LTC/BTC - para doskonała

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: mecenas » piątek, 13 stycznia 2017, 19:47

Jako, że niedługo LTC będzie musiało na dobre wygramolić się z trójkąta D3 [LTC/USD] rysowanego od ok. lipca 2015r. to proponuję znaleźć kilka kluczowych przewag LTC w kontekście aktualnej wyceny. Wiem, że LTC jest walutą zapomnianą, ignorowaną i na krawędzi niebytu. Mimo to trzyma fason (market cap) i być może nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Słabość nie trwa wiecznie, więc pospekulujmy co może być siłą LTC na przekór rynkowi. Ja nie wiem czy cena wyjdzie górą, czy dołem, ale coś intuicja mi podpowiada, że litecoin nie bez powodu jeszcze żyje i ma mimo wszystko bardzo interesujące cechy w parze z BTC.
Oto niektóre z nich:

1) Istnienie nieegzotycznej przewodniej (wolumen) pary walutowej niezależnej od fiatów, czyli: BTC/LTC, która byłaby wahadłem stabilizacyjnym i buforem płynności świata crypto.
2) Balans technologiczny nieegzotycznych liderów na polu zdrowej konkurencji open source i związanej z technologią rywalizacji o wartość (market cap).
3) Odzwierciedlenie a nawet sklonowanie idei kruszcowej Au/Ag w wersji cyfrowej, czyli stworzenie realnych równoległych magazynów przechowywania i transferu wartości.

Jakkolwiek można w szczegóły rozwijać powyższe, to tak widzę litecoina jako nieusuwalnego z rynku.
Oczywiście to tylko luźne rozważania teoretyczne i jedynie wyraz moich poglądów a nie rekomendacje inwestycyjne!
Równie dobrze LTC może przestać istnieć :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Wymazywanie » piątek, 13 stycznia 2017, 20:56

mecenas pisze: proponuję znaleźć kilka kluczowych przewag LTC w kontekście aktualnej wyceny.
mecenas pisze: Słabość nie trwa wiecznie, więc pospekulujmy co może być siłą LTC na przekór rynkowi.
:mrgreen:

Nie chcesz dyskusji o LTC. Chcesz dyskusji z zastrzeżeniem, że rozmawiamy o pozytywach. Dość tendencyjne podejście.:) "Wyjdzie z wielkiego trójkąta i porozmawiajmy o tym, co jest w nim fajnego". :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: mecenas » piątek, 13 stycznia 2017, 21:02

Wymazywanie pisze: Dość tendencyjne podejście.
Oczywiście, że tendencyjne, bo rozważam longa longterm ;)

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Chancellor » piątek, 13 stycznia 2017, 21:41

@mecenas: A to nie Ty pisałeś o tym, żeby nie próbować przewidywać kursu, tylko reagować na jego zmiany?...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Wymazywanie » piątek, 13 stycznia 2017, 21:46

Czyli szukasz pocieszenia. :) Efekt potwierdzenia. :)

A powiedz mi czemu LTC? Nie lepiej się zainteresować Eth/Dash? Bańka na BTC pokosiła nieco alty, jest kilka dużych nadal w potencjalnie dobrych miejscach na kupno na longterm. W przypadku Dasha możesz to co masz wstawić w masternoda - nawet jak nie masz całej wymaganej sumy - i masz zysk pasywny + inwestycję longterm, dość ciekawe połączenie. To albo Eth (czy kilka innych, Xmr nie wiem, bo już urosło do ath w fiatach) wydaje się mieć lepsze perspektywy niż Ltc.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: FlyingAtom » piątek, 13 stycznia 2017, 22:27

mecenas pisze:
Wymazywanie pisze: Dość tendencyjne podejście.
Oczywiście, że tendencyjne, bo rozważam longa longterm ;)
Nie widzę przyszłości w LTC tak długo się tam nic nie działo , a jest dużo ciekawszych projektów.
Stracił jedyną zaletę jaką posiadało , styczność z btc na wielu giełdach i płynność gdy ETH urosło i stało się bardziej płynne.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: mecenas » sobota, 14 stycznia 2017, 09:04

Chancellor pisze: A to nie Ty pisałeś o tym, żeby nie próbować przewidywać kursu, tylko reagować na jego zmiany?...
Tak, pisałem i podtrzymuję.
Skuteczna spekulacja krótko i średnioterminowa (bynajmniej na GPW) polega nie na przewidywaniu ceny, tylko na reakcji na cenę. Wynika to z prostego faktu, że nie znamy przyszłości. Jednak w przypadku podejścia "kup i trzymaj" (długi termin) ta zasada może być raczej pomocna jedynie podczas zajmowania pozycji... np. podczas wychodzenia ceny z big trójkąta górą (tylko przykład).

Dodano po 3 minutach 2 sekundach:
Wymazywanie pisze: A powiedz mi czemu LTC?
Uważam (być może naiwnie), że na rynku crypto i tak wykształci się mocno nieegzotyczna główna para walutowa. Przez nieegzotykę rozumiem prosty, czytelny protokół, który nie służy do wszystkiego i niczego, tylko ma ścisłe selektywne zastosowanie monetarne. BTC to kandydat nr.1 Potem raczej jednak LTC.

Dodano po 3 minutach 18 sekundach:
FlyingAtom pisze: Nie widzę przyszłości w LTC tak długo się tam nic nie działo , a jest dużo ciekawszych projektów.
Stracił jedyną zaletę jaką posiadało , styczność z btc na wielu giełdach i płynność gdy ETH urosło i stało się bardziej płynne.
Jeśli faktycznie stracił styczność na wielu giełdach z BTC, to może być problem.
Dlatego przyglądam się z ciekawością i nie fanatyzuję :D

Dodano po 5 minutach 17 sekundach:
Wymazywanie pisze: Czyli szukasz pocieszenia. :) Efekt potwierdzenia. :)
W przypadku strategii "kup i trzymaj" to chyba jedyna nadzieja i pocieszenie co nie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 15 stycznia 2017, 13:12

mecenas pisze: W przypadku strategii "kup i trzymaj" to chyba jedyna nadzieja i pocieszenie co nie?
Hehe tak, ale tu chodzi o kasę i jej pomnażanie a nie o dobre samopoczucie z jakąkolwiek pozycja, sam to przecież wiesz. Ale skoro masz przeczucie co do LTC, to idź za nim jesli masz ogólnie niezłe przeczucie. Ja wolałbym np. przyjrzeć się ETH i DASH, może FCT, może nawet BTS czy Maid, bo wiem doskonale, że znacznie łatwiej na nich o identyczny ruch % do góry niż na LTC. LTC jest dobre jak się trafi na ten duży ruch do góry. No ale jak na long to możesz czekać na niego przecież miesiącami. Tylko jak dla mnie, nawet na long to słabo jak kapitał nie pracuje. Ale LTC może faktycznie teraz coś się ruszyć, jako że BTC miało duży ruch, może LTC zrobi coś więcej niż ostatnio. Co do wykresów, nie lubię oglądać wykresów LTC, bo na nich bardzo często jest tak, że już, już, zaraz powinno ruszyć, a dzieje się jak zawsze czyli bok/lekko w dół, bardzo nudne. Stąd dla mnie coin nudny, a znam go od dawna bo od 2013 i poza główną mega bańką i potem wzrostami do 9$ i do 5.6$ to totalna nuda i rozczarowanie, jak na 4 lata to trochę mało...
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Kluka » wtorek, 24 stycznia 2017, 00:08

Tez wierze w banke na ltc. Przeciez tak ma byc w dolku jak jes teraz... wszystko nie tak 0 rozwoju i wgl zdech juz a potem urosnie o kilkadziesiat czy kilkaset procent i wszystko cacy, super coin z mozliwosciami, brak rozwoju stanie sie stabilnoscia i wgl super hiper miod orzeszki... przypominam ze na ltc bedzie segwit w sprawie ktorego na btc nie potrafia sie porozumiec. Im dluzej bedzie trwala taka sytuacja tym bardzej bedzie to na korzysc ltc. I mam nawet pewna teorie spiskowa na ten temat w glowie. Faktem jest natomiast ze jest nisko i za kazdym razem gdy spada ponizej ok 0.0043 na pewien adres (jak nexus napisal nalezacy do Midasa) wplywaja nowe coiny, w tym momemcie juz ponad 180 000, a ktos raczej nie po to inwestuje setki tysiecy zielonych zeby na tym stracic... tak wiec nie boje sie ze duzo wiecej spadnie a poniewaz skup trwa i jestesmy w dolku to jest szansa na wzrost lub nawet banke. Wiec ja bym ltc nie skreslal, a nawet jestem pewien ze max w ciagu kilku miesiecy duzo sie bedzie dzialo

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: scryptominer » wtorek, 24 stycznia 2017, 00:16

@Kluka, jak ktoś ma gruby portfel, to nie znaczy też, że ma monopol na zyski ;). Nie znasz założeń otwarcia tej pozycji, może ma ustawione stopy po 38 i spuści kurs o 10-20% na stałe? Albo na pozostałych walletach ma już ustawione 4x tyle shortów, a ten "publiczny" adres, czyli wplywający na psychikę bagholderów wyczyści oznajmiając, że "It's over for LTC". To są wszystko teorie spiskowe, ale ja bym się do końca nie opierał na czyimś stanie portfela. Bo motywacje i cele mogą być różne.

Ale z tym, że w dołkach jest smutek, zażenowanie i rezygnacja to wiadomo. Ale to też nie znaczy, że zawsze będzie up. Równie dobrze może być kolejny 20% niżej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 24 stycznia 2017, 00:27

Hehe potrójne dno? Jak z tego nie odbije to bye bye 0.004 i leci do 0.003. LTC docelowo może i być 0.002 za rok np., kto wie. Tradowanie LTC to masochizm większość czasu, już lepiej zainteresować się Eth, Xmr, Fct, Dashem.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Kluka » wtorek, 24 stycznia 2017, 00:59

Macie racje,roznie moze byc ale mam jeszcze jeden argument za wzrostami czy banka. Otoz malym zoltym ludkom odebrana zostanla dzwignia na btc i takie niewielkie ruchy moga sie niektorym szybko znudzic, a ltc bylo swoista dzwignia niegdys dla btc. A jakby polo padlo to juz wgl nie bylo by na czym bardzo grac altami i ltc mialby szanse. Mam nadzieje ze to sie nie stanie bo moich nxt nie zdazylem wyplacic. I tak wgl ltc nie mam ani jednego, ale byc moze trochezakupie

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: pm7 » wtorek, 24 stycznia 2017, 08:34

Kluka pisze: Otoz malym zoltym ludkom odebrana zostanla dzwignia na btc
Możesz rozwinąć?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Kluka » wtorek, 24 stycznia 2017, 10:24

W chinach maja byc obostrzenia i ma zostac zlikwidowana badz zmniejszona mozliwosc grania za nie swoje z tego co wiem. Nie uzywam tych gield to nie wiem dokladnie kiedy co i jak ale tak czytalem. Jak to tylko polo, bittrex czasem, glownie alty. Chodzi mi o to ze na ltc teoretycznie nie jest wielka rzecza banka x kilkaset procent a chinczyki lubia hazard i te krzywe a nie proste na wykresie nie sa przypadkowe odwzorowywuje to ich mentalnosc. ostatnio to wyglada tak btc rosnie ltc spada, btc spada ltc spada hehe ale nie moze byc tak przeciez w nieskonczonosc. Odbija sie od dna i to wg mnie dobry moment na zakup. W przypadku dalszej patowej sytuacji na btc co do rozmiaru bloku sw itd grozba forka wg mojej teorii hegemonia btc moze sie zakonczyc i najlepsze alty beda mialy szanse a ewentualnie podzielony btc bedzie na podobnym poziomie, ale wcale tak byc oczywiscie nie musi, ale gdy sie tak by stalo to nie wiem czy chiny beda chcialy Ewanowy dasz czy poloniexowy monero czy amerykazski zzz. I tu pojawia sie ltc z wdrozonym sw i nie sklocona spolecznoscia. Ale to tylko takie moje przemyslenia a jak bedzie kto wie..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: mecenas » wtorek, 24 stycznia 2017, 12:56

BTC zaczyna niedomagać (zatory). Naturalnym zmiennikiem w trudnych czasach będzie LTC. Liderów może być tylko dwóch. Płynna para walutowa. Rezerwa rezerwy ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 24 stycznia 2017, 17:02

mecenas pisze: BTC zaczyna niedomagać (zatory). Naturalnym zmiennikiem w trudnych czasach będzie LTC. Liderów może być tylko dwóch. Płynna para walutowa. Rezerwa rezerwy ;)
Widzę, że jedziesz pod z góry ustaloną tezę. Załadunek musiał już być, co? :) I to Ty, co praktycznie wyśmiewałeś przewidywanie a mówiłeś, że tylko reagujesz. Życie zadziwia. :)
Mnie te jakby potrójne dno na LTC/BTC dosłownie przeraża. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: mecenas » wtorek, 24 stycznia 2017, 17:17

Wymazywanie pisze:
Widzę, że jedziesz pod z góry ustaloną tezę. Załadunek musiał już być, co? :) I to Ty, co praktycznie wyśmiewałeś przewidywanie a mówiłeś, że tylko reagujesz. Życie zadziwia.
Nie uwierzysz, ale nie załadowałem nic do taczki LTC.
Nie umiem już się ani przekonać, ani zmotywować do inwestycji longterm techniką "kup i trzymaj".
Pospekulowałbym jakbym miał plugin do Amibrokera... ale nikt nie chce napisać takowego a te napisane nie działają. Jednak to wszystko nie przeszkadza mi mieć zdania na temat Litecoina, czy jak wolisz "z góry ustalonej tezy".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 24 stycznia 2017, 17:25

A to przepraszam, zrozumiałem, że temat jest o tym, że kupiłeś LTC już lub na pewno zaraz kupujesz i tak też brzmiał ten post dla mnie, jak delikatne "pakuj się kto żyw" klasyka. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: mecenas » wtorek, 24 stycznia 2017, 17:33

Interesuje mnie w tym przypadku teoria. Widzę potencjał do zaistnienia wiodącej pary walutowej. To wszystko. Stawiam na BTC/LTC. Widzę podobieństwa do gold/silver. Nie muszę tego udowadniać przelewem. Ot tak nietypowo.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC/BTC - para doskonała

Postautor: bl4ck » wtorek, 24 stycznia 2017, 17:51

@mecenas,
LTC nawet nie jest miedziakiem ... jedyne co możesz obstawiać to wejście segwit dla ltc i to może mieć efekt w cenie a nie jakieś brednie o tym że LTC mogło by być zamiennikiem BTC, stary gów** klon nic więcej.

Ludzie już od 3 lat stawiają na ltc... :D

Wróć do „LiteCoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość