MultiBit, Transakcja, Private Key

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MultiBit, Transakcja, Private Key

Postautor: Aristov » czwartek, 9 lutego 2017, 15:37

Cześć wszystkim :), 3 dni temu wysłałem przelew za 0.0025 btc i 5000 satoshi prowizji, na blockchainie ciągle widnieje "Niepotwierdzona transakcja". Proszę o pomoc :), mam również problem z MultiBitem, ponieważ wczoraj, wszystkie środki stały się niepotwierdzone. Wg blockchaina, środki są dalej u mnie. Widziałem pomysł z pobraniem Private Keya i wgraniem do Electrum, ale nie mogę tego Private Keya znaleźć.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: MultiBit, Transakcja, Private Key

Postautor: rav3n_pl » piątek, 10 lutego 2017, 10:38

To "stary" Multibit czy już HD? W HD masz "recovery sentence", "master seed" czy coś podobnego. Najpewniej 12 słów po angielsku. I to właśnie trzeba podać w Electrum żeby odszukał monety.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

MultiBit, Transakcja, Private Key

Postautor: pm7 » piątek, 10 lutego 2017, 13:05

Dodane 9 grudnia 2017:
Nowe Electrum pozwala wpisać bezpośrednio seed BIP32 i podać "derivation path", więc nie trzeba używać zewnętrznych narzędzi do odzyskania BTC.


W Multibit HD podczas tworzenia portfela bardzo wyraźnie każe zapisać seed (wallet words). Wymusza nawet ich ponowne wpisanie.

Obrazek

Piszą też "You will never see it again" i chyba jest to prawdą - nie widzę nigdzie opcji ponownego pokazania seeda.

Z plusów, da się zmieniać opłaty, choć max do 1mBTC za 1KB, czyli trochę mało.

Obrazek

Obrazek

Z minusów, niestety słowa z Multibit HD nie działają w Electrum.
Do przekonwertowania można użyć https://iancoleman.github.io/bip39/
Należy rozważyć użycie wersji offline, czy innego narzędzia.
W "BIP39 Mnemonic" podajemy słowa z Multibit HD.
Przechodzimy do zakładki "BIP32".
W "BIP32 Derivation Path" podajemy:

Kod: Zaznacz cały

m/0'
"Use hardened addresses" nie zaznaczamy.
"BIP32 Extended Private Key" używamy w Electrum ("Standard wallet", a potem "Use public or private keys").
Potwierdziłem, że w ten sposób Electrum generuje te same adresy co Multibit HD.

Jeżeli chcemy zobaczyć adresy wygenerowane przez Multibit HD na podanej powyżej stronie, używamy takiego "BIP32 Derivation Path":

Kod: Zaznacz cały

m/0'/0
i być może takiego dla adresów reszty:

Kod: Zaznacz cały

m/0'/1
Nie sprawdzałem gdzie Multibit HD wysyła resztę.

Electrum powinien wykryć wszystkie adresy na których są środki, chyba że wygenerowaliśmy wiele adresów na które nie otrzymaliśmy żadnych środków. Więcej informacji o tym:
http://bitcoin.stackexchange.com/questi ... h-electrum
http://bitcoin.stackexchange.com/questi ... ighlighted

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MultiBit, Transakcja, Private Key

Postautor: ultra » piątek, 22 grudnia 2017, 21:15

Cześć wszystkim.

Mam kilka pytań o MultiBita. Mam starą wersję, zainstalowaną w roku 2014. Wersja 0.5.17
Mam w nim kawałek BTC, ale jest to jeszcze BTC przed forkami, jest nierozdzielony, nieruszony, czyli powinny w nim siedzieć BCC i BTG.

Nie wiedząc o zapchaniu bloku wysłałem 0,01 do portfela Exodus. Exodus to zobaczył, pokazał w bilansie, ale jak chciałem zamienić na inne monety to coś było nie tak i wyskoczył komunikat, żeby zrobić refresch. W szczegółach transakcji widziałem te adresy transakcji, ale jak zrobiłem refresch to w Exodus te 0,01 zniknęło. W MultiBicie transakcja ciągle jest w wysłanych, ale niepotwierdzona. Te BTC jest wiekowe (siedział tam ze 2 lata), więc jak policzyłem priorytet, to powinna bez problemu pójść jako "darmowa". A ten MultiBit chyba nie ma możliwości zwiększania fee. Przyjmuje odrazu 0,0001. Chyba, że nie umiem znaleźć/zmienić.
Pytanie czy to z powodu zapchania bloku czy może dlatego, że wysłałem BTC z przed forka na adres obsługujący BTC już po forku.

I teraz ważniejsza sprawa. Pytanie jak je stamtąd zabrać i czy dam radę je rozdzielić na BTC, BCC i BTG?
Znalazłem taki sposób:
Pytanie czy jak tak zrobię to te BTC w portfelu Electrum się pojawi i czy się samo rozdzieli odpowiednio na BTC, BCC i BCG.

Dziękuję za pomoc. Wybaczcie niewiedzę. Jestem zielony w temacie.
Jak mnie ktoś uratuje, chętnie czymś obdaruję. Dziękuję raz jeszcze.
Ultra
Ostatnio zmieniony sobota, 23 grudnia 2017, 13:37 przez ultra, łącznie zmieniany 1 raz.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

MultiBit, Transakcja, Private Key

Postautor: pm7 » sobota, 23 grudnia 2017, 13:34

Ten niebieski jest prawie nieczytelny na domyślnym wyglądzie forum.
ultra pisze: Te BTC jest wiekowe (siedział tam ze 2 lata), więc jak policzyłem priorytet, to powinna bez problemu pójść jako "darmowa".
Już chyba od kilku lat nie ma co liczyć na darmowe transakcje, niezależnie od priorytetu. O ile pamiętam, ten mechanizm został już usunięty z Bitcoin Core.
ultra pisze: A ten MultiBit chyba nie ma możliwości zwiększania fee. Przyjmuje odrazu 0,0001. Chyba, że nie umiem znaleźć/zmienić.
Multibit jest już niewspierany (producent zaprzestał rozwoju). Zalecam eksport kluczy i import do Electrum (a najlepiej wygenerowanie nowego portfela i przeniesienie środków).
ultra pisze: Pytanie czy to z powodu zapchania bloku czy może dlatego, że wysłałem BTC z przed forka na adres obsługujący BTC już po forku.
Fork nie wpływa na funkcjonowanie sieci Bitcoin. To tylko wina zapchania sieci.
ultra pisze: Znalazłem taki sposób: https://www.youtube
Tak, na oko to samo, co sam polecałem:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 72#p298572
ultra pisze: Pytanie czy jak tak zrobię to te BTC w portfelu Electrum się pojawi i czy się samo rozdzieli odpowiednio na BTC, BCC i BCG.
Portfel Electrum obsługuje BTC. Samo nic się nie dzieje :)
Polecam:
-wyciągnąć klucze, zaimportować w Electrum
-wysłać BTC na nowy, bezpieczny adres (np. nowy portfel Electrum na bezpiecznym komputerze/telefonie, najlepiej użyć paper wallet, albo portfela sprzętowego jak Trezor/Ledger)
-wyciągnąć Bitcoin Cash (np. używając Electrum Cash, czy Coinomi)
-wyciągnąć Bitcoin Gold (np. używając Coinomi)

Uważaj na wirusy. Przykładowo (to NIE jest pełna lista zagrożeń):
-była (jest?) strona internetowa udająca Electrum Cash, a kradnąca środki
-chyba oficjalna strona Bitcoin Gold linkowała do fałszywego portfela kradnącego środki

Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 5 grudnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MultiBit, Transakcja, Private Key

Postautor: karolnomad » niedziela, 24 grudnia 2017, 08:20

Również kilka dni temu odkopałem multibita, krypto przestałem się interesować w 2014r, z tego co tutaj piszecie to mogę dostać za free BCC i BTG?
Jaki portfel byście polecili żeby przenieść btc z multibita? Electrum u mnie nie działa

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MultiBit, Transakcja, Private Key

Postautor: pm7 » niedziela, 24 grudnia 2017, 12:45

Polecam portfele sprzętowe Trezor/Ledger i sprawdzić, czemu Electrum nie działa (pewnie brak aktualizacji systemu operacyjnego, co sugeruje, że nie powinieneś dotykać kryptowalut, bo się wystawiasz hackerom).

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości