Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: afrus » niedziela, 1 lutego 2015, 18:50

To zakładaj topik dla DT ja się chętnie tam przeniosę bo tutaj nie mam za dużo do powiedzenia :)
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lorraine » niedziela, 1 lutego 2015, 19:01

Przeczytałam całą waszą dynamiczną dyskusję i w swoich ocenach staram się nie trzymać niczyjej strony lecz eko to jedna z istotnych podwalin tego serwisu, jego wpisy, opinie i komentarze przyczyniają się niejednokrotnie do szerszego spojrzenia na kurs wówczas gdy skupienie reszty jest w zupelnie innym punkcie, miejscu. Lubie czytać konkora i eko bo ich argumenty w ciekawy sposob sie równoważą, kiedy jednego cechuje wrodzony optymizm w spekulacji dot kursu drugi czasem stara się gasić nieco emocje. Jakkolwiek ważne jest to, że żaden z nich nie robi tego odpłatnie, choć sama kieruję się własnymi obserwacjami to szanuję ich za ich wkład w całość i poświęcony czas.
(oczywiscie jest też dużo wiecej osob ktorych wkład w całość "rozważań ekonomicznych" jest równie istotny - nie chcę nikogo pominąć).
Abstrahując od tego, chciałabym się odniesc do wpisu kolegi baggins ktory mimo ze nie zadresował go bezpośrednio do mnie to wiem kogo miał w głównej mierze na myśli. Chcialabym ci tylko oznajmić ze mój stosunek do projektu jest taki sam od samego początku (z małą ale istnotną poprawką naniesioną w 02.2014) i nie jest on taki jak zasugerowałeś. Moje wpisy zapewne wydały ci się w ostatnim czasie mocno negatywnie nastawiające, nadając wręcz rolę adwersarza całego projektu, lecz nic bardziej mylnego.
Używam w tym celu swojego rodzaju metodyki (sobie tylko znanej) której właściwość oparta jest formule określającej w sposób dość dosadny wplyw wydarzeń X na kurs bitcoina, gasząc niejednokrotnie hurraoptymizm choćby zwiazany z głośno anonsowanymi globalnymi projektami dot BTC i środowiska BTC (oczywiscie wszystko oparte na obserwacji podobnych sytuacji z przeszłości). Przykład - Coinbase, usprawiedliwienie dla swojego nastawienia znajduje glownie w tym iz bylam pewna niemal od samego poczatku jak to sie skonczy (Populistyczne hasła, Tudemunowe grafiki etc.) zakończone częściowym fiaskiem (sama giełda funkcjonuje, lecz obietnica ciepłej wody w kranie spełzła na niczym pod ostrzałem mediów i samych regulatorów którzy mieli mieć deal z Coinbase). Moje przemyslenia długoterminowe dot. BTC sa takie, ze niestety nadal mamy trupa w szafie jakim jest gox (bez względu na to jak mocnego odświeżacza do powietrza użyjesz, smród będzie nadal się wydobywał). Ogromna ilosc grubych ryb, czasem EA związani od początku z Goxem, sympatyków i rekinów proBTC ktora moglaby teraz kierowac kursem i sukcesywnie wyznaczac kierunki, poprostu po tym polmiardowym (sic!) fuckupie sie poprostu wycofala... w tym ja, powrocilam do inwestycji w projekt dopiero po bardzo dlugim czasie i wciaz mając w pamieci ta dosc spora strate ( nie tylko finansową ale także czasu jaki poświęciłam całemu projektowi) mam do calego projektu w tej chwili dosc spory dystans.
Media które zgodnie odtrąbiły jak świat długi i szeroki że 2014rok to byl najgorszy rok dla BTC jako inwestycji, obecny krach na rynku Chinskim poglebia marazm wsrod chinskich inwestorów którzy od 16miesiecy kierują kursem, a którzy od konca zeszłego roku (kiedy podzieliłam się z wami po raz pierwszy opiniami wprost z rynku chińskiego) są w powolnym odwrocie inwestowania w to dodatkowych pieniędzy. Jak już wspominałam kiedyś, przyświeca im idea inwestowania Go Big or Go Home... to trendsetterzy, inwestują tam gdzie warto w danej chwili albo wskazuje na to popularność...

x

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » niedziela, 1 lutego 2015, 20:17

afrus pisze:To zakładaj topik dla DT ja się chętnie tam przeniosę bo tutaj nie mam za dużo do powiedzenia :)
Szczerze to ja już mam dość, bo czasu coraz mniej. Zamierzam powoli przejść na grę w dłuższym terminie jak się trend spadkowy wyraźnie zakończy. Temat krypto mnie już zmęczył ;)

ps. zobaczcie na jakich słabych BIDach leci to odbicie..... I będzie pewnie trwać dotąd, aż pojawią się nowe - mocne BIDy pod spodem. Gorący kartofel w akcji :) Ja cały dzień byłem dzisiaj z dala od kompa, więc wszystko mnie ominęło.

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » niedziela, 1 lutego 2015, 20:32

o tych słabych bidach pisałem już kilka razy, mimo że to żaden wyznacznik to jakoś nie widzę tu zamysłu, bo może go nie ma. Wybicia na słabych bidach są gładkie nikt nie zrzuca, bo nie ma w co, a drobnica skubie. Słabe bidy na tym poziomie pokazują, że albo nie ma chętnych na zakupy, bo wtedy skupujemy z asków i łapiemy w bidach, uśredniona cena wychodzi elegancka, albo Ci którzy mogli by postawić duże bidy uważają, że to nie ten poziom. Akcja na finexie pokazała, że są gracze chętni postawić bidy po kilka k i nie uciekają z nimi. Szkoda tylko, że jest ich tak mało. (na tym wydawało by się atrakcyjnym poziomie)

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » niedziela, 1 lutego 2015, 20:41

No i to właśnie napisałem. Jak będzie w co rzucać, to odbicie się zakończy - temu one zazwyczaj służą (wyciągnięciu BIDów i chętnych do kupna). A co do Finexa, to pisałem wcześniej - tam mogło być zamykanie shortów, a nie realne kupno dużej ilości BTC. Teraz też widać po tych BIDach tuż pod kursem, że mogą to być "zaległe" shorty do zamknięcia... Czyli odbicie ma potencjał (może coś w stylu 21-26 listopad?). Chociaż BTC-e raczej wskazuje, że nie ;) I ja też w to wątpię.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Chancellor » niedziela, 1 lutego 2015, 21:06

afrus pisze:Piękny trap :)
Trap nie trap, ale zarobić dał, jeszcze godzinka i wyjdę do końca w fiaty, w nocy panowie skośni mogą robić tę tak oczekiwaną zwałę do $190, jak chcą :mrgreen:.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: afrus » niedziela, 1 lutego 2015, 21:08

Chancellor pisze:
afrus pisze:Piękny trap :)
Trap nie trap, ale zarobić dał, jeszcze godzinka i wyjdę do końca w fiaty, w nocy panowie skośni mogą robić tę tak oczekiwaną zwałę do $190, jak chcą :mrgreen:.
Przyłączam się do prośby o zwałę bo też już na fiatach stoję gotowy do łapania :)
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 1 lutego 2015, 21:23

Straszną burzę rozpętaliście...

@cdlsrm - nie poczułem się urażony, co najwyżej źle zrozumiany. Zresztą masz w części rację - moja opinia na tym forum jako dobrego analityka jest w dużej części przesadzona. Jabyśmy zajmowali się przewidywaniem pogody, to ja mógłbym robić nie za metereologa a co najwyżej za starego górala czy indianina ;) Za ostatnie pół roku zanotowałem niemałą stratę.
Także wyjaśniliśmy swoje stanowiska i jak dla mnie sprawa zamknięta.

Podtrzymuję swoją prognozę co do mid.
W short chyba wlasnie mielismy lokalny szczyt.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » niedziela, 1 lutego 2015, 21:34

@matern17 racja, teraz jest dobry moment na inne inwestycje - stąd odpływ kapitału z krypto. Nie mniej jednak trzeba przypilnować, bo tutaj będzie na pewno jeszcze dużo do wyrwania. Szkoda poświęcić rok zabawy w trendzie spadkowym i przegapić jakiegoś mega bulltrapa, który tutaj raczej nastąpi - czy to będzie z poziomu 2xx czy może 1xx. Albo nawet z dwucyfrowego, co nie jest wykluczone ;)

Dla mnie przekroczenie ATH w tym roku jest mało realne, ale gdyby w przyszłości rosła jakaś bania - to nawet z konserwatywnym podejściem do DT będzie można prawie codziennie urwać ładne parę $ ;) W trendzie wzrostowym nic nie da takich możliwości jak krypto - dlatego ja ten temat będę miał zawsze na oku...

@eko ja na szczęście straty nie zanotowałem i ogólnie prześlizgnąłem się po tym trendzie spadkowym bez szwanku i z dobrym humorem :) Uważam to za spory sukces, chociaż wolałbym ten limit szczęścia wykorzystać w trendzie wzrostowym do porządnego zarabiania, a nie w spadkowym do uciekania przed spadającym toporem i zbierania okruszków... Nawet mnie powoli dopada "faza rezygnacji", mimo że ona dotyczy osób zapakowanych przecież ;)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 233
Rejestracja: 17 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Arnold » niedziela, 1 lutego 2015, 22:27

Na wstępie zaznaczę że nie znam się na analizie technicznej a wszelakie prognozy
na własny użytek robię zawsze po 3 - 4 piwkach...
Niemniej pozwolę sobie napisać gdyż może udało mi się zaobserwować, całkiem
zupełnie przypadkowo, coś dość ciekawego.

Jeśli połączymy prostą dołki z 12 APR 2013, 6 JUL 2013, 2 OCT 2013 ... prosta nasza
trafi dokładnie w ostatni dołek 17 JAN 2015 !
Przypadek ?! ... zapewne... !!! ale czy nie macie wrażenia że gdyby nie bańka
chińska 2013 i jazdy z GOXem, powinni byśmy być gdzieś w okolicach 200-250$ / BTC
i to co obserwujemy teraz to końcówka 'paliwa bańkowego' i przejście do lotu poziomego.

Czy komuś jeszcze z analiz (może bardziej profesjonalnie przeprowadzonych)
wyszło że przez jakiś czas będziemy teraz kisić się między 150 a 250 $ ... a spadki
poniżej 100$ są raczej mało prawdopodobne (bo cena 369PLN za Bitcoina, przynajmniej
dla mnie to znak do niczym nie skrępowanego skupu dla samego 'fanu' kupowania
i posiadania... a skoro cena BTC jest wypadkową podaży i popytu... może będzie
więcej takich jak ja ;)

Obrazek

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Au 79 » niedziela, 1 lutego 2015, 22:38

@Arnold
Zerknij na post @prezesa. Nie ty jeden tak myślisz.
https://forum.bitcoin.pl/post213992.html#p213992

Mam pytanie do starych bywalców forum, którzy widzieli już kilka baniek. Według waszego odczucia, czy obecna atmosfera na forum jest podobna do ubiegłych faz rezygnacji?
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: baggins » niedziela, 1 lutego 2015, 22:46

chyba nie... ja przed poprzednią przestałem zaglądać na forum z myślą, że może dopiero za jakieś kilka lat coś się ruszy w temacie :P
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: grzem » niedziela, 1 lutego 2015, 22:47

Au 79 pisze:
Mam pytanie do starych bywalców forum, którzy widzieli już kilka baniek. Według waszego odczucia, czy obecna atmosfera na forum jest podobna do ubiegłych faz rezygnacji?
Chyba nie, nie przypominam sobie żebym wtedy codziennie zaglądał na forum.

edit: zbieżność opinii przpadkowa
Zapraszam na https://cryptox.pl

WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: WMP » niedziela, 1 lutego 2015, 22:54

Au 79 pisze:Mam pytanie do starych bywalców forum, którzy widzieli już kilka baniek. Według waszego odczucia, czy obecna atmosfera na forum jest podobna do ubiegłych faz rezygnacji?
Również mówię że nie, podczas poprzednich fal rezygnacji był płącz i liczenie strat, a teraz mamy dywagacje czy to już koniec projektu i jak tu zarobić na małych odbiciach i do kiedy spadnie i kiedy zmiana trendu.
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » niedziela, 1 lutego 2015, 23:08

Powyższe trzy odpowiedzi są bardzo ciekawe i chyba wiele wnoszące do dyskusji. No ale z drugiej strony nigdy wcześniej w projekcie nie zadziało się tyle dobrego co przez ostatni rok. Wcześniej była praktycznie TYLKO spekulacja, a teraz jakieś tam twarde fundamenty powstały jednak. Zastanawiam się jak ta faza rezygnacji może wyglądać - może bardzo długi boczniak (np. rok) na jakimś uklepanym poziomie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: baggins » niedziela, 1 lutego 2015, 23:19

tez mysle o takim boczniaku... ladnie by sie zgral ze zmiana nagrody
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Au 79 » niedziela, 1 lutego 2015, 23:25

Rok boczniaka? Niedawno @Bitmar pisał, że z jego punktu widzenia cały poprzedni rok to boczniak, czym wywołał pewne niedowierzanie :)

Dłuższa stabilizacja byłaby możliwa na rynku starym, na którym nie ma ostatnio zmian.
A na swój użytek porównuję rynek BTC do czegoś, co nie istniało wcześniej. Na przykład rynek telefonii komórkowej w Polsce przez pierwsze kilka lat istnienia. Zmiany są ciągłe, gwałtowne. Nie ma możliwości uspokojenia, wyklarowania sytuacji.

Co do wybicia: było 5 fal, 3 najdłuższa. Czytelnie widać na MACD. Co zrobią Chińczycy, kiedy wstaną za 4 godziny i zobaczą zieloną świecę?
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 lutego 2015, 23:29 przez Au 79, łącznie zmieniany 1 raz.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 1 lutego 2015, 23:29

Arnold pisze:Na wstępie zaznaczę że nie znam się na analizie technicznej a wszelakie prognozy
na własny użytek robię zawsze po 3 - 4 piwkach...

Jeśli połączymy prostą dołki z 12 APR 2013, 6 JUL 2013, 2 OCT 2013 ... prosta nasza
trafi dokładnie w ostatni dołek 17 JAN 2015 !
Arnold, albo Ty wypiles o jedno piwo za dużo, albo ja o jedno za mało ;) Bo jakbym nie patrzył, to z rysunku, który wkleiłeś wynika, że prosta nie trafi "dokładnie" w dołek 17 JAN 2015, tylko wyraźnie przecina wykres, który tego dnia znalazł się solidnie pod prostą.
Czy czegoś nie widzę?

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » niedziela, 1 lutego 2015, 23:32

@Au 79 niestety sytuację zaburzyły dwie absurdalne bańki GOXowe i z tym należy się pogodzić. Jak już wcześniej napisałem - obecny poziom kursu to tylko zasługa spekuły, która się zleciała do gry w short term (no i może w części nowych graczy "long term", ale jak to jest z tym "long term" to już pisałem - większość wysypuje się już przy stracie rzędu 30%). Gdyby nie to, to kurs na wiosnę ubiegłego roku mógłby ryć dwucyfrową glebę ;)

ps. co do obecnej sytuacji i pięciu fal - zerknij na wykres pod koniec października. Identyczna sytuacja. Też było pięć fal i poszło wybicie, ale powstała jeszcze jedna spadkowa - i po ponownym przeliczeniu nadal się zgadzało wszystko :) Taki urok EW, że całkowicie pasuje dopiero do fakcie... Także radziłbym uważać teraz, bo nie jest takie oczywiste że już poszliśmy UP.
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 lutego 2015, 23:39 przez konkor, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 1 lutego 2015, 23:36

Bardzo ciekawa sytuacja w short i bardzo obiecująca!
Mamy wzrost, który zniósł całkowicie spadki z wczorajszego wieczora. I ten wzrost był względnie wolny i się zatrzymał (mam nadzieję). A to naprawdę dobrze wróży.
Gdyby był szybki i skończył się pikiem do 1500CNY, to nie byłoby nic ciekawego: mielibyśmy na 99% spadek znoszący cały ten pik, czyli wrócilibyśmy do punktu wyjścia i dalszych spadków.
A tak... kto wie :)
Najważniejsze jak się ułoży kurs od 1:30, kiedy wstają Chiny do rana. Gydby udało się zbudować choć przez kilka godzin mały boczny trójkąt i obronić 1400CNY to już wogóle byłby znakomity prognostyk wzrostów.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość