LTC/BTC - para doskonała

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: mecenas » czwartek, 2 lutego 2017, 17:58

Wymazywanie pisze: Jakby @mecenas nie był zapakowany w LTC (a ponoć nie jest) zdziwiłbym się, że można tak lukrować LTC
Wymazywanie pisze: Był wysyp takich ludzi w 2013 i 2014, większość nie przetrwała w swojej aktywności na forach
Cholera, ale jazda. Wszędzie węszysz podstępy i nieczyste intencje?
Przeceniasz chyba moc tego forum, skoro wierzysz, że można sobie "lukrowaniem" napompować longa......... którego NIE MAM. :?
Wymazywanie pisze: takich ludzi
Już mieszkam w szufladzie co?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 2 lutego 2017, 18:06

mecenas pisze: Już mieszkam w szufladzie co?
Jeśli już w szufladzie, to takiej typu "zero merytorycznych argumentów i aksjomat, że 2 crypto muszą koniecznie być najważniejsza parą i obok BTC, drugim jest LTC, amen". Nie odpierasz rzeczowo argumentów, po prostu dla Ciebie jest tak jak sobie wymyśliłeś i tyle, więc nie ma za bardzo pola do dyskusji. To, co piszesz w tym wątku to raczej rodzaj oświadczenia, nie polemiki.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: miso20 » czwartek, 2 lutego 2017, 18:12

Wymazywanie pisze: Patrzycie wykresy tego LTC ostanio? Na 3d wygląda na wyjście fake górą z trójkąta i teraz zawrót w dół (btc-e LTC/USD) a na okcoin LTC/CNY bardzo podobnie. Patrząc na wspomniane 3d czy 1d raczej lepiej czekać z decyzją do ostatecznego rozwiązania trójkąta. W Chinach koniec to marzec a nawet kwiecień, na btc-e już skończony, ale pewnie będzie przedłużka pod Chiny.
@Wymazywanie, cały czas :D

http://www.tinypic.pl/0hgefngt38i1

Jak dla mnie sprawa nie jest zbyt skomplikowana - nie bawię się w dt czy short. BTC mocno prze do góry, jeśli będzie nowe ath to LTC wychodzi z trójkąta. I nawet jeżeli to śmieć i czeka go potem śmierć to ten ostatni zryw wydaje się oczywisty. Wątpię, żeby miał zaliczyć piwnice, skoro zwykle rósł i spadał wraz z BTC.
Jeśli natomiast BTC nie wzrośnie, tylko będą jakieś wahania wygaszające to eltek odbije się znowu od góry i będzie się kisić w trójkącie nawet i do maja.

1w StochRSI weszło poniżej 20 - a zgodnie z tym co sam mnie pouczyłeś pewnie tam trochę posiedzi, niemniej jest to kolejny pozytywny sygnał ;).


Wyjść z trójkąta musi, ale nie widzę tu piwnicy - opieram się na AT i korelacji z BTC. W d*pie mam jakieś dywagacje czy to śmieć czy nie, pożyjemy zobaczymy :D . Zdechnąć bez zrywu nie zdechnie imho.

P.S.
Kupuj gdy leje się krew... :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Kluka » czwartek, 2 lutego 2017, 23:01


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 2 lutego 2017, 23:06

@miso20, Ciekawa analiza. :mrgreen: Ja nie mówię, że LTC nie można tradować i zarabiać; ja odnoszę się tu głównie i krytycznie do stwierdzenia, że LTC to druga waluta po BTC. Pozdrawiam! ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: miso20 » czwartek, 2 lutego 2017, 23:24

No w sumie do tego ten temat powstał, choć ostatnio więcej o kursie się tutaj mówi :D .

Co do tej pary to pisałem tutaj wcześniej - uważam, że szansa będzie jeśli będzie solidna bania na BTC - wtedy LTC powstanie z martwych w opinii ludzi. Efekt powinien być tym większy im bardziej miesza się go z błotem i skazuje na zapomnienie.

No chyba, że bania nie przyjdzie wcześniej niż za parę lat - wtedy faktycznie będzie skazany na zapomnienie. Bo to, że wzrośnie w trakcie bani jest raczej pewne - wtedy wszystko rośnie :D .

Taki stan rzeczy jak jest obecnie nie daje mu wielu szans bo bycia tą "parą", ale nie skazuje go na wyjęcie spod prawideł AT :D

Dodano po 4 minutach 22 sekundach:
Co do stwierdzenia, że to druga waluta to obecna sytuacja temu przeczy po prostu. Wystarczy spojrzeć na DASH czy monero. Jednak podkreślam, że sprawa nie jest jeszcze przegrana. LTC ma tą zaletę, że to raczej o nim najczęściej się myśli - głównie z sentymentu.
Częściej mysli sie o innych altach jako o ogóle, ale o pojedynczym raczej rzadziej niż LTC - przynajmniej takie odnosze wrażenie.

ALTY>LTC>Konkretny alt

Czyli, że nie wiadomo na co się zdecydować bo każdy alt coś dobrego posiada (z tych topowych) zatem może właśnie eltek ze względu na staż? Jednakże jeśli alty będą się rozwijać w takim tempie jak teraz (w stosunku do ltc) to grób kiła i mogiła. amen.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Kluka » piątek, 3 lutego 2017, 00:01

Wg mnie jest dalej druga waluta ze wzgledu na obecność na najwiekszych bitcoinowych gieldach, kapitalizacja jest troche z tylu ale to tylko znak ze warto wejsc teraz. Z reszta jak ktos ma inne zdanie to jego sprawa, nie bede namawial i strzepil jezyka, kazdy moze oszacowac ryzyko i rozwazyc za i przeciw. A czas pokaze kto mial racje.

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 5 kwietnia 2013
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: matheo » piątek, 3 lutego 2017, 12:44

Tymczasem nasza para doskonała LTC/BTC zalicza nowy dołek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: mecenas » piątek, 3 lutego 2017, 18:37

matheo pisze: Tymczasem nasza para doskonała LTC/BTC zalicza nowy dołek.
Para nie może zaliczyć dołka. Musiałaby mieć względem czego dołować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Wymazywanie » piątek, 3 lutego 2017, 19:45

mecenas pisze: Para nie może zaliczyć dołka. Musiałaby mieć względem czego dołować.
Sorry, ale idiotyzm jaki szerzysz w tym wątku dobija. A wobec czego ma nie dołować jak wobec swoich wcześniejszych cen? :lol: 8-)

Akurat cena BTC/LTC z btc-e jest najniższa w okresie od początku 2013 (wykres na bitcoinwisdom: https://bitcoinwisdom.com/markets/btce/ltcbtc ) wyświetlanym na btcwisdom od połowy 2013. Ale to nie ATL, bo były wartości niższe, których 1w btcwisdom nie obejmuje, a dokładnie 0.00209 w lutym 2013: http://www.cryptocoincharts.info/pair/l ... -e/alltime .
LTC miało może wartości jeszcze niższe, jeśli weszło przed czerwcem 2012 na btc-e, a wykres powyżej tego nie obejmuje. Tu trzeba by zapytać np. @Prezes, ale jeśli nie ma wykresu wcześniej i nikt nie pamięta niższej, to te 0.00209 można roboczo przyjąć jako ATL. Ten wykres powyżej jest na tyle długi, że pewnie zapisał notowania btc-e od początku - tu do zbadania w wątkach forum z 2012/czerwiec datę wejścia LTC na btc-e.

Dlatego też jak LTC idzie tak kiepsko na LTC/BTC, może warto kupić przy pięknym poziomie blisko 0.002, starcie z ATL sprzed 4 lat, coś epickiego by było... :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: mecenas » piątek, 3 lutego 2017, 20:08

Wymazywanie pisze: Sorry, ale idiotyzm jaki szerzysz w tym wątku dobija. A wobec czego ma nie dołować jak wobec swoich wcześniejszych cen? :lol: 8-)
Przemyśl co zostało napisane, co sam napisałeś i czytaj ze zrozumieniem. ;)
Para EUR/USD nie może dołować lub szczytować... może dołować waluta EUR względem waluty USD, lub odwrotnie. Jeśli np. cofa się popyt, to musisz zaznaczyć na czym się cofa - na EUR, czy na USD. Nie wiem, czy zrozumiałeś, ale mam nadzieję. Para to para i jako taka wymaga punktu odniesienia.
Popyt nie może się cofnąć na parze, popyt może się cofnąć na elemencie pary. Umownie można się umówić na pierwszy element pary i wtedy Twoje oburzenie mogłoby mieć sens.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Wymazywanie » piątek, 3 lutego 2017, 20:52

mecenas pisze: Para to para i jako taka wymaga punktu odniesienia.
Sama jest dla siebie punktem odniesienia. Więc ma wobec czego dołować czy szczytować - wobec swoich historycznych cen. Bez tego wykres nie jest możliwy i nie jest potrzebny. Twoje słowa "Para nie może zaliczyć dołka. Musiałaby mieć względem czego dołować." są nadal bezsensowne, nawet w kontekście tego co teraz piszesz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: mecenas » piątek, 3 lutego 2017, 21:02

To nie para XX/YY traci (dołuje), tylko traci element XX względem YY lub inaczej: zyskuje element YY względem XX. Cóż to bowiem znaczy: "para dołuje?"
Razem w parze dołują? Parami dołują?
Nie ma cofnięcia popytu na parze. Jest cofnięcie popytu na elemencie pary.
Ale to bez znaczenia. Chcesz racji to ją weź. Jest Twoja. 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Wymazywanie » piątek, 3 lutego 2017, 21:36

Parę traktuje się jako jeden byt, stąd w ogóle można mówić, że coś wzrosło albo spadło i stąd rysuje się wykresik - na nim masz jedną linie lub ciąg świeczek, jedną wartość. Wartość pary ma odniesienie cenowe sama do siebie z przeszłości. Stąd zadziwił mnie bardzo Twój tekst "Para nie może zaliczyć dołka. Musiałaby mieć względem czego dołować.", bo wynika z niego nonsens, jakby wartość danej pary nie miała względem czego dołować i zaliczać jakiś dołek. Otóż owszem, jak najbardziej ma i jest to jej historyczny wykres, sama w sobie jest dla siebie porównaniem.
Tu nie chodzi o rację, ale o prawdę. Z tych słów "Para nie może zaliczyć dołka. Musiałaby mieć względem czego dołować." wynika po prostu totalny nonsens i dlatego to skomentowałem.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: mecenas » piątek, 3 lutego 2017, 21:47

Wymazywanie pisze: Tu nie chodzi o rację, ale o prawdę. Z tych słów "Para nie może zaliczyć dołka. Musiałaby mieć względem czego dołować." wynika po prostu totalny nonsens i dlatego to skomentowałem.
Podtrzymuję, że para nie może zaliczyć dołka. Kwestia semantyki jest ważna. Dostałeś rację i jeśli chcesz weź też prawdę... są teraz obie Twoje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Kluka » piątek, 3 lutego 2017, 22:15

temat o ltc ozyl, vol ozyl, krew sie leje na ltc/btc, cena /fiat sie trzyma, bidy na polo sie buduja (chodz wg mnie to cny/ltc jest najwazniejsze), akumulacja trwa wiec chyba za jakis czas bedziemy startowac

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Wymazywanie » piątek, 3 lutego 2017, 22:29

@mecenas, Czyli jeśli to jest wykres obejmujący cały okres wymiany pary LTC/BTC na btc-e.com, to 0.00209 z lutego 2013 nie jest wg Ciebie dołkiem? http://www.cryptocoincharts.info/pair/l ... -e/alltime To czym jest? ATH? :) A może przerwą na kanapkę :?: :lol:

Wg mnie uciekasz w absurd i zaprzeczasz oczywistej sprawie albo posługujesz się jakąś własną; "prywatną" logiką, co też jest absurdem. Skoro para jest wyrażona przez jakaś wartość liczbową przedstawianą na wykresie, to może zaliczać dołek (własny, odnosząc się do swojej historycznej wartości). Normalny wykres jak każdy inny. Przecież na wykresach walutowych wymian masz chyba zawsze pary, wartość jednego waloru wyraża drugi walor.

Myślałem, że po argumentach czy porównaniach typu BTC i LTC to jak Ziemia i Księżyc, nic mnie nie zaskoczy. :)
Pozdrawiam. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: jacek-g » sobota, 4 lutego 2017, 10:12

Kluka pisze: temat o ltc ozyl, vol ozyl, krew sie leje na ltc/btc, cena /fiat sie trzyma, bidy na polo sie buduja (chodz wg mnie to cny/ltc jest najwazniejsze), akumulacja trwa wiec chyba za jakis czas bedziemy startowac
tylko nasza perełka wciąż nie chce odpalać, starczy już tej akumulacji :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Kluka » sobota, 4 lutego 2017, 12:17

@jacek-g, sprezynka sie naciaga :mrgreen: pusci pewnie jak juz i ja zwatpie :lol:

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: koparki » sobota, 4 lutego 2017, 12:26

na altach odwilż a ltc okazał się jednym z najsłabszych coinów , myślę że ogromna ilość osób trzyma rękę w pobliżu przycisku sell bo wiedzą że litecoin w razie czego ma gdzie spadać ;)
Orderbook po stronie podażowej tez straszy
---

Wróć do „LiteCoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości