LTC/BTC - para doskonała

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Kluka » czwartek, 2 lutego 2017, 09:19

@scryptominer, ale to jest kolejny element ukladanki, jeden z wielu pasujacych elementow jak dla mnie i ja w to wierze. Nie mowie ze stanie sie to dzis czy jutro ale i moja inwestycja jest w long, mysle ze w tym roku wydarzy sie cos duzego na LTC

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: jacek-g » czwartek, 2 lutego 2017, 09:22

dokładnie, LTC chociaż ma jakieś fundamenty i wg. mnie jest niedowartościowany. Nie to co cała armia pascalo-gówno-coinów co się lud pcha :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: mecenas » czwartek, 2 lutego 2017, 10:08

jacek-g pisze: LTC chociaż ma jakieś fundamenty i wg. mnie jest niedowartościowany. Nie to co cała armia pascalo-gówno-coinów co się lud pcha :lol:
Potrzebna jest główna NIEEGZOTYCZNA para walutowa jako wahadło płynności!
Pascalo-gówno-coiny będą jedynie rotować jako satelity i spalać się w atmosferze BTC.
Jeżeli komuś nie pasuje porównanie BTC/LTC do Au/Ag, to w układzie orbitujących śmiecio-coinów wokół grawitacyjnego BTC niech sobie LItecoina porówna do Księżyca... reszta to gówno-pascalo-odłamki. ;)

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: jacek-g » czwartek, 2 lutego 2017, 10:20

mecenas pisze:
jacek-g pisze: LTC chociaż ma jakieś fundamenty i wg. mnie jest niedowartościowany. Nie to co cała armia pascalo-gówno-coinów co się lud pcha :lol:
Potrzebna jest główna NIEEGZOTYCZNA para walutowa jako wahadło płynności!
Pascalo-gówno-coiny będą jedynie rotować jako satelity i spalać się w atmosferze BTC.
Jeżeli komuś nie pasuje porównanie BTC/LTC do Au/Ag, to w układzie orbitujących śmiecio-coinów wokół grawitacyjnego BTC niech sobie LItecoina porówna do Księżyca... reszta to gówno-pascalo-odłamki. ;)
dobrze powiedziane :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 2 lutego 2017, 10:51

mecenas pisze: Potrzebna jest główna NIEEGZOTYCZNA para walutowa jako wahadło płynności!
Pascalo-gówno-coiny będą jedynie rotować jako satelity i spalać się w atmosferze BTC.
No akurat jak na poziom techniczny wielu altów, to LTC jest gówno coinem. ;)

Wg mnie jedziesz pod z góry ustaloną teze, że LTC może być drugi po BTC. Człowieku, to już od 2012-2013 uważano, a potem po bańce jesiennej na BTC i LTC nastąpił BOOOM na alty a LTC został technicznie w tyle. Więc prawdziwsza jest teza, że LTC to gównocoin niż że LTC to srebro przy BTC-złocie. Takie bzdury o LTC jako bracie BTC pisano 3-4 lata temu, to już jest kompletnie nieaktualne. Jedyne co trzyma LTC w pierwszej piątce to tylko i wyłącznie SENTYMENT.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: mecenas » czwartek, 2 lutego 2017, 11:04

Wymazywanie pisze: LTC został technicznie w tyle.
Nie dostrzegasz tego jako przewagi. High technika sprawia, że czasami trudno wrócić do domu z egzotycznych krajów...
Wymazywanie pisze: to już jest kompletnie nieaktualne. Jedyne co trzyma LTC w pierwszej piątce to tylko i wyłącznie SENTYMENT
I właśnie pod sentyment często warto zagrać. W/g Twojej teorii to także BTC jest śmieciowy, nietechniczny a na powierzchni trzyma się jedynie za pomocą starożytnego sentymentu...
Wymazywanie pisze: Takie bzdury o LTC jako bracie BTC pisano 3-4 lata temu
3-4 lata to pewnie wszystko na co stać gównocoiny. Nietechniczny BTC jest już pewnie dziadkiem, a LTC schorowanym bratem dziadka. A internet dinozaurem?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 2 lutego 2017, 11:50

mecenas pisze: Nie dostrzegasz tego jako przewagi. High technika sprawia, że czasami trudno wrócić do domu z egzotycznych krajów...
Tak, ale do samego przesyłu monet większość walut się podobnie dobrze sprawdza, a od LTC są też i szybsze. Np. ETH szybciej idzie, ETC pewnie też. I mnóstwo innych.
mecenas pisze: W/g Twojej teorii to także BTC jest śmieciowy, nietechniczny a na powierzchni trzyma się jedynie za pomocą starożytnego sentymentu...
BTC to co innego. BTC był pierwszy i jest fundamentem, nawet jeśli nie rozwija się technicznie zbyt szybko, to nie może być przyrównany do LTC. Ma za sobą popularność, bycie pierwszym oraz stale rosnące akceptacje i użycie nie-spekulacyjne.
mecenas pisze: 3-4 lata to pewnie wszystko na co stać gównocoiny. Nietechniczny BTC jest już pewnie dziadkiem, a LTC schorowanym bratem dziadka. A internet dinozaurem?
Znowu złe porównania, o BTC piszę powyżej. A wiek Internetu w porównaniu do wieku LTC by wprowadzić sztuczną analogię "co stare to nie jest złe" by boostować Internetem LTC? :shock: Czy na sali jest może lekarz? :mrgreen:

Dodano po 3 minutach 33 sekundach:
mecenas pisze: I właśnie pod sentyment często warto zagrać.
Zgadzam się, że to często wystarczy. Ale absolutnie nie znaczy to, że BTC złoto LTC srebro. Ta szansa już zdecydowanie minęła, jak LTC totalnie stał, a alty technicznie rosły w 2014/2015 no i 2016.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: mecenas » czwartek, 2 lutego 2017, 11:57

Wymazywanie pisze: Tak, ale do samego przesyłu monet większość walut się podobnie dobrze sprawdza, a od LTC są też i szybsze. Np. ETH szybciej idzie, ETC pewnie też. I mnóstwo innych.
BTC jest powolny a nawet ślimaczny, LTC dostatecznie uzupełnia tę "wadę".
ETH i ETC nie mają mocnych podstaw monetarnych, są inflacyjne zdaje się i to co jest do wszystkiego to jest do n*****o.
Wymazywanie pisze: BTC to co innego. BTC był pierwszy i jest fundamentem, nawet jeśli nie rozwija się technicznie zbyt szybko, to nie może być przyrównany do LTC. Ma za sobą popularność, bycie pierwszym oraz stale rosnące akceptacje i użycie nie-spekulacyjne.
LTC był zdaje się drugim. Podium jest naprawdę wąskie.
Wymazywanie pisze: "co stare to nie jest złe" by boostować Internetem LTC? :shock: Czy na sali jest może lekarz?
Pewnie, że co stare nie musi być złe. Złoto, srebro są stare jak świat... i zdaje się proste.
Lekarzem są właśnie nieegzotyczne crypto. Wierzymy, że wyleczą finansową ciemną stronę planety. Tam gdzie sekta, tam lekarz na nic nie nie zda :mrgreen:

Dodano po 1 minucie 28 sekundach:
Wymazywanie pisze: Ale absolutnie nie znaczy to, że BTC złoto LTC srebro
BTC to Ziemia, a LTC to Księżyc... centrum grawitacyjne dla śmieci i technicznych orbiterów różnej maści i zastosowań...

Fundamentem mojej tezy jest konieczność istnienia PARY walutowej, tak jak konieczność istnienia układu Ziemia-Księżyc.
Analogie mogą być różne, ale rzeczywistość sama podpowiada rozwiązania. Świat walutowy łączy się w PARY.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 2 lutego 2017, 12:13

mecenas pisze: ETH i ETC nie mają mocnych podstaw monetarnych, są inflacyjne zdaje się i to co jest do wszystkiego to jest do n*****o.
Nie mają mocnych podstaw monetarnych? Możesz wyjaśnić? Wg nie nie odpierasz argumentu, że są szybsze niż LTC waluty. Odnosiłeś się do prostoty a więc rozumiem to jako prosty i szybki przesył crypto-monet. Napisałem, że nawet w tym, sa szybsze. W zamian dowiedziałem się tego co powyżej o ETH, trochę słabo. :)
N*****o = niczego? To słowo niecenzuralne? :mrgreen:
mecenas pisze: LTC był zdaje się drugim. Podium jest naprawdę wąskie.
To że był drugi nie znaczy, że jest na podium. Z takim tokiem myślenia, podium to BTC, LTC, NMC i PPC. Za "podium" wolę uznawać kapitalizację, i LTC jest na 4 miejscu, znacznie wyżej niż na to zasługuje. Wg mnie prawdziwa wartość technicznych aspektów LTC + niewykorzystania ogromnej szansy jaką miał, plasuje go w mojej prywatnej liście nieopartej na capie, gdzieś na końcu pierwszej 15-20-tki.
mecenas pisze: Pewnie, że co stare nie musi być złe. Złoto, srebro są stare jak świat... i zdaje się proste.
Nadal próbujesz na siłę robić równoważność kruszce-crypto. Jest to w 99% złe, bo kruszców nie tworzy się jak crypto. Kruszce się odkrywa w przyrodzie, crypto są wynikiem twórczej pracy umysłowej, może ich być nieskończenie wiele. Kruszców- absolutnie nie (chyba, że w warunkach pozaziemskich, ale pozostajemy na Ziemi póki co). :mrgreen:
Spoiler:
Ps. Mam na myśli oczywiście różne rodzaje kruszców, nie ich ilość - piszę, by zaraz ktoś nie pisał, że złota w galaktyce jest więcej ton niż wszystkich "satoshich" wszystkich crypto hehe. :mrgreen:
mecenas pisze: Fundamentem mojej tezy jest konieczność istnienia PARY walutowej, tak jak konieczność istnienia układu Ziemia-Księżyc.
No i dlatego ta teza jest NIEPRAWDZIWA. Bo opiera się na założeniu typu widzimisię, że jest konieczność takiej pary walutowej. Nie ma takiej konieczności, więc nie wiem po co trzymać się hipotezy o LTC srebrze opartej na nieudowodnionym i niepewnym założeniu (a wg mnie nieprawdziwym)...
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: adam1226 » czwartek, 2 lutego 2017, 12:28

A jest taka para "walutowa" srebro/złoto?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: mecenas » czwartek, 2 lutego 2017, 12:35

Wymazywanie pisze: Nie mają mocnych podstaw monetarnych? Możesz wyjaśnić?
Inflacja, dodruk, kreacja, czary mary, reprodukcja z kapelusza, mnożenie idei itp...
Wymazywanie pisze: Odnosiłeś się do prostoty a więc rozumiem to jako prosty i szybki przesył crypto-monet.
Szybkość transferu nie musi wynikać z prostoty i na odwrót.
Prostota, to jasne, przejrzyste zasady i jednorodna lita zrozumiała budowa.
Jak BTC wróci do nielimitowanej (lub dużej) wersji bloku - stanie się znowu prosty i nieegzotyczny jak jego teraźniejsze koncepcje.
Wymazywanie pisze: niczego? To słowo niecenzuralne?
Nie chcę podpaść wyznawcom ETH i ETC
Wymazywanie pisze: To że był drugi nie znaczy, że jest na podium.
Dokładnie.
Moja teza zakłada jednak naturalną konieczność istnienia pary: BTC/klonBTC.
Tak więc to, że nie jest w/g Ciebie to nie znaczy, że nie ma tam dla niego miejsca.
Wymazywanie pisze: plasuje go w mojej prywatnej liście nieopartej na capie, gdzieś na końcu pierwszej 15-20-tki.
Prywata na forum!
Wymazywanie pisze: kruszców nie tworzy się jak crypto. Kruszce się odkrywa w przyrodzie, crypto są wynikiem twórczej pracy umysłowej, może ich być nieskończenie wiele.
A skąd wiesz, że kruszce nie są wynikiem twórczej pracy umysłowej?
Tak do zastanowienia się na marginesie...
Wymazywanie pisze: No i dlatego ta teza jest NIEPRAWDZIWA. Bo opiera się na założeniu typu widzimisię, że jest konieczność takiej pary walutowej. Nie ma takiej konieczności,
Mówisz jakbyś nigdy nie był spekulantem.
To podstawy rynku takie pary. Są konieczne. Inwestory mają swoje preferencje i upodobania, oczekują płynności i magazynów wartości. LTC to BTC odchylony na zasadzie wahadła, przepływ kapitału jest matką i ojcem PAR walutowych.

Dodano po 3 minutach 17 sekundach:
adam1226 pisze: A jest taka para "walutowa" srebro/złoto?
Pośrednio istnieje:
http://stooq.pl/q/?s=xauxag

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: scryptominer » czwartek, 2 lutego 2017, 14:00

mecenas pisze: Inflacja, dodruk, kreacja, czary mary, reprodukcja z kapelusza, mnożenie idei itp...
Słucham? :shock:

Lećmy po kolei:
Inflacja, dodruk, kreacja, reprodukcja z kapelusza,
Czyli 4 różne pojęcia opisujące tą samą rzecz. Mógłbyś poprzeć to obliczeniami?
mnożenie idei
No nie do końca. Taki ETH/ETC oferuje coś w sobie jeszcze oprócz przesyłu monet. Jest jakaś wartość różnicująca w stosunku do BTC. A co ma LTC oprócz sentymentu i trochę szybszego bloku?
czary mary
Niezrozumienie przez Ciebie zasad działania sieci np (podkreślam, "na przykład") Ethereum nie jest jego wadą ;)
A skąd wiesz, że kruszce nie są wynikiem twórczej pracy umysłowej?
Tak do zastanowienia się na marginesie...
Odejście od tematu.
Prostota, to jasne, przejrzyste zasady i jednorodna lita zrozumiała budowa.
Taki sam komentarz jak do "czary mary"
mecenas pisze: To podstawy rynku takie pary.
Tak tu się zgodzę, ale na samym sentymencie nie zbudujesz takiej pary. Może zostawmy to złoto i srebro, a np popatrzymy na EUR/USD. Coś takiego może się w krypto pojawić, ale nie sądzę, aby to było LTC. Przez taki okres bezczynności i braku rozwoju, wiele projektów przegoniło go technicznie i marketingowo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: mecenas » czwartek, 2 lutego 2017, 14:17

scryptominer pisze: a np popatrzymy na EUR/USD
Zauważ, że EUR/USD to w zasadzie klony. Bardzo płynne tożsame ideologicznie klony.

Dodano po 2 minutach 38 sekundach:
scryptominer pisze: Czyli 4 różne pojęcia opisujące tą samą rzecz. Mógłbyś poprzeć to obliczeniami?
Ta rzecz to oczywiście inflacja - zgadłeś:) Dąży do nieskończoności jak zechce.

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
scryptominer pisze: A co ma LTC oprócz sentymentu i trochę szybszego bloku?
A co ma mieć? Co ma EUR w stosunku do USD nadzwyczajnego? Inny obrazek?

Dodano po 3 minutach 4 sekundach:
scryptominer pisze: Przez taki okres bezczynności i braku rozwoju, wiele projektów przegoniło go technicznie i marketingowo
To nie wyścigi. Punktowane są cechy monetarne. To co zachowawcze może mieć wartość.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: koparki » czwartek, 2 lutego 2017, 14:40

@mecenas, ale po co ta dyskusja o "forumową rację", chcecie nakarmić ego? Zapakuj się finansowo na maxa w LTC i niech rzeczywistość udowodni rację, szkoda klawiatury na pisanie tych wywodów - powalcz w realu i odbierz nagrodę o ile masz rację!
Już się zapakowałeś i szukasz wyznawców na poparcie swojej długiej pozycji?
LTC m.zd. - a obserwuję rozwój krypto jest dziadostwem , to jest "technologia 1.0" podczas gdy rosną w siłę kojny i całe sieci kryptograficzne "typu 3.0"
W LTC siedzi kilka pokoleń bagholderów i dlatego jest jakiś ogólny sentyment aby sprawdzać jego kurs
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: mecenas » czwartek, 2 lutego 2017, 14:52

koparki pisze: LTC m.zd. - a obserwuję rozwój krypto jest dziadostwem , to jest "technologia 1.0" podczas gdy rosną w siłę kojny i całe sieci kryptograficzne "typu 3.0"
Zatem BTC to też dziadostwo.
Co do zdzierania klawiatury to masz rację. Jałowa trochę dyskusja. Rynek sam pokaże co było potrzebne, komu i po co. Nie mam longa na LTC. Czekam na narzędzia do spekulacji, których wciąż brakuje... jak je dostanę to na pewno powalczę o nagrodę ;)

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: bl4ck » czwartek, 2 lutego 2017, 16:39

Owszem pod względem szybkości jest dziadostwem, BTC było PIERWSZE to jest bardzo istotne dodatkowo jest wymienialne na wszystkie inne alty dlatego tak dużo od niego zależy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: mecenas » czwartek, 2 lutego 2017, 16:44

koparki pisze: to jest "technologia 1.0" podczas gdy rosną w siłę kojny i całe sieci kryptograficzne "typu 3.0
bl4ck pisze: Owszem pod względem szybkości jest dziadostwem,
Nawet w kosmos latają sprawdzone technologie. Właśnie takie 1.0, co by misja się udała.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: bl4ck » czwartek, 2 lutego 2017, 16:59

tylko że ltc to chiński klon... a btc jest owiane "tajemnicą" ma historię a co ma LTC? gówno ma. 

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7686
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: l3sny » czwartek, 2 lutego 2017, 17:39

No ja sie zapakowałem wczoraj za całe $70 w LTC. Wyłącznie z poczucia patriotycznego obowiązku i rzecz jasna jestem juz w plecy. Nie sposób nie zgodzić się z tym, że LTC stało się reliktem. Nieco szybszym od BTC ale jednak reliktem. Być może za jakiś czas LTC będzie miec wartość numizmatyczną. Z tej perspektywy tylko można spodziewac się kosmicznych wzrostów więc w sumie pociesza mnie fakt, że bede miał co wnukom zostawić ;)
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 2 lutego 2017, 17:52

@scryptominer, Dzięki, że Ci się chciało mu odp. :) Jak czytałem ten post byłem na siłowni i w sumie dobrze, bo ciśnienie mi skoczyło i lepiej szło pompowanie. :mrgreen:
Jakby @mecenas nie był zapakowany w LTC (a ponoć nie jest) zdziwiłbym się, że można tak lukrować LTC (Ziemia i Księżyc LOL :lol: WTF) bez potrzeby "chcę by wzrósł!". :mrgreen: Był wysyp takich ludzi w 2013 i 2014, większość nie przetrwała w swojej aktywności na forach okresu jak LTC tankował a rynek nowych altów rósł i w kapitalizację i w techniczne aspekty.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „LiteCoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości