Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: majkel_94 » wtorek, 27 stycznia 2015, 17:32

Newsy i pompowanie to są dwie metody:

1) Robimy z nienacka, pokazujemy co mamy, a na giełdzie robimy skup. Robi się szum, panic buy, świeczka i jesteśmy na wyższym poziomie potem przy dobrych wiatrach :P

2) Tak jak teraz - zapowiedź, podsycanie, podciąganie kursu. Jeżeli news nie jest mega bombą (tak jak teraz), to niecierpliwi zrzucają jeden za drugim, a potem to już wiadomo. No ale efekt powinien być taki sam, czyli wyższy kurs niż przed akcją, jeżeli sam news rzeczywiście jest sensowny i coś daje do fundamentów ;)

Rozmowny
Posty: 94
Rejestracja: 27 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ziele66 » wtorek, 27 stycznia 2015, 17:41

Moim zdaniem tak korekta zakończyła się (zakładając że się zakończyła) w bardzo dobrym miejscu (dla tych co liczą na wzrosty) myślę że co najmiej 300$ jest w zasięgu ale czas pokażę
pozdrawiam

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 19 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Strugg » wtorek, 27 stycznia 2015, 17:51

Z ewentualnymi małymi korektami wylądujemy na poziomie 220$ w najbliższych dniach. Obstawiam że spadniemy ponownie poniżej 200$ w dalszej kolejności. Ja tam idę w fiaty.
Pozdro ;)

Rozmowny
Posty: 83
Rejestracja: 17 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mazril » wtorek, 27 stycznia 2015, 21:46

mnemonick pisze:Czy ktoś z handlujących używa banku BZWBK lub BPH ?
http://niebezpiecznik.pl/post/akcja-ban ... bitcoinow/
Moderatorzy usuwają posty o blokadach kont z tego tematu, jest założony oddzielny.

Swoją drogą nudna ta stagnacja jakieś propozycje na noc ? Kreski nic mi dzisiaj nie opowiadają chyba idę na fiaty...
Obrazek Napiwki RDD: RcSsoPspJbV1xgFwuVFMJ4jLHoMYLswYqj

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » wtorek, 27 stycznia 2015, 22:44

obejrzałem dziś ponownie ten spot od McD i przyznam jestem coraz bardziej zaciekawiony. Zwróćcie uwagę, że osoby są zaskoczone czymś w czym była wyrażona cena, a stały przed ladą zarówno z kartą jak i gotówką, jest to wyraźnie zaznaczone. W takim razie czym jest ten nowy sposób płatności :) sprawa się wyjaśni 2/2/2015 jak można zauważyć na stronie McD. Co do kursu panikarze się wyszaleli, ładnie odbiliśmy obecnie trzymamy poziom, wygląda to wszystko całkiem nieźle, tym nie mniej poziom bid jest skandalicznie niski (może poza finexem) i nawet nie duży zrzut może wywołać spadek o kilkanaście USD. Ciekawe jak będzie radzić sobie nowa giełda coinbase w perspektywie miesięcy powinniśmy mieć już jakieś dane. Ogólnie sporo się może wydarzyć, pukamy do podłogi dużego trójkąta, a czas do jego zamknięcia z każdym dniem się skraca i możliwe wyjście górą staje się hmm "czymś co może z każdym dniem zaskoczyć bardziej". Wydaje mi się, że najbliższe dwa-trzy tygodnie mogą być czasem wyraźniejszych i mocniejszych ruchów. Wiele opcji nie ma, albo wyjdziemy dołem, albo górą :) Wyjście bokiem w perspektywie dużego trójkąta wykluczam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: baggins » wtorek, 27 stycznia 2015, 22:52

co do McD to ktos tu już zwrócił uwage na słowo randomly... raczej wyklucza ono jakąkolwiek walutę (chyba że odnosi się do losowych lokalizacji w co wątpię)... będzie to coś pewnie na zasadzie co setny klient za kanapke będzie musiał wykonac 10 przysiadów :P wpłw na kurs raczej znikomy
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: 26 grudnia 2013
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: chemal » wtorek, 27 stycznia 2015, 23:08

baggins pisze:co do McD to ktos tu już zwrócił uwage na słowo randomly... raczej wyklucza ono jakąkolwiek walutę (chyba że odnosi się do losowych lokalizacji w co wątpię)... będzie to coś pewnie na zasadzie co setny klient za kanapke będzie musiał wykonac 10 przysiadów :P wpłw na kurs raczej znikomy

Dokladnie. Raczej stawialbym na jakas akcje "prozdrowotna" tak jak kolega napisal ,lub cos w stylu kanapka za piekny usmiech i zdjecie do gablotki

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » wtorek, 27 stycznia 2015, 23:21

a nie uważacie, że w kontekście przysiadów czy uśmiechów wymiana zdań z ostatnim klientem w reklamie trochę by nie miała sensu? Szkoda się tym teraz zajmować, niebawem się okaże :) Póki co, tak jak pisałem wolumen śmieszny a wahania kilku dolarowe, bidy baaardzo po woli się odbudowują. A aktualizacja w wątku SM hmm ciekawa, niby nic się nie wydarzyło z ich strony, zastanawiające.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » wtorek, 27 stycznia 2015, 23:38

SM kupuje na bulltrapach (jak w listopadzie), w dołkach się nie interesują :lol: Za to że nie kupowali poniżej 200$ - to tam ktoś za jaja powinien wisieć...

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » wtorek, 27 stycznia 2015, 23:47

też mnie to zaskakuje, pytanie na ile ten watek jest rzetelny i czy faktycznie zbiera ich wszystkie transakcje, szczerze nie wydaje mi się :)

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » wtorek, 27 stycznia 2015, 23:52

Wątpię, żeby tak bezczelnie kłamali lub byli tacy sprytni ;) Wystarczy poczytać co piszą ich "udziałowcy" w wątku na bitcointalk. Jakiś gość pisze, że poprzez SM załadował się na poziomie 700$ i jest bardzo zadowolony oraz spokojny o przyszły kurs... Świetna inwestycja, nie ma co :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0006 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » wtorek, 27 stycznia 2015, 23:53

@konkor no widzę, że Barry Silbert nie szaleje z zakupami. Oni chyba nie lubią tanich bitów bo to dla pospólstwa, szlachta kupuje tylko drogi towar.
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » środa, 28 stycznia 2015, 00:57

Taka moja prywatna sugestia: w analizie kursu pomijam całkowicie ten pik związany z otwarciem giełdy. Przyjmuję po prostu, że go nie było, że to byl błąd wykresu ;)
I jak spojrzycie w skali 1h, to może przyznacie mi rację. Gdyby nie news, to w tym miejscu najprawdopodobniej też byłoby wybicie ale niewielkie, tak do $27x.
Jesli teraz ma nadejść korekta (choć wcale nie musi), to jej głębokość też będę liczył tak, jakby wykres skończył się na wysokości $270. Czyli powinna sięgnąć gdzieś do $220.
Druga opcja (trochę mniej prawdopodobna) to niewielka korekta, albo wypłaszczenie kursu na obecnym poziomie, po czym wolne wyjście górą. Bardzo pozytywnie by bylo. I w takim przypadku, też przyjmę, że jeśli wyjście przekroczy $270, to będzie tak jakby wyszło górą ponad ostatnią górkę.

Jeśli ktoś uważa, że takie podejście jest złe, to polecam zerknąć na wykres 12h z początku października 2013, kiedy nastąpiło zamknięcie SR. Widać jak na dłoni, że ta straszna pika w dół została całkowicie zutylizowana w ciągu tygodnia, a wykres zachował się dalej tak, jak gdyby wogóle jej nie było.

I obstawiam, że teraz zachowa się tak samo. Tzn nie, że gwałtownie wzrośnie ;) ale że bedzie "udawał" jakby nic się nie stało i tego newsa z giełdy wogóle nie bylo.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » środa, 28 stycznia 2015, 01:10

wszystko ciekawe, ale w ogóle nie odnosiłbym sie do czasów goxa. Tam od włamu w 2011 (pika do 1 centa i utrata srodków) prawie wszystko było zafałszowane. Czerwoną świecę po SR wyciagnął bot za "niefiaty"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » środa, 28 stycznia 2015, 07:51

@eko to co piszesz wydaje się mieć sens, jak wytrzyma opór do którego teraz dobiliśmy to powinniśmy iść dalej w górę ale raczej obstawiam, że korekta będzie głębsza:
Bitfinex_1d_BTCUSD.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » środa, 28 stycznia 2015, 08:31

@prezes -wlaśnie się zalogowalem żeby napisać, że jesteśmy w ważnym punkcie. Choć ja nie rysuję takiej linii wsparcia (chyba kurs już ją przebił), to sądzę, że jeśli zejdzie <1550CNY to poleci, a jeśli obroni obecny poziom, to może albo odbić w górę, albo narysować wydłużony trójkąt z środkiem na 1600CNY.

Obie opcje nie różnią się dużo prawdopodobieństwem (imho szansa na spadki wciąż jest większa, ale przewaga tej opcji nad wzrostami zmalała od wczoraj), a kreski dla każdej giełdy wyglądają inaczej, także nawet nie próbuję przewidywać. Siedzę na fiatach.
Bit-els pisze:wszystko ciekawe, ale w ogóle nie odnosiłbym sie do czasów goxa. Tam od włamu w 2011 (pika do 1 centa i utrata srodków) prawie wszystko było zafałszowane. Czerwoną świecę po SR wyciagnął bot za "niefiaty"
No to jest bardzo ekstremalne podejscie. Ja tez biore poprawkę na boty, ale od pazdziernika 2013. Jednak przypominam, że wczesniej powszechnie korzystalismy z AT i jak najbardziej dawalo sie grac. Ba! Duzo bardziej przewidywalnie niz dzisiaj.
Nie mozesz skreslac calego okresu od 2011 do 2014 jesli chodzi o analize kursu.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » środa, 28 stycznia 2015, 08:48

W 3d widać, że taki kąt jest nie do utrzymania. Musi spaść

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: baggins » środa, 28 stycznia 2015, 10:14

no jak "musi" to pewnie spadnie... tylko kto będzie sprzedawał? Ty chyba nie bo nie masz co ;) ...ja mam co ale nie sprzedam ;)
patrzac nieco na lewo od fragmentu wykresu o którego kącie piszesz, że jest nie do utrzymania zastanawiam się jak tamto mogło się wydażyć? tamta "pochylnia" jest z dwa razy dłuższa... więc dlaczego uważasz żę w górę tak nie można?
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » środa, 28 stycznia 2015, 10:21

@baggins ja będę sprzedawał otwierając shorty
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: baggins » środa, 28 stycznia 2015, 10:26

@cdlsrm
i nienawidzę Cię za to :lol:

to banksterski koń trojański jest, że niby stabilność kursu ma zapewniać... to chore żeby sprzedawać coś czego się nie ma :roll:
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości