Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 23:51

Z ostatniej chwili / BREAKING NEWS / ŁAMIĄCA WIADOMOŚĆ:

Adam Back otwarcie proponuje, aby sabotować przejście sieci na XT z pomocą specjalnej wersji kodu/specjalnego soft-forka:




Dobra, ja już nie mam wątpliwości, to jest otwarty spisek i jawna wojna.

-----------------------------------
EDIT:
Pełna lista developerów Bitcoin Core pracujących dla Blockstream:

- Adam Back
- Matt Corallo
- Gregory Maxwell
- Pieter Wuille
- Luke-Jr

Źródła:

https://www.blockstream.com/team/


Podsumowując:
- Blockstream, który otrzymał 21 milionów funduszy od inwestorów kontroluje większość developerów Bitcoin Core.
- W interesie Blockstream jest aby rozmiar bloku jak najdłużej utrzymywał się na poziomie 1MB
- Z blockstream współpracują także właściciele (Theymos) subreddita /r/Bitcoin oraz forum Bitcointalk.org, co pozwala im wprowadzić masową cenzurę
- Założyciel Blockstream, Adam Back proponuje aby sabotować forki Bitcoin XT z użyciem specjalnie zmodyfikowanej wersji Bitcoin Core
- Theymos, właściciel /r/Bitcoin i Bitcointalk już wcześniej ukradł/zdefraudował kiladziesiąt milionów dolarów w BTC z datków - stara afera

Wniosek jest prosty: Developerom Bitcoin Core nie można ufać, są spaczeni / przekupieni / głupi / źli [niepotrzebne skreślić] , proponuję wszystkim pro-wolnościowcom aby instalowali XT zamiast Bitcoin Core.
Tak samo nie można ufać subredditowi /r/Bitcoin ani forum Bitcointalk.org (ten sam właściciel - Theymos)
Zapewne niedługo to samo stanie się z Bitcoin.org - także zostanie spaczony przez tych samych właścicieli będących pod wpływem macek Blockstream.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: kxmedia » wtorek, 18 sierpnia 2015, 01:21

:) :) :) , a mówią że kiedy polacy dostaną trochę wolności to głupieją . niesamowite że kilku gości jest w stanie terroryzować całą społeczność bitcoina.
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: majkel_94 » wtorek, 18 sierpnia 2015, 10:24

Podwojny powod teraz jest by przejsc na XT - kwestia wielkosci blokow no i przekupnych devow co tylko szkodza. Pokazanie srodkowego palca im sie nalezy ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: bitmon » wtorek, 18 sierpnia 2015, 10:39

Możecie napisać jak przechodzi się na wersje XT?

Nie rozumiem tego tematu. Wiem dlaczego ma być powiększony blok. Ale od strony użytkownika co mam zrobić.

Mam pobrać inny portfel, nie z oficjalnej strony bitcoin.org?
Co jak będą dwie wersje core i xt. To będę miał w dwóch sieciach osobno bity (nagle będe miał dwie niezależne monety!)?
Czy to wszystko tyczy się tylko minerów, którzy używają odpowiedniego softu?

Na tej dyskusji i wrzawie bitcoin traci. A szarakom robi zawrę w mózgu. Takich dyskusji nie powinno być miejsca. Udowodni to, iż nie można tworzyć czegoś co nie ma konkretnie właściciela czy centralnego nadzorce, który by potrafił podejmować jednoznaczne decyzje o kierunkach rozwoju. Bo zawsze będzie problem z społecznością, która w trudnych decyzjach nigdy nie dogada się.

Kiepsko to się robi. Ledwo bitcoin zaczyna rosnąć a już jest problem z wydajnością. Domyślam, że LTC dash ma te same problemy jak pojemność bloku.
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Dyskutant
Posty: 289
Rejestracja: 20 października 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: drogowaWiewiorka » wtorek, 18 sierpnia 2015, 10:54

BitcoinXT - Dlaczego robią relay double-spendów ? :/

Co z klientami SPV, takimi jak Electrum ktorego używam? Aktualnie rozważam wyprzedanie się ze wszystkich coinów, do czasu uspokojenia się sprawy, zacząłem poważnie bać się o swoje fundusze.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: Chancellor » wtorek, 18 sierpnia 2015, 11:11

A ja mam takie może głupie pytanie. Skoro już musimy zrobić hardforka, to może zamiast zmieniać wielkość bloków, zrobić by, że od bloku x bloki są np. co 2 minuty zamiast co 10, nagroda za blok wynosi 5 BTC zamiast 25. Bloki dalej są małe (komuś na tym zależy widać), potwierdzenia wchodzą 5 razy szybciej, wszyscy są zadowoleni?

Jedyny problem jaki mi przychodzi do głowy to to, że początkowo kopalniom „zabrakłoby mocy”, żeby przy aktualnej trudności kopać bloki co 2 minuty, więc trudność musiałaby spaść.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: adam1226 » wtorek, 18 sierpnia 2015, 11:27

@Chancellor - dlaczego są takie problemy z krótszym blokiem możesz sobie przeczytać np. we wstępie tutaj:
https://blog.ethereum.org/2014/07/11/to ... lock-time/

Kurcze akurat się właśnie, wydawałoby się okazyjnie, można powiedzieć "zapakowałem" a tu taka kicha..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: pm7 » wtorek, 18 sierpnia 2015, 11:33

bitmon pisze:Czy to wszystko tyczy się tylko minerów, którzy używają odpowiedniego softu?
Dopóki istotna część sieci (liczona względem mocy) nie przejdzie na XT, jako użytkownik nie bardzo masz powód do przechodzenia. Na chwilę obecną 0% (w granicach błędu) używa XT.
bitmon pisze:Kiepsko to się robi. Ledwo bitcoin zaczyna rosnąć a już jest problem z wydajnością. Domyślam, że LTC dash ma te same problemy jak pojemność bloku.
Litecoin ma co prawda 1MB limit, ale bloki powstają 4 razy częściej, więc efektywnie ma możliwość umieszczenia 4 razy więcej transakcji.
bitmon pisze:Na tej dyskusji i wrzawie bitcoin traci. A szarakom robi zawrę w mózgu. Takich dyskusji nie powinno być miejsca. Udowodni to, iż nie można tworzyć czegoś co nie ma konkretnie właściciela czy centralnego nadzorce, który by potrafił podejmować jednoznaczne decyzje o kierunkach rozwoju. Bo zawsze będzie problem z społecznością, która w trudnych decyzjach nigdy nie dogada się.
To już się okazało w momencie, kiedy ludzie kopali w największych kopalniach, bo to się opłacało, a dbanie o decentralizację sieci nie.
drogowaWiewiorka pisze:BitcoinXT - Dlaczego robią relay double-spendów ? :/
https://github.com/bitcoinxt/bitcoinxt
Relaying of double spends. Bitcoin Core will simply drop unconfirmed transactions that double spend other unconfirmed transactions, forcing merchants who want to know about them to connect to thousands of nodes in the hope of spotting them. This is unreliable, wastes resources and isn't feasible on mobile devices. Bitcoin XT incorporates work by Tom Harding and Gavin Andresen that relays the first observed double spend of a transaction. Additionally, it will highlight it in red in the user interface. Other wallets also have the opportunity to use the new information to alert the user that there is a fraud attempt against them.
Dzięki temu łatwiej zaobserwować próbę double-spend. Oznacza to oczywiście ryzyko, że kopalnie będą załączać transakcje z większym fee, zamiast tych zaobserwowanych wcześniej.
drogowaWiewiorka pisze:Co z klientami SPV, takimi jak Electrum ktorego używam? Aktualnie rozważam wyprzedanie się ze wszystkich coinów, do czasu uspokojenia się sprawy, zacząłem poważnie bać się o swoje fundusze.
Klienta Electrum zdaje się nie obchodzi wielkość bloku. Dopiero, jak nastąpi faktyczny fork, na co się na razie nie zanosi, będzie trzeba zwrócić uwagę, czy serwer do którego jesteśmy podłączeni ma odpowiednią wersję Bitcoina zainstalowanego.
Chancellor pisze:A ja mam takie może głupie pytanie. Skoro już musimy zrobić hardforka, to może zamiast zmieniać wielkość bloków, zrobić by, że od bloku x bloki są np. co 2 minuty zamiast co 10, nagroda za blok wynosi 5 BTC zamiast 25. Bloki dalej są małe (komuś na tym zależy widać), potwierdzenia wchodzą 5 razy szybciej, wszyscy są zadowoleni?
Taka zmiana spowodowałaby powstawanie większej ilości osieroconych (orphan) bloków. Już teraz kopalnie dziwne rzeczy (SPV mining?), żeby uzyskać promile więcej BTC. 4/5 razy szybsze bloki zwiększyłyby problemy z takimi praktykami. Ponadto, developerzy twierdzą, że jest problem z przepustowością/miejscem zajmowanym przez blockchain. Zmniejszenie czasu bloku dałoby ten sam negatywny efekt co zwiększenie limitu wielkości bloku.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 18 sierpnia 2015, 11:37

bitmon pisze:Możecie napisać jak przechodzi się na wersje XT?

Nie rozumiem tego tematu. Wiem dlaczego ma być powiększony blok. Ale od strony użytkownika co mam zrobić.

Mam pobrać inny portfel, nie z oficjalnej strony bitcoin.org?
Klienta XT możesz pobrać ze strony http://xtnodes.com/

Co do klientów, które nie są full-node'ami - tj. Androidowe, iOS, Windows Phone, Electrum, Multibit etc - spokojnie możesz ich dalej używać bez zmian, one nie są wrażliwe na to, który fork aktualnie jest dominujący.
EDIT: Korekta. Dla Electrum musisz jeszcze sprawdzić do jakiego noda jesteś podłączony - powinien to być node XT, a nie Core.
bitmon pisze:Na tej dyskusji i wrzawie bitcoin traci. A szarakom robi zawrę w mózgu. Takich dyskusji nie powinno być miejsca. Udowodni to, iż nie można tworzyć czegoś co nie ma konkretnie właściciela czy centralnego nadzorce, który by potrafił podejmować jednoznaczne decyzje o kierunkach rozwoju. Bo zawsze będzie problem z społecznością, która w trudnych decyzjach nigdy nie dogada się.
Kiepsko to się robi. Ledwo bitcoin zaczyna rosnąć a już jest problem z wydajnością. Domyślam, że LTC dash ma te same problemy jak pojemność bloku.
A czego oczekiwałeś ?

My tutaj robimy prawdziwą rewolucję. To co się dzieje obecnie w świecie kryptowalut nie ma precedensu w historii ludzkości. To jest wojna, pożar, huragan, trzęsienie ziemi.

Konflikty interesów są rzeczą naturalną, ponieważ Bitcoin ma potencjał aby całkowicie wywrócić system do góry nogami. Kto na tym straci ?:
- Bankierzy (!)
- Prawnicy (kontrakty będą trzymane na blockchainie)
- Państwo (większa decentralizacja, akty własności na blockchainie)
- Politycy (brak kontroli nad pieniądzem)
- Skarbówka (!)

Naprawdę oczekiwałeś że establishment odpuści tak łatwo ? Nie jest to ani pierwsza, ani ostatnia wojenka centralizacja vs decentralizacja, na pewno będzie ich więcej, więc przygotuj się.
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 sierpnia 2015, 11:43 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 18 sierpnia 2015, 11:42

pm7 pisze:
drogowaWiewiorka pisze:Co z klientami SPV, takimi jak Electrum ktorego używam? Aktualnie rozważam wyprzedanie się ze wszystkich coinów, do czasu uspokojenia się sprawy, zacząłem poważnie bać się o swoje fundusze.
Klienta Electrum zdaje się nie obchodzi wielkość bloku.
Dzięki za korektę, kolego. Zapomniałem już jak działa Electrum.
Już się poprawiam w moim poście.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: quakociaptockh » wtorek, 18 sierpnia 2015, 11:49

bitmon pisze:Możecie napisać jak przechodzi się na wersje XT?

Nie rozumiem tego tematu. Wiem dlaczego ma być powiększony blok. Ale od strony użytkownika co mam zrobić.
Jeżeli hostujesz demona u siebie, to ściągasz forka bitcoinxt z githuba.

Jeżeli jesteś zwykłym użytkownikiem, to napisz do wszystkich serwisów, których używasz, po której stronie zamierzają stanąć. Ja używam Mycelium, Electrum i Blockchain.info, oraz kilku giełd.
drogowaWiewiorka pisze:BitcoinXT - Dlaczego robią relay double-spendów ? :/
Ponieważ uznano, że nie wiadomo, który spend jest pierwszy a który drugi.

Do tej pory było tak, że pierwszy spend (czasowo) był dobry a drugi zły. Kiedy ktoś robił drugiego spenda, to sieć go po prostu ignorowała.
Teraz jest zmiana filozofii: nie wiadomo, który spend jest dobry (może to ten drugi, bo wolniej się propagował?). Za to sieć widzi oba spendy i może sama zadecydować, który wybrać.
No i przy okazji można zrobić prosty publiczny detektor double-spendów, żeby potem np. blacklistować nieuczciwych użytkowników.

Bez obaw - tylko jeden spend zostanie zatwierdzony. Zmiana w XT służy temu, żeby oba spendy było widać w mempoolu.
Co z klientami SPV, takimi jak Electrum ktorego używam?
I tak muszą używać jakiegoś demona. Jeżeli przejdą na XT i nastąpi fork i gałąź XT wygra, to będą używać tej gałęzi.
Jeżeli zostaną przy core, to ich demon nawet nie zauważy drugiej gałęzi, choćby była dłuższa.
Aktualnie rozważam wyprzedanie się ze wszystkich coinów, do czasu uspokojenia się sprawy, zacząłem poważnie bać się o swoje fundusze.
Ja na odwrót. Skupię trochę bitów, kiedy wszyscy będą panikować i będę liczył, że XT wygra. Jeżeli natomiast wygra core, to zaakceptuję stratę i sprzedam.
Chancellor pisze:A ja mam takie może głupie pytanie. Skoro już musimy zrobić hardforka, to może zamiast zmieniać wielkość bloków, zrobić by, że od bloku x bloki są np. co 2 minuty zamiast co 10, nagroda za blok wynosi 5 BTC zamiast 25. Bloki dalej są małe (komuś na tym zależy widać), potwierdzenia wchodzą 5 razy szybciej, wszyscy są zadowoleni?
To tylko odsunięcie problemu w czasie. Przepustowość zostałaby zwiększona tylko 5 razy. Chodzi o to, żeby w ogóle znieść ten sztuczny limit a żeby jedynym ograniczeniem była wydajność techniki (pojemność dysków, przepustowość łączy).

W Twoim pomyśle czas zatwierdzania bloków musiałby spadać do zera, co jest niemożliwe.
Dopóki istotna część sieci (liczona względem mocy) nie przejdzie na XT, jako użytkownik nie bardzo masz powód do przechodzenia. Na chwilę obecną 0% (w granicach błędu) używa XT.
Według strony http://xtnodes.com/ ok. 10% węzłów (w sensie ilości serwerów, nie mocy sieci) przeszło na XT. Co prawda jeden węzeł dość łatwo może udawać kilka.

Drugi wykres pokazuje ilość mocy sieci pod kontrolą XT i tu już jest 0%. To znaczy, że żadna kopalnia nie przeszła jeszcze na XT. Ale oni mają swoje własne implementacje, ani core ani XT. Trzeba będzie poczekać, aż zaimplementują BIP101.

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: panczor » wtorek, 18 sierpnia 2015, 12:13

Panowie pytanie osoby niesledzacej tematu - kiedy czasowo zmiany mają sie rozegrac? Ew przejscie na xt lub pozostanie przy core, ewentualnie jakas decyzja? Pytam pod kątem wpływu na kurs kiedy mogłbym spodziewac sie większego zawirowania.

@down dzieki wilekie za info
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 sierpnia 2015, 12:20 przez panczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: quakociaptockh » wtorek, 18 sierpnia 2015, 12:19

panczor pisze:Panowie pytanie osoby niesledzacej tematu - kiedy czasowo zmiany mają sie rozegrac? Ew przejscie na xt lub pozostanie przy core, ewentualnie jakas decyzja? Pytam pod kątem wpływu na kurs kiedy mogłbym spodziewac sie większego zawirowania.
16 stycznia 2016 roku.

Przejście na XT musi nastąpić wcześniej. Tzn. najbliższe miesiące zadecydują, kto wygra. XT musi mieć 75% mocy.

Jeżeli XT wygra, to 16 stycznia nastąpi fork. Chyba już się go nie da uniknąć. Parę dni przed tą datą będzie gleba związana z niepewnością, na której ja się obkupię.

Potem będzie fork i zamieszanie. Potem sytuacja się ustabilizuje.

Gorzej, jeżeli XT nie wygra. Wtedy stukniemy w limit i bitcoin się zapcha. Spróbuję wtedy sprzedać swoje bity, chociaż może się to nie udać, bo transakcje nie będą się mieścić w bloku. Wtedy chyba przejdę na litecoina albo innego popularnego alta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: powered » wtorek, 18 sierpnia 2015, 12:30

Pewne parametry bitcoin sam reguluje (np. trudność i emisję)
Czy zrobienie samoregulującej się wielkości bloku jest niemożliwe do stworzenia? Rozwiązało by to ten problem raz za zawsze. A użytkownicy dostali by rozwiązanie zgodne z ideą bitconia, gdzie żaden człowiek nie będzie już im zmieniał warunków.

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: quakociaptockh » wtorek, 18 sierpnia 2015, 12:50

powered pisze:Pewne parametry bitcoin sam reguluje (np. trudność i emisję)
Czy zrobienie samoregulującej się wielkości bloku jest niemożliwe do stworzenia? Rozwiązało by to ten problem raz za zawsze. A użytkownicy dostali by rozwiązanie zgodne z ideą bitconia, gdzie żaden człowiek nie będzie już im zmieniał warunków.
Właśnie na tym polega PIB101.

Mało tego, minerzy będą mogli negocjować wielkość bloku. To wytrąca argument tym, którzy twierdzą, że limit 1MB musi pozostać. W nowej propozycji zawsze będą mogli głosować, że blok ma być mniejszy.
Ale jak ktoś ma zasoby do kopania przy większym bloku (czyli pendrive o pojemności 64GB, hehehe), to będzie głosował za większym blokiem.

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: bartek6949 » wtorek, 18 sierpnia 2015, 13:35

Mam pytanie o xt co jezeli wzrost liniowy okaze sie za maly albo maxymalny rozmiar 8gb nie wystarczy?
Cos czytalem, ze kapalnie beda mogly cos ustalac na czym to polega? Tworzenie nodow nic nie da bo i tak to gornicy zdecyduja. Aby uzytkownicy mieli wladze musial by powstac hard fork ktory to wlacza nowe tranzakcje i kopalnie aby cos zarobic musza zmienic klienta ale to tez wtedy uzytkownicy musieli by razem przejsc na ta aktualizacje aby kopalnie uwierzyly ze jak nie przejda to straca.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 18 sierpnia 2015, 13:49

quakociaptockh pisze:
panczor pisze:Panowie pytanie osoby niesledzacej tematu - kiedy czasowo zmiany mają sie rozegrac? Ew przejscie na xt lub pozostanie przy core, ewentualnie jakas decyzja? Pytam pod kątem wpływu na kurs kiedy mogłbym spodziewac sie większego zawirowania.
16 stycznia 2016 roku.

Przejście na XT musi nastąpić wcześniej. Tzn. najbliższe miesiące zadecydują, kto wygra. XT musi mieć 75% mocy.
Korekta, 16 stycznia 2016 roku to data najwcześniejsza możliwa wedle protokołu XT.
Możliwe są przejścia późniejsze o dowolny przedział czasu - w momencie gdy 75% nodów XT utrzyma się przez co najmniej 2 tygodnie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: qertoip » wtorek, 18 sierpnia 2015, 14:11

ShadowOfHarbringer pisze:Naprawdę oczekiwałeś że establishment odpuści tak łatwo ?
TL;DR: Gavin i Hearn są najbliżej establishmentu. Reszta to anty-establishmentowe cypher-punki (co najmniej: Back, Szabo, Maxwell, Todd).

Miałem okazję poznać większość core developerów osobiście. Do wszystkich mam ogromny szacunek. Gavin i Hearn są błyskotliwymi programistami i ich zasługi dla Bitcoina są nie do przecenienia.

To powiedziawszy, jeśli już ktoś to właśnie Gavin i Hearn pokładają najwięcej zaufania w rządzie i bieżącym systemie. Oni zupełnie nie mają napinki na decentralizację, ich priorytety są gdzie indziej.

Hearn otwarcie postulował cenzurowanie TOR-a oraz oznaczanie "nielegalnych" inputów ("red-listing"). Na marginesie, jego pierwszy commit do bitcoina powodował hard forka (nieumyślnie). Na pewno chcecie jego klienta?

Po Gavinie zupełnie spłynęło po jak GHash miał blisko 50% mocy (stoicki spokój udokumentował na swoim blogu we wpisie na ten temat). Założył też i do dziś dzień zasiada w Bitcoin Foundation, która wiadomo jak skończyła. No i wypłoszył Satoshiego robiąc prezentację w CIA :)

@Shadow zastanów się proszę ponownie co właściwie popierasz: cywilizowany establishment czy cypher-punkowych core developerów.

Przypieprzam się akurat do Ciebie, bo Cię cenię i warto z Tobą rozmawiać. Z większością populistycznych krzykaczy tu piszących nie warto wchodzić w dysputy.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3618
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: hanti » wtorek, 18 sierpnia 2015, 14:39

Podstawowy powod dla ktorego nie ma co przechodzic na XT to rozwiaznie bip101 chyba najgorsze ze wszytkich :D Do core w koncu zostanie wprowadzone cos na miare wylicznia trudnosci i o calej przygodzie xt sie zapomni (takie tam moje przewidywania)
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 18 sierpnia 2015, 14:41

qertoip pisze:@Shadow zastanów się proszę ponownie co właściwie popierasz: cywilizowany establishment czy cypher-punkowych core developerów.

Przypieprzam się akurat do Ciebie, bo Cię cenię i warto z Tobą rozmawiać. Z większością populistycznych krzykaczy tu piszących nie warto wchodzić w dysputy.
Zastanowiłem się i popieram Gavina. Ba ! Wolę nawet lekko-pro-establishmentowego Gavina od cynicznego, egocentrycznego cypher-punkowego skurwysyna popierającego cenzurę: Adam Back'a i jego blockstreamowych pionków. Nawet jeżeli Gavin okaże się pionkiem sterowanym przez inne macki, zrobimy jeszcze jednego forka. Po obecnym forku zrobienie kolejnego nie będzie żadnym problemem. Ludzie się przyzwyczają, że ciągle są zmiany.

Ostatnie wydarzenia pokazują jasno, kto jest kupionym pionkiem a kto chce dobra sieci Bitcoin. Poczytaj źródła, które podałem. Adam Back i cały Blockstream są gotowi sabotować forka Bitcoina, aby tylko postawić na swoim (co grozi 10-krotnie gorszym rozp***em niż sam fork). Tak nie robią ludzie, którzy są uczciwi i chcą wyboru najlepszego rozwiązania. Tylko banda egocentrycznych skurwysynów, mających wszystkich innych w dupie będzie działać w ten sposób.

Poza tym też myślałem z początku, że Gavin to kupiony pionek establishmentu, ale jak się okazało - myliłem się i to mocno. Koleś po prostu jest ogarniętym developerem, wie dokładnie co trzeba zrobić i kiedy.

Chciałbym z Tobą więcej podyskutować, ale fakty z ostatnich 24h mówią same za siebie - właściwie nie ma o czym dyskutować. Tak czy inaczej przejście na BitcoinXT jest właściwie przesądzone przez akcje Blockstreamu.

Oczywiście dopuszczam też możliwość, że cała ta sytuacja od początku do końca jest ukartowana przez ludzi zza kurtyny. No ale to wyjdzie z czasem. Co najwyżej trzeba będzie zrobić jeszcze jednego forka :P
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości