczynają pewniej grać coraz większym kapitałem.
Ostatnio zmieniony środa, 3 maja 2017, 20:50 przez index333, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: ekonokomik » środa, 3 maja 2017, 20:48

Faktycznie, proporcje bid/ask na LTC/BTC są mało zdrowe :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Rumcajs » środa, 3 maja 2017, 21:49

Bitmar pisze:
ekonokomik pisze: A zabawa dopiero się rozkręca
Tu raczej nie ma wątpliwości, ale nie oczekiwałbym końca tej zabawy w ciągu dni a tygodni/miesięcy. SW będzie już szybko, Coinbase też powinno być w ciągu dni, ale potem mamy jeszcze Lighting, który jest już kwestią tygodni/miesięcy. To Lighting a nie SW będzie największym wydarzeniem, SW jest tylko po to aby Lighting mogło zostać wprowadzone. Zarówno daytraderzy jak i longowcy nie powinni być więc zawiedzeni,.
To niedobrze że LN jest kwestia tygodni/miesięcy ja myślałem że SegWit już ma wbudowany lighting network, mój błąd , i że jak wejdzie to już z miejsca będzie imba. Niestety ja nie moge czekać aż tyle, w takim razie sprzedam na pompie na wejsciu SegWita, wszedłem w LTC tylko na troche bo się działo ale potrzebuje bitów bez czekania tyle czasu bo musze cos kupić jeszcze a niemam za co. Szkoda ale co zrobić. Jak ktos pisał nie mozna mieć wszystkiego a ja lubie dużo i wszystkiego, może powinienem pozostać przy doge :(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: domator » środa, 3 maja 2017, 21:50

Tym razem poloniex poszedl przodem. Mamy 0.0143 a to oznacza ze zaraz arbitrazysci zaczna podgryzac scianke na btc-e
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Rumcajs » środa, 3 maja 2017, 22:14

Kilka godzin temu już raz przebił 0.015 na Polo. Wiem bo akurat obserwowałem jak sell walle były zjadane lub uciekały :)
Fajny widok btw.

Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: satriani » środa, 3 maja 2017, 22:17

od przebicia 0,014 na btc-e oddziela nas 1 potwierdzenie w bitcoinowym blockchainie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: domator » środa, 3 maja 2017, 22:25

satriani pisze: od przebicia 0,014 na btc-e oddziela nas 1 potwierdzenie w bitcoinowym blockchainie
Opowiedz o tym, to ciekawe.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: ekonokomik » środa, 3 maja 2017, 22:27

Taka ciekawostka: dokładnie w momencie kiedy padła ścianka 0.014 na LTC/BTC na btc-e i ta para zaczęła iść w górę, na parze LTC/USD na tej samej giełdzie zaczęły się masowe zrzuty na 19.65. Sprzedanych zostało z kilkanaście tys. LTC.
Kto normalny tak robi? Ktoś chciał na siłę nie dopuścić do wzrostów?

W tym samym czasie na Polo kurs skoczył błyskawicznie do 14.6.

Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: satriani » środa, 3 maja 2017, 22:35

domator pisze:
satriani pisze: od przebicia 0,014 na btc-e oddziela nas 1 potwierdzenie w bitcoinowym blockchainie
Opowiedz o tym, to ciekawe.
arbitrażyści deponują bity na btc-e (m.in. ja) i czekają na potwierdzenie. Zysk 3-7% bez ryzyka (poza tym, że któraś z giełd się nagle wysypie).
zauważ że od kilku godzin z każdym potwierdzeniem w bitcoinach na btc-e jest nowa fala popytu na LTC.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Bitmar » środa, 3 maja 2017, 23:37

Rumcajs pisze: To niedobrze że LN jest kwestia tygodni/miesięcy ja myślałem że SegWit już ma wbudowany lighting network, mój błąd , i że jak wejdzie to już z miejsca będzie imba. Niestety ja nie moge czekać aż tyle
Najważniejszy dla projektu będzie Lighting, ale to nie wyklucza pompy wcześniej, pociąg własnie się rozpędza. Zwykle na tym rynku kurs wyprzedza zdarzenia, które są pewne. Lighting może więc być zawarty w kursie na długo przed jego startem a tuż po skorygować się. Nie byłoby to nic nowego ani zaskakującego. Jeśli chodzi o AT to wygląda to naprawdę byczo.

Lighting na BTC wydaje się teraz nieosiągalny lub jest kwestią dalekiej przyszłości. Bitcoin przez zrytych górników może zostać pieniądzem tezauryzacyjnym i transferowym a Litecoin z lighting przyjąć się w mikropłatnościach, czyli wypełnić swoje przeznaczenie, do tego został przecież stworzony. Taka jest tez wizja Lee. Teoretycznie LTC z lighting wyprzedzi wszystkie krypto może poza Dashem z evolution, chociaż tak naprawdę nie wiadomo co to do końca jest i czy faktycznie będzie to działać jak należy.

Druga opcja to taka, że Litecoin będzie polem testowym dla Bitcoina i sukces lighting na LTC przyspieszy to samo na BTC.... W każdym bądź razie będzie ciekawie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Rumcajs » czwartek, 4 maja 2017, 00:25

Dokladnie, jak segwit LTC zaakceptuje wiekszosc kopalni to przetrze szlaki dla segwita btc i kopalnie musza miec swiadomosc ze brak poparcia z ich strony dla segwita btc moze sie okazac ich wielka porazka, do tego core w jakis tam sposob zgodzilo sie na kopanie blokow tylko zgodnych ponieważ SW nie jest hardforkiem, bloki wcale nie muszą zawierać transakcji SW, wystarczy tylko, że będą oznaczone jako zgodne. Więc skoro LTC ma w sumie segwita (locked) bo czekamy tylko na aktywacje to przetarlo tym szlaki dla segwita btc nawet jesli kopalnie mialyby poniesc wieksze koszty o Asic boost. Więc kopalnie wiecej by stracily na ewentualnym hardforku btc niz zyskaly wiec jak na LTC przejdzie segwit a chyba juz nikt nie ma watpliwosci ze przejdzie to na btc tez inaczej kopalnie strzelilyby sobie w kolano. Anyway ja nie dam rady trzymac az tyle czasu LTC do wejscia LN bo mam inne priorytety ale ciekawe co bedzie jak juz wejdzie naprawde LN.

Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 13 grudnia 2016
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: roman1959 » czwartek, 4 maja 2017, 01:31

@Bitmar, czy coś stoi na przeszkodzie, by po wprowadzeniu LN uruchomić rootstock w LTC?
Nie bądź zachłanny

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: nexushash » czwartek, 4 maja 2017, 04:43

No panowie pociąg chyba bezpośrednio na Saturna. Ja wysiadam moja stacja to właśnie 21$, teraz bity wrzucam na cold walleta i czekam na te 100$ za rok może dwa. Na lewarze zostawię oczywiście czapkę drobnych.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: novymivo » czwartek, 4 maja 2017, 07:12

@nexushash, Nie rozumiem troche twojej wypowiedzi tzn co sprzedales ltc I zostawiles tylko czesc na lewarze ? btw, co powiesz o korekcie tego wzrostu czy dobrze rozumiem ze :
- 3 fale wzrostowe za Nami 8-16-21 $
- przed Nami korekta (2 fale ) a jezeli tak to jakie rejony ?
pzdr I gratuluje wyczucia a przede wszystkim trzymania ltc do odpowiedniego momentu
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: ekonokomik » czwartek, 4 maja 2017, 09:12

nexushash pisze: No panowie pociąg chyba bezpośrednio na Saturna. Ja wysiadam moja stacja to właśnie 21$, teraz bity wrzucam na cold walleta i czekam na te 100$ za rok może dwa. Na lewarze zostawię oczywiście czapkę drobnych.
Pamiętam Twoje posty z ostatnich kilku tygodni i chylę czoła. Chciałbym kiedyś uzyskać taki poziom planowania, pewności siebie i przede wszystkim konsekwencji w grze.

Rozumiem, że jak pisałeś wcześniej wysiadasz z longa, ale zachowujesz monety. Czyli przechodzisz z gry krótko na długoterminową.
Mimo wszystko musisz bardzo wierzyć w LTC. Tymczasem cała jego dotychczasowa historia, to powtarzający się schemat: błyskawiczne wybicie --> dłuuuugie spadki.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: ekonokomik » czwartek, 4 maja 2017, 10:16

Załóżmy, że @nexushash ma rację, że schemat działania LTC, który opisałem skrótowo wyżej się zmienił. To co ostatnio obserwujemy może to potwierdzać: wzrosty na LTC trwają już miesiąc. Chyba żadna poprzednia bańka nie trwała tak długo, zwykle były ekspresowe, liczone w dniach. Wtedy wzrosty o kilkaset procent następowały bez widocznych korekt.
Ale jeśli teraz jest inaczej, to powinny obowiązywać "normalne" zasady. I wykres z ostatniego miesiąca tak właśnie wygląda: fala wzrostów -> korekta.

Czyli, jeśli wczorajsza fala wzrostów się zakończyła, możemy spodziewać się korekty do 17 - 18 USD (btc-e), trwającej min. kilkanaście godzin.

Jak sądzicie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: domator » czwartek, 4 maja 2017, 10:27

ekonokomik pisze: Czyli, jeśli wczorajsza fala wzrostów się zakończyła, możemy spodziewać się korekty do 17 - 18 USD (btc-e), trwającej min. kilkanaście godzin.
Tak, tak sadze. Tylko ze nie chce spadac. Nie wiem dlaczego ale przyzwyczailem sie dko "konkretnych" korekt na kryptowalutach a nie takiego osuwania sie kursu. Korekta to powinna byc korekta - na LTC 2-3 USD w dol w 3h, lapanie nozy i do gory. A teraz wszystko jest jakies slamazarne i - przyznaje sie - nie umiem na tym grac.
Pelen podziwu dla nexushash niestety nie wysiadlem przy 21 bo spalem :-)
Lekko powyzej 20 sprzedalem czesc i czekam na drugiej czesci co dalej. Wlasnie gdyby te spadki byly konkretne to bym oczywiscie wysiadl calkowicie a nawet szortowal.
Czekam az cos sie moze narysuje?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Maggix » czwartek, 4 maja 2017, 10:34

Loteria jak zwykle. Jeden zakłada że kupuje przy kursie 20$ bo idzie w górę. Inny czeka bo wierzy że owe 21$ to górka i musi przykorekcic do 17$ wtedy kupi. Ogólnie LTC należy się kurs powyżej 20$ jak psu buda.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: nexushash » czwartek, 4 maja 2017, 10:49

@novymivo Nie nie sprzedałem LTC, zamknąłem jedynie wszystkie pozycje long, bo lewar trochę mnie zmęczył przez ten miesiąc. Takie miałem założenie te 21$ to moja luźna strategia wejść po 4$ z lewarem 3:1 wyjść po 21$. Przelać poza giełdę i czekać rok dwa. Dlaczego tyle? Z pierwszej fali 8$ *1,618 = 13 potem *1,618 = 21$ and over. Liczby rzeczywiście może trochę z czapy ale jak puszcze wachlarz od podstawy to wierzchołek wychodzi na 21$ zarówno na parze LTC/BTC jak i na LTC/USD.
Co do korekty nie spodziewam się znacznej głębszej jak 17,5$. Na BTC prują do góry także i tu mamy sporo miejsca nawet do 40$ w tym miesiącu.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Wróć do „Ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości