Factom (FCT) dysuksja ogólna

Weteran
Reputacja: 266
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Factom (FCT) dysuksja ogólna

Postautor: bioly » piątek, 13 maja 2016, 20:06

Tego się nie kopie. Na obecnym etapie nie ma żadnej inflacji, w obiegu jest jedynie to co było w ICO. Po trzeciej aktualizacji tzn. Milestone 3 (teraz czekamy na Milestone 2, które ma opóźnienie bo miało być koniec Q1..) będzie sieć serwerów (jak się nie myle nazywa się to Fedarate servers) która będzie otrzymywała Factoids za utrzymanie sieci. Można powiedzieć, że coś podobnego do Master Nodów z DASH albo D-PoS z Lisk i BTS.

Jeszcze aktualizując wątek cenowy to nie udało się przebić 0.0025 (tutaj z the merkle analiza), co dalej zobaczymy jak będzie spadać to sprzedaję i czekam na tę ścianę na 0.0021 oraz cenę btc.

Rozmowny
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: skra06 » piątek, 13 maja 2016, 20:24

dzięki za info:) a obecnie opłaca się coś innego bardziej kopać kartami graficznymi od ethereum?

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: bioly » piątek, 13 maja 2016, 20:53

Może sprawdź jego klona, Expanse?

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: bioly » czwartek, 26 maja 2016, 17:33

Hm Factom niby się rozwija GitHub aktywny, ich przedstawicielka jeździ po konferencjach ale z Q2 mają obsuwę i cena przez to leci...

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: bioly » sobota, 6 sierpnia 2016, 11:22

Odświeżam temat po ponad 2 miesiącach. Cena jak widać odbiła ale wiążę to raczej z ogólnymi lekkimi wzrostami na altach. Projekt zdobywa jakieś nagrody, przedstawiciele pokazują się na konferencjach ale aktualizacja o której wspominam już w pierwszym poście dalej się nie pojawiła.. co nie za dobrze świadczy o deweloperach. Niemniej jednak śledzę ten projekt, bo jest moim zdaniem obiecujący.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 704
Reputacja postu: 
0

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 12:10

Właśnie go pompują na Poloniexie niby jakies newsy są lub mają być o kontrakcie z jakąś firmą chinską czy tam japońską. ( partnership with DataYes/Wanxiang )

Weteran
Reputacja: 6452
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » środa, 10 sierpnia 2016, 08:37

Wycofałem się z FCT wczoraj z przyzwoitym zyskiem. Sytuacja stała się mniej oczywista, podobna do tej z wczorajszego ranka (wypłaszczenie, spadek obrotów). Ale stosunek ASK/BID jest już zupełnie inny.

Liczę po cichu na jeszcze jedną falę wzrostową do 0.0046 może nawet 0.005 i jako że siedzę przy kompie, wejdę natychmiast jak tylko zauważę szarpnięcie w górę z tego poziomu na dobrych obrotach. Ale póki co wolę chronić wczorajszy zysk.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2630
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » środa, 10 sierpnia 2016, 09:09

przecież zazwyczaj pod koniec konsolidacji są niskie obroty i wyczekiwanie na wybicie w którąś stronę.
teraz ask/bid są w równowadze. Zawsze jest większe prawdopodobieństwo kontynuacji trendu.
Jak przełączysz analizę wykresu na świece 1-dniowe to jednak wydaje się że warto poczekać na większy wzrost.
Jednak też mam rękę na spuście aby chronić całkiem spory zysk

... zobacz na obroty na 1D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » sobota, 13 sierpnia 2016, 08:24

Warto teraz obserwować Factom, może się niebawem gwałtownie wybić nawet w okolice 5500 -dokładnie tak jak dzisiejszy MaidSafeCoin. Dlaczego tak myślę? Zobaczcie wykres 1D , jeszcze lepiej na 4h, spore wzrosty na wysokich obrotach, historycznie patrząc jest spory potencjał do dalszych wzrostów, ostatnia korekta na niskich obrotach, dzisiaj być moze koniec korekty - przynajmniej na ten moment dobrze to wygląda, przestanie dobrze wyglądać jak spadnie na dużych obrotach poniżej 3600 ale prawdopodobieństwo wzrostu jest większe i stosunek ryzyka do nagrody jest korzystny.
Ale do takiego skoku cenowego przebijającego ostatnie szczyty potrzeba paliwa w postaci wolnych bitcoinów na rynku - czy znajdzie się ich tyle po wybiciu maidsafe?

Dyskutant
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: SpartaN » czwartek, 13 października 2016, 17:48

Factom znajduje się na fajnym poziomie: https://www.coinigy.com/s/i/57ffab3e/ ma szanse przełamać trend spadkowy to raz, a jak to się nie uda to pozostaje w kanale spadkowym i do tego jest spora szansa na uformowanie się głowy z ramionami - trochę zniekształcona formacja wyjdzie bo są dwa szczyty. Miał ostatnio dobrego newsa, 4,2 mln $ zainwestowanych przez wehikuł Tima Drapera.

Kolejny argument co do spadków może być taki że FCT to jeden z coinów który najwięcej urósł i jeszcze nie stracił tej wartości. XMR ma stopę x4,17 a FCT x2,33 względem wzrostów z ostatnich 3-4 msc.

No i dobić alty może król czyli Btc :) Podczas wzrostów Btc, Factom najmniej ucierpiał, właściwie krąży w miejscu (mowa o ostatnim msc)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Rumcajs » czwartek, 13 października 2016, 18:29

MAm pytanie, ktoś używa walleta FCT domowego a nie tylko trzyma na giełdzie ?
Chodzi mi o tego pod linuksa.
Wymaga 2 okienek z poleceniami do uruchomienia i jest w przeglądarce internetowej jak Lisk czy Wave.
Ale nie ogarniam dalszej części. Czyli jaki mam adres/login i jak to zahasłować ???
nie ma nigdzie żadnych opcji do ustawienia hasła, ten wallet po uruchomieniu 2 okienek z komendami linuxa i otwarcu go wygląda jak jakis otwarty wallet, myślę że bym znalazł adres do przesłania tych FCT na niego, nie pamietam bo kilka dni temu walczyłem z nim, ale nie ma nigdzie gdzie bym nie patrzyl niczego bedacego hasłem na ten wallet ....
A przeciez nie przeleje w ciemno moich FCT na wallet który nie ma ustawionego nawet hasła, to już bezpieczniejsze są na giełdzie z 2FA.
Da rade ktoś pomóc ?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » piątek, 14 października 2016, 00:54

Rumcajs pisze: A przeciez nie przeleje w ciemno moich FCT na wallet który nie ma ustawionego nawet hasła, to już bezpieczniejsze są na giełdzie z 2FA.
a jak gielda bedzie miec "problemy techniczne"
myslisz ze na tego lapka bedzie Ci ktos wchodzil ?
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Rumcajs » piątek, 14 października 2016, 20:06

No nie ma opcji ale każdy wallet ma jakies hasło nawet te dziwaczne wallety platformowe jakis Wave czy Lisk mają hasła, czemu FCT ma nie miec to nie rozumiem.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Rumcajs » sobota, 12 listopada 2016, 00:50

Na Bittrexie jak chciałem wygenerować wallet FCT to mi pisało że musze mieć ponad 1 FCT na koncie zeby mi zrobili adres. no ok to sprzedalem coś kupiłem 1.1 FCT a potem za jakiś czas (w ciągu pół do godziny) pobrałem adres i wysłałem na niego z Polo testowo 1 FCT.
Okazało sie że po kilku godzinach na polo mam że transakcja complete a na Bittrexie mam nadal 1.1 kupionego a nie mam tego 1 FCT nawet w Pending widocznego.
Coś ktoś wie o co chodzi ? ofc sprawdziłem na polo adres docelowym i sie zgadzał z moim adresem odbiorczym na bittrexie.

Początkujący
Reputacja: 123
Reputacja postu: 
0

Postautor: matheo » wtorek, 13 grudnia 2016, 18:52

Ktoś dzisiaj na poloniexie poustawial ponad 800 BTC na bidach. Rano było jeśli sie nie mylę poniżej 500 BTC teraz 1200+
Coś się ma dziać w najbliższym czasie ?

Weteran
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0

Postautor: zomos2 » poniedziałek, 19 grudnia 2016, 22:10

Pumpa na factomie ?

Gaduła
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
0

Postautor: roman1959 » poniedziałek, 19 grudnia 2016, 22:13

Możliwe. Właśnie wyszedł górą z długoterminowego trendu wzrostowego! Obroty bardzo przyzwoite.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: koparki » poniedziałek, 19 grudnia 2016, 22:35

roman1959 pisze: wyszedł górą z długoterminowego trendu wzrostowego
9 dni to nie jest długoterminowy trend ;) chyba że dla minutowego daytradera, ustaw sobie świeczki na wykresie na 1d to będzie wtedy w miarę długi termin.
Ale co by nie mówic o terminach to ładnie się zachował a na orderbook widać ogromny popyt za plecami.
FCT jak dla mnie jest kryptowalutowytm bluechipem i raczej ma fajne perspektywy rozwoju. Na chwilę go zwolniłem w ramach realizacji zysku a tu taka niespodzianka ...

Gaduła
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
0

Postautor: roman1959 » poniedziałek, 19 grudnia 2016, 22:41

koparki pisze: 9 dni to nie jest długoterminowy trend chyba że dla minutowego daytradera
Faktycznie takim jestem :D Załączyłem wykres, więc wszystko jest jasne ale dobrze, że zwróciłeś na to uwagę.

Weteran
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0

Postautor: zomos2 » wtorek, 20 grudnia 2016, 18:43

Wróć do „Pozostałe”