Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 23 lutego 2017, 21:30

@Bit-els, Oni chyba nie mają firm/działalności w Polsce, ale w egzotycznych miejscach. Podstawa takich biznesików zapewne.
@TypowyFacet, Takie gówienka mają też chyba metodę, że niby masz duże zyski już, ale nie możesz wypłacić z najróżniejszych powodów. Pięknie opisał to jeden z cytatów od "Adamkrasko".

Ktoś może myśleć, że tu gównoburza poszła, że Pan Sylwester zna takich ludzi, ale naprawdę, my jako Crypto musimy bardzo uważać i odgradzać się od MLM, od scamów i piramid. Owszem czasem nieświadomie sami kupujemy coiny-scamy, ale tak to bywa, że można się naciąć, a ilość scamów od 2014 jakby wyraźnie malała. A takie środowiska typu ponzi-MLM-"super zarabianie z neta z powietrza" będą coraz bardziej wchodzić w crypto, lansować się na bitcoiniarzy itp., bo tu jest jak pisałem świeży rynek, genialny wynalazek, mała wiedza społeczna o tym (wręcz żadna, powtarzam: każdy kto ogarnia portfel BTC i mniej więcej wie co to BTC, ma już wiedzę ekspercką na tle społeczeństwa), no i konkretna kasa, bo to globalny i nowy rynek. Dlatego trzeba dmuchać na zimne i nawet jeśli ktoś ma prywatnie kontakty z takimi ludźmi, którzy mogą być prywatnie spoko, to uważam, że jeśli to ktoś "publiczny" dla środowiska BTC, należy o tym powiedzieć. BTC nieraz w takich sytuacjach może oberwać za darmo po dupie, bo jak MLM się zwinie a miał główną płatność przez BTC, to idiotom się wmówi, że to wina tego złego BTC. Dlatego też operowanie płatnościami dla MLM za pomocą BTC to spore ryzyko wizerunkowe dla operatora, że jest kojarzony z czymś takim. Tak, wiem, że bankowych kanałów jest mnóstwo i też operują, ale bankierzy to już rynsztok, fajnie jakby crypto starało się odpuszczać zyski z obsługi takich MLM czyli prowizje kosztem wzrostu reputacji. Tak, wiem, że dziwne, by BTC giełda czy operator mieli wybierać kto jest lepszy czy gorszy, ale te MLMy to zaraza i trzeba z tym walczyć a nie wspierać i obsługiwać za kilka srebrników ponieważ każdy lub większość wpłat maluczkich do takich MLM to potencjalnie stracone pieniądze poprzez oszustwo i głupotę wpłacających.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » czwartek, 23 lutego 2017, 23:30

Bit-els pisze: Ale problem jest taki, że gdy ten cały dascoin padnie i zrobi się szum w mediach, to policja powęszy i do "wyjaśnienia" zamknie giełdę. Właśnie dlatego, pieniądze powiązane z tym mlm przechodziły przez Bitbaya.
Takie ryzyko w przyszłość istnieje i lepiej wziąć je pod uwagę

I to jest według mnie najbardziej merytoryczna wypowiedź w temacie tego całego ponzi. Nawet jeżeli szansa na coś takiego jest niewielka.
Ja rozumiem, że żaden klient nie śmierdzi póki robi obroty ale czasami lepiej zrezygnować z niewielkiego zysku (w skali całej giełdy) niż narazić się na wyłączenie giełdy na X dni (oby tylko tyle).
Naturalnie do czegoś takiego nie musi dojść ale dla mnie jest to chyba wystarczający powód żeby zminimalizować ryzyko utraty środków i przestać korzystać z giełdy do czasu wyjaśnienia sprawy.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 24 lutego 2017, 10:28

Witajcie,

w związku z informacją, że w usłudze CloudFlare występował problem związany z bezpieczeństwem zalecamy zmianę haseł dostępowych do naszej platformy. Po naszej stronie włączyliśmy na Waszych kontach dodatkowe zabezpieczenie kodem autoryzacyjnym email wypłat z platformy.

Rekomendujemy również włączenie 2FA dla logowania. Opcja ta jest dostępna w zakładce "Ustawienia" konta.

Zalecamy również sprawdzenie listy pozostałych stron (z CloudFlare korzysta około 2 mln stron), których problem może dotyczyć i zmianę haseł również na tych stronach (m.in. BitMarket, BitMarket24, BitFinex, Poloniex, Blockchain.info, Coinbase).

Szczegółową listę wraz z instrukcją sprawdzenia znajdziecie tutaj:

https://github.com/pirate/sites-using-cloudflare

Informacja na oficjalnym blogu CloudFlare:

https://blog.cloudflare.com/incident-re ... arser-bug/

W razie pytań jak zawsze pozostajemy do dyspozycji.

Pozdrawiamy, zespół BitBay

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kobol5 » piątek, 24 lutego 2017, 10:41

czy na giełdzie istnieją opcje stop loss i take profit ? czy można do tego użyć opcji handluj z botem ?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 24 lutego 2017, 11:18

kobol5 pisze: czy na giełdzie istnieją opcje stop loss i take profit ? czy można do tego użyć opcji handluj z botem ?
Obecnie nie oferujemy takich opcji. Planujemy ich udostępnienie w nowej wersji platformy. Opcja "handluj z botem" działa inaczej - pozwala na wystawienie oferty po określonym kursie w chwili, gdy jeszcze nie ma dostęnych środków na jej realizację.

Pozdrawiamy,
zespół BitBay

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 4
Rejestracja: 11 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: MagicznyKrokiet » piątek, 24 lutego 2017, 16:13

Czy tylko ja mam taki problem przy próbie zmiany hasła ?

Obrazek

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 24 lutego 2017, 16:15

@MagicznyKrokiet - napisz do nas na support, żebyśmy mogli sprawdzić w czym jest problem :)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Martoszka1 » piątek, 24 lutego 2017, 18:35

Cześć wszystkim mam pytanko, czy z konta BitBay można przelać pieniążki na angielskie konto Lloyds? Z góry dziekuje za wszelkie pomocne komentarze.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kobol5 » sobota, 25 lutego 2017, 21:55

bitbay czy czas trwania wysyłki btc z giełdy na inny adres zależy od tego ile btc jest wysłane ? czy nawet dla wszystkich kwot ustawiacie takie samo fee dla sieci ?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » niedziela, 26 lutego 2017, 14:36

@kobol5, w sieci Bitcoin wysyłana kwota nie ma znaczenia. BitBay raczej nie daje różnych opłat w zależności od kwoty.
http://sjp.pwn.pl/zasady/small-21-4-sma ... 36490.html

Gość
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Gość » poniedziałek, 27 lutego 2017, 15:50

SylwesterSuszek pisze:...
Jak to jest, to znasz czy nie znasz promotora mlmów?
Obrazek
(źródło facebook.com/sylwester.suszek/posts/1372459089483196)

Co do Roberta Ziemian, to jak wyszedł jego Green-Line aka One-Line-Online? :)

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: wdaddy » poniedziałek, 27 lutego 2017, 19:47

Panowie z BitBay. Może dałoby się coś zrobić żeby giełda działała normalnie. Obecnie od około 30 minut API zwraca puste JSONy, ticker zwraca zerowe wartości last ASK/BID itd. Strona wylogowuje z systemu i przekierowuje do ponownego logowania. :!:

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 23 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Streszcz » poniedziałek, 27 lutego 2017, 20:06

@BitBay, Od ponad 9h wypłata w bitcoinach, która zleciłem jest widnieje w statusie "Przetwarzanie". Dzwoniłem do was do biura i pani powiedziała mi, że to wina momentu w którym wysyłałem przelew, ponieważ występowały wtedy obciążenia sieci. Tutaj moje pytanie, czy możecie anulować ten przelew, ponieważ zależy mi na czasie i chciałbym go wysłać jeszcze raz. Wisi i wisi, słyszałem o przypadkach w których z giełdy 4coins.pl przelewy znikały totalnie z rejestru, przez takie wiszenie nie wiadomo gdzie.

pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 27 lutego 2017, 20:13

@adamkrasko, :mrgreen:

@Streszcz, Ale żeby 9h? To nie wina powolnych bloków ale systemu odbiorcy lub nadawcy (jeśli nie wyszło). Podaj tx id to zobaczymy ile ma potwierdzeń. :) Pewnie powyżej 40 ma już. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 23 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Streszcz » wtorek, 28 lutego 2017, 07:39

@Wymazywanie, co to da, że zobaczymy ile ma potwierdzeń?

Jezu już minęło 20h....... :(:(:( I dalej wisi......

Transaction 1ab86464c5e2e8a5bbe7ea9193dbdd378e79237a56b92337fc05ee04fe6ef3e2

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: domator » wtorek, 28 lutego 2017, 07:43

Streszcz pisze: Jezu już minęło 20h....... :(:(:( I dalej wisi......
sprobuj tego
https://www.viabtc.com/tools/txaccelerator/
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: wdaddy » wtorek, 28 lutego 2017, 08:50

Viabtc przepchnie tę transakcję pod warunkiem, że fee jest na odpowiednim poziomie. W każdym razie robi się realny problem z przepustowością sieci.
Pewnie dostaniemy zjebę za off-top :?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 28 lutego 2017, 09:56

Drodzy użytkownicy, w odpowiedzi na wczorajsze problemy z obciążeniem sieci i długim czasem oczekiwana na potwierdzenia, będziemy się starali w najbliższym czasie zwiększać płynność przelewów poprzez powiększenie fee dla górników oraz dodatkowe procedury po naszej stronie.

Pozdrawiamy,
zespół BitBay

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: grzem » wtorek, 28 lutego 2017, 12:04

BitBay pisze: będziemy się starali w najbliższym czasie zwiększać płynność przelewów poprzez powiększenie fee dla górników
Tego się nie robi "w najbliższym czasie" tylko natychmiast po wystąpieniu problemu, a i tak nie ma gwarancji, że to pomoże.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Gość
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Gość » czwartek, 2 marca 2017, 13:21

@Bitbay a co to za multikonta i manipulowanie głosami na wykopie? ładnie to tak? 8-)
gratuluje bana

Obrazek
(źródło http://www.wykop.pl/ludzie/Bitbay/ )

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości