BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7686
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: l3sny » środa, 28 stycznia 2015, 07:35

To indywidualna decyzja i nie mozna nikogo nakłaniać do wytaczania spraw. Ale działanie banku wygląda na bezprawne, jeśli sa szkody (nie tylko ekonomiczne ale także wizerunkowe dla firmy) z tego wynikłe to roszczenie o ich naprawienie ma szanse. Gdyby do tego doszło to taki proces byłby z pewnością uwaznie obserwowany. To istotna kwestia czy banki moga wyłączyć konta firmie obracającej bitcoinem, w zasadzie podstawowa. Dzisiaj kantory a jutro każdy kto przyjmuje płatności w BTC.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: cryptotrader » środa, 28 stycznia 2015, 08:00

Nie powiem ... informowanie z przebiegu zdarzeń jakie mają miejsce w związku z zaistniałą sytuacją ze strony BM jest naprawdę rewelacyjne. Oby tak dalej!

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: qertoip » środa, 28 stycznia 2015, 08:08

@Bitmarket - dzięki za konkretne i rzeczowe informowanie o przebiegu sytuacji. Bardzo doceniam Wasze otwarte podejście. Giełdy poznaje się w biedzie ;) Trzymam kciuki!!

@BPH - shame on you. Mam trochę do czynienia z bankami. Dostarczamy software dla banków, bywamy na konferencjach i spotkaniach bankowych. Wykorzystam wszystkie okazje, żeby otwarcie mówić o tej sytuacji w środowisku bankowym i reprezentować oburzenie społeczności kryptowalut na takie praktyki.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Piotrek » środa, 28 stycznia 2015, 08:12

Dobrze, że nie jestem w BPH. Trzeba ich omijać z daleka i znajomym nie polecać

Dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: big_digger » środa, 28 stycznia 2015, 09:55

qertoip pisze:Wykorzystam wszystkie okazje, żeby otwarcie mówić o tej sytuacji w środowisku bankowym i reprezentować oburzenie społeczności kryptowalut na takie praktyki.
Mam wrażenie, że nikogo to nie ruszy,
1) społeczność ludzi korzystajacych z kryptowalut jest nadal wielka nisza, wiec nikt raczej nie bierze ich nawet pod uwage.
2) w pewnych kwestiach banki sa ze soba zgodne i chetne do współpracy.
Build your own network Zarfund https://www.zarfund.com/ref/30ff27f064

Dyskutant
Posty: 201
Rejestracja: 6 kwietnia 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Stiepa » środa, 28 stycznia 2015, 09:57

Z uwagi na sytuację frankowiczów banki mają w tej chwili wyjątkowo złą prasę. Warto z tego skorzystać i sprawę umedialniać jak tylko się da, jak ktoś ma możliwości - portale, poczytne blogi, koledzy dziennikarze itp itd to warto nadać temat.

Wczoraj pokazałem koledze - wieloletniemu bankowcowi - tą relacje z wizyty w banku, w jego opinii to jest podręcznikowy wręcz przykład sytuacji w której konto jest blokowane na wniosek organów ścigania. Wtedy "góra" banku flaguje/monituje cały incydent jako "nie dotykać", infolinia i konsultanci nie mogą udzielać żadnej informacji, zaczyna się więc festiwal wymówek i wciskania kitu, bo nie wolno im odpowiedzieć "bo tak". :)
Bank w takiej sytuacji wykonuje polecenia organów ścigania i nie ma nic do gadania.

Natomiast to z TransConnectem to jest ewidenta wtopa banku, i za to beknąć powinni...

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: afrus » środa, 28 stycznia 2015, 10:32

Góra drukuje sobie dupochrony na wszelki wypadek i umywa ręce a cała reszta robi z ciebie idiotę do odwołania.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 2 września 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: homar » środa, 28 stycznia 2015, 11:00

Wbrew temu co Bitmarket ma w logo nie jest polską giełdą a spółką cypryjską i jeśli właściciel firmy wykonuje obecnie wypłaty z prywatnego konta nie powiązanego z kontem spółki, każdy użytkownik może liczyć się z zapytaniem Urzędu Skarbowego dlaczego Pan X przelał Panu kwotę y.
Ogólnie można przyjąć że działanie tego typu jest nielegalne (UKS i policja gospodarcza ma podstawy do wszczęcia postępowania wyjaśniającego/kontroli) , i możemy liczyć się blokadą pozostałych kont właściciela spółki
(Michau Enterprises Limited Chytron 26, Office 21 1075 Nikozja Cypr Numer rejestracji VAT: CY10245422H) jak i kont na które kierowane są środki.

Chciałbym zaznaczyć że jeśli właściciel firmy wykonując wypłaty z konta prywatnego, łamie Polskie prawo chyba że spółek cypryjskich działających na terenie RP ono nie obowiązuje :?:
Dlatego jak już napisałem wcześniej proponuje każdemu userowi wyjście bitami jak ja to zrobiłem.

Wygadany
Posty: 573
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódź

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Mucha » środa, 28 stycznia 2015, 11:40

homar pisze:Wbrew temu co Bitmarket ma w logo nie jest polską giełdą a spółką cypryjską i jeśli właściciel firmy wykonuje obecnie wypłaty z prywatnego konta nie powiązanego z kontem spółki, każdy użytkownik może liczyć się z zapytaniem Urzędu Skarbowego dlaczego Pan X przelał Panu kwotę y.
Ogólnie można przyjąć że działanie tego typu jest nielegalne (UKS i policja gospodarcza ma podstawy do wszczęcia postępowania wyjaśniającego/kontroli) , i możemy liczyć się blokadą pozostałych kont właściciela spółki
(Michau Enterprises Limited Chytron 26, Office 21 1075 Nikozja Cypr Numer rejestracji VAT: CY10245422H) jak i kont na które kierowane są środki.

Chciałbym zaznaczyć że jeśli właściciel firmy wykonując wypłaty z konta prywatnego, łamie Polskie prawo chyba że spółek cypryjskich działających na terenie RP ono nie obowiązuje :?:
Dlatego jak już napisałem wcześniej proponuje każdemu userowi wyjście bitami jak ja to zrobiłem.
Wypłaty były z konta spółki/firmy mam takie wrażenie , ew jak coś nie tak to każdy zwróci środki na konto a on doda saldo do BM, więc nie zmieni to sytuacji prawno/podatkowej.
Kantor Bitcoin Konsultacje księgowo-podatkowe.
kupno/sprzedaż bitcoin F2F, przez konta bankowe, wypłaty z bankomatów
Bitcoin informacje Bitcoin infromacje Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Localbitcoin-FlyingAtom
FlyingAtom-Facebook

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 699
Rejestracja: 26 czerwca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: lucky777 » środa, 28 stycznia 2015, 11:59

Mucha pisze: Wypłaty były z konta spółki/firmy mam takie wrażenie
BitMarket.pl pisze:Wypłaty realizowane są z mojego własnego rachunku - tego (na razie) nie zamknęli.
Uwaga kolegi @homar jest wg mnie uzasadniona.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Chancellor » środa, 28 stycznia 2015, 12:04

lucky777 pisze:Uwaga kolegi @homar jest wg mnie uzasadniona.
To są mimo wszystko wypłaty z konta działalności gospodarczej, nie z konta prywatnego osoby fizycznej. Tak mi się przynajmniej wydaje...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 699
Rejestracja: 26 czerwca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: lucky777 » środa, 28 stycznia 2015, 12:09

@Mucha "ma wrażenie", @Chancellor Tobie "się wydaje"
W żaden sposób to nie rozwiewa wątpliwości.
Czekamy na odpowiedź @BitMarket.pl

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Bitmar » środa, 28 stycznia 2015, 12:12

homar pisze: Ogólnie można przyjąć że działanie tego typu jest nielegalne


Na jakiej podstawie prawnej ?
homar pisze: Chciałbym zaznaczyć że jeśli właściciel firmy wykonując wypłaty z konta prywatnego, łamie Polskie prawo ...
A ja chciałbym zaznaczyć, że bitmarket.pl nie podlega pod polskie prawo....

A gdyby nawet bitmarket.pl był polską firmą to... poczytajcie sami: http://poradnik.wfirma.pl/-platnosci-fi ... prywatnego i http://kontofirmowe24.pl/czy-musze-miec ... rmowe.html

Wygadany
Posty: 573
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódź

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Mucha » środa, 28 stycznia 2015, 12:14

lucky777 pisze:@Mucha "ma wrażenie", @Chancellor Tobie "się wydaje"
W żaden sposób to nie rozwiewa wątpliwości.
Czekamy na odpowiedź @BitMarket.pl
\

Tak , pewnie niech się wypowie jak znajdzie chwilkę , aktualnie ma ważniejsze sprawy na głowie , ale jak coś to mówię że każdy zrobi zwrot i będzie dobrze.
Kantor Bitcoin Konsultacje księgowo-podatkowe.
kupno/sprzedaż bitcoin F2F, przez konta bankowe, wypłaty z bankomatów
Bitcoin informacje Bitcoin infromacje Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Localbitcoin-FlyingAtom
FlyingAtom-Facebook

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 217
Rejestracja: 11 listopada 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: ubus » środa, 28 stycznia 2015, 12:31

Jak długo teraz trwa realizacja wypłaty?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: prezes » środa, 28 stycznia 2015, 12:39

Propozycja z innego wątku, wg mnie bardzo ciekawa:
marcin3w pisze: Myśle, że gielada powinna to rozwiąza tak żę dzwignia ma priorytet nad wycofywaniem asków. To znaczy jeśli wycofanie asków powoduje margina calla na dzwigni, to najpierw jest on realizowany i nie da się wycofać 90% asków bo znika tyle asków żęby pokryć margin call.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Dyskutant
Posty: 201
Rejestracja: 6 kwietnia 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Stiepa » środa, 28 stycznia 2015, 12:41

ubus pisze:Jak długo teraz trwa realizacja wypłaty?
Zleciłem wypłate w nocy, następnego dnia ok. 11.00-12.00 była zrealizowana, popołudniu miałem kase u siebie.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: BitMarket.pl » środa, 28 stycznia 2015, 13:09

@homar: Prosimy o podanie podstawy prawnej Twoich twierdzeń. Straszysz wszystkich UKS i policją, bez podstawy prawnej jest to FUD i czarny PR.

Właścicielem spółki Michau Enterprises jest pan Ioannis Ioannou. Bank BPH nie zablokuje jego konta ponieważ go w nim nie posiada :)

Jako osoba prowadząca działalność gospodarczą posiadam odpowiednią umowę ze spółką Michau Enterprises na obsługę ich zobowiązań w formie wypłat środków dla użytkowników BitMarket.pl i AfterMarket.pl.

Początkujący
Posty: 478
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: vestas » środa, 28 stycznia 2015, 13:21

@BitMarket.pl

Trzymamy za Was kciuki i dziękujemy za tak szczegółowe raporty z postępu sprawy.
"(I’ve been working on bitcoin’s design) since 2007. At some point I became convinced there was a way to do this without any trust required at all and couldn’t resist to keep thinking about it." - Satoshi Nakamoto

Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Havamal » środa, 28 stycznia 2015, 13:41

Bitmar pisze:
homar pisze: Ogólnie można przyjąć że działanie tego typu jest nielegalne


Na jakiej podstawie prawnej ?
homar pisze: Chciałbym zaznaczyć że jeśli właściciel firmy wykonując wypłaty z konta prywatnego, łamie Polskie prawo ...
A ja chciałbym zaznaczyć, że bitmarket.pl nie podlega pod polskie prawo....

A gdyby nawet bitmarket.pl był polską firmą to... poczytajcie sami: http://poradnik.wfirma.pl/-platnosci-fi ... prywatnego i http://kontofirmowe24.pl/czy-musze-miec ... rmowe.html
Hmm sam napisałeś że firma bitmarket nie podlega pod polskie prawo więc twoja pseudoopinia z poradnika ma się ni jak.
Ponadto skoro nie jest to polska firma to dlaczego ja widzę napis Polska Giełda? No kto jak kto ale ty Bitmar jako orędownik bitmarketu (jak widac ostatnio) odkad pojawiła się reklama z resztą wprowadzająca w błąd użytkowników, i powtórze się ale napisze to jeszcze raz , współ twórca zasad bezpieczenstwa giełd, powinienes stac na straży bezpieczeństwa użytkowników i nie wypowiadać się jeżeli nie masz nic sęsownego do powiedzenia lub stworzyć osobny dział. A nie przepraszam jest juz chyba dzial opinie prawne i tam zamieszcać swoje opinie prawne bo jeszcze ktos uwierzy ze sa prawdziwe.

Pozdrawiam
Sie podoba sie? WANT MORE ?!! = 1DvbyXGx3ajC2qDKayK5FmuxmqCTLK25cw

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości