Życie bez konta bankowego

Orator
Posty: 815
Rejestracja: 3 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: kingscrown » piątek, 29 maja 2015, 06:04

Wwwa jesz Bobby Burger nonstop i śmiga ;)

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: AdamM » piątek, 29 maja 2015, 21:32

Mieliśmy jeden tamat o Bobby Burgerze...

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=16&t=17268

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: quakociaptockh » poniedziałek, 1 czerwca 2015, 14:04

Doszła do mnie karta Tesco. Zamówiłem ją w piątek, doszła w poniedziałek, czyli 1 dzień roboczy.
Poszedłem, kupiłem, zapłaciłem. Absolutnie bezproblemowo. Płatność jest nawet trochę szybsza, bo trwa jakąś sekundę, w porównaniu do ok. 10 sekund przy płatności kartą bankową.

Ocena: 5.

Jeszcze tylko zamówię Co-Operative, bilet kolejowy i rozwiążę problem z ASDĄ i mogę się żegnać z usługami banksterów na długi czas.

====

Zamówiłem kolejną kartę Tesco oraz karty do M&S, Sainsbury i Starbucks. Na cryptodechange znalazłem Sainsbury's fuel card, która pozwala na zakup paliwa.

Moja zależność od systemu bankowego maleje z dnia na dzień.

====

Wymienili mi w Aździe voucher na fizyczną plastikową kartę. Moja ocena rośnie do 4-. Wciąż da się płacić anonimowo bez dotykania systemu bankowego, ale jest to trochę trudniejsze, niż zwyczajna płatność kartą.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: GetBitCoin_pl » poniedziałek, 1 czerwca 2015, 20:22

Czy te karty z Tesco czy Starbucksa działają w Polsce? Bo z tego co rozumiem siedzisz w Anglii

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: quakociaptockh » poniedziałek, 1 czerwca 2015, 21:05

Siedzę w Anglii. Karty działają tylko w UK. Choćby dlatego, że są denominowane w funtach.

Ale w Polsce też pewnie można kupić jakieś kupony.

========

Przyszła do mnie druga karta Tesco oraz Sainsbury od cryptodechange. W przypadku zamówienia kart powyżej jakiejś tam wartości przesyłają je listem poleconym, co wymaga osobistego odbioru i podpisu. Trochę to ogranicza anonimowość. List polecony niby jest ubezpieczony do 50 funtów, ale czytałem regulamin, że kart podarunkowych nie ubezpieczają :). Więc to trochę bez sensu IMO.

W liście nie było karty Starbucksa ani M&S. Muszę sprawdzić, co się z nimi dzieje.

========

Karta M&S przyszła na maila w formie vouchera a Starbucks przyszedł jako URL, który pozwala wydrukować voucher na stronie samego Starbucksa. Natomiast nie chce mi działać karta Sainsbury. Pisze, że mam za mało funduszy. Może się jeszcze nie aktywowała.

Do tej pory najlepiej działa Tesco.
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 czerwca 2015, 14:10 przez quakociaptockh, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: lenny » sobota, 6 czerwca 2015, 12:55

Właśnie sobie wydrukowałem voucher z Asdy i przetestuję wkótce jak będę w sklepie. Czy możesz wyjaśnić, jak to się stało, że Ci wymienili voucher na plastikową kartę? W sklepie to zrobili, sam o to poprosiłeś? Na kartce obok kodu kreskowego też mam numer karty i PIN i się zastanawiam, czy to potrzebne.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 70
Rejestracja: 13 maja 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: ostryolowek » niedziela, 7 czerwca 2015, 20:59

To wszystko co robi kolega, który założył temat, można robić gotówką, bez żadnych opłat.
Nie rozumiem, po co sobie komplikować zycie ? mam gotówkę, która daje mi 100% anonimowości. Po co bawić się w kupony itp ?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: devega » niedziela, 7 czerwca 2015, 23:42

ostryolowek pisze:To wszystko co robi kolega, który założył temat, można robić gotówką, bez żadnych opłat.
Nie rozumiem, po co sobie komplikować zycie ? mam gotówkę, która daje mi 100% anonimowości. Po co bawić się w kupony itp ?
Spójrz na to szerzej:
A może jemu ktoś zapłacił za towar / usługę bitcoinami i nie chce jej wymieniać w na FIATY (prowizja) tylko chce nimi dalej płacić? A może chce w ten sposób promować upowszechnanie płacenia poprzez BTC.

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: quakociaptockh » poniedziałek, 8 czerwca 2015, 12:58

lenny pisze:Właśnie sobie wydrukowałem voucher z Asdy i przetestuję wkótce jak będę w sklepie. Czy możesz wyjaśnić, jak to się stało, że Ci wymienili voucher na plastikową kartę? W sklepie to zrobili, sam o to poprosiłeś? Na kartce obok kodu kreskowego też mam numer karty i PIN i się zastanawiam, czy to potrzebne.
Fajnie, że też to robisz :).

W giftoff mi powiedzieli, że powinno dać się płacić samym voucherem, skanując go w czytniku. Prawdopodobnie kasy w mojej Aździe są zepsute a obsługa źle przeszkolona :). Wymienili mi kartę w punkcie obsługi klienta w Aździe. Uwaga: niektóre kasy są popsute do tego stopnia, że nawet plastikową nie da się płacić! Ale to w końcu tani sklep.
ostryolowek pisze:To wszystko co robi kolega, który założył temat, można robić gotówką, bez żadnych opłat.
Nie rozumiem, po co sobie komplikować zycie ? mam gotówkę, która daje mi 100% anonimowości. Po co bawić się w kupony itp ?
Gotówka to produkt bankierów. Inflacjonują ją, psują, drukują, delegalizują itp. Używając gotówki, dalej korzystasz z usług bankierów.
Chociaż przyznam, że w porównaniu do reszty ich pomysłów, gotówka to faktycznie "cleanest dirty shit".

A doładowania telefonu nie kupisz za gotówkę. Ani biletu lotniczego.
devega pisze:Spójrz na to szerzej:
A może jemu ktoś zapłacił za towar / usługę bitcoinami i nie chce jej wymieniać w na FIATY (prowizja) tylko chce nimi dalej płacić? A może chce w ten sposób promować upowszechnanie płacenia poprzez BTC.
Tak. Moim celem jest korzystać z wszystkich dobrodziejstw handlu elektronicznego, ale bez pośrednictwa bankierów.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: lenny » sobota, 13 czerwca 2015, 13:34

@quakociaptockh:

Asda to nie jest tani sklep, tak mi się wydaje. Tani to jest Lidl i Aldi w UK, te dwa właśnie robią furorę i AFAIK mają sprzedaż po kilkadziesiąt procent w górę w ostatnim roku. Asda walczy na równi z Morrisonem i Sainsbury, to są te "droższe" raczej markety.

Wracając do tematu:
Zapłaciłem dzisiaj tym gift card wydrukowanym na kartce. Gościu nie wiedział co się dzieje zadzwonił po koleżankę. Ona też nie wiedziała jak to się obsługuje. Zeskanowali kod w czytniku, wyskoczyło, że karta jest już aktywowana. Zadzwonili po trzecią babkę! Ona zadzwoniła do kogoś i w końcu powiedziała, aby gościu wpisał numer wirtualnej karty płatniczej z kartki i PIN. W końcu poszło. Ale się uśmiałem hahaha ;) W Asda trzeba czterech pracowników i 10 minut, aby zapłacić przez wydrukowaną gift card ;)
Jak kupię po raz kolejny na tej stronce gift card, to zobaczę, czy ten numer karty płatniczej jest taki sam. Jeśli tak, no to też poproszę może mi zamienią to na plastikową kartę, tak jak Tobie zrobili. Wtedy będę mógł ją tylko ładować co jakiś czas.

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: quakociaptockh » sobota, 13 czerwca 2015, 14:04

Zapłaciłem dzisiaj tym gift card wydrukowanym na kartce. Gościu nie wiedział co się dzieje zadzwonił po koleżankę. Ona też nie wiedziała jak to się obsługuje. Zeskanowali kod w czytniku, wyskoczyło, że karta jest już aktywowana. Zadzwonili po trzecią babkę! Ona zadzwoniła do kogoś i w końcu powiedziała, aby gościu wpisał numer wirtualnej karty płatniczej z kartki i PIN. W końcu poszło. Ale się uśmiałem hahaha ;) W Asda trzeba czterech pracowników i 10 minut, aby zapłacić przez wydrukowaną gift card ;)
U mnie było tak samo. Fajnie, że też próbujesz.

Niniejszym małe podsumowanie:
Tesco: ocena 5. Forma: karta fizyczna. Działają sprawnie, szybko i bezproblemowo. Od parunastu dni to jest moje główne źródło zaopatrzenia.
Sainsbury: ocena 5. Forma: karta z paskiem magnetycznym. Działają sprawnie, szybko i bezproblemowo.
Asda: ocena 3-. Forma: wydrukowany kod paskowy do opcjonalnej zamiany na kartę z paskiem magnetycznym w Aździe. Ledwo działają. Płatność trwa 10 minut. Lepiej mieć gotówkę, jeśli ci się spieszy.

Mam już następujące karty, ale ich jeszcze nie użyłem:
Marks and Spencer. Forma: wydrukowany kod paskowy.
Argos. Forma: wydrukowany voucher. Można kupić towary tylko za wartość mniejszą lub równą wartości na voucherze. Nie można dopłacać gotówką. Voucher jest jednorazowy. Niewykorzystany limit przepada.
Starbucks. Forma: wydrukowany kod paskowy.

Zamówienie kart fizycznych wymaga podania adresu. Karty Sainsbury można doładowywać bitcoinami pod warunkiem podania wszystkich danych do Sainsbury. Reszta kart jest jednorazowa.

Karty wydrukowane są prawie całkiem anonimowe.

Do końca przyszłego tygodnia przetestuję jeszcze bilet kolejowy. Szkoda trochę, że nigdzie nie ma bonów Co-Operativa.

========

Aha. Wspominałem już o doładowaniach Vodafone (którego to operatora samego w sobie jednak nie polecam). Na stronie, którą już podawałem, można doładowywać telefony wielu operatorów. W przypadku Vodafone działa to tak, że przysyłają SMSem voucher, który następnie trzeba wpikać poprzez numer do doładowań. Czyli wymagane jest podanie numeru telefonu. Pewnie znajdzie się strona, gdzie przysyłają voucher inną drogą, bez podawania numeru.

Kupiłem też kartę do Google Play Market. Forma: voucher, kilkunastoznakowy identyfikator. Można go wklepać w aplikacji, ale nie rozkminiłem jeszcze, jak się zarejestrować w Play Markecie na fałszywe dane :). Oni chyba jakoś sprawdzają adres, czy zgadza się z kodem pocztowym, bo fejkowych danych wygenerowanych przez stronę http://www.fakenamegenerator.com/ nie chciało mi zaakceptować :).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: Nuke » niedziela, 14 czerwca 2015, 17:09

up
Gdzie kupiłeś doładowanie do Google Play i czy działa ogólnoświatowo (w Polsce można zdrapki do Sklepu w kiosku kupić)
Doładowania na pewno znajdziesz. Ja od kilku miesięcy doładowuje telefon za BTC (ale tylko w PL przetestowane)
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: MusX » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 01:00

Super ze przecierasz szlaki, wskazowki mi sie przydadza, bo najczesciej kupuje w Tesco i St.Bury. Jak znajde czas zeby poogarniac to skrobne wlasne wrazenia.

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: quakociaptockh » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 02:26

Nuke pisze:up
Gdzie kupiłeś doładowanie do Google Play i czy działa ogólnoświatowo (w Polsce można zdrapki do Sklepu w kiosku kupić)
Kartę Google-Playa kupiłem na Giftoff. Działa tylko w UK, co jest napisane w regulaminie.

Żeby zrealizować kartę G-P, musisz mieć Google Wallet. Wymaga on podania danych osobowych oraz powiązania z kontem gmail. Wiem już, dlaczego nie chciało mi założyć konta - trochę za dużo sobie zablokowałem firewallem :). Nie wiem jeszcze, jak G-W zareaguje na podanie fejkowych danych :).

Weryfikacja, czy użytkownik jest w UK odbywa się prawdopodobnie na podstawie zadeklarowanego adresu oraz sieci, z jakiej się łączysz. Informacji z GPSa raczej nie sprawdzają.

Ciekawie by było kupić za bity kartę G-P w jakimś innym kraju, zarejestrować G-W na ten kraj i kupować apki.
Doładowania na pewno znajdziesz. Ja od kilku miesięcy doładowuje telefon za BTC (ale tylko w PL przetestowane)
W jakiej sieci masz telefon? Oczywiście prepaidowy? Czy znasz metodę na opłacanie abonamentu w Playu za bity?
MusX pisze:Super ze przecierasz szlaki, wskazowki mi sie przydadza, bo najczesciej kupuje w Tesco i St.Bury. Jak znajde czas zeby poogarniac to skrobne wlasne wrazenia.
Super. Karty T i S-B możesz kupić na http://cryptodechange.com. Kupowanie trwa kilka sekund, więc testuj śmiało :). Zacznij od zamówienia karty za 10Ł. Ja już sprowadzam karty o wartości 100Ł.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: pm7 » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 09:25

quakociaptockh pisze:Weryfikacja, czy użytkownik jest w UK odbywa się prawdopodobnie na podstawie zadeklarowanego adresu oraz sieci, z jakiej się łączysz. Informacji z GPSa raczej nie sprawdzają.
Czemu mieliby to weryfikować? Przecież użytkownik nie musi się rejestrować przebywając aktualnie w mieście w którym normalnie mieszka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: Nuke » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 11:49

quakociaptockh pisze:
Doładowania na pewno znajdziesz. Ja od kilku miesięcy doładowuje telefon za BTC (ale tylko w PL przetestowane)
W jakiej sieci masz telefon? Oczywiście prepaidowy? Czy znasz metodę na opłacanie abonamentu w Playu za bity?
Mieszkam w PL więc nie wiem co z tego co Ci powiem, może być Ci przydatne.
Numery mam w Virgin i Play (//reklama// Virgin wymiata i gdyby kilka znajomych nie prosiło mnie bym nie likwidował numeru w Play to dawno już bym to zrobił).
Z abonamentem w Play może być dzieżko. Słyszałem, że InPay wprowadził opłaty w T-mobile, a Lech wspominał, że wkrótce zrobią to dla innych sieci (ale tylko w PL).
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 13:31

a przez ta https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=7&t=17391 nie da rady rachunkow placic?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: quakociaptockh » wtorek, 16 czerwca 2015, 23:07

pm7 pisze:
quakociaptockh pisze:Weryfikacja, czy użytkownik jest w UK odbywa się prawdopodobnie na podstawie zadeklarowanego adresu oraz sieci, z jakiej się łączysz. Informacji z GPSa raczej nie sprawdzają.
Czemu mieliby to weryfikować? Przecież użytkownik nie musi się rejestrować przebywając aktualnie w mieście w którym normalnie mieszka.
Chyba ze względu na jakieś przepisy podatkowe. Jeżeli ktoś kupi gift-kartę w jednym kraju a następnie wyda ją w innym, to z prawnego punktu widzenia jest to eksport. Zapewne o to chodzi Googlowi.
Numery mam w Virgin i Play (//reklama// Virgin wymiata i gdyby kilka znajomych nie prosiło mnie bym nie likwidował numeru w Play to dawno już bym to zrobił).
Pod jakim względem wymiata? Są tańsi/lepsi? Można płacić bitcoinami? Czy opłaca się mieć Virgina w UK i w Polsce (da się dzwonić taniej)?
adam1226 pisze:a przez ta https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=7&t=17391 nie da rady rachunkow placic?
To są przelewy SEPA? Czy to nie będzie drogie? Robić przelew SEPA tylko po to, żeby zapłacić 10zł chyba nie ma sensu?
Ale przeanalizuję to.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: Nuke » środa, 17 czerwca 2015, 12:31

up
Świetny zasięg (podobno Orange i Play jednocześnie)
Darmowe pakiety internetowe po doładowaniu
Tanie rozmowy i sms
+50% za doładowanie
Pakiety No Limit (telefony i sms do wszystkich za darmo + internet)
Co do dzwonienia za granicę to korzystam nie dużo (max kilkanaście min miesiąc) więc nie odczuwam tego w tej taryfie. Roaming natomiast jest mniej więcej taki sam dla wszystkich operatorów bo unia.
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Życie bez konta bankowego

Postautor: pm7 » czwartek, 18 czerwca 2015, 09:58

quakociaptockh pisze:
pm7 pisze:
quakociaptockh pisze:Weryfikacja, czy użytkownik jest w UK odbywa się prawdopodobnie na podstawie zadeklarowanego adresu oraz sieci, z jakiej się łączysz. Informacji z GPSa raczej nie sprawdzają.
Czemu mieliby to weryfikować? Przecież użytkownik nie musi się rejestrować przebywając aktualnie w mieście w którym normalnie mieszka.
Chyba ze względu na jakieś przepisy podatkowe. Jeżeli ktoś kupi gift-kartę w jednym kraju a następnie wyda ją w innym, to z prawnego punktu widzenia jest to eksport. Zapewne o to chodzi Googlowi.
Nie neguję tego, że sprawdzają istnienie adresu (mają w końcu olbrzymią bazę Google maps), ale zdziwiłbym się, jakby była wymagana fizyczna obecność pod danym adresem podczas rejestracji.

Wróć do „Tutaj zapłacisz bitcoinami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości