Platforma ARK

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » środa, 29 marca 2017, 21:21

@bioly,

Gratz za wyforgowanie bloku 75 600 ale potem widzialem że jednak rezygnujesz z czystej kopalni i koncentrujesz się na delegacie "bioly" ale oferujesz 70% zyskow i tak. Niektorzy tylko pool-delegaci z kopaniem tez tyle dają to chyba jakos uznałeś że jednak sie nie "rozdzielasz" ? dużo brakło Ci głosów żeby mieć 2 delegatów ? Pewnie sporo jak na caly jakby nie bylo świat może być tylko 51. Co prawda pisaleś o czasie że ci go brakuje ale chyba samą kopalnie dałoby rade postawić bardzo zautomatyzowaną, w sumie się zdziwiłem że rezygnujesz z czystego poola 100% forgowania dla tych co zaglosowali. Mam za wiele innych coinow aby sledzic tylko ark ale musiales juz tą kopalnią być w 51 delegatach skoro wykopałeś taki wazny blok a tu przestales.
Edit: i jak to sie stalo ze bioly ma 58 miejsce a arkpool 66 czytalem z posta na btct i wypadłeś z 51 delegatow? Przeciez na kopalnie zawsze glosuja w pierwszej kolejnosci a twoj bioly wg tego zestawienia czyjegos mial wiecej glosow niz twoj pool? moze to bylo po tym jak kopalnie wylaczyles i glosy przeszly na bioly? Z tego co pisalo to bioly mial o wiele wiecej glosow niz twoja kopalnia? jak to mozliwe wogole chyba ze jak pisalem to byly jakies dane po tym jak wylaczyles juz kopalnie z obiegu. A bioly potrzebuje 40k glosow tylko zeby wejsc do 51? czy to juz stare dane ? wrocilem po 19 do domu nie mialem czasu sprawdzac wszystkiego co sie dzialo na roznych coinach. Nawet minusy dostawalem za zadawanie pytań, ah ta gimbaza.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » środa, 29 marca 2017, 22:30

@bioly,

A co to jest walasnie ta druga passphraze ? bo pierwsza 12 slow jest seedem ale druga ma mniej slow, chyba 6 pisze z pamieci bez sprawdzania teraz, to mam to tworzyc tak samo i zapisać ?? potrzebne to ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » środa, 29 marca 2017, 22:46

@bioly,

Tak widzialem ze te poole co sa pod koniec 51 delegatow to przez to ze wchodzą w sklad to majac mniej glosów to % tym glosujacym wychodzi lepiej niz na glosowanie na tych z top 5 pooli. Taka teoria w sumie pewnie prawdziwa bo jak sie wszyscy zuciliby na pool 1 to by on po podziale zysku dla tych co glosowali wyszloby mniej niz z innych nawet mniej % ale na dalszym rankingu.
To chyba pozycja 41 i z 70% shared nie jest jakas tragedia, wiadomo że nie mozesz rozdać wszystkiego za free w koncu siedzisz w tym od testnetu a jak nie dalo rady utrzymac delegatow 2 to sie sporo zmienilo. ALe od początku nie sądziłem że dasz rade miec 2 delegatów w Arku i jeszcze w Lisku tez będąc, czas kazdego ogranicza.
Czyli obecnie starczy 1 adres i glos na 1 delegata (mówiąc o "bioly"), czyli moje poczatkowe pytanie to bylo ze trzeba by było utworzyc nowe acount zeby miec ten drugi adres, troche myląco napisales na poczatku gdy miales miec 2 delegatow ze w ramach 1 portfela mozna miec 2 adresy (w domysle pewnie wiele jak w innych cinach tak ja zrozumialem). A tu jednak w jednym wallecie trzeba byłoby robić 2 seedy i na nich osobny adres sie tworzyłby. No ale jak sie skoncentrowales na 1 delegacie to juz po problemie nawet jak cos przekrecilem.
Dzis juz chyba nie zdaze przeslac coinow na wallet zeby zaglosowac , postaram sie to zrobic jutro , z 41 miejsca w 1 dzien nie wypadniesz jakby nie bylo to zarzuce vote jutro jak wroce z pracy.
Pozdrawiam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » czwartek, 30 marca 2017, 20:27

@bioly,

A mógłbyś wyjaśnić jeszcze do czego służy Second passphraze ?
Rozumiem że pierwsza to jest seed BIP32 z 12 slow z ktorego moge otworzyć adres, nawet nie mając hasła bo go sie nie zakłada na Arku ?
A ten Second tez ma 12 słów innych, jeśli go utworze i zapisze to co mi to zmieni, to jest hasłem do mojego walleta odzyskanego z seeda w razie problemow z kompem czy walletem ? ze pierwszy jest Seed z adresem a drugi jest 12 slow i dziala jako hasło ?
Nie uzywalem walleta Liska i nie wiem czy tam tez tak jest ale nie wiem co to jest second passphraze, w jakims coinie wpisywalem sam wymyslone swoje haslo mimo ze wallet mial seeda, to to samo tylko ze utworzone za mnie zeby nie bylo za proste czy jak to dziala i czemu powinno sie to miec ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » czwartek, 30 marca 2017, 21:44

@bioly,
bioly pisze: To po prostu druga passhprase, dodatkowe zabezpieczenie do pierwszej. Bez pierwszej druga jest bezużyteczna. To hasło co miałeś pewnie było do szyfrowania pliku wallet'a, w ARK plik walletu nie jest zapisany i musisz tę passphrase podawać co transakcję.
No tak jak glosowalem na Ciebie to musialem wpisac swoja passphraze czyli seed do walleta. Ale BIP 32 tak dziala ze seed to seed, nie widzialem nigdy drugiego seeda po pierwszym, ewentualnie sam ustawialem haslo lub uzywalo sie pinu na hardwerowym wallecie. dlatego nie łape do czego jest ten drugi passphraze :P

Edit: lookniesz w wolnej chwili cyz zagłosowałem na ciebie? bo mi zjadlo 1 akr za vote czyli norma ale dalej pisze ze zaglosowalem 0 glosami :P myslalem ze to zczytuje all arki z walleta i glosuje all, no przynajmniej dopoki nie bedzie tych zmian ze zmniejszaniem sily glosu na im wiecej delegatow sie glosuje.

PS.2 gratz w sumie bo juz dzis wzrosles z 41 na 31 pozycje w delegatach od wczoraj.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » piątek, 31 marca 2017, 19:02

@bioly,

jednak zadziałało jak wczoraj zagłosowałem, zalogowalem sie teraz (dzis) na wallet i mam prawie 50 Ark'ów od delegata bioly więc widać działa.

PS. Chociaż wzrost pozycji z 41 na 31 a teraz na 10 to nie bardzo sie glosującym oplaca bo to znaczy że dużo osob glosowało na ciebie więc udział każdego z poola im jest sie blizej top 1 jest mniejszy, wiecej zysku z forgowania by dostały osoby gdybyś został na niskiej pozycji jak 41 bo więcej by było do podziału na mniej osob :)
No ale gratz już 10 miejsca anyway. Nie planuje zmieniac skoro juz zagłosowałem. I tak stakuje na kilku coinach. Ziarnko do ziarnka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » niedziela, 2 kwietnia 2017, 19:10

@bioly,

już widze że masz 8 miejsce. gratz.
To wyplacasz codziennie ? to musialem pomylic z kims kto pisał że raz co piatek. Fajnie w sumie te darmowe arki, patrzylem na explorer.ark.io i sporo osob ma wieksze kwoty z forgowania, musiales az wskoczyć z 42 miejsca na 8 ? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Platforma ARK

Postautor: adam1226 » niedziela, 2 kwietnia 2017, 23:57

Ile przypada pi razy drzwi nagrody z 1000ark?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Platforma ARK

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 15:10

bioly pisze:
adam1226 pisze: Ile przypada pi razy drzwi nagrody z 1000ark?
http://pool.arkno.de/calculator.php
Ok. Jest błąd w 2kolumnie; np. 0.7% a powinno być 70%
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Platforma ARK

Postautor: adam1226 » piątek, 7 kwietnia 2017, 23:26

@bioly Żeby zagłosować trzeba mieć pełnego klienta? Czy są jakieś inne sposoby?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Platforma ARK

Postautor: adam1226 » sobota, 8 kwietnia 2017, 01:11

bioly pisze:
adam1226 pisze: @bioly Żeby zagłosować trzeba mieć pełnego klienta? Czy są jakieś inne sposoby?
Desktop Wallet stąd - https://github.com/ArkEcosystem/ark-desktop/releases
długo to się teraz ściąga itd?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » sobota, 8 kwietnia 2017, 07:43

niewiem ale raczej nie dlugo bo instalowalem niedawno i niepamietam zebym musial czekac jakies kilka godzin, takie irytujace issue bym zapamietał :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » sobota, 8 kwietnia 2017, 16:08

jak dośle się troche ark na swoj wallet to trzeba osobno nimi głosować na delegata tego co wcześniej czy liczy się adres i to się zaktualizuje samo bez niczyjej interwencji ? W sensie siła głosu z nowych arkow doda do starych ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » sobota, 8 kwietnia 2017, 18:47

Aha to fajnie, czyli wystarczy doslac wiecej ark na ten sam adres. Dzieki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 17:16

@bioly,

Albo miałem nie zsynchronizowany wallet Arka albo ktoś duży zmienił delegata bo byłeś 12 a nagle jesteś 52 godzine później.
Dosłałem troche dokupionych Arków z wczoraj i dziś na swój adres mam nadzieję że coś pomoże, to tylko 1 miejsce ci brakuje (i 0.03%) a bardzo dynamicznie się zmieniają pozycje w rankingu.
A wiadomo co ile się aktualizują głosy z adresu ? jak tylko nowe Arki się zatwierdzą w transakcjach czy to jest proces co jakiś czas aktualizowania danych ?

Ale zriserczowałem troche i widze że bardzo dużo osób jest jako delegat w standbayu czekając na zagłosowanie na nich jako delegata, i tak łącznie z 51 pierwszymi jest widocznych 300 to kwestia czasu jak sie zorientują że z takimi małymi ułamkami głosów nie mają szans wejsc do 51 i zaczną głosować na tych z 51 zeby mieć arki z forgowania (a nie kazdy przeciez z tych z 51 w ogóle dzieli udziały jak TY). Jedynie pierwsze 3-5 pozycji rezerwowych czyli 52-56 ma jakiś % który pozwala im czekać, reszta pewnie sie przezuci na innych delegatow bo to pewnie ludzie co założyli delegata i zagłosowali na samych siebie swoimi arkami myśląc że im to starczy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 18:36

@bioly,
Aha, a ta runda czyli 51 blokow orientacyjnie na oko to jaki czas w godzinach czasu ziemskiego ? :P
Bo rozumiem ze w czasie jak nie jestes w 51 to nie forgujesz i nie zbierasz fee z sieci. Więc pytanie co jaki czas mozna wrócić z powrotem. Ale faktycznie dynamika głosujących jest bardzo duza wczoraj 12 miejsce dzis 52 za runde znow moze 20.
I tak ci co dzielą zyski będą zawsze mieli głosy by być w top 51, nie wiem jakim cudem mogles wypaść gdy kopalń jest z 10 tylko a ty dajesz 70%. Czesc pewnie nieoficjalnie sie dzieli jak maja pokrycie w głosach na pełnego delegata z 51, ale mimo wszystko to dziwne jak ludzie glosują, a moze pewnie wiele osob nawet nie glosowała nawet bo nie wie jak albo nie wie po co, zwlaszcza male wallety to po co im głosować, lub trzymacze coinow na gieldach tez nie moga zaglosowac, duże wallety wiadomo że zagłosują bo taki profit z forgowania to extra coiny, cos jak PoS gdy sie ma duza ilosc coinow to milo popatrzeć jak dochodzą :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » wtorek, 11 kwietnia 2017, 18:49

@bioly,

no i dzis masz 38 miejsce jak wrociłem z pracy. więc gratz że znow jesteś z powrotem. Nawet coiny dziś dostałem też.
A co to jest ta productivity w statystykach na explorerze przy delegatach bo wiekszosc ma 98%+ aż do 100, są jakieś pojedyncze wyjątki co mają mniej duzo. To odlicza czas gdy sie wypadło poza 51 delegatów czy liczy tylko z ostatnio wykopanych blokow ?
W sumie to znow blisko wejscia do 51 jest moze z 4 delegatów w standbayu reszta jak pisalem wyzej jakieś dusty mają a założyli delegata.
Ja nie umiem znalesc w explorerze lub moze to widać z poziomu konta delegata w wallecie, ile teraz jest potrzebnych głosów żeby być w tych 51 ? widze że 0.55% hm czyli jeśli to pomnoże x ilosc ark to wyjdzie mi ile głosów musi zebrać 1 delegat ? ale to mam liczyć nie all arki tylko te w obiegu czyli omijam te co ma dev team ? eh juz nie pamietam czy to ark mial ze 75% coinow jest w obiegu a 25% ma dev team w tym 7% na ark shield jakis program, na coinmarket capie jest 93 750 000 coinow. liczac z tego to 515 k arkow potrzeba zeby byc w tych 51 delegatow wg obecnych wskaźników oddanych głosów ? bo z 0,55% sie wchodzi do 51. cvzy cos źle licze?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » środa, 12 kwietnia 2017, 18:55

Ale buja tymi delegatami, zostaly 2 poza top 51 ze sporą iloscia glosow w tym jakis nowy co oferuje extra bonusy za pierwszy dzien delegata bo napisal "today" extra 200 arkow daje poza podzialem z forge, chyba chcce wejsc koniecznie do 51, ciekawe ile sie osob zlapie na to ze napisal ze to jest today czyli tylko dzis jednorazowo, do tego nie podal ile % calosci rozdziela jako fee dla glosujacych jak juz bedzie w 51. To w sumie dziwne że tylu delegatow nie bedacych oficjalnie kopalniami ma az tyle glosow, po co ktos co ma arki glosowalby na delegata ktory nie wyplaca nic a sam zbiera wszystko dla siebie. No rozumiem jakby to byl jakis Dev co tworzy jakis projekt na Arku i to go finansuje zamiast dayjob ale zwykli userzy majacy bez miningpoola tyle glosow to dziwne, chyba whalesi sami na siebie zaglosowali zeby miec zysk z forgowania :P
Wczoraj jestes 38 dzis 49 i to jako delegat co placi 70% zyskow, dziwnie spadasz lub wzrastasz o 10 pozycji tak czesto.
Ale juz sie ustalila w miare stala liczba delegatow i nowym juz coraz trudniej wejsc. stąd jakies dziwne jednodzienne promocje zeby na kogos glosowac, on placi to z wlasnego walleta i liczy ze jak juz wbije do 51 to sie utrzyma i zaraz odrobi wydatki z promocji. Reszta poza zapasowymi 2-4 delegatami ze standbuy'a jest z tak malymi % glosow ze nie maja szans sie wbic.
Więc dziwne ze ci co nie sa "kopalniami" maja az tyle głosów (skad?) od osob co ich nie znaja przeciez.
Ja juz wiecej Ark nie dokupuje, osiagnolem magiczną liczbę w swoich coinach na arku i wiecej nie skupuje tym bardziej ze cena wzrosla i nie mam za co juz :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » czwartek, 13 kwietnia 2017, 15:30

Nieno myśle że już zaczyna sie stabilizować sytuacja z delegatami, zmiany miejsc to zawsze bedą ale już wypadanie tych z 51 i wchodzenie nowych to wydaje mi się że już bedzie coraz rzadziej. Ci co mieli zagłosować to zagłosowali, nowym delegatem byc juz trudno chyba ze jakis whales kupi kilkaset k coinow i zaglosuje na siebie zamiast trzymac na gieldzie.
Chyba jakiś duży wallet na Ciebie zagłosował że nagle znowu jesteś na wysokiej pozycji bo na 11 miejscu a wczoraj byłeś na 49 :)
gratz anyway.
W sumie cena też ładnie idzie i miałem dobre wejście bo jeszcze w przedziale 5-6k kupiłem. Dobrze że sie nie wysypałem na byle górce. Ale ja lubie bagholdować i na paru coinach juz mam pozytywne efekty. (chociaż Sia coin kupilem dawno temu za 80s a sprzedałem kilka dni temu za 50s zeby dokupic arka, a potem była pompka sia wyżej na jakims newsie z poza road mapy). No ale ciezko byc jasnowidzem.

PS. ciekawe ile mi teraz dojdzie na jutrzejszej wysylce fee z forgowania po moim dokupieniu arkow. No i po twoim wejsciu na 11 pozycje w delegatach. im wyższa pozycja tym mniej do podziału bo za dużo chętnych :) Dlatego mnie zdziwiło że kopalnia spadla tak nisko w pewnym momencie, faktycznie bujalo tymi głosami, ale chyba juz sie stabilizuje, przynajmniej nowi nie pojawiaja sie nie wiadomo z kad.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: blink » sobota, 15 kwietnia 2017, 08:57

Na jakiej podstawie Ark tak ładnie rośnie? Dzieje się tam coś ciekawego czy to tylko pompa?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości