Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » piątek, 27 marca 2015, 19:18

czekaj, czekaj :) mi tu brakuje polizania ~270$. Popyt jeszcze jest, sprawa ewentualnych wzrostów dla większości zielonek jest otwarta pewnie (sądząc po tych skupach na mniejszych giełdach - Curex, BM, Kraken). Myślę, że jeszcze nastąpi jakiś bulltrap i dopiero wtedy zejście w dół. Pytanie tylko czy ten bulltrap z obecnego poziomu, czy jeszcze zejdziemy na 230-22x przed tym... W tym drugim przypadku zaryzykuję i zagram.

Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: aaaxn » piątek, 27 marca 2015, 19:24

Tak, widzę te $270, ale tak samo czekałem na $330 i się nie doczekałem. Odbicie takie słabe, że nie zaryzykuję długiej.

Edycja: Popyt chyba jest aż zbyt pewny siebie. Od ponad 2 tygodni na bitfinex ktoś mi trzyma pożyczkę na 0.43% dziennie. Jakieś grosze, ale jednak dziwne ;] Jak zrzuci przy spadkach to może zagram długą :)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 19 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Strugg » niedziela, 29 marca 2015, 16:05

I co tam Panowie, jak to widzicie na dzień dzisiejszy? Póki co idziemy schodkami w dół, teraz pytanie czy polecimy wreszcie mocniej, czy wybije nas ponownie w górę.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » niedziela, 29 marca 2015, 16:24

https://bitcoinwisdom.com/markets/bitfinex/btcusd
zobacz na wykres 1d
Może też być tak, że będziemy się wspinać schodkami w górę. Od dołka 166$ weszliśmy pod 275 (nie liczę szpilki), potem spadek do 216$, następnie boczniak i wybicie do 254, spadek, boczniak, mocniejsze wybicie (bulltrap?) pod 300$, teraz znów spadek, może teraz boczniak i znów w górę? Ale to może byc moje myślenie życzeniowe, jak pewnie niektórzy zauważą ;-).

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 29 marca 2015, 20:00

Jacek, ostatnio kiedy się spieraliśmy, Ty miałeś rację (był boczniak, którego ja z Konkorem nie dopuszczaliśmy), ale mimo to, znów pozwolę sobie być przeciwnego zdania :)

Wg mnie fakty są takie:

1. Szczyt 10 marca był wyjątkowo niski jak na oczekiwania. Ja spodziewałem się co najmniej $350. Odbicie się od progu $300 to zły prognostyk.
2. Spadek jaki mamy od 10 marca trudno już nazwać, nawet przy dużej dawce optymizmu "korektą wzrstów".
3. Najbardziej prawdopodobne jest to, że mamy "powolne spadki", czyli odpowiednik grudnia 2014. To scenariusz, którego obawiam się najbardziej, bo jego naturalną konsekwencją jest mocna zwałka i pogrzebanie marzeń o zmianie trendu mid (które wciąż jeszcze mam).
4. Powrót do wzrostów jest wg mnie możliwy z obecnego poziomu (lub nawet trochę niżej, z okolic 1400CNY) ale tylko po trwającym dłuższy czas wyrównaniu kurusu i wyciszeniu obrotów. Coś analogicznego do maja 2014, czyli np 2 tygodnie boczniaka, albo delikatnego trójkąta. To wyciszenie pozwoliłoby ludziom upewnić się, że spadki się wyczerpały, wręcz zapomnieć o nich, uklepać dno. Z takiego boczniaka moglibyśmy wyjść górą.
5. Zwrot w górę teraz, z marszu, byłby dla mnie tylko korektą spadków i obstawiam, że nie przekroczyłby 1650CNY, a potem znów w dół.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » niedziela, 29 marca 2015, 20:44

@eko ale trend musi sie kiedyś odwrócić no chyba ze faktycznie dopiero od 80$. Ja obstawiam scenariusz 4 z wymienionych prze ciebie. Tym bardziej ze portal Mega jednak najprawdopodniej postawi w pełni na btc - zobaczcie do hyde parku ( przepraszam ze nie podrzuce linka ale pisze z komórki). A Mega = zwiększenie popytu na btc.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 29 marca 2015, 20:55

Też bardzo na to liczę (choć już niestety nie uważam za najbardziej prawdopowodbne). Mówię o scenariuszu 4.

Co do Mega, to kiedyś to obliczałem i wyszło mi, że wpływ na popyt będzie prawie pomijalny. Ale zobaczymy, może efekt medialny chociaż będzie.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » niedziela, 29 marca 2015, 21:07

Jeśli teraz osób posiadających btc jest pomiędzy 2 a 3 mln to jeśli chociaż 500 tys z tego portalu zacznie kupować btc to bedzie miało jednak wpływ. Zakładam ze komercyjnych profili jest tam z 5 mln i co 10. zdecyduje sie tam pozostać i bedzie ZMUSZONY kupować btc. Wszystkich używnikow jest tam chyba 20 mln z tego co pisał Bitmar. Co do kursu ja nadal trzymam sie swojej teorii Schodków do nieba :-)). Moze inaczej wychodzi z kresek, ale odnoszę wrażenie ze ktoś steruje kursem broni go i obala w odpowiednich momentach.

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Regru » niedziela, 29 marca 2015, 21:13

Co do tego że pomijalny to bym się nie zgodził, pesymistycznie biorąc to użytkowników BTC może zwiększyć się o 20-30%, a to bardzo dużo. Przyjmuje że obecnie jest ok 1-2mln, gdzie MEGA ma 15mln użytkowników, niech nawet 0,5mln(3,3% użytkoników) przedłuży sobie premium, to już jest 30%. Ja osobiście czekam na konkretnego newsa od Kim Dotcom. Jego twitt "It's time for Plan B. #Bitcoin " nie wyjaśnia zbyt wiele, podobnie jak była za 1 razem. Najpierw krótkie info jak to, później informacja o blokadach. Może i tym razem nas zaskoczy nie tylko informacją że BTC zostaje głównym środkiem płatniczym MEGA?

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » niedziela, 29 marca 2015, 21:16

15 mln to chyba liczba wszystkich użytkowników a tych premium jest zalewne góra 5 mln

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Regru » niedziela, 29 marca 2015, 21:18

Wiem, dlatego przyjąłem mały procent, czyli ok. 3%. Moim zdaniem bardzo realne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: majkel_94 » niedziela, 29 marca 2015, 21:38

Zależy od tego co Kim zrobić z tymi Bitcoinami. Bo jeżeli zablokowali mu zupełnie fiaty i z podwykonawcami się w BTC będzie rozliczał, to w sumie to nic nie zmieni, bo to podwykonawcy będą zamieniali BTC na giełdach.

Kursu to za bardzo nie zmieni, bo to co kupią to zostanie po chwili sprzedane. Wzrośnie tylko używalność BTC, liczba użytkowników i obrót, ale MEGA nie spowoduje wzrostu kursu popytem, chyba że ktoś w łańcuchu MEGA nie będzie zamieniał na fiaty :P

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » niedziela, 29 marca 2015, 21:56

majtel ale idąc twoim tokiem rozumowania liczba użytkowników nie ma wpływu na kurs a ma. Tu chodzi o to ze te kulka mln ludzi dowie sie o btc i zapewne część potraktuje jako inwestycje długoterminowa.

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » niedziela, 29 marca 2015, 22:46

nie czarujcie :) idziemy do piekła kreski ciężko oszukać, a nawet jeśli interpretować je "swobodnie" to widać karmienie i to gigantyczne od dawna; w dodatku karmiący nawet się z tym nie kryje specjalnie.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » niedziela, 29 marca 2015, 23:02

:lol: no ale jak miło było jeszcze niedawno na tych zielonych świeczkach... jak wielokrotnie pisałem - gorący kartofel i tyle, nic się nie zmieniło.

A MEGA ? W long na pewno będzie miało to znaczenie, ale w short pewnie zdecydowana większość bitów pójdzie na giełdy. Żyjemy w świecie fiatów jak na razie i koszta są opłacane fiatami...


@sxzp a czy widziałeś, żeby mi było smutno? Ja specjalnie pisałem swoje prognozy na tej pięknej zieleni, bo po fakcie to już nie tak trudno zauważyć że coś nie poszło ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 29 marca 2015, 23:38 przez konkor, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » niedziela, 29 marca 2015, 23:34

konkor miło było byczkom, a smuto misiom teraz miło będzie misiom a smutno byczkom proporcja musi być zachowana :) a tak na serio jesteśmy blisko rozwiązania dużego trójkąta (wrzucałem go kilka razy parę stron temu) i w zasadzie jesteśmy nadal w trójkącie, ale zostało nie wiele czasu ~ połowa kwietnia. A obecnie sytuacja na rynku nie sprzyja wyjściu górą, nie wiem czy to ten złodziej upłynnia bity czy po prostu pękają Ci obkupieni w promocji ~166, ale karmienie i dokładanie jest widoczne od dawna, a od kilku dni nachalne i bezczelne wręcz. To może nas zaprowadzić tylko niżej, chyba że ustanie. Dopuszczam też możliwość, że obecne schodkowe(dziwne) spadki są korektą wzrostu na 302 z 10 marca a że poruszamy po się po dolne wstędze bollingera w 1d delikatnie i po woli zarysowujemy denko tej fali spadkowej i up. Ale po obserwacji zleceń na rynku w ostatnich dniach wydaje mi się że raczej pierwsza opcja.

e/ prognozy prognozami, ale po twoich wypowiedziach odnosiłem takie wrażenie, że się cieszysz jak spada :) W takim razie wyrazy smuto i miło zamieniam w wyrazy: defensywie i ofensywie to może będzie bardziej trafne :)

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 30 marca 2015, 00:44

Ale cokolwiek wiecie, czy wszysko zakładacie, czyli zgadujecie? :)

Bo ja już w tej chwili nie znajdę tych wyliczeń, ale pamiętam, że "założyłem" chyba wtedy, że ilość płatnych kont to góra parę procent wszystkich. Choć bardziej bym obstawiał że to <1% wszystkich oficjalnych kont. Nie mamy zresztą pojęcia ile z tych kont jest martwych.

Ponieważ konkurencja wśród hurtowni plików jest ogromna, to po zablokowaniu wszystkich płatności poza BTC, pewnie 80-90% tych płacących uzytkoników przeniesie się gdzie indziej. To znów tylko założenie.

Jak widzicie ja wolę być pesymistą w tym względzie.

Dyskutant
Posty: 195
Rejestracja: 22 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SpartaN » poniedziałek, 30 marca 2015, 11:56

ekonokomik pisze:Ale cokolwiek wiecie, czy wszysko zakładacie, czyli zgadujecie? :)

Bo ja już w tej chwili nie znajdę tych wyliczeń, ale pamiętam, że "założyłem" chyba wtedy, że ilość płatnych kont to góra parę procent wszystkich. Choć bardziej bym obstawiał że to <1% wszystkich oficjalnych kont. Nie mamy zresztą pojęcia ile z tych kont jest martwych.

Ponieważ konkurencja wśród hurtowni plików jest ogromna, to po zablokowaniu wszystkich płatności poza BTC, pewnie 80-90% tych płacących uzytkoników przeniesie się gdzie indziej. To znów tylko założenie.

Jak widzicie ja wolę być pesymistą w tym względzie.

Przecież to jest akturat grupa świadomych ludzi, wiedzą co się w świecie dzieje, masz wiedzę czy istnieją podobne tego typu usługi? Bo nie można MEGA porównywać z dropbox itp. serwisami. Ale co do ilości użytkowników korzystających z z abonamentu to prawda, oni dają 50 gb co jest bardzo dużą ilością, a z tego co mi wiadomo ludzie wolą trzymać bardziej na swoich sprzętach dane niż na chmurach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: smok » poniedziałek, 30 marca 2015, 13:53

Profesor mówi kupuj bitcoina, bo będzie to the roof :) https://www.youtube.com/watch?v=VP8NLSHlU4M

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: piwo » poniedziałek, 30 marca 2015, 16:26

W najbliższych daniach możemy mieć powrót do 290$, tak jak to było pod koniec czerwca ub. roku, tylko te aski jakoś mocno okopane. Poza tym w skali 12H można zauważyć podwójne dno, więc przydałoby się odbicie. Wklejam swój wykres, może coś z tego będzie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości