Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 23 sierpnia 2015, 00:48

piotr14 pisze:Serio? Gość który pracował nad masową inwigilacją ma się zajmować systemem który może potencjalnie do tego posłużyć na o wiele większą skalę?
Nie, to zwolennicy XT używają propagandy.
Dobra, widzę że dyskusję tutaj można zakończyć, kolega nie reaguje na logiczne argumenty i bieżące niepodważalne fakty.

Poważna dyskusja się skończyła, chyba trzeba zacząć wklejać obrazki.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: Multi » niedziela, 23 sierpnia 2015, 03:48

Jak nie wiadomo o co chcodzi to wiadomo ze o pieniadze.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 14 lipca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: sebak » niedziela, 23 sierpnia 2015, 12:35

ShadowOfHarbringer pisze:Dobra, widzę że dyskusję tutaj można zakończyć, kolega nie reaguje na logiczne argumenty i bieżące niepodważalne fakty.

Poważna dyskusja się skończyła, chyba trzeba zacząć wklejać obrazki.
Argumenty Piotra nie są bezsensowne, nie masz jedynego słusznego punktu widzenia na Bitcoin. Możesz swoje subiektywne zdanie wygłaszać ale bądz proszę na tyle grzeczny i nie obrażaj innych. Zacząłeś ten temat ale odnoszę wrażenie, że pogubiłeś się po drodze. Odpocznij, zrelaksuj się, odsapnij. Narysuj obrazek młodszej siostrze.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 23 sierpnia 2015, 14:49

sebak pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:Dobra, widzę że dyskusję tutaj można zakończyć, kolega nie reaguje na logiczne argumenty i bieżące niepodważalne fakty.

Poważna dyskusja się skończyła, chyba trzeba zacząć wklejać obrazki.
Argumenty Piotra nie są bezsensowne, nie masz jedynego słusznego punktu widzenia na Bitcoin. Możesz swoje subiektywne zdanie wygłaszać ale bądz proszę na tyle grzeczny i nie obrażaj innych. Zacząłeś ten temat ale odnoszę wrażenie, że pogubiłeś się po drodze. Odpocznij, zrelaksuj się, odsapnij. Narysuj obrazek młodszej siostrze.
Argumenty można mieć różne.

Natomiast fakty są obiektywne i niepodważalne, z faktami się nie dyskutuje.
sebak pisze:Zacząłeś ten temat ale odnoszę wrażenie, że pogubiłeś się po drodze.
W żadnym wypadku, od początku twierdzę że strona konfliktu Bitcoin Core okazuje swoimi nieczystymi zagrywkami, że nie wolno jej ufać.
sebak pisze: Odpocznij, zrelaksuj się, odsapnij. Narysuj obrazek młodszej siostrze.
Nie mam siostry. I jestem zrelaksowany. Widać za mało jeszcze mnie znasz, żeby wiedzieć że taki mam styl dyskusji.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: kxmedia » niedziela, 23 sierpnia 2015, 15:29

spowalnianie rozwoju bitcoina tak samo jak pozwolenie na podział jego może mieć katastrofalne skutki dla tej technologii. podążanie obydwoma ścieżkami przez tego altcoina może sugerować nieczyste próby jego przejęcia. w przypadku spowalniania rozwoju jakaś gruba ryba może dawać sobie czas do tego żeby się dobrze technicznie przygotować na zawłaszczenie bitcoina, taka sama sytuacja ma się też w drugim wariancie , to znaczy podział jego. w informatyce popularne jest takie powiedzenie że zazwyczaj kiedy wszyscy mówią że jeżeli coś jest niemożliwe to po jakimś czasie przychodzi ktoś kto o tym nie wie i pisze kod który wydaje się byc niemożliwy.
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: winiak » niedziela, 23 sierpnia 2015, 17:54

https://bitcointalk.org/index.php?topic=145475.0 - wytlumaczcie mi to :)

- lista

"Ale cenzurowanie exit nodów tora? Serio? - Zrozumiałem, że jeżeli do node'a próbuje się połączyć powyżej limitu liczbowego, to priorytet mają node'y z IP nie będącego adresem wyjściowym TOR'a." - LOL to jest prawda ?:P

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: Chancellor » niedziela, 23 sierpnia 2015, 20:01

@winiak: Proste, libertarianie się zorientowali, że realiści zamierzają przejąć im fajną zabawkę. Zobacz jak Hazek tryska egoizmem, „ja”, „ja” i jeszcze raz do trzeciej potęgi „ja”, a resztę ma gdzieś i „nie obchodzi go jak to będzie zrobione, ale on ma móc współdecydować”, a jak nie to się obraża, sprzedaje bitcoiny i wychodzi z piaskownicy. Ciekawe, czy BitStampa też zamknie.

Cały spór to kwestia tego, czym Bitcoin ma teraz być. Zabaweczką anarchistów, którzy będą dostawać orgazmu przesyłając sobie drobne „poza systemem”, czy skutecznym systemem płatności używanym przez miliony, czy nawet setki milionów ludzi. Jeżeli ma być tym drugim, to blok trzeba zwiększyć, po prostu nie ma innego wyjścia. Jeżeli ma pozostać tym pierwszym, to może Hazek nie sprzeda swoich bitcoinów, ale ja się nad swoimi zastanowię.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 23 sierpnia 2015, 20:11

Chancellor pisze:Cały spór to kwestia tego, czym Bitcoin ma teraz być. Zabaweczką anarchistów, którzy będą dostawać orgazmu przesyłając sobie drobne „poza systemem”, czy skutecznym systemem płatności używanym przez miliony, czy nawet setki milionów ludzi. Jeżeli ma być tym drugim, to blok trzeba zwiększyć, po prostu nie ma innego wyjścia.
Akurat Satoshi przewidywał, że kiedyś będzie trzeba znacznych zasobów aby prowadzić mining czy full-node i nie było to nic niezwykłego.

Wizję Satoshiego konsekwentnie realizuje Gavin, który od niego dostał klucze do projektu. Za to Blockstream i przez nich zmanipulowani developerzy Bitcoin-Core realizują wizję, w której Bitcoin nadaje się tylko do rozliczeń międzybankowych, a Lightning jest takim nowym Bitcoinem, którego używają miliony, setki milionów czy miliardy.

Także ja tutaj nie widzę żadnego anarchizmu, raczej widzę duże pieniądze (21 milionów finansowania dla Blockstream/Lightning)

EDIT:
Z ostatniej chwili:
1MB - blokowcom palą się już portki tak bardzo, że zaczęli DDoSować stronę http://xtnodes.com/
Źródło:

Jak do tej pory to ze strony zwolenników Bitcoin Core widzę tylko próby sabotażu, cenzury, totalitarnego narzucania swojej woli innym. To pokazuje z jakimi ludźmi mamy do czynienia.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: redbog » niedziela, 23 sierpnia 2015, 20:58

A co to ten Blockstream/Lightning? To jest to samo, co ten słynny projekt łańcuchów bocznych, z którego jeszcze nie tak dawno wszyscy się cieszyli?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 23 sierpnia 2015, 21:36

edbog pisze:A co to ten Blockstream/Lightning? To jest to samo, co ten słynny projekt łańcuchów bocznych, z którego jeszcze nie tak dawno wszyscy się cieszyli?
Blisko. To (prawie) to samo. Lightning działa w oparciu o sidechains.

Sama technologia jest owszem super, ale coś mi się widzi, że swoimi ostatnimi ruchami ci panowie wszystkim obrzydzili już swoje pomysły.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 23 sierpnia 2015, 22:14

Zasadniczo w manifeście nie ma NIC na temat wielkości bloku, tylko o nagłówkach.
1MB z limitem 32MB jest zapisane w kodzie, ale nie znalazłem nic, co "nie pozwalałoby" na zmianę pierwotnego rozmiaru.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: quakociaptockh » poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 00:17

Właściciel tej kopalni: http://toom.im/ napisał na Reddicie krótką analizę: https://np.reddit.com/r/Bitcoin/comment ... og/cucr9sy.

Wynika z niej to, co wszyscy wiemy, czyli że największym kosztem kopania bitcoina jest prąd. Koszt transferu internetowego to ok. 1% całości, a kosztu przestrzeni dyskowej wcale nie podał, bo to są pewnie ułamki groszy.

Co więcej, twierdzi on, że zwiększone zyski z fee z nawiązką skompensują ten kilkuprocentowy wzrost kosztów związanych z większym transferem.

Argumenty tych, którzy twierdzą, że zwiększenie bloku spowoduje wzrost kosztów miningu a zatem większą centralizację, coraz bardziej nie trzymają się kupy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: powered » poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 02:00

Ilość zużywanego prądu w "produkcji" bitcoina wynika tylko z chęci zysku ze zdobycia nagrody za blok. Sieć do sprawnego działania nie wymaga takiego ogromnego zużycia prądu. Ale dopóki prawie 100% nagrody górnicy przeznaczają na rachunki na prąd to możemy czuć się bezpiecznie.

Ja natomiast nie do końca rozumiem skąd urodziło się takie sztywne rozgraniczenie: albo decentralizacja albo popularność? Przecież wiadomo było od początku że ilość transakcji rośnie i będzie rosła i blok będzie co raz to cięższy. Więc dlaczego teraz w tym momencie po przekroczeniu 1MB ma powstać jakiś rozłam: decentralizacja albo popularność? Bo właśnie w ten sposób tłumaczona jest ta cała kłótnia devów.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 08:14

powered pisze:Ja natomiast nie do końca rozumiem skąd urodziło się takie sztywne rozgraniczenie: albo decentralizacja albo popularność? Przecież wiadomo było od początku że ilość transakcji rośnie i będzie rosła i blok będzie co raz to cięższy.
Mówię Ci: to jest główny element propagandowy obozu Bitcoin Core.

Ściema, iluzja. Nawet gdyby w tym momencie rozmiar każdego bloku wzrósł do 8MB, Bitcoin wcale nie byłby bardziej scentralizowany niż z 1MB. Łącza i dyski są w zupełności wystarczająco potężne, żeby dać sobie z tym radę.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 08:30

Cointelegraph zebrał wszystko do kupy, starając się uporządkować, ale chaos i tak z tego się wyłania
http://cointelegraph.pl/news/115168/prz ... a?ref=2049

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: winiak » poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 08:59

Ale nie jest tak, ze od jawnych transakcji mamy stos walut, lacznie z tymi prawdziwymi pieniedzmi jak zloto i srebro + barter (nielegalny)? A 'anonimowa' (vpn+tor) walute mamy tylko jedna? To ja juz wole aby BTC byl nadal anonimowy, popularnosc przyjdzie predzej czy pozniej jak ludzie zrozumieja jak sa goloceni przez banki i rzady i jaka fikcja sa ich 'oszczednosci' (np. w fiatach ale dotyczy to wszystkiego co namierzyc moze rzad - wystarczy walnac jakis kastralny itp.).

Jawne sa przelewy elektroniczne - scentralizowane i mozna podejrzec jak to dziala - duze oplaty, totalna przejrzystosc, wolne, blokowanie srodkow, konfiskaty jak sie instytucjom podoba i bezpodstawne oskarzenia + wszelkie haracze - podatki.

BTC to swietny projekt i widze walka na szczycie jest ostra. Wiekszosc to matoly/osly/barany i nawet nie potrafia wymienic argumentow za i przeciw (w przypadku tematu wielkosci blokow), patrza tylko na najwiekszych krzykaczy malpujac i nie rozumiejac co do konca robia. Druga grupa, mniejsza to ludzie nastawieni na zysk (np ja), minerzy itp. A trzecia to ludzie, dla ktorych ten projekt powstal - ceniacy anonimowosc, niechec placenia za bogatych i utrzymywania bankow ceniacy wolnosc osobista i brak nakazow co robic ze swoimi srodkami.

Uwazam, ze najbardziej nalezy patrzec na ta trzecia grupe. Bo gdy oni wycofaja sie z projektu i wladze przejmie masa + chciwosc, to BTC zostanie kolejna waluta. A zaraz powstanie cos nowego dla tej trzeciej grupy, ktora nauczona doswiadczeniem stworzy w koncu cos (bo to tylko kwestia czasu) do czego nie bedzie mozna sie dopierdolic - i tak ma sie to w kolko toczyc (do pewnego czasu)?

Wydaje mi się, że zawsze będzie nacisk idiotyzmu i chciwości na wolne waluty (do czasu jak ktoś wprowadzi nowe podwaliny - jak częściowo BTC) i ludzie w koncu musza zrozumiec o jakie wartosci tu chodzi. Decentralizacja, anonimowosc (gdy chcesz), brak wpierdalania sie ludzi, ktorzy wiedza 'lepiej niz ty' vide politycy, szybki transfer (tutaj akurat 'lepszy' jest np LTC), brak ograniczen przesylu, niskie koszty. Ba, mozna nawet dolozyc chargeback dla ludzi, ktorzy chca tego uzywac, kolorowe ikonki i chuj wie co jeszcze ale tylko gdy podstawy beda cały czas spelnione.

Sam poswiece kilka bagsow na bezpieczny transfer majatku, bo czasami jest mi to potrzebne - przed sasiadem, skarbowka itp.

Inaczej ta gwiazda nie swieci. I malo tego jest mocne podejrzenie powiazania z pewnymi grupami, ktorym obecny stan rzeczy (system monetarny) jest na reke - bo to oni czerpia z tego w takim wypadku najwieksze korzysci. Jezeli projekt ten nas przybliza do spoleczenstwa bezgotowkowego - NIE ANONIMOWEGO, SCENTRALIZOWANEGO to jest to najwiekszy fail tego projektu.

Masa, zludne bezpieczenstwo nigdy nie zastapia wolnosci - a ile nam jej zostalo kazdy widzi.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: pm7 » poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 12:27

Bitcoin-XT nie wprowadza znaczących zmian poza zwiększeniem limitu wielkości bloku. Co do TOR-a, napisałem wcześniej coś takiego i nikt mi nie zaprzeczył:
pm7 pisze:
drogowaWiewiorka pisze:Ale cenzurowanie exit nodów tora? Serio?
Zrozumiałem, że jeżeli do node'a próbuje się połączyć powyżej limitu liczbowego, to priorytet mają node'y z IP nie będącego adresem wyjściowym TOR'a.
winiak pisze:Ale nie jest tak, ze od jawnych transakcji mamy stos walut, lacznie z tymi prawdziwymi pieniedzmi jak zloto i srebro + barter (nielegalny)? A 'anonimowa' (vpn+tor) walute mamy tylko jedna? To ja juz wole aby BTC byl nadal anonimowy
Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi tutaj. vpn+tor to nie jest waluta, to jest najwyżej utrudnienie śledzenia działań w sieci. Jest wiele "anonimowych" walut, są też sposoby na zwiększenie anonimowości w Bitcoinie. Jeżeli jednak pozostanie niski limit wielkości bloków, możemy zapomnieć o mieszarkach typu CoinJoin.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 15:26

winiak pisze:Ale nie jest tak, ze od jawnych transakcji mamy stos walut, lacznie z tymi prawdziwymi pieniedzmi jak zloto i srebro + barter (nielegalny)? A 'anonimowa' (vpn+tor) walute mamy tylko jedna? To ja juz wole aby BTC byl nadal anonimowy, popularnosc przyjdzie predzej czy pozniej jak ludzie zrozumieja jak sa goloceni przez banki i rzady i jaka fikcja sa ich 'oszczednosci' (np. w fiatach ale dotyczy to wszystkiego co namierzyc moze rzad - wystarczy walnac jakis kastralny itp.).

Jawne sa przelewy elektroniczne - scentralizowane i mozna podejrzec jak to dziala - duze oplaty, totalna przejrzystosc, wolne, blokowanie srodkow, konfiskaty jak sie instytucjom podoba i bezpodstawne oskarzenia + wszelkie haracze - podatki.

BTC to swietny projekt i widze walka na szczycie jest ostra. Wiekszosc to matoly/osly/barany i nawet nie potrafia wymienic argumentow za i przeciw (w przypadku tematu wielkosci blokow), patrza tylko na najwiekszych krzykaczy malpujac i nie rozumiejac co do konca robia. Druga grupa, mniejsza to ludzie nastawieni na zysk (np ja), minerzy itp. A trzecia to ludzie, dla ktorych ten projekt powstal - ceniacy anonimowosc, niechec placenia za bogatych i utrzymywania bankow ceniacy wolnosc osobista i brak nakazow co robic ze swoimi srodkami.

Uwazam, ze najbardziej nalezy patrzec na ta trzecia grupe. Bo gdy oni wycofaja sie z projektu i wladze przejmie masa + chciwosc, to BTC zostanie kolejna waluta. A zaraz powstanie cos nowego dla tej trzeciej grupy, ktora nauczona doswiadczeniem stworzy w koncu cos (bo to tylko kwestia czasu) do czego nie bedzie mozna sie dopierdolic - i tak ma sie to w kolko toczyc (do pewnego czasu)?

Wydaje mi się, że zawsze będzie nacisk idiotyzmu i chciwości na wolne waluty (do czasu jak ktoś wprowadzi nowe podwaliny - jak częściowo BTC) i ludzie w koncu musza zrozumiec o jakie wartosci tu chodzi. Decentralizacja, anonimowosc (gdy chcesz), brak wpierdalania sie ludzi, ktorzy wiedza 'lepiej niz ty' vide politycy, szybki transfer (tutaj akurat 'lepszy' jest np LTC), brak ograniczen przesylu, niskie koszty. Ba, mozna nawet dolozyc chargeback dla ludzi, ktorzy chca tego uzywac, kolorowe ikonki i chuj wie co jeszcze ale tylko gdy podstawy beda cały czas spelnione.

Sam poswiece kilka bagsow na bezpieczny transfer majatku, bo czasami jest mi to potrzebne - przed sasiadem, skarbowka itp.

Inaczej ta gwiazda nie swieci. I malo tego jest mocne podejrzenie powiazania z pewnymi grupami, ktorym obecny stan rzeczy (system monetarny) jest na reke - bo to oni czerpia z tego w takim wypadku najwieksze korzysci. Jezeli projekt ten nas przybliza do spoleczenstwa bezgotowkowego - NIE ANONIMOWEGO, SCENTRALIZOWANEGO to jest to najwiekszy fail tego projektu.

Masa, zludne bezpieczenstwo nigdy nie zastapia wolnosci - a ile nam jej zostalo kazdy widzi.
Bardzo ładna, merytoryczna wypowiedź, niestety zbyt bezkierunkowa.

Zdecyduj się czy Twoja wypowiedź jest na tak czy na nie jeżeli chodzi o XT i wtedy można dyskutować.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 20:18

Wydaje mi się że trochę nadinterpretujecie zachowanie XT w stosunku do TORa.
XT banuje/rozłącza węzły wyjściowe które mają dużą ilość połączeń zmuszając do szukania innego wyjścia.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: winiak » poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 20:52

@ShadowOfHarbringer ale taka ma byc bo ja nie jestem zadnym ekspertem. Z jednej strony widze braki techniczne z drugiej zabranie atutu decentralizacji. Mam nadzieje na jakiej wyjscie z tego patu czytajac wasze wypowiedzi jako osob, ktore sie na tym znaja [dlatego przegladam to forum i zwracam uwage na wasze posty a juz specjalnie np na @raven_pl, ktory kopie(kopal?)] i moze/mezecie cos wiecej o tym powiedziec.

@pm7 BTC+vpn+tor to jest anonimowa waluta (polaczenie) - a pisze o BTC a nie np DRK bo jest po prostu bardziej uznawalny szybciej wymienialny na fiaty. Pisalem o tym jako o przeciwwadze do przelewow + opcja wyboru dla uzytkownika - jawne lub nie.

"Jeżeli jednak pozostanie niski limit wielkości bloków, możemy zapomnieć o mieszarkach typu CoinJoin." no ok a jezeli limit mocno zwiekszymy to tez jest dupa - dlatego dyskutujemy i szukamy zlotego srodka (na kilka najblizszych lat).

BTW ten temat powinien byc chyba polaczony z https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... &start=180

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości