Bitcurex - awaria?

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 15 lutego 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 3City

Bitcurex - awaria?

Postautor: gorlik » wtorek, 18 października 2016, 11:40

Sprawa jest w toku :/ dodzwoniłem się do osoby z PG Łódź, która ją przejęła. Nie mogą udzielić informacji odnośnie kto dokonał zgłoszenia na zasadzie tylko czy to była sama firma bitcurex czy też osoba prywatna (nie pracownik firmy). Policjant mówił że poczytał sobie na niebezpieczniku artykuły o tej firmie jakie problemy były w przeszłości i że prowadzą czynności. Niczego od nich się nie dowiemy. Można zgłaszać tą sprawę na swój komisariat i można również podać iż w Łodzi jest prowadzona sprawa przez PG. Bitcurex powinien w końcu wydać oficjale oświadczenie na stronie. Sami sobie w tym momencie szkodzą. Ciekawym jest zapis w regulaminie, ciekawe jak on się będzie miał do rzeczywistości:
W przypadku wykrycia awarii oprogramowania/systemu uniemożliwiających bezpieczne
funkcjonowanie Serwisu, właściciel Serwisu ma prawo czasowo wyłączyć Serwis do momentu
naprawy wadliwego oprogramowania. W takim wypadku Bitcurex zobowiązany jest do
niezwłocznego, nie dłużej jednak niż w terminie 3 dni roboczych, powiadomienia wszystkich
Użytkowników Serwisu o sposobie i przewidywanym czasie usunięcia awarii. W przypadku braku
możliwości usunięcia awarii w terminie 7 dni od dnia ustania pracy Serwisu Bitcurex
zobowiązany jest do zawiadomienia wszystkich Użytkowników o możliwych sposobach wypłaty
ich środków pieniężnych lub BTC / LTC/ DASH przypisanych do konta Użytkownika w Serwisie.
W takim wypadku wypłata środków następować będzie na podstawie stosownego pisemnego
oświadczenia Użytkownika o sposobie wypłaty środków (złożonego na przesłanym przez
Bitcurex formularzu). Wypłata nastąpi w terminie 7 dni od dnia otrzymania przez Bitcurex
opisanego wyżej oświadczenia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bitcurex - awaria?

Postautor: adam1226 » wtorek, 18 października 2016, 13:54

gorlik pisze: Tylko czy zgłaszanie już teraz sprawy jest uzasadnione? Awaria jest w trakcie usuwania. Pójdą zgłoszenia, giełda wstanie i co będziecie znów chodzić i tłumaczyć że jednak
Zglaszacie podejrzenie
Jest ono uzasadnione.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 246
Rejestracja: 4 maja 2015
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: InPay » wtorek, 18 października 2016, 13:59

Zgodnie z regulaminem środki zebrane na kontach Bitcurex pozostają własnością użytkowników
Funds collected at the account of the User are a property of the User and may only be used for transactions made at the Website. Bitcurex does not have the right to dispose of the funds referred to above.

Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Madrox » wtorek, 18 października 2016, 14:10

@gorlik
Tylko czy zgłaszanie już teraz sprawy jest uzasadnione? Awaria jest w trakcie usuwania. Pójdą zgłoszenia, giełda wstanie i co będziecie znów chodzić i tłumaczyć że jednak nie zostaliśmy okradzeni i przepraszamy za zamieszanie. Trzeba by poczekać na jasny komunikat że giełda już nie wstanie i środków nie ma. Ciekawe czy jak ktoś ma PLN'y to środki są bezpieczne?

PS. kto dokonał powyższego zgłoszenia proszę o PM
Tak, jeżeli giełda wstanie, to sprawa zostanie zawieszona, a honor giełdzie zwrócony, nie wiem co w tym dziwnego drogi kolego? Aktualnie istnieje coś takiego jak duże podejrzenie kradzieży środków. Jak Ci złodziej zabierze telefon, to też będziesz się go pytać czy Ty właśnie zostałeś okradziony żeby być pewnym, że to kradzież :D?

P.S Do osób które mają myślenie w stylu: "Oo, zgłoszenie przestępstwa jest bezpodstawne bo nie minął czas który określili w regulaminie", to pomyślcie, jakby napisali sobie, że mają 60 dni na podanie jakichkolwiek informacji to rozumiem, że wy byście grzecznie czekali?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 18 października 2016, 14:17

@InPay, to chyba standardowy zapis w regulaminach giełd? Czy może jakaś ma, że środki nie są własnością użytkowników (np. do czasu wypłaty)? Brzmiałoby to dla mnie dość kuriozalnie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: The Real McCoin » wtorek, 18 października 2016, 15:08

gorlik pisze:Policjant mówił że poczytał sobie na niebezpieczniku artykuły o tej firmie
Jak już wspomniałeś o Niebezpieczniku, to:

Polska giełda Bitcurex niedostępna
https://niebezpiecznik.pl/post/polska-g ... edostepna/

Dyskutant
Posty: 229
Rejestracja: 30 listopada 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: filipej » wtorek, 18 października 2016, 17:30

a to ich hot i cold wallet dash

hot wallet : Xu2xUPmABLxudh7Q87r4BdL997o6tJwBhh
cold wallet : XkAZCg5hkk1yvvdzdC6vdbXvA1Vn3sqnwN


Ciekawe jest to ze srodki z cold walleta zostaly w czasie "awarii" ( czwartek wieczorem ) przelane tutaj XkAZCg5hkk1yvvdzdC6vdbXvA1Vn3sqnwN i nastepnego dnia w poludnie ponad 1200 dashy rowniez dolaczylo do tego adresu.

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 15 lutego 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 3City

Bitcurex - awaria?

Postautor: gorlik » wtorek, 18 października 2016, 18:07

Chyba śpimy do rana i patrzymy co się dzieje ... czy to prawda?
Mucha 2016.10.18 15:23 | # | Reply

Właśnie jestem po rozmowie wyszedłem 5 min temu z biura Bitcurex w Łodzi. Serwery wrócą do pracy jutro rano, zapewnili mnie, ze nic nie zostało stracone. Nie jestem najlepszy technicznie ale zrozumiałem, że mieli problem z dostępem do kluczy prywatnych i najlepiej opisał to Leszek z InPay na naszym forum ale nie powtórzę bo nie rozumiem tych techik. Nie ma się co denerwować oni nie śpią od 4 dni jadą na redbulach i kawie to są dobre chłopaki. Wysłałem info Bitmarowi i zdecyduje czy piszemy o tym na forum czy nie. Jak chcecie dzwonic to telefon na mojej stronie. Mucha

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: pael » wtorek, 18 października 2016, 18:12

Skad pochodzi ten cytat ?

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 15 lutego 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 3City

Bitcurex - awaria?

Postautor: gorlik » wtorek, 18 października 2016, 18:20

Komentarz z niebezpiecznika tylko czy @Mucha potwierdzi że to on?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitcurex - awaria?

Postautor: FlyingAtom » wtorek, 18 października 2016, 18:25

gorlik pisze: Chyba śpimy do rana i patrzymy co się dzieje ... czy to prawda?
Mucha 2016.10.18 15:23 | # | Reply

Właśnie jestem po rozmowie wyszedłem 5 min temu z biura Bitcurex w Łodzi. Serwery wrócą do pracy jutro rano, zapewnili mnie, ze nic nie zostało stracone. Nie jestem najlepszy technicznie ale zrozumiałem, że mieli problem z dostępem do kluczy prywatnych i najlepiej opisał to Leszek z InPay na naszym forum ale nie powtórzę bo nie rozumiem tych techik. Nie ma się co denerwować oni nie śpią od 4 dni jadą na redbulach i kawie to są dobre chłopaki. Wysłałem info Bitmarowi i zdecyduje czy piszemy o tym na forum czy nie. Jak chcecie dzwonic to telefon na mojej stronie. Mucha
Skąd masz tą wiadomość ? : )
Aż dostałem telefon że coś takiego się pojawiło na forum
To pewnie jakas prowokacja jakiegoś dziwnego osobnika , albo jakaś inna mucha ; )

Skąd pochodzi ta wiadomość ?

Edycja : To nie moja wiadomość.

Edycja2 : To na pewno jakiś prowokator ; )
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitcurex - awaria?

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 18 października 2016, 18:32

Dodałem komenta na niebezpieczniku w związku z powyższym.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Dyskutant
Posty: 229
Rejestracja: 30 listopada 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: filipej » wtorek, 18 października 2016, 18:41

W sobote z hot walleta dash zostalo wyplacone kilknascie dashy i to w bardzo dziwny sposob ( jak na moje oko ).

hash : 984d9367f235ad40b60d3b219c9041d5d87cf966d925e131fc15381b2da91bd4

hmm... co taki sposob wyplaty moze oznaczac ?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Bitmar » wtorek, 18 października 2016, 18:51

Wysłałem info Bitmarowi i zdecyduje czy piszemy o tym na forum czy nie.
Nic nie dostałem od tego prowokatora. Że też ludziom się chce w takie rzeczy bawić. To jakiś przegryw życiowy, który żyje w piwnicy i karmi się nieszczęściem innych.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitcurex - awaria?

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 18 października 2016, 18:54

Podobnych małych unspenów używało się w BTC do zapisu informacji w bloku.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: l3sny » wtorek, 18 października 2016, 21:17

Na bitcureksie chyba coś dogłębnie konserwują. Informację o hacku powinno się podawać niezwłocznie do wiadomości.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: radez9 » wtorek, 18 października 2016, 21:51

Bitmar pisze:
Wysłałem info Bitmarowi i zdecyduje czy piszemy o tym na forum czy nie.
Nic nie dostałem od tego prowokatora. Że też ludziom się chce w takie rzeczy bawić. To jakiś przegryw życiowy, który żyje w piwnicy i karmi się nieszczęściem innych.
Ja obstawiam że to ktoś nielubiący muchy postanowił go trochę szambem bitcurexowym opryskać...

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitcurex - awaria?

Postautor: FlyingAtom » wtorek, 18 października 2016, 23:02

To ta sama osoba co zawsze , jeszcze jak się podpisał pod moją wiadomością ; )
Oczywisty zabieg że jak on się podpisuje "to on nie mógł tego pisać" ; ) , bo niby takie oczywiste , dziecinada ; )
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcurex - awaria?

Postautor: arturs » wtorek, 18 października 2016, 23:48

ciekawe rzeczy się dzieją.. ja jakiś czas temu wyszedłem z BTC - ale po kursie z trójką z przodu :) - miałem chyba symboliczne jakieś 0.2 na currexie.. Komunikację zawsze mieli do dupy, pamiętam ze dwie takie "akcje".. Grubas też do końca informował, że kasa bezpieczna.. wydaje mi się, że jakby ktoś tą kasę ukradł to by ją teraz już próbował "wyprać" w jakiejś usłudze z drugiej strony toru ;)..

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 594
Rejestracja: 27 marca 2013
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: white » środa, 19 października 2016, 06:42

Ale sobie urządzili rozrywke na tym niebezpieczniku w komentarzach. Zaraz sam prezydent będzie tam postował.
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

Wróć do „Dla zaawansowanych - nowi tylko czytają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości