Inflacja zniszczy Bitcoina

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: bl4ck » poniedziałek, 10 października 2016, 17:42


Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 10 października 2016, 17:47

Skoro kurs wymiany jest niemal stały to taka sytuacja odpowiada takiej, w której jedyną kryptowalutą na świecie jest Bitcoin, ale Bitcoinów jest znacznie więcej niż 21 milionów i wciąż dodrukowywane są nowe w postaci nowych kryptowalut zyskujących popularność. W ten sposób Bitcoin będzie podlegał "dodrukowi" i pojawi się inflacja, a więc spadek jego siły nabywczej.
Geniusz matematyczny.
Dodał altcoiny do bitcoina i uznał, że ilość bitcoinów jest JUŻ większa niż 21mln...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 10 października 2016, 17:56

Tu trzeba wstawić chyba LOOOOOL.gif :D
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 10 października 2016, 18:12

@rav3n, @Wymazywanie - ale on ma rację. Aż dziwne, że nikt tutaj nie pomyślał o tym wcześniej.
Nawet wyrwany przez Ciebie akapit jest jasny i widać, że autor nie myli podstaw. A dokładniej wyjaśnia co pisze w innych akapitach.

Co z tego, że Bitcoin nie podlega dodrukowi, skoro codziennie pojawiają się nowe waluty, o podobnych cechach (min. takiej, że też nie podlegają dodrukowi ;), równie atrakcyjnych i zabierają Bitcoinowi część wartości? Zabierają, bo ludzie lokują część swoich zasobów w tych walutach a nie w BTC. I nie ma sposobu aby to zahamować, jeśli odgórnie nie zabrania się tworzenia nowych walut.
Autor pokazuje, że ten proces występuje i przybiera na sile.

Czyli: patrząc makroekonomicznie nie ma żadnej różnicy, czy mamy jedną walutę, której jest 105mln, czy 5 równorzędnych walut po 21mln każda.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: wrip » poniedziałek, 10 października 2016, 18:22

No to trzeba stworzyć SDR dla 10 kryptowalut o największej kapitalizacji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 10 października 2016, 18:25

@ekonokomik, To są bzdury. Inne waluty kryptograficzne to nie inflacja pierwszej i głównej waluty BTC, ale różne twory o podobnej strukturze. Nie można tego traktować jako dodruk. To totalny nonsens. To tak jakby wzrost podaży srebra miał osłabić cenę złota czy tak jakby dodruk zimbabweńskiego dolara miał oznaczać osłabienie dolara amerykańskiego bo powoduje jego "inflację" poprzez inflację fiatów w ogóle. Litości...
Koleś robi poważny błąd logiczny nie rozróżniając jakby jakości analizowanych przedmiotów i pokazuje wszystko z pozycji jednego worka. Nie chce mi się szukać łacińskiej nazwy tego błędu, ale to ewidentny błąd.

A jeśli chodzi o sam rynek crypto w ogóle, to ma się dobrze, owszem, coraz większy % kapitalizacji przechodzi na waluty nie-BTC, ale nie osłabia to samego BTC a tylko pokazuje, że rynek się rozwija i jest dużo innych niż BTC projektów, które są przez inwestorów doceniane.

Ps. Wg mnie autor artykułu jest debilem i nie rozumie rynku crypto. Inne waluty jako inflacja BTC... Normalnie teza roku, ale na The Big Fail University. :lol:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 10 października 2016, 18:35

@Wymazywanie - Skoro jak piszesz wprost, uważasz autora za debila, a ja załapałem natychmiast o co mu chodzi i się z tym zgadzam, to siłą rzeczy... No właśnie. ;)
Nie obrażam się, bo wiem, że nie chciałeś mnie obrazić. Ale skoro tak jednoznacznie oceniasz te tezy, masz wyrobiony pogląd, i używasz tak mocnych słów, to nie będę próbował dyskutować ani Cię przekonywać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 10 października 2016, 18:56

@ekonokomik, Nie, no przesadzasz, nazwałem autora debilem bo pisze debilizmy w tym tekście, ale to nie znaczy, że tych co się z nim zgadzają też tak nazywam. Potem przeczytam jeszcze raz, może faktycznie za surowo to oceniłem. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2 grudnia 2015
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: Adrix » poniedziałek, 10 października 2016, 19:09

Szkoda to nawet komentować. Gość nie ma bladego pojęcia o tym co pisze. Jego podstawowe założenie jest takie że ten rynek jest już przesycony, a obecna kapitalizacja kryptowalut będzie stać w miejscu lub spadać. W tekście jest masa bzdur, jak chociażby stwierdzenia że mining BTC jest nieopłacalny dla górników... Jak jest nieopłacalny to dlaczego ktoś to kopie? Pewnie nie doczytał że bitcoin ma w kodzie samoregulujący się mechanizm ustalania poziomu trudności kopania i to rynek ustala te poziomy opłacalności... To że u USA prąd jest 2 razy droższy niż powiedzmy w Chinach nie oznacza że mining w Chinach jest nieopłacalny ... Porównywanie procentowe przyrostu hashrate dla BTC w stosunku do pojedynczych altcoinów nie można nazwać inaczej jak manipulacją.

@Wymazywanie dobrze podsumował przykładem ze złotem i srebrem. Nie wiem jak można twierdzić że konkurujące ze sobą waluty mają wspólną inflację ...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 10 października 2016, 19:25

Kilka zdań tłumaczących laikom btc jest ok, końcówka....
"W skrócie, nie warto zostawiać Bitcoinów wnukom, gdyż ich wartość do czasu gdy podrosną będzie bliska zeru."
:shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: mecenas » poniedziałek, 10 października 2016, 19:31

Bardzo obrodziły jabłka, czyli spadnie cena gruszek bo owoce influją ;)

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: bl4ck » poniedziałek, 10 października 2016, 19:33

@Bit-els
Zdanie ostre fakt ale czy ktoś nas wie jak będzie? i czy nie pojawi się coś nowego coś co zniszczy btc bo będzie pod każdym względem lepsze?!
A ty wróżka jesteś postawisz swój majątek na btc i jesteś pewny że za 50 lat btc będzie miało wartość? :)
Dzieciom to się nieruchomości zostawia a nie btc tak btw.. :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 10 października 2016, 19:37

Ale jemu chodzi, że wartość spadnie do zera z powodu tej jego interpretacji zjawiska inflacji.


Jest naturalnie mnóstwo innych możliwych przyczyn kolapsu na btc

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 10 października 2016, 19:43

Adrix pisze: @Wymazywanie dobrze podsumował przykładem ze złotem i srebrem. Nie wiem jak można twierdzić że konkurujące ze sobą waluty mają wspólną inflację ...
Naprawdę? To faktycznie dobry przykład, tyle, że dla drugiej strony sporu. 8-)
Czy jeśli na świecie istniałoby tylko złoto jako metal szlachetny i tradycyjny "przechowywacz wartości", to nie miałoby większej wartości niż w naszym świecie, kiedy mamy do wyboru srebro, platynę itd? Bo mi się wydaje, że tak.
To teraz wyobraź sobie, że masz (i każdy inny człowiek) możliwość kreacji kolejnych "metali szlachetnych" o bardzo podobnych cechach i zaletach co złoto. Czasami nawet doskonalszych. I tu niestety analogia się sypie, bo możesz powiedzieć, że złoto jest "naturalne" i zawsze będzie się różnić od wyprodukowanych "sztucznie" kolejnych metali szlachetnych. Racja. Tyle, że w przypadku kryptowalut nie mamy takiej różnicy: wszystkie są stworzone sztucznie w podobny sposób. A podkreśliłem słowa o podobieństwie bo takie założenie wyraźnie przyjął i podkreślił autor artykułu: że kolejne kryptowaluty będą z czasem krzepły i nie będą już pogardzanymi przez Was "shitcoinami". Teraz BTC jest wciąż tym "pierwszym i jedynym", ale autor pokazuje na wykresach, że to się powoli zmienia. Kapitał przecieka do altów. I nie wiem, czy za 50 lat będzie komuś robiło różnicę, że LTC czy inny ETH powstały rok czy trzy lata po BTC.

Dla mnie ta teza o dewaluacji BTC mimo braku dodruku, przez stwarzanie podobnych walut jest oczywista. Wręcz zły jestem że sam nie pomyślałem o tym wcześniej. Widzę, że nikt się z tym nie zgadza i dla wszystkich to bzdura. Tak czasem bywa. Po prostu, jak powiedziałby Kopernik, wszyscy się mylicie. :twisted:

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 10 października 2016, 19:48

mecenas pisze: Bardzo obrodziły jabłka, czyli spadnie cena gruszek bo owoce influją ;)
Dokładnie tak. (choć nie wiem co znaczy "influją" :P )
Jeśli producenci w danym regionie (załóżmy że odizolowanym od reszty świata) mogą wyprodukować X ton jabłek rocznie (i nie więcej niezależnie od popytu!) i na straganach sprzedawano by tylko jabłka, to ich cena byłaby znacznie wyższa, niż, w sytuacji kiedy wyprodukowano jeszcze X ton gruszek, X ton śliwek, X ton czereśni...
A jeśli mamy do dyspozycji laboratorium genetyczne i możemy co tydzień dostarczać na rynek nowe gatunki pysznych owoców, to co się dzieje z ceną starych dobrych jabłek?

Początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2 grudnia 2015
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: Adrix » poniedziałek, 10 października 2016, 20:00

@ekonokomik, idąc tym tokiem rozumowania inflacja dla BTC rośnie ponieważ mamy dodruk dolara, czy euro. Jak dla mnie ten temat wkracza na coraz wyższy poziom absurdu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: mecenas » poniedziałek, 10 października 2016, 20:04

ekonokomik pisze: Kapitał przecieka do altów.
To fiaty przeciekają do kryptowalut. Czy dolar USD do PLN byłby droższy, gdyby nie indyjska rupia?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 246
Rejestracja: 11 września 2015
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: Amadek » poniedziałek, 10 października 2016, 20:15

Nie pamiętam już gdzie, ale pisałem już o tym rok temu.
Też miałem podobne analogiczne przemyślenia. Drukowanie FIATów jest trochę podobne do tworzenia nowych kryptowalut.
Nie mam nic przeciwko tworzeniu nowych kryptowalut ale pod warunkiem, że będą one wnosiły ze sobą jakąś nową jakość bądź funkcjonalność. Z drugiej strony nie chciałbym aby kryptowaluty mnożyły się jak grzyby po deszczu.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: redbog » poniedziałek, 10 października 2016, 20:19

ekonokomik pisze: Dla mnie ta teza o dewaluacji BTC mimo braku dodruku, przez stwarzanie podobnych walut jest oczywista. Wręcz zły jestem że sam nie pomyślałem o tym wcześniej.
Moim zdaniem to że market cap btc traci względem market capu reszty crypto jest to że btc jedzie na zapchanym bloku co stwarza latwą możliwość podgryzania przez inne crypto. Jeśli btc rozwiąże ten problem(zapchanych bloków) to być może okaże sie że trend nie jest stały.
Druga sprawa to żw btc może stracić na rzecz nowocześniejszych/lepszych crypto twz. 2 generacji ale nie dla tego że jest ich dużo i influją bitcoina tylko dla tego że rozwiązują problemy których btc nie daje rady rozwiązać jednym słowem są lepsze.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 10 października 2016, 20:21 przez redbog, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 10 października 2016, 20:21

mecenas pisze:To fiaty przeciekają do kryptowalut.
A dokładniej, to zawsze WARTOŚĆ przecieka do najlepszego pieniądza niezależnie od jego formy. Ludzie chętnie oddają pieniądz gorszy, a zatrzymują oszczędności w lepszym. Przy czym "lepszość" w tym wypadku to złożona kwestia, bo w dużej mierze składa się na nią zaufanie. I na razie BTC na tym polu wygrywa.

Jak myślicie, dlaczego rządy tak surowo zakazują tworzenia własnych, lokalnych pieniędzy?
mecenas pisze: Czy dolar USD do PLN byłby droższy, gdyby nie indyjska rupia?
Tzn gdyby rupia nie istniała a w Indiach walutą byłaby dolar USA?
Myślę, że po ogłoszeniu takiej wiadomości szybko kupiłbym dolary ;)

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości