Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » środa, 11 stycznia 2017, 22:26

bl4ck pisze:
ekonokomik pisze: To są wyjątkowe sytuacje kiedy nie działa ta reguła.
właśnie mieścimy wyjątkową sytuację czyli newsa z chin o kontroli giełd, tego kreski nie narysują i nie przewidzą.
tak, że tego.. ten tego :)
Kreski przewidują wszystko. Tak przynajmniej uczyli mnie wyznawcy AT na forum. Wg tych najbardziej zagorzałych to AT przewiduje cenę, a Wszechświat się do tego dostosowuje :D Tzn zdarzenia typu "news z Chin o kontroli giełd" pojawiają się akurat w tym momencie czasoprzestrzeni kiedy jest to potrzebne wg AT.

Ale ja na AT tak samo jak i na Eliotach się nie znam (poważnie).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: majkel_94 » środa, 11 stycznia 2017, 22:32

Wiesz, to może być tak, że AT przewiduje psychikę i w danym miejscu gdzie wg AT będzie spadać, to ludzie trzymają palec na spuście. Wystarczy błache negatywne info, zesrają się 3 osoby, a potem kula śnieżna panikarzy leci :P

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » środa, 11 stycznia 2017, 22:35

zomos2 pisze: Pisałem to na zaawansowanych. Póki RSI dzienne nie spadnie poniżej 30 nie ma żadnych szans na odbicie przy takich zjazdach.
Na OKCoin, RSI dzienne sprawdzone na bitcoinwisdom:

2015-11-25 kiedy zaczęło się odbicie z ~2000 do ~3000, RSI = 45
2016-06-23 kiedy zaczęło się odbicie z 3540 do 4730, RSI = 45

Teraz mamy RSI = 36.

PS. Tak, to prawda, na RSI też się nie znam - umiem tylko włączyć na wykresie na wisdom ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 11 stycznia 2017, 22:41

ekonokomik pisze: Kreski przewidują wszystko. Tak przynajmniej uczyli mnie wyznawcy AT na forum.
"Rejestracja: 10 czerwca 2011"

Kto Cię niby uczył? To od Eko się 3/4 forum uczyło kresek przecież.:) Nie ma tu drugiej osoby, która by była tak aktywna w analizowaniu i pisała wcześniej niż kolega @Ekonokomik. Wiele osób (w tym ja) mogło się czegoś od Ciebie nauczyć, np. w 2013. Nie nazywałbym tego byciem wyznawcą AT, bo to nie ma nic z religii imo i nie jest kwestią wiary, ale statystyki i historii wykresu, co jest weryfikowalne. Religia nie jest weryfikowalna w życiu doczesnym, bo ma charakter metafizyczny i transcendentny, dotyczy spraw na które nie ma dowodu ani kontr-dowodu, dlatego jej paliwem jest właśnie wiara. Analiza jest chłodna i absolutnie nie-metafizyczna. :mrgreen:

Co do samej AT, ona nie zajmuje się przecież newsami ale wykresami. Newsami itp. to bardziej analiza fundamentalna chyba?
W przeciwieństwie do analizy fundamentalnej spółki, uwzględniającej zarówno informacje o otoczeniu globalnym, makroekonomicznym, regionalnym, branżowym, w jakim ona funkcjonuje, jak i raporty ogłaszane przez samą spółkę, w przypadku analizy technicznej nie są one uwzględniane w procesie podejmowania decyzji inwestycyjnych. Wszystkie potrzebne do przeprowadzenia analizy technicznej informacje odczytuje się bezpośrednio z wykresów prezentujących historyczne zmiany cen analizowanego papieru wartościowego, waluty czy surowca.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Analiza_fundamentalna
https://pl.wikipedia.org/wiki/Analiza_techniczna
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zomos2 » środa, 11 stycznia 2017, 22:47

@ekonokomik, Ty chyba nie wiesz co następuje :) Fale eliota lubisz a nie widzisz że jesteśmy po 3 wzrostowej i takie spadki jak mamy(a poleciało już 43% od szczytu) oznaczają że przed nami dwa etapy bessy. To co przytaczasz jest dla hossy trwającej od 11.2015. Bierz przykłady z bessy z lat 14-15. Tam odbicia były poniżej 30 RSI. Za dużo fal wzrostowych od początku hossy by teraz było tak samo jak ostatnio :)

Tak taki zjazd poniżej 30 na RSI dziennym a nawet na 3 dniowym czy tygodniowym oznacza objęcie bessy. Będzie to sygnał paniki kiedy trzeba kupić przed odbiciem. Spadek ostatni i tak jest spory i wg mnie mamy koniec 1,5 rocznej hossy. Pewnie nastąpi malowanie cup&handle.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 11 stycznia 2017, 22:57

@Ekonokomik zakaził z minimum pół forum kreskami a teraz się obraził i się wypiera:-( :mrgreen: Ja zostałem zarażony w 2013 i jestem wdzięczny. Jak dotąd nie znalazłem antidotum i nie chcę. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » środa, 11 stycznia 2017, 23:24

@Wymazywanie - dzięki za miłe słowa :)
Ale ja naprawdę nigdy nie uczyłem się AT! Widziałeś kiedyś żeby zrobił choć jeden porządny wykres, z odpowiednio dokładnie wykreślonymi keskami itd? ;) W życiu.
Nie wiem ile razy pisałem to już na forum, ale jestem całkowitym amatorem. W tym względzie kolega sha256 wyczuł mnie bezbłędnie ;)
A celowo napisałem "wyznawcy", bo jeśli ktoś twierdzi, że to realne zdarzenia dopasowują się do kresek, to moim zdaniem trąci to już metafizyką :)


@zomos2 - Jak pisałem w sąsiednim wątku, na razie (!) mamy tylko korektę 3 fali wzrostowej (patrząc od połowy 2015).

Bardzo nie lubię skali logarytmicznej, ale tym razem na wykresie 1d dobrze oddaje to co się dzieje. Albo można to policzyć:
- w listopadzie 2015 mieliśmy korektę o 44%
- w czerwcu 2016 mieliśmy korektę o 32%, pogłębioną w sierpniu do 40%

Obecne 44% jest na podobnym poziomie.

Zgadzam się, że to może przekształcić się w korektę całości (wzrostów od poziomu 1500 do 8888 CNY).
Byłoby to zakończenie obecnej "nibybańki". Wtedy spadnie np. do 3000.

Ale jedno, zasadnicze pytanie: jak szybko?

Wyobrażasz sobie, że wzrosty trwające 1,5 roku zostaną zdjęte o 70% w kilka dni? Bez potężnego odbicia?
To już nie te czasy ;)
A i wzrosty miały zupełnie inną dynamikę niż np. w czasie dwóch baniek w 2013.
Ta korekta i tak jest wg mnie szalenie szybka jak na tak wolne wzrosty. I to jej dynamika dodatkowo przekonuje mnie, że mogę spokojnie oczekiwać odbicia zanim nastąpi ewentualne dalsze "pęknięcie bańki".

Bo jeśli ma to być pęknięcie całych wzrostów, to oczekuję po prostu fazy "return to normal".

Obecna cena jest dla mnie bezpiecznym poziomem zakupów jeszcze z jednego powodu: załóżmy, że masz rację i w ciągu kolejnych kilku dni polecimy bez odbicia do 3000 CNY. Ale w końcu, po tak dynamicznych spadkach z 8888 do 3000 przyjdzie duże odbicie, prawda?
I wtedy jego poziom wg mnie wyniósłby >5000CNY.
Więc kupując teraz, mogę nie zarobić, ale jestem pewny, że nie stracę. A to przy najgorszym i najmniej prawdopodobnym scenariuszu jaki potrafię sobie naszkicować na najbliższe dni.
Ostatnio zmieniony środa, 11 stycznia 2017, 23:32 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 23 grudnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Ari93 » środa, 11 stycznia 2017, 23:27

majkel_94 pisze: Wiesz, to może być tak, że AT przewiduje psychikę i w danym miejscu gdzie wg AT będzie spadać, to ludzie trzymają palec na spuście. Wystarczy błache negatywne info, zesrają się 3 osoby, a potem kula śnieżna panikarzy leci :P
Ja tam myślę że nie ma w tym nic złego ;) mam nadzieję że za jakiś czas będę pierwszym panikarzem sprzedającym btc i zarazem pierwszym który skupi btc od ostatniego panikarza ;)
Generalnie; na razie pozostaje czekanie? ;)

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zomos2 » czwartek, 12 stycznia 2017, 01:21

@ekonokomik, No cóż "Tym razem jest inaczej niż zawsze" ? :)

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » czwartek, 12 stycznia 2017, 01:32

zomos2 pisze: @ekonokomik, Ty chyba nie wiesz co następuje :) Fale eliota lubisz a nie widzisz że jesteśmy po 3 wzrostowej i takie spadki jak mamy(a poleciało już 43% od szczytu) oznaczają że przed nami dwa etapy bessy. To co przytaczasz jest dla hossy trwającej od 11.2015. Bierz przykłady z bessy z lat 14-15. Tam odbicia były poniżej 30 RSI. Za dużo fal wzrostowych od początku hossy by teraz było tak samo jak ostatnio :)

Tak taki zjazd poniżej 30 na RSI dziennym a nawet na 3 dniowym czy tygodniowym oznacza objęcie bessy. Będzie to sygnał paniki kiedy trzeba kupić przed odbiciem. Spadek ostatni i tak jest spory i wg mnie mamy koniec 1,5 rocznej hossy. Pewnie nastąpi malowanie cup&handle.
@zomos2
jakie 2 etapy bessy?
RSI jest tylko pomocnym wskaźnikiem.
Objęcie bessy? To formacja świecowa. To miałeś na myśli?
Co to znaczy za dużo fal wzrostowych?
Najpierw piszesz o 3 fali wzrostowej, później o końcu hossy - zdecyduj sie waść :D

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » czwartek, 12 stycznia 2017, 01:55

zomos2 pisze: @ekonokomik, No cóż "Tym razem jest inaczej niż zawsze" ? :)
Chodzi Ci o ten spadek?

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=288756#p288756
Teraz mamy "A nie mówiłem..." 8-)

Będzie tak jak zawsze :)

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 23 grudnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Ari93 » czwartek, 12 stycznia 2017, 02:36

Na BM kurs ~100$ wyżej niż na bitfinexie nie wspominając o huobi czy okcoin... ;/
pewnie dało by się poprzez zabawę w przelewy, konta walutowe, rejestracje, potwierdzenie tożsamości i inne cinkciarze aż do wpłaty środków na takie huobi żeby korzystnie tego BTC zakupić ale jako że jestem w te sprawy raczej zielony to nawet jak bym się postarał to w tym tygodniu jest to już nie do ogarnięcia a w przyszłym może być po ptakach... przydał by się ten arbitraż... ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 12 stycznia 2017, 02:45

Jeśli 5000cny nie zostanie zachowane, to BM nie tylko nie utrzyma wysokiego spreadu, ale część longów może pękać. Chiny wczoraj i dziś weszły na ścieżkę crashu, brak dużego odbicia po czymś takich to często bearish konsolidacja. Nie wiem czy spadnie niżej, ale niezbyt ładnie to wygląda teraz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zomos2 » czwartek, 12 stycznia 2017, 04:53

@sha256, po 3 falach wzrostu z reguły masz 2 fale zjazdu. W skali czasowej te 2 fale zjazdowe w porównaniu do 1,5 roku malowania 3 fal wzrostowych będą wyglądać na bessę trwającą conajmniej kilka miesięcy. Jak napisałem. Spadki bez odbic w takiej skali jak obserwujemy oznaczają niemal 100% objęcie bessy. Niskie RSI utrzymujące się przez dłuższy czas jest wskaźnikiem mówiącym o tym że mamy zmianę trendu.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » czwartek, 12 stycznia 2017, 06:34

@zomos2,
Wybacz ale przez nocną godzinę nie zauważyłem informacji o 3 fali wzrostowej. Tak pisząc masz rację.
Co do reszty nie zgadzam się z Tobą, bo moim zdaniem popełniasz błąd w oznaczaniu fal podobnie jak @ekonokomik na siostrzanym wątku. Gdyby to było takie proste byłoby tutaj nadzwyczajne skupienie milionerów ;)
A RSI określa siłę trendu albo papieru albo tutaj aktualną siłę BTC i pokazuje stan rynku. A długotrwała konsolidacja powyżej linii wykupienia albo wyprzedania dezaktualizuje sygnały sprzedaży i kupna. Także RSI tez nie jest łatwy do interpretacji. Moim zdaniem o zmianie trendu świadczą sytuacje bezpośrednio dziejące sie na wykresie, a nie wtórne wskaźniki, które sa oczywiście pomocne. RSI używałbym do zobrazowania stanu wyprzedania i wykupienia rynku oraz znajdowania dywergencji.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 10 stycznia 2017
Reputacja: -30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amnesia » czwartek, 12 stycznia 2017, 07:59

Ja kupiłem w połowie zrzutu i wcale mi nie żal, bo chciałbym dokupić o wiele więcej zanim dobierze się do złota. Daje max pół roku, albo wcześniej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » czwartek, 12 stycznia 2017, 08:34

amnesia pisze: Ja kupiłem w połowie zrzutu i wcale mi nie żal, bo chciałbym dokupić o wiele więcej zanim dobierze się do złota. Daje max pół roku, albo wcześniej.
Zaloz taka sytuacje ze Chiny jednak wprowadzaja ograniczenia itp itd, widzisz hosse czy besse ? Czy po tych zjazdach i news-ach mlody narybek wejdzie- watpie. U mnie juz na BBC o btc i akcji Chin, az w pracy slysze jak BTC spadl od ludzi ktorzy sie tym nie interesuja. Banka pekla i nie zapowiada sie na szybki powrot do gory.

Dodano po 39 sekundach:
http://www.bbc.co.uk/news/business-38591929

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » czwartek, 12 stycznia 2017, 08:37

Własnie o takie zmęczenie i rezygnacje chodzi. Słabe ręce oddadzą. Mocne zakumulują.
A nagłosnienie akcji Banku Centralnego to był zapalnik całej sytuacji.
jak będzie rosło to i tak będa kupować. chciwość jest bardzo silna.

Dodano po 1 minucie 18 sekundach:
Chińczycy lubią kontrolować sytuację.
BTC daje im taka mozliwość. Wpływania na ogólnoswiatowy ład.
jak ja już jestem zmęczony powoli tym spadkiem to odreagowanie powinno byc blisko :lol:
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 stycznia 2017, 08:38 przez sha256, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » czwartek, 12 stycznia 2017, 08:38

zomos2 pisze: @sha256, po 3 falach wzrostu z reguły masz 2 fale zjazdu. W skali czasowej te 2 fale zjazdowe w porównaniu do 1,5 roku malowania 3 fal wzrostowych będą wyglądać na bessę trwającą conajmniej kilka miesięcy. Jak napisałem. Spadki bez odbic w takiej skali jak obserwujemy oznaczają niemal 100% objęcie bessy. Niskie RSI utrzymujące się przez dłuższy czas jest wskaźnikiem mówiącym o tym że mamy zmianę trendu.
@zomos2 - nie trzymasz się w swojej analizie proporcji czasowych. Ustaw sobie wykres na 3d, tak by obejmował wszystkie 3 fale wzrostowe przez ostatnie półtora roku. Gdyby obecne spadki miałby być korektą całego tego wzrostu, to nie możesz mówić, że mieliśmy 2 fale zjazdowe. Bo w tej skali nawet ich nie widać dojście od punktu A do B w tej skali musiałoby zająć ze 2 miesiące.

Jesli chcesz analilzować obecne 2 fale spadkowe, to musisz przejść na skalę np. 6h i wtedy jasno widać, że obecne 2 fale to na razie korekta wyłącznie wzrostów ostatnich kilku miesięcy (czyli 3 fali wzrostowej z ostatniego półtora roku).

Więc jeśli obecna korekta ma się przekształcić w korektę tego całego półtorarocznego wzrostu to powinno wystąpić odbicie widoczne w skali 3d (A --> B). I na to spokojnie czekam.

A może być i tak, że to odbicie wcale nie skończy się załamaniem, tylko kurs spokojnie pomknie do nowego ATH.

Tak czy inaczej warto teraz kupić.

Nie zgadzasz się z tym powyższym?

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zomos2 » czwartek, 12 stycznia 2017, 08:41

@ekonokomik, zauważ że co do tych 2 fal zjazdowych używam słowa "będą". Skala i ich zasięg to tylko dywagacje ale można się podpierać jakimś Fibo o zasięgu od 11.15 do 12.16.
Edit:
Właśnie mi wychodzi że 5000 jest w miare kluczowe. Jak nie to idzie na 4170. Zasięgi odbić to 6000 i 7100. Po połamaniu 4170 mamy obsuwe aż do 2900. I jeśli jesteśmy w bessie to do tego kurs dociągnie zanim zacznie zawracać.

A kupować warto dopiero jak da o sobie znać odbicie. Bo narazie to mogą być fake outy patrz na zjazd z 8888 do 6000 i podbitkę do 7000.
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 stycznia 2017, 08:51 przez zomos2, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Tazz28 i 31 gości