Życie bez konta bankowego

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: adam1226 » czwartek, 18 czerwca 2015, 11:16

quakociaptockh pisze:
adam1226 pisze:a przez ta https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=7&t=17391 nie da rady rachunkow placic?
To są przelewy SEPA? Czy to nie będzie drogie? Robić przelew SEPA tylko po to, żeby zapłacić 10zł chyba nie ma sensu?
Ale przeanalizuję to.
Po pierwsze myslalem, ze chodzi o platnosc rachunkow (kwoty rzerudu trzycyfrowych)
Po drugie nie ma nic za darmo, a jednak cos zyskujemy (niezaleznosc od systemu, przynajmniej posrednio) wiadomo chcialoby sie taniej, ale..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: quakociaptockh » piątek, 19 czerwca 2015, 13:57

Kupiłem bilet kolejowy.

Najpierw kupuje się voucher, który potem realizuje się na stronie Virgin Trains (Richarda Bransona) a on doładowuje nam konto. Bilet trzeba zamówić co najmniej kilka godzin przed odjazdem, inaczej pojawi się, że nie ma jak go doręczyć. Na Virgin Trains trzeba podać imię i nazwisko, email oraz najbliższą stację kolejową. Adresu nie trzeba. Stacja jest tylko sugestią.

Potem w maszynie do biletów (na stacji, którą sami dowolnie wybieramy) trzeba włożyć kartę bankową. Nie trzeba wpisywać PINu i nic nam nie pobiera z konta, ale rozumiem, że maszyna sczytuje dane osobowe. Ciekawe, czy zadziałałoby na kartę anonimową. To zabezpieczenie jest chyba po to, żeby ktoś nam nie gwizdnął biletu. Trzeba wklepać kod zamówienia z Virgin Trains i bilet się drukuje.

========

Zamknąłem 3 konta w polskich bankach. Nie mam już ani jednej karty bankomatowej.

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: quakociaptockh » piątek, 26 czerwca 2015, 17:38

Zakończyłem zamykanie kont bankowych. Zamknąłem też konto firmowe za 30zł/mc i zmieniłem je na inne, 3zł/mc.

Zamknąłem wszystkie polskie karty płatnicze. Zostawiłem sobie jedną polską firmową. Poza tym mam dwie angielskie, prywatne.

Zostawiłem sobie konto w banku, w którym spłacam kredyt. Będę miał do opłat za rachunki, na wszelki wypadek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: prezes » piątek, 26 czerwca 2015, 18:19

@quakociaptockh to ile Ty tego musiałeś mieć tych kart i kont jak zostawiłeś sobie więcej niż przeciętny użytkownik ;)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: quakociaptockh » piątek, 26 czerwca 2015, 20:48

W szczytowym momencie miałem 9 kart. Ale rzadko aktywnie korzystałem więcej niż z 2-3 naraz. Zwykle używałem ich na zmianę, po kilka miesięcy jedną, potem następną.

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: Turturek » środa, 1 lipca 2015, 16:26

quakociaptockh pisze:Zamknąłem też konto firmowe za 30zł/mc i zmieniłem je na inne, 3zł/mc.
Z deszczu pod rynnę :P
Można przecież znaleźć takie za 0 zł/msc

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: quakociaptockh » środa, 1 lipca 2015, 17:43

Szukałem konta dla spółki zoo, nie dla działalności gospodarczej. Poza tym mam alergię na grupę Czarneckiego.

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: Turturek » środa, 1 lipca 2015, 19:38


Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: quakociaptockh » czwartek, 2 lipca 2015, 14:49

Kiedy widzę "darmowe konto" to od razu zaglądam do tabeli opłat i prowizji :).

Pozycja 25: wydanie i użytkowanie tokena - 36zł rocznie, czyli 3zł miesięcznie. To tyle samo, co za moje konto :).

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: quakociaptockh » czwartek, 16 lipca 2015, 12:32

Wieści z frontu.

Miałem 2 razy sytuację, kiedy na mojej gift-karcie było za dużo pieniędzy. Kartę Tesco doładowali mi o 100 funtów ekstra, kartę Sainsbury tylko 50 funtów. Mogłem to sobie teoretycznie wydać, ale powiadomiłem sklep, ponieważ jestem uczciwy do bólu.

Dowiedziałem się przy okazji, jak takie sklepy działają. Otóż jest sobie firma SVM, która sprzedaje takie karty hurtowo. Sklepy detaliczne od niej te karty kupują i wysyłają do klientów.

Prawdopodobnie SVM zatrudnia jakichś studenciaków po taniości, dlatego robią błędy. Szczęśliwie mi zrobili błąd na plus, chociaż i tak nie mogłem używać karty przez 2 dni (dobrowolnie, poprosili mnie o to, tzn. karta nie została zablokowana).

Był jeden sklep z kartami za bitcoiny, który zamknął działalność ze względu na błędy SVM: https://btcgc.co.uk/. Zastanawiam się, kto za te błędy odpowiada, tzn. kto jest poszkodowany, jeżeli ktoś doładowany zbyt dużą kasą wyda ją sobie w sklepie.

Płaciłem do tej pory kartami w sklepach: ASDA, Sainsbury, Tesco, Starbucks i za bilety kolejowe. Najbardziej brakuje mi kart Co-Operative food.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 19 czerwca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: NEOne » środa, 22 lipca 2015, 07:53

@quakociaptockh
Bardzo ciekawy temat pokazujący wszechobecną inwigilację i trudności jakie musi pokonać zwykły "Kowalski" w byciu anonimowym. Z tego co napisałeś na obczyźnie jest więcej możliwości ale nie zmienia to faktu że lepkie paluchy elit za wszelką cenę próbują nas kontrolować.

Co do kart telefonicznych pre-paid:
quakociaptockh pisze: Telefon angielski doładowuję przez https://www.piiko.com/. Polskiego Heyaha doładowuję bezpośrednio (po to go kupiłem) przez InPay: https://inpay.pl/doladowanie-t-mobile-bitcoin/.
To tutaj masz tańszy sklep https://forum.bitcoin.pl/post225760.html#p225760 w którym zapłacisz w BTC o -12,5% taniej niż nominał karty.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 557
Rejestracja: 3 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: bardzo południowa wielkopolska

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: menesis » poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 08:27

Zgadzam się co do Banku Pocztowego. Z plusów dodałbym jeszcze wpłaty w okienku pocztowym, które od razu pojawiają się na koncie.
Adam Freeland - We Want Your Soul
Bitcoin: 1Q3g3WHYgF9cRPVtKCZtVe8so2KdaBkVRP

Wróć do „Tutaj zapłacisz bitcoinami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości