Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 30 stycznia 2017, 15:07

Od 2 tygodni poparcie dla Unlimited stale rośnie i przekracza już poparcie SegWit'a. Z dnia na dzień SegWit coraz bardziej się pogrąża, a Unlimited rośnie.

Z ostatniej chwili (24h), https://coin.dance/blocks:
Bitcoin Unlimited: 23,61% poparcia
SegWit + Bitcoin Core: 20,4% poparcia

Ostatni tydzień (1000 bloków), http://xtnodes.com/:
Bitcoin Unlimited + Classic: 19,2% poparcia (trend rosnący)
SegWit + Bitcoin Core: 23,5% poparcia (trend malejący)

Nadchodzi nowa era Panie i Panowie, czy nam się to podoba czy nie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 30 stycznia 2017, 15:18

Niech BU zaciągnie patche od SegWit i sprawa się szybko zamknie. Team Core przestanie dominować.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 30 stycznia 2017, 15:19

Core 80%. Samo Core musi znacznie tracić, nie tylko że SW powoli idzie.
PS. A co z Terminatorem? Też rewolucję ogłaszałeś, wyszła kiszka.

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: Dopełniacz » poniedziałek, 30 stycznia 2017, 15:21

Jak dla mnie to jest to trochę naciągane i nie był bym tego taki pewien.

Przykładowo tutaj jest inaczej:
https://bitnodes.21.co/dashboard/?days=90#user-agents
Bitcoin core od 0.13.1 i 2 ma włączone domyślnie segwit a to jest 48%
Unlimited ma 6%

Czy to się komuś podoba czy nie...
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 30 stycznia 2017, 15:26

Dopełniacz pisze:Jak dla mnie to jest to trochę naciągane i nie był bym tego taki pewien.

Przykładowo tutaj jest inaczej:
https://bitnodes.21.co/dashboard/?days=90#user-agents
Bitcoin core od 0.13.1 i 2 ma włączone domyślnie segwit a to jest 48%
Unlimited ma 6%
Kolego, coś Ci się pomyliło.

Tych danych, które podałem wyżej nikt nie podważa nigdzie. Musiałeś coś źle odczytać.

EDIT:
Na tej stronie którą wkleiłeś, nie ma takich danych.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 30 stycznia 2017, 15:30

rav3n_pl pisze:Niech BU zaciągnie patche od SegWit i sprawa się szybko zamknie. Team Core przestanie dominować.
Mamy już alternatywę: Flexible Transactions z Bitcoin Classic, więc nie wiem czy ktoś będzie chciał pójść w SegWit.

Ale zobaczymy. Na pewno jak już oderwiemy Core od koryta, to można spokojnie, bez cenzury i manipulacji rozważyć wszystkie opcje. Mi tam prawie wszystko jedno co zostanie wybrane.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 30 stycznia 2017, 15:53

Z tego co pamiętam, to na SegWit opiera się już kilka powstających technologii, choćby Lighting.
Chociaż, jeżeli rozwiązania Core odpadną to satelity nie będą miały wyjścia.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: Chancellor » wtorek, 31 stycznia 2017, 06:31

ShadowOfHarbringer pisze: Kolego, coś Ci się pomyliło.
Nic mu się nie pomyliło, tylko podajecie dwie różne rzeczy. Ty wykopane bloki (czyli wsparcie górników), on procentowy udział klientów w pełnych węzłach sieci. Co oczywiście dla hardforka ma znacznie mniejsze znaczenie, ważne są statystyki bloków.

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: grzem » wtorek, 31 stycznia 2017, 08:38

Chancellor pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Kolego, coś Ci się pomyliło.
Nic mu się nie pomyliło, tylko podajecie dwie różne rzeczy.
Znaczy, że mu się jednak "niezrozumiało" w czym rzecz.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 31 stycznia 2017, 08:59

grzem pisze:
Chancellor pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Kolego, coś Ci się pomyliło.
Nic mu się nie pomyliło, tylko podajecie dwie różne rzeczy.
Znaczy, że mu się jednak "niezrozumiało" w czym rzecz.
Jednak mu się pomyliło.

1. Ja podałem jedne dane
2. @Dopełniacz napisał w skrócie "twoje dane są błędne, masz tutaj poprawne dane które są inne"
3. Ja odpisałem "moich danych nikt nie podważa, w źródle które podałeś nie ma tego, o czym napisałeś"

Zważywszy, że moje dane cały czas były poprawne i nie popełniłem żadnego błędu, cała wina była zupełnie po stronie @Dopełniacza
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: lekarz » wtorek, 31 stycznia 2017, 09:49

Shadow to dobra wiadomość czy zła? Według Ciebie idziemy UP czy DOWN? Domyślam się że jeśli rozwiązanie Core nie zostanie przyjęte to istnieje niewielka aczkolwiek możliwość, że ich portfel w przyszłości nie będzie działać? Ile procent poparcia ze strony górników potrzeba do przyjęcia BU?

Czy dobrze zrozumiałem że wielkość bloku będzie się zwiększać wraz z zapotrzebowaniem rynku. A co jeśli rynek się zmniejszy? Blok też się zmniejszy?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 31 stycznia 2017, 10:07

lekarz pisze:Shadow to dobra wiadomość czy zła? Według Ciebie idziemy UP czy DOWN? Domyślam się że jeśli rozwiązanie Core nie zostanie przyjęte to istnieje niewielka aczkolwiek możliwość, że ich portfel w przyszłości nie będzie działać? Ile procent poparcia ze strony górników potrzeba do przyjęcia BU?

Czy dobrze zrozumiałem że wielkość bloku będzie się zwiększać wraz z zapotrzebowaniem rynku. A co jeśli rynek się zmniejszy? Blok też się zmniejszy?
Zakładam, że Core się nie podda tak łatwo, za kulisami z pewnością próbują złapać chińskich minerów i założyć im kolejną obrożę.

Na pewno będą więc spore zawirowania, jeszcze mocniej wybuchnie wojna i ostatecznie Bitcoin się podzieli, bo Core nigdy nie odpuści - tak samo jak ich mózgo-wyprani propagandą zwolennicy.

Rozumiem, że pytasz o cenę. Dla ceny oznacza to najpierw ogromne wahania, a następnie (gdy już Unlimited zwycięży) ogromne wzrosty. Oczekuję ATH na poziomie $10.000 USD / BTC i więcej, gdy kryzys zostanie rozwiązany.

Przedział czasowy ? 6 do 18 miesięcy. Naprawdę chciałbym, żeby to było 6 miesięcy, ale patrząc na to co się ostatnio działo nie wierzę że pójdzie tak łatwo. Za Blockstream stoją ogromne pieniądze i AXA / Bilderberg group (to nie jest teoria spiskowa, zostało to udowodnione), więc mają też ogromne możliwości kombinowania.

@karek314

Próg aktywacyjny w BU to 75%.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: lekarz » wtorek, 31 stycznia 2017, 10:20

Z tym że zwolenników SW powoli ubywa. No i Core musi zebrać 90 czy nawet więcej procent w co jakoś mi się nie chce wierzyć|:)
@SHadow obyś nie okazał się anty wyrocznią jak ostatnio;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: adam1226 » wtorek, 31 stycznia 2017, 10:23

95%
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: bartek6949 » wtorek, 31 stycznia 2017, 10:29

@ShadowOfHarbringer
Jeżeli dojdzie do podziału to sytuacja z kursem będzie bardzo niepewna, nie możesz zapominać, że core to zorganizowana chciwa ekipa z sporymi zasobami i wsparciem. Ich teoretycznie jest mało ale dostali takie wsparcie, że mogą pozwolić sobie na długą walkę i manipulacje. My zwykli użytkownicy mało co możemy zrobić, tak naprawdę zadecydują dwie grupy Blockstream kontra giełdy i/lub kopalnie nie będące z nimi w zmowie. Moim zdaniem interes Blockstreama jest bardzo niebezpieczny i stronniczy, chcą oni stworzyć produkt globalny na którym będą zarabiać krocie, sprowadzając w nim role bitcoina do bardzo małej. Możemy mówić o Blockstream w pozytywach, że łączą dwa światy i robią może dobrą robotę, ale nie wyobrażam sobie aby w przyszłości płatności kojarzyły nam się z tą firmą bo stłumiła ona potencjał bitcoina i wybudowała na nim swój system.
Ostatnio zmieniony wtorek, 31 stycznia 2017, 10:33 przez bartek6949, łącznie zmieniany 1 raz.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 31 stycznia 2017, 10:30

lekarz pisze:@SHadow obyś nie okazał się anty wyrocznią jak ostatnio;)
Kiedy to okazałem się anty-wyrocznią ?

Pewnie mówiłem o krótkim okresie. Tutaj chyba podałem wystarczająco długi okres, żeby się nie pomylić.

Widzisz, problem z Bitcoinem jest taki, że zamieszały się już w niego ogromne siły, umotywowane politycznie. Do tego są to siły z różnych krajów (w tym Chiny/USA), więc trudno przewidzieć co dokładnie się stanie - tak samo jak trudno jest przewidzieć czy jutro albo za miesiąc np. nie wybuchnie wojna światowa.

Jeżeli przykładowo jutro Bitcoin zostałby zdelegalizowany (EDIT: to cena spadłaby lub byłyby ogromne wahania) albo wręcz przeciwnie - zostałby walutą rezerwową jakiegoś kraju - cena poszybowałaby na księżyc. A taki scenariusz jest z dnia na dzień coraz bardziej możliwy.

W swoim szacowaniu ceny Bitcoina biorę pod uwagę głównie to, że jest to genialny, epokowy wynalazek - gdybym brał pod uwagę tylko to, to cena już dawno powinna przekroczyć 1.000.000 USD / BTC. Niestety życie nie jest takie proste, bo ludzie są skomplikowani i zachowują się najczęściej głupio i irracjonalnie.

TL;DR: Nie ma się co obrażać na to, że ani ja ani nikt inny nie jest w stanie w miarę precyzyjnie przewidzieć jaka będzie cena BTC teraz, za miesiąc, za rok czy za 10 lat. Jest to zwyczajnie niemożliwe.
Ostatnio zmieniony wtorek, 31 stycznia 2017, 21:25 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: lekarz » wtorek, 31 stycznia 2017, 11:09

@Shadow no przewidywałeś już jakiś czas temu, że żadnej bańki, że halving przyblokuje BTC na dobre.
Nie wiem czy w BTC zaangażowane są olbrzymie siły. Polecam obejrzeć sobie w necie posiadłość takiego Miedwiedieva. Jest warta tyle jeśli nie więcej niż kapitalizacja BTC. Dlaczego kurs BTC miałby rosnąć w momencie jego delegalizacji? Gdyby cena wynosiła 1MUSD/BTC to chyba już by była walutą rezerwową świata.

Dyskutant
Posty: 178
Rejestracja: 13 czerwca 2014
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: silv7r » wtorek, 31 stycznia 2017, 11:43

@ShadowOfHarbringer możesz dokładnie wyjaśnić mi i wielu osobom na jakiej zasadzie będę przyłączane teraz bloki do łańcucha jeśli BU stanie się główną/jedyną metodą zapisu ? ;) Czy jest możliwość że będzie ''bałagan'' i każda kopalnia zacznie kopać inny blok ?
Bo nawet jeśli nie jest to mechanizm kompletnie zautomatyzowany , to wydaje mi się że kopalnie powinny i tak racjonalnie postępować czyli wszystkie ''umawiają'' się że kopią np. blok 2 MB a jak zaczyna się zapychać to przechodzą we wspólnym porozumieniu na 4 i tak dalej 8, 16 ,32.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 31 stycznia 2017, 12:04

@lekarz, Przecież Shadow już mówił, że sprzedał i że BTC padnie cenowo totalnie przez Core. To było jakoś koło 300-400$. Był potem zakład z Atomem, że nie będzie cena 500 czy 550$ dłużej niż 24h (jeśli dobrze pamiętam cenę), co oczywiście przegrał. Potem tak się stało, że BTC ładnie rósł, były spinki na forum, Shadow dostawał padaczki od tego czasu: całe forum było zepsute propagandą Core i było forum Core-coina, nie BTC. Shadow się obraził wtedy. Jeśli chodzi o przewidywania cenowe, to nie należy go słuchać.

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=31&t=19647
W tym temacie, pyta o to, czy wszyscy się z nim zgadzają. Jak szybko widać, że ludzie nie chcą mu przyznawać absolutnej racji tylko normalnie dyskutować, to ucina dyskusje i planuję, że zrobi kalendarium...

Ludzie, którzy nie przyznają mu racji, ale dyskutują, są kolejno atakowani, np. ja okazuje się spamerem, cwaniakiem, manipulantem, i paplą, Chancellor prawie kobietą, Bitmar jest moralnie zepsuty i jest propagandzistą "szmaciarzy z Core" itd. Naprawdę warto przeczytać ten temat. Ja wiedzę Shadowa cenię, ale jest on dyktatorem i chamem (jak jest z nim dyskusja). Albo się z nim zgadzasz, albo jesteś obrażany i atakowany w bardzo niski sposób. Nie ma miejsca na dyskusję o BTC, jeśli nie przyznasz mu racji. Ja tylko czekam z "popcornem" na kolejne gównoburzę (obym się nie doczekał) i wyzywania ludzi i forum od zaprogramowanych przez szm. z Core. :mrgreen: Już wczoraj był chyba ten temat, że SW upada a Btc Unl. go przegania i nadchodzi nowa era (ofc temat na wyrost a jakże inaczej)... Na szczęście nie było w nim niegrzecznie i oby tak zostało.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: radez9 » wtorek, 31 stycznia 2017, 14:35

lekarz pisze:Polecam obejrzeć sobie w necie posiadłość takiego Miedwiedieva. Jest warta tyle jeśli nie więcej niż kapitalizacja BTC.
Polecam liczyć dokładnie a nie pisać głupoty na forum

"Aleksiej Nawalny dowodzi, że warta ok. 30 mld rubli (1,8 mld zł) posiadłość została sfinansowana z sumy przeznaczonej na cele charytatywne. "

Czyli 0,5MLD USD

Kapitalizacja BTC to dzisiaj 15 MLD USD

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości