Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: FlyingAtom » środa, 25 stycznia 2017, 00:05

Taka rzecz z bankami...
Wydaje mi się że to nie wina bitcoin-a że banki zamykają konta , zamykają tylko w przypadku dużej ilości scamu która wpływa na konto danej firmy i mają z tym wieczne problemy , więc nie wypowiadają masowo firmą związanym z btc rachunków.
Mamy cały czas te same konta w 3 bankach ale też nie mieliśmy nigdy żadnego scamu , każdy kto kupuje u nas za przelew na konto powyżej 1000 PLN jest weryfikowany na skype z dokumentem.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Awesomist » środa, 25 stycznia 2017, 00:29

@FlyingAtom, jaki macie obrót? Giełdy pewnie idą w dziesiątki mln PLN więc o fraudy/phishing jest o wiele łatwiej, po prostu większa skala.

To jest system naczyń połączonych, banki aby nie mieć problemów hurtem nie chcą zawierać umów z firmami zajmującymi się tą działalnością - sprawdzone w praktyce.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: FlyingAtom » środa, 25 stycznia 2017, 01:43

Bardzo mały na konta bankowe , ale nie uśmiecha mi się osobiście obsługiwać klientów po 200zł (200 x 2% = 4zł).
Więc nie kładziemy na to nacisku i w zasadzie "przy okazji" jak mam czas obsługuję klientów na przelew , raz w miesiącu trafia się jakiś większy klient, ale przy przelewach do firmy zawsze wymagam weryfikacji , nieraz losowo przy małych nawet jak ktoś z zagranicy kupuje.
Giełdy rozumiem , ale kantory ? Nie sądzę by tam były setki klientów kupujących powyżej 1000zł a na mniejsze sumy scam się chyba nie opłaca , więc wystarczy weryfikować tych klientów.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 10 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Obywatel » czwartek, 16 lutego 2017, 18:56

Lloyds i Santander nie otworzą kont firmowych, jeżeli jest opcja obrotu btc.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: coco~jambo » środa, 8 marca 2017, 20:07

Niedługo zmieniam konto bankowe, i chcę założyć w ING. Ktoś wie coś o problemach przy wypłacaniu/przelewaniu gotówki na giełdę btc?
Konto nie firmowe, zwykłe do użytku "prywatnego".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: adam1226 » środa, 8 marca 2017, 20:27

Bitmarket znowu wypowiedzieli (bz wbk?)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: afrus » środa, 8 marca 2017, 22:41

BZ WBK, odmówili mi założenia kont po tym jak podałem profil działalności.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Bitcoiniak » czwartek, 28 grudnia 2017, 22:10

afrus pisze: BZ WBK, odmówili mi założenia kont po tym jak podałem profil działalności.
Jak widać potwierdza się że BZ WBK zwalcza crypto:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 80#p420580

Ja ostatnio kupowałem w wydawnictwie BTC (tak, jest takie :D ) zestaw STM32 i w nazwie przelewu pojawiło się magiczne BTC. Aż się zdziwiłem że mBank nie przyczepił się i nie dociekał co to za BTC :D :lol:
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: afrus » piątek, 29 grudnia 2017, 12:08

BOŚ to samo od stycznia nie będą zakładać kont pod działalność związaną z obrotem krypto.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: GetBitCoin_pl » piątek, 12 stycznia 2018, 13:02

Ktoś wrzucił na fb oświadczenie BOŚ banku zgodnie z tym co napisał arfus
Szanowni Państwo,

w ostatnim okresie obserwuje się znaczący wzrost obrotów, tzw. walutą wirtualną (ang. virtual currency), do której zalicza się np. bitcoin, litecoin, ether, peercoin (PPcoin), dogecoin oraz inne waluty wirtualne. Bank Ochrony Środowiska S.A. zwraca uwagę, że rynek walut wirtualnych nie jest uregulowany, co oznacza, że podmioty dokonujące obrotu tego typu „walutą” nie są objęte nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), a środki pieniężne gromadzone przez tego tupu podmioty nie są również objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG).

Biorąc pod uwagę fakt, że waluty wirtualne stanowią de facto cyfrową reprezentację wartości (elektroniczny zapis wartości), nieemitowaną przez bank centralny (np. Narodowy Bank Polski – NBP), ani organ publiczny, niejednokrotnie powiązaną z walutą określonego rodzaju, lecz uznawaną przez osoby fizyczne i prawne za środek płatniczy, która może być przechowywana albo podlegać handlowi elektronicznemu, tym samym narażone są – jak każde inne dane elektroniczne – na cyberataki dokonywane przez hakerów komputerowych, co skutkować może, np. utratą tych zapisów elektronicznych.

W związku z powyższym Bank Ochrony Środowiska S.A. przestrzega klientów przed inwestowaniem środków pieniężnych w tego rodzaju „walutę”.

Warto zaznaczyć, że KNF oraz NBP wystosowały wspólne stanowisko ostrzegające potencjalnych użytkowników przez ryzykiem związanym z „wirtualnymi” walutami.

Wspólne stanowisko KNF oraz ZBP znajduje się pod linkiem:

http://www.nbp.pl/…/wiadomos…/komunikat ... tualne.pdf

W przedmiotowym dokumencie wymienia się przykładowe rodzaje ryzyka związane z inwestowaniem , tzw. kryptowaluty, np.:

(a) ryzyko związane z brakiem powszechnej akceptowalności tego rodzaju „waluty”, np. w punktach handlowo – usługowych, w zw. z faktem że przedmiotowe „waluty” nie są prawny środkiem płatniczym ani walutą. Oznacza to, że podmioty gospodarcze nie mają obowiązku akceptowania płatności w walutach „wirtualnych”, nawet jeżeli wcześniej je akceptowały,
(b) ryzyko związane z możliwością oszustwa (piramidy finansowe),
(c) ryzyko związane z dużą zmianą ceny.

KNF oraz NBP uruchomiły portal internetowy szczegółowo informujący o ryzykach związanych z inwestowaniem środków pieniężnych w waluty wirtualne oraz możliwością ich utraty.

Informacje, o których mowa powyżej znajdują się pod linkiem: https://uwazajnakryptowaluty.pl/

Jednocześnie informujemy, iż uwzględniając ryzyka związane z obrotem kryptowalutą, Bank – w trosce o bezpieczeństwo klientów i bezpieczeństwo obrotu – od dnia 1 stycznia 2018r. nie otwiera rachunków bankowych dla podmiotów prowadzących działalność umożliwiającą obrót kryptowalutami.

Z poważaniem,
Bank Ochrony Środowiska S.A.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: bl4ck » piątek, 12 stycznia 2018, 13:08

@GetBitCoin_pl, Klienci uciekają z BOŚ Dom Maklerski trzeba się jakoś bronić :)
Jakie ryzyko? moja strata to mój biznes... ale tak czy siak tyczy się to raczej firm giełda\kantorów ..

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: wantwrite2014 » piątek, 12 stycznia 2018, 18:42

Polecam Nest bank , który oprócz tego ,że jest przyjazny kryptowalutom to posiada program partnerski
Link do rejestracji : https://polecaj.nestbank.pl/redirect.ph ... t=924e5bab
Przelewałem pieniądze nie raz na giełę kryptowalut ,ale dla pewności zadałem im pytanie na które mi odpowiedzili:
Szanowny Panie,
Dziękuję za kontakt z Bankiem.

Uprzejmie informujemy, że w przypadku prowadzenia przez Klientów działalności na giełdach „walut” wirtualnych (takich jak m.in. bitcoin, litecoin, ether), Nest Bank S.A. stosuje się ściśle do obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa oraz wytycznych instytucji nadzoru.

Nest Bank S.A. podziela stanowisko, że obrót „walutami” wirtualnymi w Polsce nie narusza prawa krajowego ani unijnego, to wiąże się z wieloma rodzajami ryzyka nie tylko dla użytkowników, ale również dla instytucji finansowych.

Stanowisko Narodowego Banku Polskiego oraz Komisji Nadzoru Finansowego w tej kwestii można znaleźć na poniższej stronie NBP:

http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/aktualno ... aluty.html

Wyrażam nadzieje, że przekazane informację okażą się pomocne.

W razie dalszych pytań serdecznie zapraszam do ponownego kontaktu.


W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, proszę o kontakt z Biurem Obsługi Klientów pod numerem 801 800 188 lub (22) 438 41 41, od poniedziałku do soboty w godzinach od 7.00 do 24.00 oraz w niedziele od 8.00 do 20.00, bądź najbliższym oddziałem Banku lub Placówką Partnerską Banku.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 10 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Obywatel » piątek, 12 stycznia 2018, 18:55

MBANK także problemu nie robi.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Bitmar » piątek, 12 stycznia 2018, 19:09

@Obywatel, mBank robi problem, nie tylko firmom obracającym kryptowalutami, ale i mającymi związek z Bitcoinem czy też mających kontahentów z branży krypto.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 10 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Obywatel » piątek, 12 stycznia 2018, 19:16

Bitmar pisze:@Obywatel, mBank robi problem, nie tylko firmom obracającym kryptowalutami, ale i mającymi związek z Bitcoinem czy też mających kontahentów z branży krypto.
Nie podam źtódła, nie pamiętam... Ktoś z traderów wysyłał zapytanie do mBank odnośnie krypto. Odpisali, dopóki giełda nie zajmuje się hazardem, nic do tego nie mają. Krypto nie jest zakazane. To było ok. 5 tygodni temu.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: FlyingAtom » piątek, 12 stycznia 2018, 19:18

Obywatel pisze:
Bitmar pisze:@Obywatel, mBank robi problem, nie tylko firmom obracającym kryptowalutami, ale i mającymi związek z Bitcoinem czy też mających kontahentów z branży krypto.
Nie podam źtódła, nie pamiętam... Ktoś z traderów wysyłał zapytanie do mBank odnośnie krypto. Odpisali, dopóki giełda nie zajmuje się hazardem, nic do tego nie mają. Krypto nie jest zakazane. To było ok. 5 tygodni temu.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Pewnie odpowiadał kropek z korporacji, więc dokładnie 0 jest warta jego odpowiedź, w praktyce to wygląda tak że mbank bym widział jako jeden z bardziej restrykcyjnych banków odnośnie krypto.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Bitmar » piątek, 12 stycznia 2018, 19:33

Co do Nestle banku to niestety widać, że jest tak samo jak w innych bankach
Uprzejmie informujemy, że w przypadku prowadzenia przez Klientów działalności na giełdach „walut” wirtualnych (takich jak m.in. bitcoin, litecoin, ether), Nest Bank S.A. stosuje się ściśle do obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa oraz wytycznych instytucji nadzoru.
słowem klucz jest "wytyczne". Podejrzewam, że te wytyczne właśnie są odpowiedzialne za ostatnie wydarzenia z wypowiadaniem umów.
wantwrite2014 pisze: Nest Bank S.A. podziela stanowisko, że obrót „walutami” wirtualnymi w Polsce nie narusza prawa krajowego ani unijnego, to wiąże się z wieloma rodzajami ryzyka nie tylko dla użytkowników, ale również dla instytucji finansowych.
ten punkt zaś odnosi się do stanowiska NBP: http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/aktualno ... ww-pl.html i w zasadzie nic nie oznacza

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: bl4ck » sobota, 13 stycznia 2018, 21:56

A Idea bank?
Bitmar pisze: słowem klucz jest "wytyczne". Podejrzewam, że te wytyczne właśnie są odpowiedzialne za ostatnie wydarzenia z wypowiadaniem umów.
Ja jednak myślę że podejmują sami decyzje dla potencjalnej własnej korzyści.

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Neviar » sobota, 13 stycznia 2018, 22:10

Jak nic się nie zmieni to na początku kwietnia zakładam własną działalność dla mojej aktualnej pracy (zmiana z umowy na dzieło na kontrakt) i podepnę emisję oraz handel krypto pod to. Wybierając bank będę sugerował się rankingami kont dla firm dostępnymi w necie. Nest Bank jest w czołówce, zobaczmy co mi powiedzą za te prawie 3 miesiące :).

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Bitmar » sobota, 13 stycznia 2018, 23:42

bl4ck pisze: Idea bank?
Na razie nie słyszałem i nikt mi nie zgłosił, aby ten bank wypowiedział komuś umowę za obrót krypto.
bl4ck pisze: Ja jednak myślę że podejmują sami decyzje dla potencjalnej własnej korzyści.
Jest szansa, że dowiem się tego w przyszłym tygodniu ;)

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości