Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » wtorek, 1 grudnia 2015, 14:23

@prezes łatwo się tak mówi, kiedy kurs jest na bezpiecznej fali wznoszącej (w większej skali, nie DT). Natomiast - jak już widzieliśmy nie raz - zawsze jest komu panikować kiedy wszystkie wskaźniki polecą na łeb. Ktoś sprzedawał przecież niecały rok temu po 150$ i to dość krótko po tym, jak Microsoft zaakceptował bity (to tylko jedna z ciekawszych akceptacji z tamtego okresu).

Uważam, że najbliższe 2 miesiące narysują nam na wykresie odpowiednio dużo danych - żeby nasmarować analizę MID/LONG z więcej niż 50% szans powodzenia. Bo na chwilę obecną (moim zdaniem) jesteśmy lub nie jesteśmy w fali B po wielkiej bani, i tyle... Wszystko niestety psuje ten wyskok na 500$ (taka mini bania, pasująca do odbić w skali MID), gdyby nie on - to mielibyśmy znacznie ładniejszy wykres

PS. jeśli ma być kolejna bania (a zdecydowana większość osób chyba tylko na to czeka tutaj ), to ładowanie się po 200-300 czy 500$ - żadna różnica ;) Jeśli natomiast zacznie kiełkować w głowach, że żadnej bani nie będzie - to wtedy zobaczymy ile BTC jest wart z samą wartością użytkową... Już dawno pisaliśmy o tym, że kolejna bańka będzie znacznie trudniejsza do napompowania. Nikt nie chce tego robić prawdziwą gotówką - bo nawet nie wiadomo ile potrwa i czy zdąży opchnąć choć część bitów w okolicach szczytu. Dwie bańki w 2013r. były tworzone na zupełnie innych zasadach, które teraz raczej nie przejdą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » wtorek, 1 grudnia 2015, 15:42

konkor pisze: Uważam, że najbliższe 2 miesiące narysują nam na wykresie odpowiednio dużo danych - żeby nasmarować analizę MID/LONG z więcej niż 50% szans powodzenia.
A ja uważam, że za 2 miesiące będzie można powiedzieć dokładnie to samo. Niektórzy tak czekają i już kilka baniek minęło i oni dalej czekają. Wg mnie zawsze jest 50 % szans na wzrosty lub spadki, nawet jak jesteśmy w super, hiper trendzie wzrostowym to w następnej sekundzie możemy być już w spadkowym.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zbiges » wtorek, 1 grudnia 2015, 17:56

prezes pisze: ... Wg mnie zawsze jest 50 % szans na wzrosty lub spadki, nawet jak jesteśmy w super, hiper trendzie wzrostowym to w następnej sekundzie możemy być już w spadkowym.
Po co więc robisz to wszystko?... Rysujesz te kreski i marnotrawisz tyle czasu?...
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » wtorek, 1 grudnia 2015, 20:13

Bo ja zakładam TP (take profit) do ST (stop loss) minimum 3 do 1, czyli mogę pomylić się 3 razy a raz trafić i jestem na zero, więc skoro zawsze mam 50 % szans na trafienie to mam dużą szansę żeby zarobić. To wszystko oczywiście teoria, bo w praktyce tak prosto nie jest.

Dlatego trzeba patrzeć przez palce na wszystkie przepowiednie odnośnie kursu, bo zarobić można tylko przez rozsądne zarządzanie kapitałem a nie ślepe strzały. To nie jest konkurs na wróżbitę roku. Jeżeli chcemy zarobić, bo wydaje nam się że jesteśmy w stanie przewidzieć kurs, to jest to czysty hazard, równie dobrze możemy grać w ruletkę albo w totka.

Tego powinni uczyć na wszystkich kursach odnośnie inwestowania, że kursu nie da się przewidzieć i nie ma ludzi którzy to potrafią robić, tylko na czym by wtedy zarabiali autorzy tych kursów.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: nexushash » środa, 2 grudnia 2015, 12:18

up Prezes poratuje cię, nie płać za kursy bo tam tego nie powiedzą, dam ci darmowy. Kurs, reakcje tłumu możesz oczywiście przewidzieć ze skutecznością 80% ale tylko przy duży tygodniowych wahaniach jak np. ta listopadowa bańka.
Wybierasz narzędzie wachlarz fibonacciego ciągniesz od poprzedniego dołka do szczytu masz wachlarz wznoszący.
Jego dolny promień stanowi zasięg korekty A. Potem ze szczytu do dołka ciągniesz wachlarz opadający jego górny promień stanowi zasięg korekty B. Mamy teraz klin C w którym opadamy więc wyjście poza niego spowoduje dopiero większa dynamikę.
Jeśli chcesz przewidzieć max pułap do ilu spadnie C rysujesz kolejny wachlarz z podstawy przed bańką tak by jego połowa pokrywała się z liniami pierwszego. Mamy teraz jeszcze większy klin który kończy się 5 stycznia. Jego dolna granica to 280-290$.
Szczyt 1-5 wyznaczasz podobnie na podstawie poprzednich mini baniek. Teraz można go było wyznaczyć dzięki tej z marca.
Jest to tradning kilku dniowy, stopy ustawiasz na liniach wachlarza i czekasz na reakcję: zmiana-kontynuacja trendu/balansowanie po linii/boczniak wypełniający klin. Technika jest dynamiczna/ prognozy są zmienne ale zawsze pozwalają zarobić.
Poniżej przykład obecnej sytuacji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: jpr » środa, 2 grudnia 2015, 18:40

nexushash pisze: Jeśli chcesz przewidzieć max pułap do ilu spadnie C rysujesz kolejny wachlarz z podstawy przed bańką tak by jego połowa pokrywała się z liniami pierwszego.
Gdzie dokladnie mozna uznac podstawe przed bańką? Moglbys dorysowac ten trzeci wachlarz?

Rozmowny
Posty: 107
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fenix79 » środa, 2 grudnia 2015, 20:26

nexushash pisze:up Prezes poratuje cię, nie płać za kursy bo tam tego nie powiedzą, dam ci darmowy. Kurs, reakcje tłumu możesz oczywiście przewidzieć ze skutecznością 80% ale tylko przy duży tygodniowych wahaniach jak np. ta listopadowa bańka.
Wybierasz narzędzie wachlarz fibonacciego ciągniesz od poprzedniego dołka do szczytu masz wachlarz wznoszący.
Jego dolny promień stanowi zasięg korekty A. Potem ze szczytu do dołka ciągniesz wachlarz opadający jego górny promień stanowi zasięg korekty B. Mamy teraz klin C w którym opadamy więc wyjście poza niego spowoduje dopiero większa dynamikę.
Jeśli chcesz przewidzieć max pułap do ilu spadnie C rysujesz kolejny wachlarz z podstawy przed bańką tak by jego połowa pokrywała się z liniami pierwszego. Mamy teraz jeszcze większy klin który kończy się 5 stycznia. Jego dolna granica to 280-290$.
Szczyt 1-5 wyznaczasz podobnie na podstawie poprzednich mini baniek. Teraz można go było wyznaczyć dzięki tej z marca.
Jest to tradning kilku dniowy, stopy ustawiasz na liniach wachlarza i czekasz na reakcję: zmiana-kontynuacja trendu/balansowanie po linii/boczniak wypełniający klin. Technika jest dynamiczna/ prognozy są zmienne ale zawsze pozwalają zarobić.
Poniżej przykład obecnej sytuacji.
Pogratulować koledze takiej skuteczności. 80% prawdopodobieństwo przewidzenia ruchu cenowego niestety jest poza moim zasięgiem. Cieszę się tylko z faktu iż nie tylko ja nie mam takiej skuteczności. O np. taki Al Brooks, trader z ponad 20 letnim stażem, którego głównym źródłem utrzymania jest spekulacja pisze w swoich książkach jakieś dziwne "herezje", cytuje prawdopodobieństwo zawarcia transakcji zgodnie z obranym przez nas kierunkiem wynosi między 40-60%. Ale jak to dlaczego 40-60, a nie np. 80%. "Heretyk" ten tłumaczy to w bardzo prosty sposób, aby zająć pozycję po drugiej stronie musi znaleźć się osoba, która przyjmie jej warunki. Celem tej też osoby czyt. tradera podobnie jak naszym jest uzyskanie profitu. W końcu nie robi tego charytatywnie abyśmy mogli bez jakichkolwiek problemów przytulić nasz zysk. Skończyły się stare dobre czasy "to da moon". Wracając do tematu cudownego wachlarza fibonacciego, podobnych narzędzi jest cale mnóstwo. Zaczynając od prostych kanałów z medianami, przez przeróżniejsze odmiany Pitchfork, spiral, wskaźników kończąc na teoriach np. fal eliota. Problem jest tylko jeden, jakie przyjąć punkty kluczowe, aby to całe ustrojstwo działało. Odpowiedź jest bardzo prosta zawsze coś tam się narysuje a później dopasuje do aktualnego stanu kresek. Jak by strategia o której pisze @nexushash rzeczywiście sprawdzała się z tak wysokim prawdopodobieństwem oznaczało by to że tylko 20% graczy zna tak zaawansowane narzędzie jak wspomniany wachlarz. Śmiem twierdzić że tak nie jest.
Moim zdaniem, kluczem do sukcesu jest to o czym pisze @prezes. Bo w końcu prawdopodobieństwo prawdopodobieństwem, ale oprócz tego są inne elementy które należy rozważyć przy zajęciu pozycji. Jakie ? Wspomniany przez kolegę stosunek zysk/strata. I tak zakładając odpowiedni dużą proporcję TK/SL robiąc dostatecznie dużo tranzycji, nawet przy tym marnym 40% prawdopodobieństwie jesteśmy w stanie w końcowym rozliczeniu być na plusie. Także reasumując, odkładam na bok wachlarze + resztę tych magicznych narzędzi, a postępuje następująco:
1. Określam prawdopodobieństwo na podstawie prostych technik wyznaczania wsparć oporów, wyznaczania kierunku typu HH HL LL LH, prostych figur, fibo
2. Przed zajęciem pozycji określam TP/SL na zadowalająco wysokim poziomie
3. Jeżeli pkt. 1,2 spełnia moje kryteria zajmuje pozycję.
4. Trzymam się planu. Tzn. jeżeli kurs zbliża się do SL, nie przesuwam go licząc na to że zaraz odbije w naszym kierunku. To my mamy podążać za kierunkiem, a nie cena dostosować się do naszych założeń. Jeżeli tak nie jest pozycja zostaje zamknięta na SL i wracamy do pkt. 1
5. Nie gram całym kapitałem na jednej pozycji, zanim coś trafimy konto zostanie wyzerowane.
To tyle teorii, prosta i skuteczna, nie do końca. W całej tej prostocie występuje jeszcze czynnik ludzki - emocje, które to burzą plan.
Żeby nie było, sam korzystam(łem) z magi wspomnianych cudownych narzędzi, ale nie jako główny wyznacznik decyzyjny, a potwierdzenie założeń pkt. 1.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 155
Rejestracja: 19 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: janosik866 » środa, 2 grudnia 2015, 21:10

@fenix79: dawno nie czytałem mądrzejszego postu dotyczącego tradingu na tym forum. Zgadam się w całej rozciągłości, mały tip ode mnie.

Wachlarz to tylko jedno z X narzędzi, i jest tam samo skuteczny jak i nieskuteczny jak cała reszta. Sukces leży gdzie indziej: tradinig plan, MM, emocje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3618
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: hanti » czwartek, 3 grudnia 2015, 10:17

od 5 dni czuje sie jakbym sterowal kursem :D Kupie to spada dopoki nie sprzedam i odwrotnie. Teraz juz nie bede kupowal to prawodpodobnie za pare dni 1000 usd. No nic z tydzien przerwy potrzebny.
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 grudnia 2015, 10:18 przez hanti, łącznie zmieniany 1 raz.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Regru » czwartek, 3 grudnia 2015, 10:18

hanti pisze:od 5 dni czuje sie jakbym sterowal kursem :D Kupie to spada dopoki nie sprzedam i odwrotnie. Teraz juz nie bede kupowal to prawodpodobnie idzie na 1000 usd. No nic z tydzien przerwy potrzebny.
Pisz kiedy kupujesz :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3618
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: hanti » czwartek, 3 grudnia 2015, 10:19

przez tydzien nie bede to mozna sie spodziewac spokojnych wzrostow :P
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » czwartek, 3 grudnia 2015, 19:14

nexushash pisze:up Prezes poratuje cię, nie płać za kursy bo tam tego nie powiedzą, dam ci darmowy. Kurs, reakcje tłumu możesz oczywiście przewidzieć ze skutecznością 80% ale tylko przy duży tygodniowych wahaniach jak np. ta listopadowa bańka.
Wybierasz narzędzie wachlarz fibonacciego ciągniesz od poprzedniego dołka do szczytu masz wachlarz wznoszący.
Jego dolny promień stanowi zasięg korekty A. Potem ze szczytu do dołka ciągniesz wachlarz opadający jego górny promień stanowi zasięg korekty B. Mamy teraz klin C w którym opadamy więc wyjście poza niego spowoduje dopiero większa dynamikę.
Jeśli chcesz przewidzieć max pułap do ilu spadnie C rysujesz kolejny wachlarz z podstawy przed bańką tak by jego połowa pokrywała się z liniami pierwszego. Mamy teraz jeszcze większy klin który kończy się 5 stycznia. Jego dolna granica to 280-290$.
Szczyt 1-5 wyznaczasz podobnie na podstawie poprzednich mini baniek. Teraz można go było wyznaczyć dzięki tej z marca.
Jest to tradning kilku dniowy, stopy ustawiasz na liniach wachlarza i czekasz na reakcję: zmiana-kontynuacja trendu/balansowanie po linii/boczniak wypełniający klin. Technika jest dynamiczna/ prognozy są zmienne ale zawsze pozwalają zarobić.
Poniżej przykład obecnej sytuacji.
@nexushash
Za kursy nie płacę bo na nie nie chodzę :-) Jeżeli chodzi o wiedzę to najcenniejsza jest ta darmowa, a nie ta za którą płacisz ale to taki mały szczegół, o którym większość zapomina albo nawet nie wie.
Wszystko fajnie tylko dołek mieliśmy nie 25 listopada tylko 11 ale to już taki mały szczegół ;) Jak sobie tak wrysujesz kolejny wachlarz to cała Twoja teoria bierze w łeb. Tak jak Ty zrobiłeś to jest dopasowywanie teorii do historii, nie wiem czy cokolwiek z tego można wywróżyć. Zresztą zawsze masz 50 % szans ;) Nie wiem też skąd Ci się wzięło 80 %.

@nexushash
Ja dla Ciebie też mam darmową radę, odłóż wachlarze na ciepłe dni i skorzystaj z porady fenix79:
fenix79 pisze: 1. Określam prawdopodobieństwo na podstawie prostych technik wyznaczania wsparć oporów, wyznaczania kierunku typu HH HL LL LH, prostych figur, fibo
2. Przed zajęciem pozycji określam TP/SL na zadowalająco wysokim poziomie
3. Jeżeli pkt. 1,2 spełnia moje kryteria zajmuje pozycję.
4. Trzymam się planu. Tzn. jeżeli kurs zbliża się do SL, nie przesuwam go licząc na to że zaraz odbije w naszym kierunku. To my mamy podążać za kierunkiem, a nie cena dostosować się do naszych założeń. Jeżeli tak nie jest pozycja zostaje zamknięta na SL i wracamy do pkt. 1
5. Nie gram całym kapitałem na jednej pozycji, zanim coś trafimy konto zostanie wyzerowane.
Od siebie jeszcze dorzucę, że przy realizacji tego planu emocje odstawiasz zupełnie na bok i jedziesz systemowo jak automat.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » czwartek, 3 grudnia 2015, 19:33

hanti pisze:od 5 dni czuje sie jakbym sterowal kursem :D Kupie to spada dopoki nie sprzedam i odwrotnie. Teraz juz nie bede kupowal to prawodpodobnie za pare dni 1000 usd. No nic z tydzien przerwy potrzebny.
@hanti
Nie chciałem już nic pisać ale już dawno powinieneś skorzystać z własnej rady.
hanti pisze:gdy cos nie wychodzi pare ruchow to najlepiej zrobic przerwe z 3dni minimum zeby ochlonac ;) Podobne to do pokera i trzeba unikac tilta :P
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3618
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: hanti » czwartek, 3 grudnia 2015, 23:35

moze to juz uzaleznienie ? :
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Multi » piątek, 4 grudnia 2015, 00:56

hanti pisze:moze to juz uzaleznienie ? :
A moze zacznij pisac kiedy kupujesz, a kiedy sprzedajesz to inni zarobia ;)

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: MegaMol » piątek, 4 grudnia 2015, 09:20

hanti pisze:moze to juz uzaleznienie ? :
Jeśli myślisz o zrobieniu sobie przerwy, to znaczy że nie jesteś uzależniony.
Gdybyś był, to chciałbyś się odegrać jak najszybciej ;)

PS
W weekend odwiedzamy 320$?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Multi » piątek, 4 grudnia 2015, 11:30

albo 390$-400$ jest pół na pół

edit: jednak 51% że wzrośnie i 49% że spadnie

w weekendy częściej wzrastało :)

edit:

Krypty wzrastają a może jednak spadek ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 4 grudnia 2015, 17:35 przez Multi, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: garmont » piątek, 4 grudnia 2015, 13:25

Wiadomości z konferencji Scaling Bitcoin: Phase 2 2015-12-06.
Mogą zawahać kursem.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zbiges » piątek, 4 grudnia 2015, 16:12

Mam prośbę do "fundamentalistów" :mrgreen:
Czy Konferencja o której pisze up @Garmont będzie w stanie podjąć decyzję w sprawie np zwiększenia rozmiaru bloku? (pytam o opinię)
Czy taka decyzja może mieć wpływ na cenę? Jeśli tak, to jaki?
Kiedy dokładnie zaczyna się konferencja i kiedy ogłoszą swoje ustalenia? (choćby w przybliżeniu)
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: garmont » piątek, 4 grudnia 2015, 20:07

https://scalingbitcoin.org/hongkong2015/#workshop

Dwudniowe warsztaty o nieco mglistym celu:
"Celem warsztatów jest przedstawienie i przegląd aktualnych propozycji skalowania Bitcoin pod kątem wymagań zebranych w fazie 1. Zostanie przedstawionych wiele konkurencyjnych propozycji (wraz z danymi z testów) i porównanych ze sobą. Celem jest podniesienie świadomości o problemach dotyczących skalowalności i budowanie drogi w kierunku konsensusu na zwiększenie zdolności przetwarzania transakcji Bitcoin lub, identyfikacja kluczowych obszarów wymagających badania i ustalenie kolejnych kroków."

Jak widać nawet założeniach nie przyjmują, że teraz zostanie wypracowany konsensus...

Liczą na uczestnictwo przedstawicieli z chińskich kopalni.
Chyba najszybciej będzie można się czegoś dowiedzieć z twittera poszczególnych deweloperów.
Cała konferencja będzie będzie transmitowana na żywo do sieci z aktywnymi kanałami IRC.

Edit:
https://scalingbitcoin.org/hongkong2015/#schedule
Rozpoczyna się w niedzielę o 9:05 ( 03:05 czasu polskiego ) prezentacją o BIP99.

Ciekawe że nakłada się to z wyjściem z ważnego trójkąta:
Screen Shot 2015-12-04 at 19.48.28.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony piątek, 4 grudnia 2015, 20:30 przez garmont, łącznie zmieniany 2 razy.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości