Santiment (SAN) - projekt nowatorskiej platformy dla traderów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Santiment (SAN) - projekt nowatorskiej platformy dla traderów.

Postautor: Wymazywanie » sobota, 11 lutego 2017, 16:11

Edit: dużo zmian, szczegóły typu ilość monet, cap, cena, na stronie 3 wątku. Te z OP nieaktualne.


Nie wiedziałem do końca jak zatytułować ten wątek.
Trafiłem na to przypadkiem kilka dni temu i z racji przeznaczenia tego projektu, zainteresował mnie on.
Wrzucam więc jako nowy wątek, a nie post w wątku o ICO.

Najpierw zamieszczę ogólne informacje i linki, a jakieś własne przemyślenia poniżej, w osobnym poście.

Obrazek

SANTIMENT (nie Sentiment), skrót SNT.

Projekt-kontrakt na ETH, obecnie w fazie przed ICO.

Planowana ilość tokenów: 15,000,000 (15 milionów).

Rodzaj dystrybucji: ICO + mining części tokenów

:idea: EDIT: Około 16,000,000 (16mln) z czego 75% na presale, a reszta na mining jeśli dobrze rozumiem

Szczegóły ICO: zakup poprzez wpłatę na kontrakt ETH, koniecznie z własnego portfela, żadne giełdowe bo to strata ETH!

2 fazy:

1. presale 12-26.02 (2 tygodnie)
54% bonusowe więcej tokenów niż w fazie crowdsale
Widełki min.40k - max.120k $
Jeśli 40k$ nie zostanie osiągnięte, ETH zostaje zwrócone na adresy nadawcze funkcja return w kontrakcie

2. crowdsale właściwy - koło 3 miesięcy po presale
Widełki 500-1500k $
((Jeśli nie osiągnie 500k - chyba też zwrot, ale nie jestem pewny - do uzupełnienia))

:idea: EDIT: Tokeny powstaną podczas crowdsale, kupcy presale nie otrzymuja natychmiast tokenów, ale w przyszłości.

:idea: Bardzo ważne uwagi:

1. Nie wysyłać ETH z giełd ale tylko i wyłącznie z własnego portfela ETH
(pewnie myetherwallet można, ale polecam jednak własny blockchain ETH na kompie, a co jak MEW zniknie a ktoś nie ma zapisanego seeda/walleta...)
2. Koniecznie mieć ten sam wallet i adres za 3 miesiące podczas powstania tokena
(w przypadku jego straty będzie kłopot, bo jak udowodnisz, że dany adres był Twój i wpłacał na presale...)

Linki. Polecam zacząć od artykułu, który jako pierwszy zalinkuję:





http://www.santiment.net/

https://docs.google.com/document/d/1QEK ... 3aL4I/edit

https://docs.google.com/document/d/1YIo ... ziPIU/edit

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1783230.0

https://github.com/santiment/ethereum-presale-contract



https://www.smithandcrown.com/santiment ... -platform/

https://twitter.com/cryptoants

:idea: Zmieniłem tytuł wątku.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 czerwca 2017, 20:24 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 6 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Santiment (SNT) - projekt związany z "informacjami tradingowymi"

Postautor: Wymazywanie » sobota, 11 lutego 2017, 16:16

OK, a teraz kilka słów. Wrzucam to jako informacje, nie radzę absolutnie nikomu nic kupować, ani nie polecam tego. Jest o tym mało informacji, to nie jest ICO z rodzaju tych z szałem i reklamą, raczej ciche i mało popularne, więc informacja o tym to dla większości będzie pierwsze zetknięcie się z tym. Nadal zostaje mi sporo do przeczytania o tym, ale coś już czytałem. To, jak sobie wyobrażam, projekt zdecentralizowanej platformy na Ethereum, w której ludzie będą się dzielić "informacjami tradingowymi" jak to ująłem w temacie i także w ten sposób zarabiać. Mają to być różne treści, ale związane z tradingiem. Jak dokładnie będzie to wyglądać - nie mam pojęcia. Mam nadzieję, że będzie to coś ciekawego, bo sam pomysł trafia z tematem na dość popytowy rejon. Stąd też to mnie interesuję. Mam nadzieję, że nie będzie to jakiś rodzaj Steema, z wrzucaniem pierdół typu super sałatka czy sprzedam stare Nike'i i aplauzem hipsterskich dzieciaków rzucającym za takie rzeczy spore tipy. :D Liczę bardziej na coś z elementami tradingview i whaleclubu. W każdym razie przydałoby się, by było to coś, co będzie naprawdę przydatne i popularne w sensie: używane przez ludzi.

Jaka jest dokładnie rola tokena w tym systemie i jego przepływ i umieszczanie treści i ich ocena przez innych - do doczytania, jeszcze nie wiem.
Mimo, że temat mnie interesuje, jestem jednak trochę sceptycznie nastawiony, czy to wyjdzie i czy coś wniesie. Jeśli tak i byłoby popularne, byłby przebój, jeśli nie, no cóż, tak bywa.

Co do samego teamu. Gadałem z nimi, to osoby z różnych stron świata, jeden koleś np. w Portugalii, inny w Chinach, inny w Niemczech, różne narodowości przy czym uznają, że są Germany based. Czy przy/po ico będą razem w jednym miejscu pracować - do ustalenia. Lepiej żeby tak było, chyba to bardziej efektywne niż praca zdalna i osobna. Do tego ICO przyciąga mnie też formuła tzn. presale + crodwsale. Po presale chcą za kasę przygotować już "coś", by zaprezentować przed crowdsale. Jeśli chodzi o finansowanie, to też odczytuje na plus te ich przedziały, tzn. nie lecą na szybką i dużą kasę, a po prostu wyznaczyli sobie tyle, ile im starczy na projekt. Główny Dev (lub 1 z 2 głównych) - Białorusin (obecnie w Chinach) - siedzi w jodze i widać to też jak się go czyta i w podejściu (np. z tą kasą). W ogóle są to osoby ponoć znane w środowisku Etherowców. Mam w ogóle prośbę, jak ktoś może niech obczai Linkedin teamu z głównej stronki i się wypowie, ja nie mogę tego zrobić. Przy limitach w presale i ico, łatwo sobie policzyć ile to BTC z bitka po 1000$, więc jak na obecne standardy ICO drogich, takich wręcz "im więcej tym lepiej", 500-1500btc + 40-120btc to dość skromne ilości. Dlatego też jak projekt wypali ma większy potencjał wzrostowy niż drogie ICO (spójrzcie np. na Waves czy Golema, gdzie stabilne x2 było dość trudne do zrobienia).

Jestem w kontakcie z Devami i sam zaproponowałem im pomoc w postaci wrzucenia tu informacji. Jednak nie po to by to hypować i namawiać, bo nie jestem pewny czy to da zysk. Nie podoba mi się np. nazwa. :) Taki Lisk od razu, cokolwiek by za nim nie stało, byłem przekonany że chwyci, bo ma nazwę. Czy sam kupię SNT - nie wiem. Sam projekt wydaję mi się jednak dość ciekawy i na tyle skromny i niszowy jeśli chodzi o uwagę na nim skupioną (a raczej jej brak), że warto obserwować, czy coś z tego wyjdzie.

Dodano po 1 minucie 28 sekundach:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Santiment (SNT) - projekt związany z "informacjami tradingowymi"

Postautor: Wymazywanie » sobota, 11 lutego 2017, 16:35

Here's the TLDR; We're making a crypto-trading platform and environment specifically for active traders and investors, from beginners to experts. It includes the following:

Personal and crowd sentiment tracking and visualization
Crowd sentiment data collection (both on the Santiment platform and beyond it)
Personal trading analytics and journaling tools with exchange integration
Crypto-trading games (including a simulator) where players are rewarded for accurate predictions, backed by a crypto-economic token.
Santiment reputation scores pegged to prediction accuracy/popularity with zero-knowledge proofs (ZK-SNARKs) wherever possible to ensure valuable financial data remains private and under the control of content producers
A crypto-financial network where high value content is monetized (via the token network) and made reliable (via public Santiment reputation scores)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Santiment (SNT) - projekt związany z "informacjami tradingowymi"

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 12 lutego 2017, 12:37

Dodałem pewne uzupełnienia i uwagi w główny poście. Jeśli będą jakieś znów, będę je oznaczał i kolorem i znaczkiem :idea: .

Wrzucam ciekawą stronkę, którą kiedyś @adam1226, wrzucił, tam można sobie pooglądać jak się miewają (jeśli chodzi o ich wartość) projekty ICO już zakończone. Fajnie pokazuje wartość sprzedania ICO a potem wartość obecną. Jest bardzo duża rozpiętość przypadków, od świetnych zysków do padaczki, a pewnie niektóre to scamy, skoro zanotowały tak potężny spadek. :) Wartość jest w BTC więc wiadomo, że dawne projekty mając mniej BTC mogą być w fiatach nadal zarobione (np. Lisk). SNT to będzie max 120+1500=1620btc, o ile, mam nadzieję, nic nie zmienią.
adam1226 pisze: Druga ciekawa strona z informacjami o ICO:
http://www.smithandcrown.com/icos/
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Santiment (SNT) - projekt związany z "informacjami tradingowymi"

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 13 lutego 2017, 01:42

Blok ETH zaczynający presale: 3172723
Contract: https://etherscan.io/address/0x4fd997ed ... 076f2#code

Dodano po 1 godzinie 17 minutach 4 sekundach:
Zaczęło się koło 1 minuty temu, idzie jak dobre bułeczki... :mrgreen: https://etherscan.io/address/0x4Fd997Ed ... 79513076F2

Dodano po 24 sekundach:
Limit min. 4000 ETH zaliczony.

Dodano po 19 minutach 46 sekundach:
Zebrano 10,233/12,000 Eth w 15 minut.
Przy 12,000 jest koniec, a wszystko wysłane po tym czasie, zostaje odesłane automatycznie kontraktem do nadawcy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Santiment (SNT) - projekt związany z "informacjami tradingowymi"

Postautor: koparki » poniedziałek, 13 lutego 2017, 03:19

naprawdę nie ogarniam dlaczego to tak szybko zeszło(jeszcze 900eth i zejdzie) i jaka w tym innowacja... info giełdowe i analizy? dlaczego w powiązaniu z ethereum?
---

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 779
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 133
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań, PPNT

Santiment (SNT) - projekt związany z "informacjami tradingowymi"

Postautor: ŻET » poniedziałek, 13 lutego 2017, 04:43

Zainteresowanie platformą kontraktową ETH jest zaskakująco małe, na bezrybiu i rak ryba. Może stąd spore zaintersowanie?

Trudno wyrokować ile w tym presale hazardu a ile kunsztu inwestycyjnego, na papierze wygląda nieźle. Nie widać rażących błędów lub braków. Nie mam nic przeciwko aby kontrakty zyskały walor jaki był im pisany.
Wiodący producent koparek, oprogramowanie, centrum obliczeniowe, wynajem mocy obliczeniowej.
Facebook: https://www.facebook.com/zet.tech.eu/
Discord: https://discord.com/invite/XE4Z9xu7TB
Kopalnia: https://zetpool.org/
Sklep: https://shop.zet-tech.eu/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Santiment (SNT) - projekt związany z "informacjami tradingowymi"

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 13 lutego 2017, 09:56

koparki pisze: naprawdę nie ogarniam dlaczego to tak szybko zeszło(jeszcze 900eth i zejdzie) i jaka w tym innowacja... info giełdowe i analizy? dlaczego w powiązaniu z ethereum?
To tylko 4000-12000 Eth presale, czyli zaledwie 45-140btc. To malutko, więc jasne było, że szybko zejdzie. Nie każdy projekt musi być totalnie rewolucyjny. Ważne by był przydatny i używany, tutaj widzę na to szansę. W ogóle sam projekt jest skromny jeśli chodzi o potrzeby finansowania. To presale + 500-1500btc. Wg mnie chwali się, że są nieliczne projekty, które wyliczą sobie ile potrzebują kasy na realizacje pomysłu. Za dużo chłamu, w którym jedzie się na totalne wyciąganie kasy. Za dużo projektów co mają po kilka tysięcy BTC i po wyciągnięciu kasy kiszka. Weźmy spójrzmy na Waves, zebrało ok. 30,000 btc. Za co? Na co? Chore. Zobacz ile ico zebrało po kilka tysięcy Btc i są w martwym punckie: https://cyber.fund/radar
Ico to najczęściej wyciąganie jak największej ilości kasy. Tutaj zobacz, podzielili na presale i crowdsale, bo chcą jakieś drobne finansowanie już, by zrobić MVP i coś pokazać na crowdsale. A ile projektów ma wielkie g.., szkice i materiały reklamowe, a organizuje na biegu ico na kilka tysięcy Btc...

Wiele razy pisałem z ludźmi od Santiment. To są skromni ludzie, bardzo otwarci na sugestie i pomoc. Ticker zmienili bo ludziom ANT nie pasowało, dopisywali w instrukcjach presale i crowdsale to co im powiedziałem (wskazówki by z walleta giełdy nie wysyłać itp.) i inne akcje wynikające z normalnego kontaktu z ludźmi co to chcą kupić.
Spoiler:
Spróbowałbyś np. w listopadzie napisać do deva Golema, żeby jednak może pogadał 5 minut z Bitrexem jak chce dodać i prosi o rozmowę - zostałbyś zjedzony przez przydupasów, tych samych, którzy teraz jarają się, bo Dev napisał, że chce poloniex czy może i jednak bitrex (hipokryci na maxa). Spróbuj zwrócić też np. uwagę, że wypłacają znacznie więcej ETH niż napisali w roadmap, nikt o tym nie mówi, bo każdy zapakowany na ich slacku. Jak mówisz (ja jedyny o to zapytałem) dostajesz tłumaczenie, że cena ETH jest inna... ...ale jest inna w btc/eth, w fiatach jest ta sama, nawet wyższa niz na ico...!
Nie uważam tego projektu za objawienie i pewny super zarobek (a gdzie on jest hehe), ale uważam, że może dać zarobić i przynieść mi następującą optymistyczną kombinację:

x1.54 (bonus 54% z presale - udało się kupić, to już mam)
x1.2 - x1.3 (wzrost wartości ETH 20-30% w fiatach)
x2 - x3 (wzrost samego ico, tanie ico nie ma dużych problemów ze wzrostem, x2 x3 wydaje się nieprzesadzone)

To razem z dałoby x3.7 do nawet x6.

A to skromne wyliczenia, bo tanie ico mają większy potencjał wzrostowy.
Łatwiej im zrobić np. x4 x5 x10 niż tym drogim, gdzie x 2 x3 to często górny pułap.

To ico jest też dla mnie formą inwestycji w ETH w mid (o którym uważam, że będzie up), czyli na te 3-6ms.
Wiadomo, może też nic z tego nie być, co jest jasne w przypadku każdego ico.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Santiment (SNT) - projekt związany z "informacjami tradingowymi"

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 13 lutego 2017, 18:26

koparki pisze: naprawdę nie ogarniam dlaczego to tak szybko zeszło(jeszcze 900eth i zejdzie) i jaka w tym innowacja... info giełdowe i analizy? dlaczego w powiązaniu z ethereum?
Co do innowacji, to np., tu zacytuję:
https://www.reddit.com/r/ethtrader/comments/5skfbr/how_santimentnet_is_going_to_build_communityowned/ pisze:The revolution here is the data model in the token structure. All who want the trading data must pay in Antcoin, but Antcoin is generated only by the users of the trading tools. To get access to the data, buyers will have to pay people who make the data. As the data set grows, the value increases and the digital token economy kicks in. This is a new model of data-creation where the community is the primary beneficiary, and we're bringing it to Ethereum.
Użycie ZK-Snark (jako "Zero Knowledge Proofs") też chyba innowacyjne - do systemu reputacji (trafność/popularność), zapewnienia prywatności danych itp. Jeśli dobrze rozumiem.
Santiment reputation scores pegged to prediction accuracy/popularity with zero-knowledge proofs (ZK-SNARKs) wherever possible to ensure valuable financial data remains private and under the control of content producers
Ma też być jakiś symulator gry giełdowej, takie coś to zawsze fajna zabawka, a może i nauka dla początkujących i nie tylko. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Santiment (SNT) - projekt związany z "informacjami tradingowymi"

Postautor: koparki » poniedziałek, 13 lutego 2017, 19:02

Kliknęło mi się trochę za dużo tych tokenów no ale są one z premią +54% więc nieco mniejsze ryzyko wtopy.

Nie trading a właśnie jakieś innowacyjne projekty mogą w ostatecznym rozrachunku być dobrze ulokowanym kapitałem krypto.
W ramach OT dodam ,że np taki vdice - to jest coś ;) szkoda że się nie załapałem wtedy na ico bo dużo bym wyłożył - nie jestem hazardzistą ale czuję, że takie coś ma szanse powodzenia ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Santiment (SNT) - projekt związany z "informacjami tradingowymi"

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 13 lutego 2017, 23:30

Też tak myślę, że 54% bonus to sporo i nawet jak będzie niewypał, to i tak będzie koło ceny ico raczej na pewno, więc presale zarobione (tu też ważne co Eth i Btc zrobią). O giełdę się nie martwię, Liqui bazuje głównie na tokenach kontraktów ETH, pewnie doda kiedyś. Z bonusem +54% bonus jest się na 0 przy ~65% ceny ICO.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Santiment (SNT) - projekt związany z "informacjami tradingowymi"

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 14 lutego 2017, 12:09

@koparki, @bl4ck, Mamy +7% mniej więcej na wzrośnie ETH/$ od momentu presale. 1.54 x 1.07 = 1.648.
Tylko ciężko podniecać się fluktuacjami w short jak ma się perspektywę 3-4 miesiące do tokenów. :) Ale oby się utrzymała tendencja wzrostowa na ETH. Przy +30% na ETH/$, cena presale to 50% ceny ICO, czyli +100% w garści przy samej cenie ICO. :mrgreen:

Dodano po 48 sekundach:
Ps. Ktoś się jeszcze zapakował z forumowiczów?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Santiment (SNT) - projekt związany z "informacjami tradingowymi"

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 14 lutego 2017, 12:14

http://icorating.com/project/54/Santiment

Iconomi brało udział w presale SNT :mrgreen: :
https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg17841409

Ciekawe ile, może znajdę potem dokładnie ile. Pewnie 1000-2000 Eth, Golema chyba brali za 5000 Eth.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Santiment (SNT) - projekt związany z "informacjami tradingowymi"

Postautor: koparki » wtorek, 14 lutego 2017, 13:47

Wymazywanie pisze: Mamy +7% mniej więcej na wzrośnie ETH/$ od momentu presale.
dla mnie bez znaczenia bo i tak trzymałem i trzymałbym ETH jako inwestycja long , "ubyło mi" po prostu nieco eth na rzecz w/w projektu. Czuję, że tak jak bitcoin mimo swoich ułomności stał się podstawowym kojnem przy płatnościach tak ethereum pełne kompromitujących forków i złej prasy jednak wygra z liskami, eth-classikami i innymi exp-ami w walce o rynek "ekosystemu inteligentnych kontraktów"(szkoda że lisk sie nie ogarnął. nie daję też wiary w ogólne porzucenie eth i migrację projektów do etc) - takie wnioski mozna też wysnuć obserwując zachowanie się kursu - zmiana trendu na eth/btc. Eth liczone we fiatach to fajny zdrowy, długoterminowy trend wzrostowy. Chyba będę te zakiszone eterki właśnie przeznaczał na projekty, które rozbudowują sieć eth, na razie mam w cenie ico troszkę golem i SNT, nie brałem niestety wcześniej udziału w żadnych ico (poza dao ;) który dał mi profit ), wydaje sie że to najlepsza lokata zamiast zwykłe trzymanie eth w portfelu .
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Santiment (SNT) - projekt związany z "informacjami tradingowymi"

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 14 lutego 2017, 13:53

@koparki, Zgadzam się, tzn. Lisk np. nigdy nie był konkurencją dla ETH, miał tylko takie oczekiwania. ETH jest liderem nawet po katastrofie z Dao i spadku ceny i to inni muszą je gonić jeśli chodzi o kapitalizację. ETC jest spoko, ale nie wiem czy może liczyć na takie zaplecze jak skompromitowane ETH.
Ja brałem udział w kilku ICO: Ckc, Lisk, Waves, Dao, Golem nie (ale tuż po nim zakupy) i Snt. Tylko Dao było wtopą, ale małą, bo mało miałem tego badziewia. Do ICO mam w miarę szczęście, ale unikam jak mogę i rzadko biorę. Mam też Decent ale za 0.01 btc to nie wiem nawet czy będę wypłacał bo nie wiem gdzie mam hasła. :)
Z nowych ICO przewija mi się ostatnio jakiś coś-Melon, Cosmos i Qtum, trzeba poczytać.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Santiment (SNT) - projekt związany z "informacjami tradingowymi"

Postautor: koparki » wtorek, 14 lutego 2017, 14:00

Wymazywanie pisze: Z nowych ICO przewija mi się ostatnio jakiś coś-Melon, Cosmos i Qtum, trzeba poczytać.
W sumie fajnie by było gdyby w jednym miejscu były dostępne wysokiej jakości opracowania sygnowane reputacją , błyskawiczna trafna informacja jest najcenniejsza na rynkach kapitałowych , może właśnie w/w projekt tym będzie :D , na razie trzeba na jakiś czas o tych tokenach zapomnieć ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Santiment (SNT) - projekt związany z "informacjami tradingowymi"

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 14 lutego 2017, 20:19

d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Santiment (SNT) - projekt związany z "informacjami tradingowymi"

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 19 lutego 2017, 22:23

Żałuję, że nie kupiłem więcej. Jakbym wiedział o tym, że Iconomi wchodzi, poszłoby kilka BTC więcej, ale i tak mam niezłe wejście jak na ilość osób i kwoty z presale. W zależności od kondycji BTC i ETH podczas crodwsale, pewnie jeszcze coś dokupię i tak, zwłaszcza jeśli będę zadowolony z postępów oraz komunikacji Devów (jak na razie jest doskonała).

Co do SNT kilka informacji nowych dla tego wątku:

-ilość nie jest jeszcze ustalona, nie wiem czy to będzie planowane 15-16m, ale sądzę, że jeśli już takie były plany, nie powinni nagle wyskoczyć z pomysłem typu miliard jak Golemów. Ale tak czy siak, kupując presale czy ico, kupuje się dany %, nie ilość monet, więc ew. dostaniemy więcej lub mniej monet, ale % ten sam;

-podobnie limit na ico, nie wiadomo czy to na pewno będzie 500-1500btc, być może będzie zmiana, ale możliwe, że też na mniej (dobra informacja bo mniejszy cap początkowy = raczej większy potencjał wzrostowy).

Wcześniej nie pisałem, ale jestem jako "ambasador" Snt tzn. mam wspólny kanał komunikacji z devami na slack i zaproponowałem im pomoc, w postaci wrzucenia info na forum przed presale. Pewnie przetłumaczę też wątek na polski na btc-talku jeśli zechcą. Nie mam przez to żadnych zarobków (ew. za tłumaczenie jeśli będzie ustalone bounty to wezmę) i nie ma mowy o hypowaniu SNT i nakręcaniu na to ludzi, zwykłe przekazywanie informacji.

Z powodu bycia "bliżej" niż zwykły user i pomocy, zostałem dodany do nowego kanału na slacku, niedostępnego dla zwykłych ludzi "product development". Są tam Devi i kilka zaproszonych osób. Są to osoby wybrane do testowania wczesnych form platformy itp. Mogę więc mieć wczesne informacje o rozwoju i być testerem różnych etapów projektu. :mrgreen:
Jak będę miał jakieś niedostępne publicznie informacje, możliwe, że będę się tu nimi dzielił.
Równocześnie powtarzam, że nie namawiam na kupno SNT i nie wiem czy wzrośnie. Projekt jednak jest w moim guście i póki co, nie mam czego się czepić. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Santiment (SNT) - projekt związany z "informacjami tradingowymi"

Postautor: Rumcajs » niedziela, 19 lutego 2017, 22:47

to nie kupuje żeby go nie popsuć :(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Santiment (SNT) - projekt nowatorskiej platformy dla traderów.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 20 lutego 2017, 01:45

@Rumcajs, Bez przesady, miałeś też dużo dobrych wejść (np. Nav). Crowdsale dopiero w maju.

Dodano po 2 godzinach 36 minutach 28 sekundach:
Idea tego niepublicznego kanału:
Spoiler:
Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości