Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 6 lipca 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: karmakaze » piątek, 30 grudnia 2016, 14:43

tak , przy duzych ruchach i sporym kapitale obrotowym to oczywiste że można ale troche mniejsze płotki już mają lekko pod prąd i zostaje long pozycja jako optymalna a i znacznie mniej stresująca. Koniec końców to czlowiek zostaje z tym z czym mu lepiej, w czm bardziej pokłada swą wiare. coin albo fiat. Mozesz polecić jakie alty są godne uwagi? :?: godne a takze godne zaufania przedewszystkim.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 30 grudnia 2016, 16:01

karmakaze pisze: Mozesz polecić jakie alty są godne uwagi? godne a takze godne zaufania przedewszystkim.
Złożone pytanie (wątek o BTC, ale tu odpowiem, może któryś z modów przeniesie do wątku o altach).
Zależy jaki kto ma cel. Gra daytrading, gra shortterm, mid, long. Zależy ile kto ma środków i jakie oczekiwania. Jak ktoś ma 0.1 btc i chce zostać milionerem, to szuka ryzykownych, bardzo płynnych monet, które są często shitcoinami totalnymi. Jak ktoś ma spory kapitał na jego kieszeń (dla jednego to 1 btc, innego 10btc, innego 100btc), to raczej szuka bardziej pewnych lokat, bezpieczniejszych i takie np. 20% to już bardzo fajny zysk (a nawet i 5% czy mniej jak ktoś sporo wkłada). Jak ktoś ma mało czasu to nie ma po co rzucać się na kupowanie np. xmr czy etc w aktualnym stanie wykresu, bo moment na sell może być za kilka godzin, jak będzie w pracy czy będzie spał. Więc to wszystko jest bardzo złożone i zależne od indywidualnych celi, środków, sposobu gry. Ogólnie jak ktoś gra na mid/longterm (kilka tygodni do kilku miesięcy lub nawet ciut więcej), niech szuka nowych, ciekawych projektów i niech kupuje też stare topowe (moje typy: Eth, Xmr, Fct, Dash, Etc, Lisk, Bts, może Zec) ale nie to, że już, tylko trzeba popatrzeć wykres, ułożyć swój plan i swoją wizję, pooglądać wykresy innych ludzi i znaleźć sobie miejsce na kupno. Nie ma co kupować w jakimkolwiek momencie wykresu, bo to i tak na mid czy long. Lepiej zaatakować wykres taktycznie, ułożyć sobie plan i wiedzieć, że np. Xmr czy Dash - tak, chcę kupić, ale teraz nie warto bo już odbiły, tylko czekam na korektę/double bottom/dobicie do ważnego wsparcia/przebicia ważnego oporu).

Na jakie monety z tych, które są często wysoko co do vol radze uważać graczom mid/long?
Zec - cały czas wydobycie i dystrybucja, buja i ciężko by wchodzić na coś więcej niż kilka dni max
Steem - zmienia się w shitcoin po forku imo
Rep - dość duży zysk był na ico, potem prawie same spadki, potem akcja z kradzieżą, średnio to rokuje dla wzrostów
Pot - zwykły shitcoin, który jednak upodobała sobie jakaś pump klika no i nadal buja, ale nie radzę traktować tego inaczej niż na kilka godzin czy dni max

Jest cała masa coinów-pretendentów, które nie są topowe pod względem vol, ale będą się pewnie niektóre wybijały wyżej. One są w 2-3 dyszce top vol poloniexa zazwyczaj albo nie ma ich jeszcze na poloniexie (np. projekty oparte na eth jak dgd, golem, iconomi i kilka innych). W ich przypadku koniecznie zapoznać się ze stanem dev., planami, newsami itd. Jeśli już są na topowych giełdach no to wiadomo wykres koniecznie obczaić. Nie zawracałbym sobie głowy monetami, które już miały duży wzrost jak np. stratis na bitrexie (x15 od ico aż był).

Na pytanie w jakie alty inwestować, nie ma i nie będzie prostej odpowiedzi. Lepiej dać obszerne wskazówki niż własną listę imo. Co do gry shortterm czy daytrading (czyli taki ultra shortterm jak to nazywam), to grać to co jest na topie, to co jest "hot" aktualnie. Mieć jasne cele co do sprzedaży, mieć w głowie i najlepiej na wykresie aktualne figury i linie trendu w 15m, mieć jasny sl, nie łudzić się za bardzo no i mieć dużo wolnego czasu. Można tez daytrading grać bez analizy żadnej jak ktoś ma dobrego czuja, ale nawet jak ma, to prosta analiza i trendline i figury czy ze dwie nieduże ma/ema na skalach do 30m/1h max naprawdę mogą sporo przeczuciu pomóc.
Do daytradingu dużo czasu i zacięcia. Jak dużo dt grałem (teraz nie gram dt za bardzo), to bywały i nocki że albo sen o 4 rano i wstawanie o 7 albo i spanie z alarmami czy wł. komputerem przy poduszce i alarm co 30m by obudzić się i widzieć cenę. Czasem to przypominało paranoję, ale jeśli warto czasem trochę snu i zdrowia poświęcić by sprzedać w najlepszym miejscu (lub wyjść na 0 po mocnej wtopie hehe) o 6:30 po spaniu np. 40 minut po sesji 20h gry dt itp. akcje. no to można tak działać. Więc jak nie masz czasu, lepiej short/mid czy mid/long niż rzucanie się na dt jak musisz wyjść za godzinę na dłuższy czas do pracy czy na uczelnie. :) Ew. dobra opcja dla dt poza domem to tablecik/mały laptop i stały dostęp do neta np. z tel., to też daje radę np. na uczelni, w pracy to już raczej nie każdej hehe.

Ps. Proszę @rav3n_pl, @Bit-els czy innego moderatora o przeniesienie pytania i odp. do adekwatnego wątku (tego ogólnego o latach chyba). Dziękuję.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » piątek, 30 grudnia 2016, 18:47

Chancellor pisze: Też czekam, zazwyczaj przy takich spadkach są 3 albo 4 osunięcia rozdzielone niewielkimi przystankami. Tu na razie mamy dwa. Rozciągnąłem też sobie poziomy Fibo od szczytu do dołka świątecznej korekty, w tej chwili jesteśmy na poziomie 61,8%, pasowałoby trzecie osunięcie do 50%. Ale ono raczej flashcrasha na BM już nie wywoła. Na to musielibyśmy polecieć niżej.

Dodano po 4 minutach 4 sekundach:
sha256 pisze: To korekta średnioterminowa i w dodatku dopiero się zaczyna.
No tak, gdybyśmy mieli korygować wzrosty od października, to możemy nawet przywitać 5500 CNY...
Nie chciałem szokować :D Ale takie jest moje zdanie. Dzisiaj/jutro powinniśmy mieć potwierdzenie lub negację.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » piątek, 30 grudnia 2016, 19:19

W świetle tego, co napisałem w wątku dla zaawansowanych (rozszerzający się klin opadający), zakładam, że jednak negację, przynajmniej na razie. No ale zobaczymy. Na razie jednak, zakładając wyjście z klina górą, z bólem siedzenia odkupiłem po 4020 PLN to, co sprzedałem po 4000... :mrgreen:. Cóż, takie życie. Trzeba było ten klin zauważyć rano i kupić o jedenastej po 3900.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 6 lipca 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: karmakaze » piątek, 30 grudnia 2016, 19:46

@Chancellor: nie ty jeden :?
@Wyazywanie: dzieki za kolejny pomocny tips

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hanti » piątek, 30 grudnia 2016, 22:40

ja czekałem i czekałem na zjazd, postanowiłem się wykąpać i wtedy na BM poszło do 3860 :( wracam i juz 3950 w sumie patrzac na obecne ceny to tez mozna bylo kupic ;p no trudno czekam na kolejna szanse.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6400
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1677
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: maxi82 » piątek, 30 grudnia 2016, 22:47

@hanti twój post brzmi jak... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: miso20 » sobota, 31 grudnia 2016, 14:12

Obrazek

@Wymazywanie
@koparki

Zdaje sie, że obaj możecie mieć rację, aż do północy :D
Mi wychodzi, że poruszamy się takim kanałem jak na screenie i albo wyjdziemy z niego górą właśnie o 12 jak pisał koparki, albo wtedy odbijemy się od górnej krawędzi i polecimy w dół wg tego co pisał wymazywanie :D. Zatem do końca dnia, stawiam konsolidację, a potem nie wiem :?

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: monocykl » sobota, 31 grudnia 2016, 15:30

@miso20, zgadzam sie co do oporow , ale moim zdaniem w ktotszej perspektywie czasowej dokladniejsza figura jest trojkat ograniczonym na dole 6600 i ok 6660. ale konkluzja ta sama .

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 435
Rejestracja: 11 lipca 2016
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pisiont_groszy » niedziela, 1 stycznia 2017, 00:05

adam1226 pisze:na moim rysunku sie wyjscie z trojkata przesunelo na po 3.00..
Wrzucisz ten rysunek? Chętnie bym się przyjrzał.

EDIT: OK już mam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: adam1226 » niedziela, 1 stycznia 2017, 00:23

pisiont_groszy pisze:
adam1226 pisze:na moim rysunku sie wyjscie z trojkata przesunelo na po 3.00..
Wrzucisz ten rysunek? Chętnie bym się przyjrzał.

EDIT: OK już mam.
to dobrze, bo ja sie wstydze :d ale nijak bym nie rysowal to wyjscie mi wychodzilo miedzy 3 a 7rano 0.o
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 435
Rejestracja: 11 lipca 2016
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pisiont_groszy » niedziela, 1 stycznia 2017, 00:40

@adam1226,

Mi gdzieś ok 2:30. Ciekawe czy to już wybicie? Właśnie wraca.

EDIT:Duży opo przy rejonie 6875 przy niskim wolumenie. Sygnał sprzedaży?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: miso20 » niedziela, 1 stycznia 2017, 11:56

Obrazek

Zdaje się, że wyszliśmy z opisywanego przeze mnie wyżej kanału. Teraz coś zaczyna się dziać. Obstawiam, że będzie testowane 1000$ lub 7000CNY dzisiaj

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » niedziela, 1 stycznia 2017, 12:58

Jestem zmuszony zmienić swoje niedźwiedzie nastawienie wskutek budowania bazy do mocniejszego wybicia w górę na wykresie 1H. To wybicie powinno wynieść nas ponad 1000$ na giełdach. No ale pożyjemy, zobaczymy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 1 stycznia 2017, 13:02

hanti pisze: ja czekałem i czekałem na zjazd, postanowiłem się wykąpać i wtedy na BM poszło do 3860 wracam i juz 3950 w sumie patrzac na obecne ceny to tez mozna bylo kupic ;p no trudno czekam na kolejna szanse.
A widzisz, jednak to prawda, że to całe mycie przynosi więcej szkody niż pożytku. :mrgreen:
Wiem, że chciałeś się umyć na Nowy Rok, ale widzisz, masz nauczkę, to był dużo błąd. :( :lol: 8-)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » niedziela, 1 stycznia 2017, 13:09

sha256 pisze: Jestem zmuszony zmienić swoje niedźwiedzie nastawienie wskutek budowania bazy do mocniejszego wybicia w górę na wykresie 1H
Tylko strasznie marne sa obroty na tych ruchach. To jedyne co mnie niepokoi.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » niedziela, 1 stycznia 2017, 13:17

To charakterystyczne. Przebicie 6990 na Huobi dopiero powinno dać sygnał technikom do wejścia. Wtedy powinno to zostać poparte obrotami. i wtedy dopiero uzyskam potwierdzenie swojej hipotezy.

Dzisiejsza zielona świeczka pokazała, że rynek czeka na ruch. Widać było po niej efekt tj. na rynek wszedł kapitał (obroty) i pokazał, że jest w stanie zrobić wysokie zamknięcie. Także wybicie powinno być w miarę mocne. Tylko to potrwa jeszcze trochę. Trzeba się pomęczyć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: adam1226 » niedziela, 1 stycznia 2017, 14:04

Tylko czy to nie jest przypadkiem bulltrap?
(ta dolna linia idzie od 780+)
Obrazek
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » niedziela, 1 stycznia 2017, 15:21

Czy to 5 fala Elliota, czyli ostatni wzrost przed spadkami ? Widac ostroznosc na rynku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » niedziela, 1 stycznia 2017, 16:00

novymivo pisze: Czy to 5 fala Elliota, czyli ostatni wzrost przed spadkami ?
O jakiej skali myslisz?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801 i 29 gości