Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: miso20 » środa, 4 stycznia 2017, 01:29

@FlyingAtom, skąd ta pewność? Przecież to Chiny ciągną wzrosty

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: FlyingAtom » środa, 4 stycznia 2017, 01:36

Tak na luzie rzucone stwierdzenie a nie żadna pewność , ale zastanawia że oni jako jedyni jeszcze nie przebili 1000$ , od wczoraj "siedzę" na 12,5 bitach sprzedanych po 4340 i chętnie bym odkupił taniej ; ) więc podświadomość szuka opcji czemu ma nie rosnąć ; )
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: miso20 » środa, 4 stycznia 2017, 01:40

Wszystko bedzie zależeć od dynamiki tego wybicia. Jak sie skośni napalą to mogą dojechać tuż pod 8k, moze tez byc to wybicie słabsze. Wg mnie korekta albo sie juz dokonała (płytka, moze za płytka...), albo trzeba ją przesunąć. No chyba ze jakis bulltrap :twisted:

@flyingatom jest i 1000$ na btce 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » środa, 4 stycznia 2017, 07:46

Hej wszystkim. Piekny styczniowy poranek. Wszyscy co mnie posluchali gratuluje, reszta niech poslucha teraz, oto moja analiza :
1) styczen, mamy 1 serie media attention, wiadomo ze to poczatek gory
2) Ludzie sa jeszcze ostrozni ale widzac taki ruch jak wczoraj pomalu inwestuja kase
3) Oni nie znaja sie na korektach itp itd, wiec jak zobacza spadki to nie bardzo beda chcieli w to wchodzic, stad brak ostatnio tak oczekiwanej korekty.
4) Przed nami jeszcze conajmniej 2-3 x up przed wiekszym zjazdem ( to moje zdanie).
5) Pare osob pisalo tu o swietach w Chinach, ale na moje oko to albo bedzie czas zjazdu w dol albo okres tuz po-swiateczny okres najwiekszych cen za btc, ludzie maja swieta, slysza o mozliwosci zysku, wchodza tuz po jak cena jest na maxa wyzylowana, prosta logika co nie, wiec nie spodziewam sie zjazdu tuz przed lub w czasie tych swiat ( 20 styczen -poczatek lutego).
Pzdr glowy do gory, taka okazja do zarobku nie zdarza sie czesto.
ps - 2 dni temu rozmawialem z mama i jej tlumacze, sluchaj cena dopiero przebila tysiac dolcow, ludzie zaczynaja o tym slyszec ale sa splukani wiec czekaja z zakupami do przyplywu gotowki, jaki sens korekcic lub robic zjazd w dol w takiej sytuacji, - pelna zgoda Zero Logiki, dlatego jest up a nie down :-). Moja mama nie jednego z Was przebije z analiza.
ps 2- ojca tez namowilem
ps 3 - jak moi rodzice powiedza by kupowac wiecej to bedzie sygnal do tego by sprzedac, to taka moja prywatna grupa badawcza . poki co sa dalej negatywnie nastawieni .

Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 27 lipca 2014
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Elmer » środa, 4 stycznia 2017, 07:57

Do końca banki jeszcze daleko bo Ltc jeszcze nie goni za Btc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » środa, 4 stycznia 2017, 08:14

Elmer pisze: Do końca banki jeszcze daleko bo Ltc jeszcze nie goni za Btc.
To jaki zakladasz przedzial cenowy w cny ??

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » środa, 4 stycznia 2017, 08:18

@Wymazywanie, No i w nocy/nad ranem wybiło górą z kanału, który opisywałeś.
Mamy hiperbolę. Obecna fala wyższego rzędu ulega wydłużeniu.

Dodano po 2 minutach 27 sekundach:
@novymivo,
Gratuluję intuicji.
Słabym punktem Twojego rozumowania jest niereprezentatywna próbka socjologiczna. Ale podoba mi się Twoje rozumowanie. Nie można mu odmówić pewnej racjonalności :D

Generalnie bycze nastawienie powinno teraz rosnąć i to jeszcze bardziej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » środa, 4 stycznia 2017, 08:25

@sha256, dzieki
@Wymazywanie, - dlaczego zalozyles ze po wybiciu z Twojego kanalu , moze byc atak akurat na 8000 cny ? dlaczego ta wartosc ?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » środa, 4 stycznia 2017, 08:27

Ja niezmiennie trzymam, w poniedziałek dokupowałem po 4300 PLN... Korekty jako takiej się nie obawiam, bo moim zdaniem nastąpi ze znacznie wyższych poziomów, niż aktualny. Bardziej mnie niepokoją możliwe działania naszego rządu w temacie kryptowalut. No ale za PRL też nie wolno było obracać dolarami...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » środa, 4 stycznia 2017, 08:29

Chancellor pisze: Ja niezmiennie trzymam, w poniedziałek dokupowałem po 4300 PLN... Korekty jako takiej się nie obawiam, bo moim zdaniem nastąpi ze znacznie wyższych poziomów, niż aktualny. Bardziej mnie niepokoją możliwe działania naszego rządu w temacie kryptowalut. No ale za PRL też nie wolno było obracać dolarami...
Hej :-), no i za pRL kto handlowal to zarabial, i mam nadzieje ze ta regula sie utrzyma, wiec zycze Nam wszystkim zyskow.
No i mozna wczoraj w nocy bylo przewidziec wybicie up na btc poprzez wyprzedaz xmr, jest pewna zaleznosc.

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: monocykl » środa, 4 stycznia 2017, 10:29

dokladnie obserwowalem wykres i orderbook huobi, dzisiejszy ruch zostal wykreowany przez buy/sellwalle , wczoraj od godziny 15 do ok 22-30 kurs byl sztucznie utrzymywany w tunelu 7350 -7400 , z pozoru wygladalo to jak atak na 7400 - ten niby atak caly czas byl powstrzmywany przez sellwalle , po godzinie 22 sellwale znikly ale zostaly popychacze w postaci buywalli. Kurs jest kreowany dokladnie tak samo jak na poloniexie tylko zamiast scian 100btc sa odpowiednio wieksze. Z wykresu wynika ze wieksze korekty byly powodowane jakimis kataklizmamii (gox,bitfinex). W tej chwili imo jedynie jakis zly news jest w stanie zawrocic/skorekcic mocniej kurs. Musialoby dojsc do wiekszej wyprzedazy ktorej nie bylyby w stanie zatrzymac buywalle. Jesli wladcy zazycza sobie zeby cena dobila do 10000 cny tak bedzie. wykres nabral duzej dynamiki wiec wladcom sie spieszy i mozliwe ze wchodzimy w ostatnia faze o jakim zasiegu ??? wiedza tylko wladcy . biorac pod uwage ze w chinach jest wszystko odgornie planowane , sa powody ze silny Bitcoin jest potrzebny chinom.
Moim zdaniem wiadomosci o wzroscie kursu btc nie przeniosa sie na znaczne zwieksznie popytu. Ciekawa zaleznosc - w normalnych warunkach najpierw sa dobre newsy i nastepuje wzrost ceny akcji w przypadku btc jest odwrotna zaleznosc to wysoka cena generuje wiadomosci. Pozatym uwazam z jesli ktos ma odlozone te 30-45 tysiecyzy zl , to jest to osoba gospodarna , przyzwoicie zarabiajaca i interesujaca sie ekonomia, taki czlowiek w miare inteligentny nie bedzie kupowal btc w szczycie bo jest to glupie . Oczywiscie glupie osobniki sie zdazaja . No i ultrbogaci ktorzy lubia ryzyko i strata promila kapitalu ich nie przeraza ale oni maja doradcow i informacje i juz dawno siedza w btc albo w innej intratnej inwestycji.

Polecam oberwownie orderbooka huobi albo ok coin, w zaleznosci ktora gielda pompuje kurs do bardzo ciekawych wnioskow mozna dojsc, mozna sie nawet zweryfikowac i bezposrednio na ich tronie obserwowac, weryfikacja bez zadnych skanow , tylko ime . nazwisko i nr paszportu (mozna zawsze podac falszywe :D )
Ostatnio zmieniony środa, 4 stycznia 2017, 10:39 przez monocykl, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » środa, 4 stycznia 2017, 10:35

monocykl pisze: Pozatym uwazam z jesli ktos ma odlozone te 30-45 tysiecyzy zl , to jest to osoba gospodarna , przyzwoicie zarabiajaca i interesujaca sie ekonomia, taki czlowiek w miare inteligentny nie bedzie kupowal btc w szczycie bo jest to glupie
Slusznie. Pytanie tylko kiedy jest szczyt. Ci co kupuja w szczycie nie wiedza ze to robia przeciez. Nikt nie jest glupi. A jednak to gra o zerowej wartosci i ktos musi stracic.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Awesomist » środa, 4 stycznia 2017, 10:46

monocykl pisze: Ciekawa zaleznosc - w normalnych warunkach najpierw sa dobre newsy i nastepuje wzrost ceny akcji w przypadku btc jest odwrotna zaleznosc to wysoka cena generuje wiadomosci.
Buy the rumor, sell the news

Jeżeli za tymi wzrostami stoi jakiś news to w momencie jego wypuszczenia pozbywam się BTC w short.
Nawet insiderzy ostatnie 10% wzrostów zostawiają ulicy.

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: monocykl » środa, 4 stycznia 2017, 10:51

moim nzadaniem jesli juz ktos bedzie chcial inwestowac przy obecnych poziomach , najpierw bedzie czekal na przebicie ath. imo czasowo jestesmy dosyc blisko szczytu poniewaz wykres i wzrosty staly sie bardzo dynamiczne i caly czas jest obrona kursu buywallami , chinczykom bardzo zalezy aby nie doszlo do glebszej korekty , natomiast wartosciowo poza pompowaczami nikt tego nie wie. mnie ciekawi dlaczego chinom jest potrzebny silny bitcoin

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » środa, 4 stycznia 2017, 10:53

monocykl pisze: moim nzadaniem jesli juz ktos bedzie chcial inwestowac przy obecnych poziomach , najpierw bedzie czekal na przebicie ath. moim zdaniem czasowo jestesmy dosyc blisko szczytu poniewaz wykres i wzrosty staly sie bardzo dynamiczne i caly czas jest obrona kursu buywallami , chinczykom bardzo zalezy aby nie doszlo do glebszej korekty , natomiast wartosciowo poza pompowaczami nikt tego nie wie. mnie ciekawi dlaczego chinom jest potrzebny silny bitcoin
bo majac prawie cala moc sieci i setki mln dolcow zainwestowane btc, jest im to na reke. Od Chin mozna sie uczyc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » środa, 4 stycznia 2017, 10:57

monocykl pisze: dokladnie obserwowalem wykres i orderbook huobi, dzisiejszy ruch zostal wykreowany przez buy/sellwalle
Kiedys byla jakas stronka pozwalajaca wygodnie obserwowac sciany na gieldach. Nie pamietam jej nazwy/adresu. Jeszcze w czasach goxa dzialala. Moze @ekonokomik pamieta? Chyba z niej korzystal??
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: monocykl » środa, 4 stycznia 2017, 11:04

novymivo pisze:
monocykl pisze: moim nzadaniem jesli juz ktos bedzie chcial inwestowac przy obecnych poziomach , najpierw bedzie czekal na przebicie ath. moim zdaniem czasowo jestesmy dosyc blisko szczytu poniewaz wykres i wzrosty staly sie bardzo dynamiczne i caly czas jest obrona kursu buywallami , chinczykom bardzo zalezy aby nie doszlo do glebszej korekty , natomiast wartosciowo poza pompowaczami nikt tego nie wie. mnie ciekawi dlaczego chinom jest potrzebny silny bitcoin
bo majac prawie cala moc sieci i setki mln dolcow zainwestowane btc, jest im to na reke. Od Chin mozna sie uczyc.
to oczywiste ze ludziom zwiazanym z infrastruktora btc i spekulantom wzrosty sa na reke , mam na mysli jaki interes ma we wzrostach rzad chinski, w chinach wszystko jest odgornie planowame wzrost btc tez. moze rzad tez zainwestowal w btc LOL
domator pisze:
monocykl pisze: dokladnie obserwowalem wykres i orderbook huobi, dzisiejszy ruch zostal wykreowany przez buy/sellwalle
Kiedys byla jakas stronka pozwalajaca wygodnie obserwowac sciany na gieldach. Nie pamietam jej nazwy/adresu. Jeszcze w czasach goxa dzialala. Moze @ekonokomik pamieta? Chyba z niej korzystal??
co ciekawe kilka dni temu kurs byl pompowany na okcoin a teraz pompiarze dali szanse huobi. ewidentnie jest jakies porozumienie :D wystraczy obserwowac tylko te dwie gieldy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hanti » środa, 4 stycznia 2017, 11:21

domator pisze:
monocykl pisze: dokladnie obserwowalem wykres i orderbook huobi, dzisiejszy ruch zostal wykreowany przez buy/sellwalle
Kiedys byla jakas stronka pozwalajaca wygodnie obserwowac sciany na gieldach. Nie pamietam jej nazwy/adresu. Jeszcze w czasach goxa dzialala. Moze @ekonokomik pamieta? Chyba z niej korzystal??
bitcoinity.org
dodatkowo pojawiaja sie rozne smieszne obrazki np po przebiciu ath
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wrip » środa, 4 stycznia 2017, 11:28

1. Jeśli mówicie, że grube ryby pompują cenę jak im się podoba to po co w ogóle brać pod uwagę wykres? Jeśli kurs jest świadomie manipulowany to zapewne jest on układany tak, by jak najwięcej ludziów uwierzyło, że jest szansa na nowe ATH.
Ci co sterują kursem chcą byśmy myśleli, że jeśli kurs przebije jakiś tam kanał to już będą wzrosty, tylko jak już mówicie - to manipulacja.

Jeśli diabeł ci powie, że w piekle czeka na ciebie willa, basen i ileś tam dziewic i pokaże ci namalowany przez siebie obrazek to mu trzeba wierzyć?

2. Jak już wszyscy mówią o nowym ATH i nie liczą nawet na korektę to czas uciekać ;)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » środa, 4 stycznia 2017, 11:34

@wrip, Zgadzam sie Z Toba, tylko ze ja zakladam ze ktos kto steruje kursem ma duzy portfel i liczy za kazdym razem gdy kurs leci up ze ludzie z shortami odkupia drozej. Im wiecej shortow tym wieksze prawdopodobienstewo ze kurs pojdzie do gory. I racja, gdy analizy beda dawac 90% na up, trzeba sie zwijac.

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
Prosil bym Administratora Forum aby dodal ankiete z przedzialami cenowymi przy ktorym zakladamy ze banka peknie i rynek sie zalamie. Mam nadzieje ze My jako poczatkujacy tez mozemy miec swoja ankiete co nie :-).
Administratorze, z gory dziekuje za rozpatrzenie mojej prosby.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Google [Bot], voodoom i 22 gości