Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » sobota, 7 stycznia 2017, 11:27

Ja się na razie trzymam planu B jak Bitcoin. Trochę się udało nawet zwiększyć ilość bitków, ale znów wszystko leży w portfelu. Nocny spadek przespałem, aktualne odbicie oczywiście cieszy, ale na spokojnie.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » sobota, 7 stycznia 2017, 11:30

@Capricorn - tak bywa, ale niezmiernie rzadko. Częściej zdarza się, że ktoś nowy wchodzi przed zwałką, wtapia, potem w pocie czoła odrabia straty i po pierwszym odbiciu, kiedy udało mu się wyjść na 0, sprzedaje wszystko i mówi sobie "dziękuję, jestem szczęśliwy że nie straciłem, spadam".

Dlatego zaciekawił mnie ten przypadek, bo wydawało mi się, że kolega novymio pisał, że zarobił na ostatnich wydarzeniach.

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 21 czerwca 2016
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Riko » sobota, 7 stycznia 2017, 11:35

@sha256, mam takie pewno banalne pytanie, a mianowicie skąd się wie czy podaż jest czy nie?

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » sobota, 7 stycznia 2017, 11:52

ekonokomik pisze:
sha256 pisze: Technicznie jak już wcześniej napisałem kurs nie powinien zanurkować niżej niż 5300CNY. To są wyjątkowe sytuacje kiedy nie działa ta reguła.
Życzeniowe pisanie @ekonokomik na drugim wątku o wyimaginowanym poziomie 5100 nie ma tutaj nic do rzeczy, bo to tylko życzenia.
(...)
Dodano po 6 minutach 59 sekundach:
Edit: 5200CNY, a nie 5300.
Innymi słowy, Twoje minimum różni się od mojego "wyimaginowanego" o całe 2%? :D

No ale to minimum, do którego kurs nie powinien zanurkować. "Nie powinien" to takie miękkie zastrzeżenie, na wszelki wypadek? I jeszcze na wszelki wypedek dodatkowe zastrzeżenie, że w "wyjątkowych sytuacjach ta reguła nie działa". Jakie to "sytuacje" i jaka "reguła" tego już nie napisałeś ;)

Bo o jeszcze dzień wcześniej 6 stycznia 11:50 miała to być "płaska korekta" bez testowania 6000 a ryzyko zejścia do 5200 było czysto teoretyczne:
sha256 pisze:
Co to oznacza jeśli mam rację? nie zejdziemy poniżej 6000CNY czyli obecnego dołka, możemy zbliżyć się do tego poziomu jednak ale nie powinniśmy go testować i wybić.
(...)
Pamiętajcie, że ciągle wisi nad nami ryzyko - teoretyczne - pogłębienia korekty do okolic 5200CNY. To na rozgrzane głowy.
Niech zgadnę: niezależnie czy kurs teraz odbije do 7000, czy też spadnie do "teoretycznego" 5200, czy też spadnie jeszcze niżej, bo zajdzie "wyjątkowa sytuacja kiedy reguła nie działa", to Ty będziesz miał poczucie, że trafnie przewidziałeś ten ruch, prawda?
:mrgreen:

Ja na szczęście nie muszę przewidywać minimum. Spokojnie kupowałem partiami i jak będzie spadać to będę kupował dalej, a jak wzrośnie to zacznę sprzedawać.
Najpierw było minimum podane przeze mnie z tego co pamietam. Twoje pojawiło sie gruuuubo po moim.
Tak, zawsze podaję to co myslę na teraz z zastrzeżeniem, że AT podaje to i to. Dlatego podałem poziom 5200CNY jako teoretyczny. Oczywiście nieznacznie pomyliłem się, bo był zjazd poniżej 6000CNY w zaleznosci od giełdy o ok. 6-7% w piku. czy to dużo? To zależy.
Owszem nie napisałem co to za reguła i kiedy nie działa, bo troche musze zostawic dla siebie.
ja juz przewidziałem co przewidziałem, bo to się spełniło.
Co musisz, a czego nie musisz to zachowaj dla siebie. Mi nic do tego. I nie musze o tym wiedzieć. A nastepnym razem jak duma boli to idź na spacer i odczep sie, bo czepiłes sie jak przysłowiowy rzep :D

Dodano po 6 minutach 32 sekundach:
Riko pisze: @sha256, mam takie pewno banalne pytanie, a mianowicie skąd się wie czy podaż jest czy nie?
Riko to nie jest banalne pytanie. Odpowiedź na to pytanie daje przewagę, która Wam pokazałem. Czy ktoś inny informował wcześniej ode mnie o nadchodzącym ruchu? Może któryś z kolegów podpowie?
Ostatnio zmieniony sobota, 7 stycznia 2017, 11:53 przez sha256, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » sobota, 7 stycznia 2017, 11:52

Naszych mistrzów analizy technicznej to aż przyjemnie posłuchać :mrgreen:.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hanti » sobota, 7 stycznia 2017, 12:59

Ja idealnie przewidzialem spadek do 5600. Bez rysowania, na oko po prostu patrzac na wykres 1w na okcoin... juz ktorys raz z kolei sie prawie idealnie zgadza. Niestety nigdy nie moge dotrwać do swojego postanowienia... kupuje albo sprzedaje i tak duzo za wczesnie i tak bylo tym razem. Kupilem gdzies po 1 spadku, pozniej sprzedalem i zanotowalem najwieszą wtopę w historii :) Teraz sie udalo w samym dolku zakupic, zobaczymy co z tego bedzie, mam nadzieję na 7000-7400 ale i tak sprzedam pewnie jak spadnie ponizej 6000
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: adam1226 » sobota, 7 stycznia 2017, 13:20

Dobre jest to ze jesli chodzi o sprzedaż to mamy kilka gield do wyboru gdzie z reguly znajdzie sie taka ktora "zaspala" a na wiekszosc idzie przetransferowac srodki w ciagu 2blokow ;)
Chociaz ostatnioo mi sie trafilo ze trwalo to ponad godzine (1blok czekałem ponad 50minut :/)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » sobota, 7 stycznia 2017, 13:44

@Capricorn, No właśnie :mrgreen: , 6500 był ważniejszym oporem niż sądziłem, po odbiciu od niego za bardzo się kotłowało w 61xx-63xx, więc stestowało 6000 i to negatywnie. Ale chyba już po korekcie (w shortterm), chyba dokończyliśmy dużego zwykłego klina spadkowego z dwoma ramionami w postaci klinów rozsz. spadkowych. Opory mamy na 6500, 7000, ~7380, potem koło 8000. Fajnie byłoby zobaczyć jutro czy pojutrze 6500-7000.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 435
Rejestracja: 11 lipca 2016
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pisiont_groszy » sobota, 7 stycznia 2017, 14:22

Ale poszło ładne wyleszczenie :D Wiele BTC zakupionych przy pierwszym wybiciu właśnie wróciło do portfeli byczków.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » sobota, 7 stycznia 2017, 14:22

monocykl pisze: kilka refleksji . do tej pory gralem na polo i krakenie. zachecony brakiem prowizji oraz plynnoscia prenioslem sie do chin zaluje ze nie zrobilem tego wczesniej /Kazdy kto korzysta z poloniexa wieloktotnie oberwowal typowe chamskie pompowanie schitcoinow. I niestety ale moim zdaniem cena bitcoina zostala wykreowana / napompowana dokladnie tak samo jak shitcoiny na polo.
Czym się różni chamskie pompowanie od nie-chamskiego? Pokaż pompę na poloniexie, która trwała 2 lata. :) Kilkanaście tygodni na poloniexie to max, i to dla dużych rzeczy typu ETH, XMR. I to nie nazwałbym, "chamskie", chamskie to wg mnie kilka godzin albo minut i szybki zjazd w to samo miejsce lub niżej. Nie łapię w czym pompa/wzrost na BTC jest podobny zarówno do dużych pomp poloniexowych typu ETH czy XMR anu tym bardziej do chamskich pomp total szrotów. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 435
Rejestracja: 11 lipca 2016
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pisiont_groszy » sobota, 7 stycznia 2017, 15:15

Coś takiego przyszło mi do głowy. Trochę naciągany symmetrical bull market:

Obrazek

EDIT: Tak wygląda ciekawiej:

Obrazek

EDYTA 2: Wpasowałem jeszcze kilka trójkątów, które ładnie komponują się w pewną całość. Do przebicia mamy 6250. po tym następny przystanek to 7000.

Obrazek

EDYTA 3: Popełniłem błąd z wysokością przebicia. Wychodzi na 6300.

EDYTA 4:
Obecnie wygląda to na głowę z ramionami (skala 5m), więc rokuje dobrze.

Obrazek

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scryptominer » sobota, 7 stycznia 2017, 16:42

pisiont_groszy pisze: Obecnie wygląda to na głowę z ramionami (skala 5m), więc rokuje dobrze.
Takie RGR chyba nie do końca rokuje dobrze. Docelowy zasięg ruchu w tej formacji, którą narysowałeś gdyby miała zostać zrealizowana to gdzieś <6000 CNY.


PS. Rozumiem, że szukamy jakichkolwiek przesłanek, żeby poszło up? :)


PS2. Chyba, że jesteś na shorcie, to faktycznie, można uznać, że w pewien sposób rokuje dobrze dla Ciebie :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 435
Rejestracja: 11 lipca 2016
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pisiont_groszy » sobota, 7 stycznia 2017, 16:52

scryptominer pisze: PS. Rozumiem, że szukamy jakichkolwiek przesłanek, żeby poszło up?

Napiszę tak. Nie mam BTC i tylko obserwuję co się stanie. Tak jak kilka komentarzy wcześniej:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 80#p287685

Chociaż obecna sytuacja wygląda lepiej ponieważ obecne są odbicia od dolnej linii, a nie tak jak w wcześniejszym rysunku, od górnej. To by wskazywało, że wcześniej nie było impulsu o przebicia w górę, a obecnie w dół. Na razie jedziemy up. Moje "wykresy" są tylko orientacyjne, dzięki nim tylko obieram sobie kurs. Powoli oduczam się działać na emocjach i liczyć na SPEKTAKULARNE wystrzały.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » sobota, 7 stycznia 2017, 17:13

Szczepan i Lech W.:

Dodano po 6 minutach 2 sekundach:
Ta formacja (30m, okcoin) bardzo przypomina inv HS z troche płaskawymi ramionami. Ale nadal można rozróżnić low ramion i neckline, więc można przyjąć, że kończymy inv HS:

Obrazek

Niestety zaraz po przekrzywionym neckline, mamy opór na 6500cny, bardzo ważny imo.
Chyba wyjdziemy teraz górą z tej HS. ;)

Dodano po 8 minutach 7 sekundach:
Zobaczcie zresztą jak fajnie oba ramiona oraz dno (głowa) są podwójnie złożone. Przypomina to nieco "big W" pattern (ale chyba za mała różnica w dnie literki: ).
http://thepatternsite.com/bigw.html

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 435
Rejestracja: 11 lipca 2016
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pisiont_groszy » sobota, 7 stycznia 2017, 17:23

Wymazywanie pisze: Zobaczcie zresztą jak fajnie oba ramiona oraz dno (głowa) są podwójnie złożone. Przypomina to nieco "big W" pattern (ale chyba za mała różnica w dnie literki: ).
Dobrze, że to zauważyłeś. Mi już wizja lotu do 7000 odebrała trzeźwe spojrzenie. Strach pomyśleć co to będzie jak ta formacja się sprawdzi? Wiele osób zostanie "wyleczonych" z optymizmu nt. BTC. Z drugiej strony w wątku dla kursu BTC dla zaawansowanych, @ekonokomik napisał:

"Ale z tym "koniec korekty" to przesadziłeś. Co najwyżej "koniec pierwszego zjazdu i początek pierwszego odbicia w skali większej niż minutowa".
Bo po takim tąpnięciu to ta korekta jako całość potrwa tygodniami a nawet bardziej miesiącami..."

mwm
Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mwm » sobota, 7 stycznia 2017, 17:59

Wy też wyczuwacie spadek w Chinach poniżej 6000 do rana?

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: monocykl » sobota, 7 stycznia 2017, 18:01

Wymazywanie pisze:
monocykl pisze: kilka refleksji . do tej pory gralem na polo i krakenie. zachecony brakiem prowizji oraz plynnoscia prenioslem sie do chin zaluje ze nie zrobilem tego wczesniej /Kazdy kto korzysta z poloniexa wieloktotnie oberwowal typowe chamskie pompowanie schitcoinow. I niestety ale moim zdaniem cena bitcoina zostala wykreowana / napompowana dokladnie tak samo jak shitcoiny na polo.
Czym się różni chamskie pompowanie od nie-chamskiego? Pokaż pompę na poloniexie, która trwała 2 lata. :) Kilkanaście tygodni na poloniexie to max, i to dla dużych rzeczy typu ETH, XMR. I to nie nazwałbym, "chamskie", chamskie to wg mnie kilka godzin albo minut i szybki zjazd w to samo miejsce lub niżej. Nie łapię w czym pompa/wzrost na BTC jest podobny zarówno do dużych pomp poloniexowych typu ETH czy XMR anu tym bardziej do chamskich pomp total szrotów. ;)

w ciagu 2 miesiecy kurs btc wzrosl ponad 100%

edit
wlasnie teraz pracuje sciana popytowa ok 1200 btc oczywiscie odpowiednio jest przesuwana .
Ostatnio zmieniony sobota, 7 stycznia 2017, 18:12 przez monocykl, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » sobota, 7 stycznia 2017, 18:09

mwm pisze: Wy też wyczuwacie spadek w Chinach poniżej 6000 do rana?
Ja jestem delikatnie bullish i stawiam na atak 6500 jutro/pojutrze.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » sobota, 7 stycznia 2017, 18:11

pisiont_groszy pisze: Dobrze, że to zauważyłeś. Mi już wizja lotu do 7000 odebrała trzeźwe spojrzenie
@pisiont_groszy - ale o co chodzi?
@Wymazywanie - dobrze rozumiem ze bigW w aktualnym trendzie lokalnym i odpowiedniej skali i bioraca wszystkie okoliczne elementy pod uwage powinna dac - podbnie jak invHS wyjscie gora i powrot odwrocenie trendu spadkowego na rosnacy w tejze skali?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 435
Rejestracja: 11 lipca 2016
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pisiont_groszy » sobota, 7 stycznia 2017, 18:23

domator pisze: @pisiont_groszy - ale o co chodzi?
Tutaj napisałem, że po przebiciu 6300, następnym przystankiem będzie 7000. Po uwadze @Wymazywanie, zrewidowałem swój pogląd. Ok godz. 22:00 lub wcześniej powinno się wyjaśnić.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości