Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » sobota, 7 stycznia 2017, 09:12

piwo pisze: W 1h na okcoin widać formującą się "filiżankę" więc figura prowzrostowa
Moim zdaniem widziałbym tam bardziej klin. W związku z tym oczekiwałbym raczej ostrego ruchu w górę niż wolno kształtującej się filiżanki vel misy. To pozwoliłoby na odcięcie od tanich Bitów wielu osób i jeszcze szybszą aprecjację kursu. Ale tak tez może być jak piszesz.

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: piwo » sobota, 7 stycznia 2017, 09:16

A z drugiej strony na okcoin w 2H widać odwróconą chorągiewkę, co prognozuje dalsze spadki.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » sobota, 7 stycznia 2017, 09:25

piwo pisze: A z drugiej strony na okcoin w 2H widać odwróconą chorągiewkę, co prognozuje dalsze spadki.
Pojechałeś :D
Nie ma takiej formacji. poza tym choragiewki tam nie ma moim zdaniem.

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: piwo » sobota, 7 stycznia 2017, 09:33

chodziło mi o formację z prawej strony
Obrazek

Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pael » sobota, 7 stycznia 2017, 09:34

BitBay w koncu sie zrownal z BitMarketem, troche im zeszlo.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » sobota, 7 stycznia 2017, 09:37

Chodziło Ci po prostu o chorągiewkę albo chorągiewkę zniżkującą.
Ja nie widzę takiej formacji. Poza tym oznaczałoby to spadek o drugie tyle co juz zlecieliśmy. To oznaczałoby katastrofę!!! i byłoby niezgodne z moja analizą ;)

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: piwo » sobota, 7 stycznia 2017, 09:44

jest
chorągiewka.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sobota, 7 stycznia 2017, 10:12 przez piwo, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: monocykl » sobota, 7 stycznia 2017, 09:47

@sha256

bez urazy ale zaczales pisac o korekcie przy poziomie lekko ponad 7000 , to oczywista oczywistosc ze musiala nadejsc korekta przy takiej dynamice wzrostu , a po zimie bedzie wiosna, wydaje mi sie ze 70% forum sprzedalo powyzej 8000 a ci co zostali trzymaja w longterm

kilka refleksji . do tej pory gralem na polo i krakenie. zachecony brakiem prowizji oraz plynnoscia prenioslem sie do chin zaluje ze nie zrobilem tego wczesniej /Kazdy kto korzysta z poloniexa wieloktotnie oberwowal typowe chamskie pompowanie schitcoinow. I niestety ale moim zdaniem cena bitcoina zostala wykreowana / napompowana dokladnie tak samo jak shitcoiny na polo. Jako ze bitoin to nie shitcoin cala operacja trwala zdecydowanie dluzej . Ktos moze pomyslec ze to niemozliwe przy takiej kapitalizacj - tez tak myslalem. Ale przeciez wystarczy zmanipulowac jedna gilede okcoin badz huobi reszta podaza niczym stado baranow. Co ciekawe pompiarze pompowali kurs czasami na huobi czasami na okcoin . To juz strasznie smierdzi gieldy pozyczaly/przekazywaly miedzy soba tysiace bitconow.
Z wykresu wynika ze proces zaczal sie w 2015 gdy pompiarze skupowali tanie btc w cenie 1500 -2500 cny , bardzo mozliwe ze sama pompa - najwieksze wzrosty mialy sie odbyc w polowie 2016 ale bitfinex popsul szyki pompiarzom i musieli akcje przesunac w czasie . Zaplanowli akcje na nowy rok. W 2 miesiace kurs wzrosl o ponad 100%, to nie chinskie janusze i grazyny wykreowaly takie ceny tylko pompiarze poprzez ciagle podtrzymywanie kursu scianami popytowo-podazowymi . Kontrolowanym skupem/sprzedaza. Wielokrotnie obserwujac orderbook i wykres obserwowalem sztuczne ruchy i znaikajace sciany po 1000. to chyba nie jest normalne ze oferta kupna 1000btc caly czas jest przesuwana w dol . Kazdy kto korzysta z polo wie o co chodzi. Pierwsza wieksza dystrybucja nastapila na poziomie ok 6600 , nastepna tuz przed ath. z precyzja zegarka szwajcarskiego na kazdej chinskeij gieldzie nastapila wyprzedaz . Wybrano bardzo dobry moment - nie bylo panicznych wyprzedazy poniewaz kazdy wierzyl w przekroczenie ath co sie stalo. Zauwazcie jak latwo przebilismy ath , nie bylo zadnej walki , szybo i z przytupem zrobilismy 8400 . I teraz dalsza dystrybucja.
sprzedalem wszystko za ok 8000 ale nie spiesze sie z odkupem. nie wiem jakie bedzie maxymalne dno, w inwestowaniu nie kieruje sie chciwoscia ale bardziej strachem. caly czas mysle o tym ze pompiarze zaladowali sie glownie na poziomie 1500-2500ny wiec nadal maja wielkie zyski i mimo wszytko jest miejsce na wieksza korekte. Z drugiej strony tak niski kurs nikomu nie jest na reke, pompiarze mniej zarobia i sporo ludzi znowu odejdzie od btc. chcialbym wierzyc ze sie doczekamy drugiej czesci pompy a pompiarze wlasnie skupuja i beda chcieli znowu wykreowac wysoka cene.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » sobota, 7 stycznia 2017, 10:05

@monocykl, mimo wszystko odbywa sie to zgodnie z AT.
A zgodnie z AT nie powinno zaliczyć głębszego spadku niz napisałem. Bo to po prostu przeczy regułom ustalonym dla rynków od dawien dawna.
Jeśli tak będzie - oczywiście z niewielką tolerancją na nieefektywność rynku to znaczy, że sporządzający analizę jest dupa i tyle.

Dodano po 1 minucie 17 sekundach:
A to, co opisujesz to po prostu zachowania smart money...

Dodano po 1 minucie 50 sekundach:
Co do mojego pisania to zauważ, że później wspomniałem o wydłużeniu fali, którego nie brałem pod uwage wczesniej i dokonałem wpisów tuz przed zwałą. Wtedy juz nie było miejsca na ruch w górę.

Dodano po 7 minutach 5 sekundach:
No to co Panie i Panowie?
Bity zakupione? Odpalamy? :D Bo już nie ma komu oddawać. Podaż została zjedzona.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » sobota, 7 stycznia 2017, 10:17

@sha256, odpalamy, shorty zamkniete , longi otwarte , gram resztkami kasy.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 13 grudnia 2015
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Capricorn » sobota, 7 stycznia 2017, 10:18

sha256 pisze: No to co Panie i Panowie?
Bity zakupione? Odpalamy? Bo już nie ma komu oddawać. Podaż została zjedzona.
Przydałoby się, bo zamuła straszna.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » sobota, 7 stycznia 2017, 10:23

Pamiętajcie do 5900CNY ostrożnie. Podaży nie ma już. Powinno byc ok.

Dodano po 3 minutach 15 sekundach:
Edit: W tej chwili mamy brak podaży, ale popyt jest wystraszony jeszcze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » sobota, 7 stycznia 2017, 10:35

No i to by bylo na tyle , zarobilem na chrupki yupi heheheh.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » sobota, 7 stycznia 2017, 10:39

@novymivo, jeszcze nic sie nie wydarzyło :D
Łap trend.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » sobota, 7 stycznia 2017, 10:49

sha256 pisze: @novymivo, jeszcze nic sie nie wydarzyło :D
Łap trend.
No ladnie to wyczules , gratuluje :-) co do minuty hehe.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » sobota, 7 stycznia 2017, 10:58

sha256 pisze: Technicznie jak już wcześniej napisałem kurs nie powinien zanurkować niżej niż 5300CNY. To są wyjątkowe sytuacje kiedy nie działa ta reguła.
Życzeniowe pisanie @ekonokomik na drugim wątku o wyimaginowanym poziomie 5100 nie ma tutaj nic do rzeczy, bo to tylko życzenia.
(...)
Dodano po 6 minutach 59 sekundach:
Edit: 5200CNY, a nie 5300.
Innymi słowy, Twoje minimum różni się od mojego "wyimaginowanego" o całe 2%? :D

No ale to minimum, do którego kurs nie powinien zanurkować. "Nie powinien" to takie miękkie zastrzeżenie, na wszelki wypadek? I jeszcze na wszelki wypedek dodatkowe zastrzeżenie, że w "wyjątkowych sytuacjach ta reguła nie działa". Jakie to "sytuacje" i jaka "reguła" tego już nie napisałeś ;)

Bo o jeszcze dzień wcześniej 6 stycznia 11:50 miała to być "płaska korekta" bez testowania 6000 a ryzyko zejścia do 5200 było czysto teoretyczne:
sha256 pisze:
Co to oznacza jeśli mam rację? nie zejdziemy poniżej 6000CNY czyli obecnego dołka, możemy zbliżyć się do tego poziomu jednak ale nie powinniśmy go testować i wybić.
(...)
Pamiętajcie, że ciągle wisi nad nami ryzyko - teoretyczne - pogłębienia korekty do okolic 5200CNY. To na rozgrzane głowy.
Niech zgadnę: niezależnie czy kurs teraz odbije do 7000, czy też spadnie do "teoretycznego" 5200, czy też spadnie jeszcze niżej, bo zajdzie "wyjątkowa sytuacja kiedy reguła nie działa", to Ty będziesz miał poczucie, że trafnie przewidziałeś ten ruch, prawda?
:mrgreen:

Ja na szczęście nie muszę przewidywać minimum. Spokojnie kupowałem partiami i jak będzie spadać to będę kupował dalej, a jak wzrośnie to zacznę sprzedawać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » sobota, 7 stycznia 2017, 11:04

A ja moge OGLOSIC ze przestaje grac bo na poczatku banki zalozylem sobie moj target , wszedlem pozno ale sie udalo , zjazd mnie nie dotknal tak mocno, straty odrabialem i cel osiagniety. Cala kasa czeka na wyplate. Bede dalej obserwowal watek. Dzieki za rady i wskazowki . Powodzenia - przyda sie !!

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » sobota, 7 stycznia 2017, 11:10

@novymio - zaciekawiłeś mnie. Wycofujesz się zupełnie z grania na BTC, bo "zarobiłeś dość"?
Ciekawi mnie dlaczego podjąłeś taką decyzję akurat kiedy najprawdopodobniej kończy się dołek a zaczyna odbicie?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 144
Rejestracja: 15 września 2016
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: elemeleq » sobota, 7 stycznia 2017, 11:15

mamy pierwsze duże odbicie, które chyba zbyt długo się nie nacieszy ;)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 13 grudnia 2015
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Capricorn » sobota, 7 stycznia 2017, 11:18

ekonokomik pisze: @novymio - zaciekawiłeś mnie. Wycofujesz się zupełnie z grania na BTC, bo "zarobiłeś dość"?
Ciekawi mnie dlaczego podjąłeś taką decyzję akurat kiedy najprawdopodobniej kończy się dołek a zaczyna odbicie?
Człowiek o mocnych zasadach. Nie ma znaczenia co się zaczyna. Plan wykonany, dziękuję - do widzenia. :)
Żołnierskie podejście do giełdy.

Gdybym ja się moich planów trzymał miałbym 2 razy więcej bitów niż mam.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości