Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » środa, 4 marca 2015, 17:27

W typowego boczniaka nie wierze, ale myslę, że bujanie pomiędzy np 300-700$ jest realne. Chyba, że nastapi legendarny global reset- wtedy liczyłbym na szybko gwałtowną pikę w górę, ale potem raczej mocne spadki.

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Au 79 » środa, 4 marca 2015, 17:50

@Yoda

A co z nowymi użytkownikami / graczami, którzy na jakiś tam "gox" patrzą jak my na czarno-białe filmy z I wojny światowej? Przecież sprawa "goxa" była aż rok temu, przeszłość, kurz i ruiny dżunglą porastające :)

Twoje przewidywania odnośnie konieczności korekty long i log byłby w pełni zasadne, gdyby BTC było rynkiem starym, od dawna istniejącym. A tak nie jest. To jest coś praktycznie bez historii, o własnościach technicznych, które - jak zaczynamy rozumieć - mają nowy i wciąż odkrywany wpływ na handel, rozrywkę, stosunki międzyludzkie. Kiedyś pisałem: to nowość, która być może zmieni tyle, co wprowadzenie telefonii komórkowej. Powtarzam: ten rynek powstaje - jego rozwój dopiero się rozpędza.
To coś jak zainicjowany przez Napoleona rozwój technologii i rynku cukru rafinowanego z wszystkimi konsekwencjami w latach 1806-1813.

To co mnie naprawdę martwi: ludzie o nieograniczonych możliwościach finansowych mogą nie dopuścić do upowszechnienia BTC. Jeśli trzeba przy tym inwigilować cały internet - to to zrobią.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » środa, 4 marca 2015, 17:55

@Au79
Ale weź pod uwagę, że ten rynek może się nie rozwinąć ;-)

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 4 marca 2015, 21:47

No to jednak chyba było 5 falek tak jak pisałem wcześniej i przyjdzie korekta tego wszystkiego. W sumie to dobra wiadomość, bo jakby na 25x spróbować się zapakować ponownie - to szansa na jeszcze większy zarobek będzie. Nie sądzę, żebyśmy nie dali rady pokonać tego 300$. Po prostu teraz trzeba porządnie nastraszyć ludzików, bo pewność jaka zapanowała na forach jest zbyt duża ;) (@baggins akurat tu się mylisz w tym co napisałeś - że większość czekała na spadek, bo jest odwrotnie).

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 19 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Strugg » środa, 4 marca 2015, 22:00

No i poszło ;)
Nadal liczycie na 300$+ ? Osobiście nie wykluczam, ale zegar tyka.

Dyskutant
Posty: 164
Rejestracja: 23 grudnia 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: TheDealer105 » środa, 4 marca 2015, 22:01

Ja będę próbował ponownie się zapakować na 260, tam mniej więcej mamy linię wsparcia i można by spokojnie kontynuować wzrost. Bez szaleństw, ale za to z większym potencjałem.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 4 marca 2015, 22:04

260 to miejsce na odbicie. Moim zdaniem korekta będzie zygzakiem i sięgnie trochę niżej prawdopodobnie jutro. To raczej nie będzie jednorazowa strzała na 260 i potem spokojnie w górę...

edit: widzę, że w międzyczasie Dan coś takiego nasmarował kilka godzin temu https://www.tradingview.com/x/l2jZWF9p/

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 19 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Strugg » środa, 4 marca 2015, 22:07

@konkor tylko trzeba wziąć pod uwagę, iż Dan jak sam mówi nie wyznacza precyzyjnych punktów (dołki, szczyty), a jedynie generalny zarys tego w którą stronę idziemy i mniej więcej kiedy. Więc może to być i 260$

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 4 marca 2015, 22:10

No ale 260 to już praktycznie mamy. A gdzie miejsce na odbicie i poprawkę? Ja jeszcze nie widziałem takiej jednorazowej korekty, a Wy?

Ktoś się dzisiaj w nocy grubo pakował na Krakenie powyżej kursu Stampa. Jak widać duże pieniądze to niekoniecznie sprytny inwestor... Trzeba to brać pod uwagę przy ewentualnym pikowaniu w górę powyżej 300$. Takie skupy następują często na szczycie, podobnie było w listopadzie - a ja sprzedałem wcześniej. Trzeba czasami poczekać.
Ostatnio zmieniony środa, 4 marca 2015, 22:15 przez konkor, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: panczor » środa, 4 marca 2015, 22:11

Wlasnie takie mamy przez osrat i miesiac - ogromny zrzut i ciasza pozniej wzrost

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: baggins » środa, 4 marca 2015, 22:15

@konkor ja pamiętam takie korekty... były w trakcie tworzenia poprzednich baniek :D
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Dyskutant
Posty: 154
Rejestracja: 16 listopada 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: utanapisztim » środa, 4 marca 2015, 22:27

Czy cena Bitów sprzedanych na aukcji jest jawna?

Offtop się robi z tą aukcją. Proszę założyć osobny temat.
rav3n_pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: majkel_94 » środa, 4 marca 2015, 22:28

IMO w nocy będzie bulltrap do ~270, potem w okolice 250+ spadniemy i będzie wyczekiwanie na aukcję. Scenariusz że 260 dołek i zaraz atakujemy znów 300 - 1% szans :D

Dyskutant
Posty: 201
Rejestracja: 6 kwietnia 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Stiepa » środa, 4 marca 2015, 23:04

majkel_94 pisze:IMO w nocy będzie bulltrap do ~270, potem w okolice 250+ spadniemy i będzie wyczekiwanie na aukcję. Scenariusz że 260 dołek i zaraz atakujemy znów 300 - 1% szans :D
Ja to widzę inaczej - przyjmując za początek tych ostatnich wzrostów w short poziom ~237$ (27.02) to zejście do 250 z korektą to za głęboko, to nam prawie zniweluje cały wzrost. Jeśli mamy iść w najbliższych dniach dalej w górę, to IMO skorekcenie do 265-270 max, potem bok z delikatnym UP i ewentualnie jedziemy wyżej. Zjechanie do 250 lub niżej widzę jako odwołanie wzrostów na najbliższe dni.

* - wszystkie ceny dla Finexa.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 4 marca 2015, 23:13

Ja natomiast punkt wyjścia do wzrostów określam na 220$. Po drodze z tego poziomu nie było praktycznie żadnej pełnej korekty oprócz boczniaków i pojedynczych zejść bez wyraźnych fal korekcyjnych (np. w 4h nie widać żadnego ABC w korekcie, był wzrost->pojedyncze zejście ->boczniak->wzrost) . Patrząc na to w ten sposób to 250, a nawet 24x jest jak najbardziej ok w kontekście dalszych wzrostów.

No ale jaki mówiłem wcześniej - jesteśmy w fazie pompy. Może to pójść zaraz dalej (dzisiaj w nocy), chociaż szansa wydaje się mała.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Yoda » czwartek, 5 marca 2015, 00:07

Au 79 pisze: Twoje przewidywania odnośnie konieczności korekty long i log byłby w pełni zasadne, gdyby BTC było rynkiem starym, od dawna istniejącym. A tak nie jest. To jest coś praktycznie bez historii, o własnościach technicznych, które - jak zaczynamy rozumieć - mają nowy i wciąż odkrywany wpływ na handel, rozrywkę, stosunki międzyludzkie. Kiedyś pisałem: to nowość, która być może zmieni tyle, co wprowadzenie telefonii komórkowej. Powtarzam: ten rynek powstaje - jego rozwój dopiero się rozpędza.
Rozwój rynku i fundamentów nie musi być sprzeczny z korektą long i log ;) Odsyłam do schematu adaptacji nowych technologii, którą wkleiłem paręnaście stron wcześniej
To co mnie naprawdę martwi: ludzie o nieograniczonych możliwościach finansowych mogą nie dopuścić do upowszechnienia BTC. Jeśli trzeba przy tym inwigilować cały internet - to to zrobią.
Pisałem już wcześniej - na ich miejscu zrobiłbym inaczej: wykorzystał te możliwości finansowe do maksymalnego zdołowania rynku i zaakumulowania jak największej ilości bitcoinów, wytrącając je z ręki wielu przypadkowych osób. Tak, że tylko najbardziej zagorzali fanatycy bitcoina zostaną na placu boju przed kolejnym kilkuletnim cyklem wzrostowym.


A co do kursu - ta korekta do 267 USD stanowi poważne ostrzeżenie dla wszystkich liczących na poziomy 300+ USD. Może i je zobaczymy, jak pisał Stiepa, ale bardziej prawdopodobna jest teraz kilkudniowa konsolidacja przy 270-285 USD i ostre zejście w dół. Analogicznie do początku czerwca zeszłego roku ;)

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » czwartek, 5 marca 2015, 10:55

Już niedługo na Krakenie lewary i shortowanie :) Dzisiaj dostałem maila. Powoli wychodzi moim zdaniem lider na Europę, jeszcze kilka miesięcy i pozamiata. Tym bardziej - jeśli w sprawie GOXa zdziała coś pozytywnego.

Co do korekty, to podobnie ona wygląda jak pod koniec stycznia - kiedy spadaliśmy z 309$. Tylko tym razem nie było piki w górę. Dobrze jest...

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » czwartek, 5 marca 2015, 10:58

@konkor
Ale dobrze jest bo zwiększają się szansę na zmianę trendu?

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: panczor » czwartek, 5 marca 2015, 11:04

@konkor - tamta korekta (chodzi ci o wzrost coinbase) zniosła cały wzrost i tamtego szczytu nie prebiliśmy od miesiaca. Czyli szukając analogi spadamy do 1450, potem mieisiąc boczniaka, nie wiem czy to dobrze jest, wolałbym zatrzymanie na 250+, wieksza szansa na 300+ w najbliższym terminie, a to mogłoby oznaczac rozpalenie umysłów i faktycznie przebicie trendu - pod warunkiem ze na tym 250+ ubijemy podłogę trochę.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » czwartek, 5 marca 2015, 11:12

@JacekW_BB Nie. Dobrze jest - bo nie poszła idiotyczna pika, po której pewnie już byśmy wracali. Zamiast tego jest korekta i moim zdaniem szanse na dobicie w przedział 320-350$ są dość spore. Dodatkowo wzrosły szanse na to, że chwilę tam pobędziemy. A to w przypadku np. Krakena jest istotne - bo zazwyczaj ciągnie się ze wzrostem trochę z tyłu. Dopiero po zatrzymaniu wzrostów powoli dogania, a nawet przebija...

@panczor no właśnie o to mi chodzi. Jeśli gdzieś w okolicach 250$ korekta się zatrzyma (pewnie jakiś krótki boczniak lub trójkąt się narysuje), to sytuacja będzie dość dobra żeby się zapakować i czekać na 300+

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości