BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Havamal » środa, 28 stycznia 2015, 13:57

BitMarket.pl pisze:@homar: Prosimy o podanie podstawy prawnej Twoich twierdzeń. Straszysz wszystkich UKS i policją, bez podstawy prawnej jest to FUD i czarny PR.

Właścicielem spółki Michau Enterprises jest pan Ioannis Ioannou. Bank BPH nie zablokuje jego konta ponieważ go w nim nie posiada :)

Jako osoba prowadząca działalność gospodarczą posiadam odpowiednią umowę ze spółką Michau Enterprises na obsługę ich zobowiązań w formie wypłat środków dla użytkowników BitMarket.pl i AfterMarket.pl.
Ja znaczy kto? To znaczy ze zarowno aftermarket i bitmarket jest w posiadaniu "leona leonowicza" ? To kim w tym przypadku jest Pan Michał ? Osoba do reprezentowania tylko? I w razie czego Pan "leon" bedzie odpowiadał za wpadke ?
Chyba ze konstrukcja Michau Entertinment jest zawiła. Czyli spółka jest otworzona na bogu ducha winnego czlowieka ktory nie koniecznie wie co sie dzieje? I dowie sie jak mu przyjdą zamnąć firmę?
Czyli klasyczny przypadek uciekania od opodatkowania firma na x mieszkam w polsce wiecej niz 180 dni rozliczam sie na cyprze lamie polskie prawo. I teraz chce aby polskie prawo dzialalo w przypadku blokady rachunkow i srodkow na nim? I teraz bede wysylal srodki z prywatnego rachunku i przyjmowal na nie wplaty.


No ja czegos tutaj nie rozumiem. To ma byc powazna firma czy cwaniacka majaca gdzies uzytkownikow ich srodki i dbajaca tylko o swoje dobre imie?
Sie podoba sie? WANT MORE ?!! = 1DvbyXGx3ajC2qDKayK5FmuxmqCTLK25cw

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0006 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Chancellor » środa, 28 stycznia 2015, 14:04

Havamal pisze:firma na x mieszkam w polsce wiecej niz 180 dni rozliczam sie na cyprze lamie polskie prawo.
W którym miejscu łamie?
Havamal pisze:No ja czegos tutaj nie rozumiem.
Polskiego prawa prawdopodobnie. Ale nie łam się, nie da się go do końca zrozumieć.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Bitmar » środa, 28 stycznia 2015, 14:35

Havamal pisze:
Bitmar pisze:
homar pisze: Ogólnie można przyjąć że działanie tego typu jest nielegalne


Na jakiej podstawie prawnej ?
homar pisze: Chciałbym zaznaczyć że jeśli właściciel firmy wykonując wypłaty z konta prywatnego, łamie Polskie prawo ...
A ja chciałbym zaznaczyć, że bitmarket.pl nie podlega pod polskie prawo....

A gdyby nawet bitmarket.pl był polską firmą to... poczytajcie sami: http://poradnik.wfirma.pl/-platnosci-fi ... prywatnego i http://kontofirmowe24.pl/czy-musze-miec ... rmowe.html
Hmm sam napisałeś że firma bitmarket nie podlega pod polskie prawo więc twoja pseudoopinia z poradnika ma się ni jak.
Ponadto skoro nie jest to polska firma to dlaczego ja widzę napis Polska Giełda? No kto jak kto ale ty Bitmar jako orędownik bitmarketu (jak widac ostatnio) odkad pojawiła się reklama z resztą wprowadzająca w błąd użytkowników, i powtórze się ale napisze to jeszcze raz , współ twórca zasad bezpieczenstwa giełd, powinienes stac na straży bezpieczeństwa użytkowników i nie wypowiadać się jeżeli nie masz nic sęsownego do powiedzenia lub stworzyć osobny dział. A nie przepraszam jest juz chyba dzial opinie prawne i tam zamieszcać swoje opinie prawne bo jeszcze ktos uwierzy ze sa prawdziwe.

Pozdrawiam
Brak czytania ze zrozumieniem. Napisałem wyraźnie A gdyby nawet bitmarket.pl był polską firmą to - czyli zakładając sytuację czysto hipotetyczną, że bitmarket jest polską firmą to i tak nie łamała by polskiego prawa.

Polska Giełda bo tworzona przez Polaków i dla Polaków, wiele polskich firm ucieka za granice i jest to zrozumiałe. Sprawa jest dyskusyjna, bo produkt jest polski prowadzony przez cypryjską firmę. Poruszałem ten temat z bitmarketem i prosili mnie aby tak zostawić, jeśli były by jakieś głosy, że wprowadza to klientów w błąd to obiecali zmienić baner.
Havamal pisze: powinienes stac na straży bezpieczeństwa użytkowników
Dlatego polecam nie giełdę "krzak" tylko Bitmarket za którą stoi firma będąca też liderem domen wtórnych w Polsce z wieloletnim doświadczeniem, dlatego o bezpieczeństwo samej giełdy jestem spokojny, dla mnie jest to duże zabezpieczenie.

Sam model działania firmy sprawdza się od 10 lat mając na koncie dziesiątki tysięcy zadowolonych klientów i bardzo mocną pozycję (aftermarket.pl)....

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: biztak » środa, 28 stycznia 2015, 15:30

To, że aftermarket jest znane w pewnych kręgach niczego nie gwarantuje,
co do handlu domenami to jest w Polsce kilka firm które mają znacznie większe obroty na domenach.

Formalnie rzecz biorąc bitmarket jest firmą cypryjską, więc jak pójdzie na noże i drogą sądową w razie czego to wszyscy możecie zapomnieć o jakiejkolwiek odpowiedzialności prawnej właścicieli. Firma cypryjska to znany sposób na uniknięcie nie tylko podatków, ale też jakiejkolwiek odpowiedzialności.

To, że właściciele bitmarketu na razie sprawnie sobie radzą i bardzo sprawnie wychodzą z wszystkich tarapatów to dla nich duży plus,

ale tak jak mówię w razie czego jeśli coś na prawdę pójdzie na prawdę źle, nikt nic im nie zrobi, ani nic formalnie rzecz biorąc nie wyegzekwuje drogą prawną.

Jedyna i sensowna droga to decentralizacja, i użycie wielu giełd, w przeciwnym wypadku rząd jeśli jakiemuś urzędasowi przyjdzie fantazja udupi cały handel bitcoinami w kraju blokując jedna giełdę.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 217
Rejestracja: 11 listopada 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: ubus » środa, 28 stycznia 2015, 15:34

ubus pisze:Jak długo teraz trwa realizacja wypłaty?
Ponawiam pytanie, a raczej ukonkretniam:

W jakich godzinach są realizowane wypłaty z konta Bitmarket (w obecnej sytuacji oczywiście)?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: domator » środa, 28 stycznia 2015, 15:44

@havamal
@biztak
ja nie rozumiem wogole o czym jest dyskusja.
Przeciez nie ma obowiazku korzystania z BM. Wydaje mi sie ze wiekszosc osob uzywajacych BTC ceni sobie swobode i mozliwosc wolnej decyzji. Dajcie ludziom robic co chca a swoje komentarze nie podparte zadnymi faktami - zostawcie dla siebie.
Bitmar ma tu glos doradczy i nie raz czy dwa ostrzegal przed roznymi podmiotami/sytuacjami/stronami. I chwala mu za to. A ze tym razem nie ostrzega przed BM - widac wystepuje silny brak powodow do ostrzegania. Ja tez tak zreszta uwazam ale to nie ma specjalnego znaczenia.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: BitMarket.pl » środa, 28 stycznia 2015, 15:46

@Havamal: Gdybyś zadał sobie trud przeczytania pierwszych stron tego wątku, wiedziałbyś dokładnie jaka jest struktura udziałowców oraz zarządu spółki zarządzającej giełdą BitMarket.pl. Wszystkie te informacje są jawnie podane dla wszystkich zainteresowanych. Nie przeczytałeś i nie wiesz, ale chętnie się wypowiadasz.

Ja (Michał Pleban) prowadzę w Polsce działalność gospodarczą, w ramach której świadczę dla spółki Michau Enterprises, jak i dla wielu innych spółek, usługi niezależnego przedstawiciela, programistyczne i wsparcia technicznego. Otrzymuję za nie wynagrodzenie, od którego odprowadzam podatek PIT, płacę też składki ZUS. Jeśli nadal chcesz publicznie twierdzić że łamię prawo, zapraszam Cię do podania konkretnych artykułów (rozumiem że jako znawcy prawa, nie jest też Ci obca treść art. 212 par. 2 kodeksu karnego).

@biztak: Temat odpowiedzialności właścicieli giełdy w zależności od ich siedziby był też już wałkowany. Rozumiem że wszystkie środki np. z BidExtreme odzyskano bez problemu, bo przecież polski właściciel?

@ubus: Wypłaty realizowane są w takich samych terminach jak dotychczas, najczęściej raz dziennie po 16.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: biztak » środa, 28 stycznia 2015, 15:55

@bitmarket chwała Wam za to, że jak na razie radzicie sobie najlepiej ze wszystkich, ale jest to tylko i wyłącznie wyraz Waszej dobrej woli , jak sytuacja się zmieni wszystkie atuty są po stronie Waszej, a nie Waszych klientów.

Tak jak napisałem formalnie rzecz biorąc w razie czego (jak coś pójdzie na prawdę źle) firma cypryjska jest nie do ruszenia,

w przypadku bidextreme sprawa jeszcze się toczy i śmiem twierdzić że łatwiej jest wyegzekwować należności od polskiej firmy niż od specjalnie i specjalnie skonstruowanej spółki cypryjsko nie wiadomo jakiej.

Co nie zmienia faktu, że wszystkie pozostałe giełdy powinny się od Was uczyć jak rozwiązywać poważne problemy z działaniem.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: afrus » środa, 28 stycznia 2015, 16:13

BitMarket.pl pisze:@Havamal: Gdybyś zadał sobie trud przeczytania pierwszych stron tego wątku, wiedziałbyś dokładnie jaka jest struktura udziałowców oraz zarządu spółki zarządzającej giełdą BitMarket.pl. Wszystkie te informacje są jawnie podane dla wszystkich zainteresowanych. Nie przeczytałeś i nie wiesz, ale chętnie się wypowiadasz.

Ja (Michał Pleban) prowadzę w Polsce działalność gospodarczą, w ramach której świadczę dla spółki Michau Enterprises, jak i dla wielu innych spółek, usługi niezależnego przedstawiciela, programistyczne i wsparcia technicznego. Otrzymuję za nie wynagrodzenie, od którego odprowadzam podatek PIT, płacę też składki ZUS. Jeśli nadal chcesz publicznie twierdzić że łamię prawo, zapraszam Cię do podania konkretnych artykułów (rozumiem że jako znawcy prawa, nie jest też Ci obca treść art. 212 par. 2 kodeksu karnego).

@biztak: Temat odpowiedzialności właścicieli giełdy w zależności od ich siedziby był też już wałkowany. Rozumiem że wszystkie środki np. z BidExtreme odzyskano bez problemu, bo przecież polski właściciel?

@ubus: Wypłaty realizowane są w takich samych terminach jak dotychczas, najczęściej raz dziennie po 16.

Nie przejmujcie się krzykaczami bo poza krzykiem nic do powiedzenia nie mają, działajcie tak dalej jak działacie a tylko was chwalić i pokazywać jako wzór.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Bitmar » środa, 28 stycznia 2015, 16:16

biztak pisze:
w przypadku bidextreme sprawa jeszcze się toczy i śmiem twierdzić że łatwiej jest wyegzekwować należności od polskiej firmy niż od specjalnie i specjalnie skonstruowanej spółki cypryjsko nie wiadomo jakiej.
https://forum.bitcoin.pl/post200017.html#p200017

Śmiem twierdzić, że w razie takiej sytuacji nie ma znaczenia czy firma polska czy cypryjska. Nie oczekujcie, że prawo was przed czymś uchroni, wybierając giełdę i powierzając jej środki kierujcie się głową a nie wiarą w prawo.

Bitmarket przechodzi teraz test radzenia sobie w sytuacji kryzysowej. Wypłaty działają normalnie, nikt się nie skarży, że nie dostał kasy. Mało tego są pochwały, że kasa doszła bardzo szybko. Bitmarket uruchomił konta prywatne i zagraniczne aby zminimalizować niedogodności dla klientów. Informowani jesteśmy o wszystkim na bieżąco. Jak dla mnie na razie wszystko jest wzorowo i trzymam kciuki aby tak pozostało.

Doszukiwanie się w tym okresie dziury w całym niczemu nie służy chyba, że sprawia wam radość dobijanie rannego. W tej chwili nie prowadzimy rozmowy jaką giełdę wybrać tylko o problemie z polskimi bankami. A tu kolejna ofiara polskich banków: https://forum.bitcoin.pl/post213725.html#p213725. Autovaluta też nie jest prowadzona przez polską firmę ale środki oddają i kończą z klasą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Rumcajs » środa, 28 stycznia 2015, 17:08

No wlaśnie nie ma co trollować to nie forum onetu.
Jakiś 1 beznadziejny bank niczego na dluzszy czas nie wskóra. Nie chcieli ich prowizji za obsługę to ją stracą. A prawnik/prawnicy Bitmarketu wydrze im z gardła te pieniądze i to jeszcze z odszkodowaniem za straty wynikłe z tego faktu, bank nie ma prawa blokowac kont o jakis 1 podejrzany przelew. Szkoda tylko że bank nie chciał pokazac tego pisma od prokuratora odnosnie tego przelewu, najlepiej byłoby się z nim bezpośrednio skontaktować i wyjaśnić sytuację bo raczej nie sądze zeby normalny prokurator kazał bankowi blokowac konta całej firmy o czyjs indywidualny pojedynczy przelew, to juz była albo nadinterpretacja lub wręcz głupota BPH to tak jakby na allegro ktos kupił buty za lewą kase a ktoś zamknął za to konto sklepowi sprzedajacego buty. Cala polska paranoja :)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: BitMarket.pl » środa, 28 stycznia 2015, 17:53

Z fragmentów pisma, które czytała mi pani z działu prawnego (zanim się zorientowała że jej nie wolno) wynika że prokurator nie kazał blokować konta tylko jeden przelew. Blokada i zamknięcie kont to wynik własnej inicjatywy banku.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: afrus » środa, 28 stycznia 2015, 17:58

Czyli tak jak pisałem bank na wszelki wypadek zablokował wam wszystko żeby chronić tyłek bo przecież BTC=Mafia, terroryści, narkotyki i samo zło, wybaczcie że to powiem ale co taki dyrektorzyna małej placówki może o tym wiedzieć skoro nie widzi nic poza kwotami wpadającymi na jego konto co miesiąc, jego światopogląd nie wykracza poza koniec jego biurka no maksymalnie jego biura a teraz żeby nie musieć się tłumaczyć i mieć czyste sumienie zrobił co zrobił a o bitcoinie czytał na Onecie że to fe i najlepiej tego unikać.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: pm7 » środa, 28 stycznia 2015, 18:28

prezes pisze:Propozycja z innego wątku, wg mnie bardzo ciekawa:
marcin3w pisze: Myśle, że gielada powinna to rozwiąza tak żę dzwignia ma priorytet nad wycofywaniem asków. To znaczy jeśli wycofanie asków powoduje margina calla na dzwigni, to najpierw jest on realizowany i nie da się wycofać 90% asków bo znika tyle asków żęby pokryć margin call.
Czyli jak ktoś z dużym otwartym zleceniem stwierdzi, że woli nie sprzedawać/kupować i anuluje zlecenie, to miałby szanse, że system automatycznie zrealizuje to zlecenie? Nie wydaje mi się to zbyt dobrym pomysłem.

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 6 kwietnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: PYTON » środa, 28 stycznia 2015, 19:48

Czy ja dobrze widzę? Transakcje bez prowizji dzisiaj? :P

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 7 lutego 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Danieliski » środa, 28 stycznia 2015, 20:01

Chyba tak bo u mnie to samo

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: afrus » środa, 28 stycznia 2015, 20:03

U mnie również. Dzięki BM!
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: GetBitCoin_pl » środa, 28 stycznia 2015, 20:46

Przyszedł mail:
Drodzy użytkownicy,

Do czasu przywrócenia wpłat przelewami zwykłymi zrezygnowaliśmy z pobierania prowizji od wpłat elektronicznych oraz od wymiany na giełdzie. Wszystkie wpłaty oraz zlecenia kupna i sprzedaży realizowane są bez prowizji.

Włączona została również możliwość otwierania pozycji w handlu z dźwignią. Wszystkie aktualne informacje można znaleźć na naszej stronie:
https://www.bitmarket.pl/docs.php?file=wylaczenie.html

Zapraszamy do bezprowizyjnego handlu na giełdzie i dziękujemy za pozostanie z nami.

Z pozdrowieniami,
BitMarket.pl
Zastanawiam się co z programem partnerskim, czy zostanie wydłużony czas refa od użytkownika o okres problemów na giełdzie i zerowej prowizji od transakcji?

Wygadany
Posty: 602
Rejestracja: 25 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Coinn » środa, 28 stycznia 2015, 21:05

Bitmarket.pl, czy w ramach rekompensaty za problemy dostaniemy handel z dźwignią 1:5 na LTC?
Na BTC mamy 1:10, a tutaj marne 1:3 :)

Dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: big_digger » czwartek, 29 stycznia 2015, 07:26

Mam wrażenie czy ktoś notorycznie usuwa posty na tym forum, w szczególności te, które sa nie wygodne dla moderatorów ?:) @Bitmar, co ty na to ?
Build your own network Zarfund https://www.zarfund.com/ref/30ff27f064

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ptrych i 10 gości